Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) akos727 válasza Vikusz77 (#493) üzenetére


akos727
senior tag

Itt olcsóbb. Magyar garancia, nemzetközi verzió, 1 napos kiszállítás.

(#502) kovjoe válasza akos727 (#501) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Igen, de írta, hogy a fekete nincs készleten.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#503) akos727 válasza kovjoe (#502) üzenetére


akos727
senior tag

Én pont egy hete rendeltem, lehet hozzánk jött az utolsó...

(#504) kovjoe válasza akos727 (#503) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Akkor szerencsétek volt. Remélem, hogy nálatok is bevált! Nálunk nagy sikere lett👏😉.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#505) Vikusz77 válasza kovjoe (#494) üzenetére


Vikusz77
tag

Megkérdeztem az Alza-nal, hogy a telefon nemzetközi verziós-e, a válaszuk:
"A MEIZU M6 32GB fekete készülék B20 LTE kompatibilis"
Ez akkor azt jelenti, hogy igen?

Végül is, a nem 2.5D-s kijelzőnél is marad pár tized mm a kijelző szélén, amire nem ér rá a fólia, szóval ez inkább esztétikai kérdés lehet. Remélem egy szilikontok megvédi, meg veszek rá szerintem üvegfóliát is.

Lehet, hogy ha lenne az eustocknál készleten, akkor is az alza-nal venném, mert csak egy ezressel drágább, de van plusz 1 év garancia, ami esetleg jól jöhet.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#506) kovjoe válasza Vikusz77 (#505) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Azért írták, mert a kínai belpiacosok nem ismerik a B20-at.
A redmi 4 primeomra létezik festet keretes TG, ami kiér a végéig (
[link]), de meizuhoz még nem láttam.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#507) Vikusz77 válasza kovjoe (#506) üzenetére


Vikusz77
tag

Ok, csak az volt kicsit gyanús, hogy nem pontosan a kérdésemre válaszolt az alza, illetve, hogy az emagnál ez is szerepel a termékleírásnál pluszban:
"Az Android 7 Nougat alapú Flyme 6 szoftver OTA-n kapja meg a rendszeres frissítéseket. A dobozban gyári EU hálózati töltő található."

Ugyan nem tudom, hogy mekkora jelentősége van az OTA frissítésnek, de valami jóság lehet, ha megemlítik :)
De remélem ugyanaz a két készülék (emag-alza), ha csak két verzió létezik: kínai és nemzetközi, akkor biztosan.
Na, mindegy megrendelem, remélem beválik :)

[ Szerkesztve ]

(#508) kovjoe válasza Vikusz77 (#507) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Maximum azt tudom elképzelni, hogy nem eus az adapter, de azon is meglepődnék, szerintem az alza csak olyat árul, ami eus piacra szántak.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#509) Vikusz77 válasza kovjoe (#508) üzenetére


Vikusz77
tag

Azon én is meglepődnék, mondjuk nem annyira lényeges, de szerintem úgy nem is lehetne hivatalosan forgalomba hozni itthon.

(#510) westcoastog


westcoastog
veterán

Valaki felrakná a youtubevanced +microg kombót hogy belehet e jelentkezni az appban? Nekem sehogy sem sikerül.

(#511) zzz03


zzz03
őstag

asztal ikonokat lehet valamerre zarolni?

(#512) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Ha használ valaki shareit appot, megtudná nézni hogy megy-e normálisan?

Nállam kb 30 mp után kidobja az appot, teljesen.

Adat törlés, újratelepítés megvolt.

Flyme 7 os van most.

(#513) gilead válasza aprokaroka87 (#512) üzenetére


gilead
tag

Üdv mindenkinek! Csatlakoztam a táborba egy fehér m6 készülékkel, flyme 6.2.0.3g. Ahogy olvasgatok, egyelőre marad is ez. Évek óta csak xiaomi telefonokat veszek a családba mindenkinek, ez az első kiugrási kísérlet. :)) Nekem szimpatikusabb valahogy az előlapi home gomb/leolvasó. Eddig nem okozott csalódást, ismerkedem vele, talán egy kicsit nagyobb, mint amire 5,2-nél számítottam.

(#514) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Frissités érkezett az mx player apphoz, megoldodott a hangerő probléma is.

Mondjuk én béta verziót használok most.

(#515) lac10


lac10
csendes tag

jó készülék. azzal lehet-e valamit kezdeni, hogy az sms-t nem tudom 2 újjas módszerrel nagyítani?
(van gyors megoldás: a legördülő menüben a képernyőkép az egy ikon, azaz 3 mozdulattal már az sms-ről készült fényképet látom és azt lehet nagyítani. de az eredeti sms-t miért nem, tudja valaki?)

[ Szerkesztve ]

(#516) aprokaroka87 válasza lac10 (#515) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert az eredeti sms, nem is kép?:)

Konkrétan a betűmérettel van a gondod?

(#517) lac10 válasza aprokaroka87 (#516) üzenetére


lac10
csendes tag

a szemüvegemmel:)
az előző pár telefonnál ez nem volt probléma, ezért furcsa.

(#518) aprokaroka87 válasza lac10 (#517) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt nem látok ilyet, esetleg nézz szét a play áruházban, hátha van olyan sms app ami tudja változtatni a betűméretet az sms-ek nél.

(#519) kovjoe válasza lac10 (#515) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Dupla koppal próbáltad, miui alatt pl. így működik a nagyítás az sms-nél.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#520) macilacus válasza lac10 (#515) üzenetére


macilacus
senior tag

beállítások / megjelenítés és fényerő / betűméret
vagy
beállítások / kisegítő lehetőségek / kisegítő lehetőségek / kézmozdulat nagyításhoz
remélem valamelyik segít

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#521) aprokaroka87 válasza macilacus (#520) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezek is opciók.

Mondjuk ezek meg máshol is változatást eszközölnek.

Furcsa, de pl a másik telefonomban eleve az üzenet appban lehet betűméretet állítani, ami csak arra vonatkozik.

(#522) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy visszatértem flyme 6-ra, voltak anomáliák amik miatt meghoztam a döntést:)

(#523) macilacus válasza aprokaroka87 (#521) üzenetére


macilacus
senior tag

a második az nem változtat sehol csak akkor és ott ahol bekapcsolod három koppintással, legalábbis ha jól emlékszem :DDD

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#524) aprokaroka87 válasza macilacus (#523) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igen, hát én ki is probáltam, de elég fura:D

(#525) lac10 válasza kovjoe (#519) üzenetére


lac10
csendes tag

a dupla kopp körülményes. a kézmozdulat nagyításhoz az pedig nem létező dolog.
persze oké, olyan minden ebben a világban hogy meg lehet oldani, csak tényleg az előző 2 telóm húzásra nagyított sms-t, ebben az 1 dologban ez az új meizu visszalépés.
ja, meg azért a nagy weblapokon mintha kicsit beszaggatna, de gyenge térerő volt ahol ezt tapasztaltam, lehet hogy nem a meizu hibája. a hátulján villogó vaku is érdekes hogy nem lekapcsolható-ahogy a pici előlapi led sem, de szummában elég jó készülék szerencsére. ja, a külső hagszóró csengőhang tekintetében nem ad mélyet szinte, de ez nyilván nem dráma.

(#526) aprokaroka87 válasza lac10 (#525) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát azért nem csúcs hardver benne, nyilván lehet dolog amivel küzdenie kell:)

(#527) macilacus válasza lac10 (#525) üzenetére


macilacus
senior tag

A hátulján villogó vaku kikapcsolható majd megkeresem hol
de írd be a beállítások keresőbe hogy villogó értesítés

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#528) aprokaroka87 válasza macilacus (#527) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

milyen villogó vaku?
Szerintem az valami zseblámpa opció lesz

(#529) macilacus válasza aprokaroka87 (#528) üzenetére


macilacus
senior tag

csengéskor, értesítéseknél tud ilyet, de én már rég kikapcsoltam, iphone koppintás :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#530) lac10 válasza macilacus (#527) üzenetére


lac10
csendes tag

villogóból csak üzenetjelzés van. azt kikapcsoltam, a híváskor villog továbbra is (az üzenetet nem néztemhogy hatékony-e).

[ Szerkesztve ]

(#531) macilacus válasza lac10 (#525) üzenetére


macilacus
senior tag

megtaláltam a villogás kikapcsolását :DDD
a gyári tárcsázó alkalmazás / beállítások / villogó értesítés bejövő híváskor

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#532) lac10 válasza macilacus (#531) üzenetére


lac10
csendes tag

köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#533) kovjoe válasza lac10 (#525) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nem már :F ! Mi abban a körülményes, hogy a gyári sms alkalmazásban ráállsz a nagyítani kívánt sms-re, és kétszer rákoppintasz :W ? Kipróbáltam, ma az ajándékba adott meizut, és csont nélkül megy.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#534) lac10 válasza kovjoe (#533) üzenetére


lac10
csendes tag

a megszokott és szuper általában a telefonoknál a szimpla 2 ujjas nagyítás.
ez , ha csak a kopogtatást nézem is, már bonyolultabb.
de: nem is tökéletes, mert amire rákoppintottál, azt nagyítja, és a kép többi részére NEM enged be, hogyha már nagított állapotban vagy: azaz nem tudsz az egész sms-nek mondjuk az elejére elsétálni hogyha a hátuljára sikerült koppintani. hanem szépen visszakicsinyíted és máshova koppintassz, vagy a koppintás után már huzigálhatod, stb.
körülményes a standard megoldáshoz képest.
más kényelmetlenség: a fényképeket nem nyomja dátum szerinti mappákba hanem mind egyben (ámbár készítés szerinti sorrendben van). ez lehet hogy valami paraméterrel orvosolható, nem néztem utána, de gyári alapon ezt tudja. a többi teló szétcsomagolja, az szimpatikusabb.
de amúgy tetszik, jó.
viszont nagyobb lapok nagyításakor, vagy mozgatásakor tényleg beszaggat-rövid időre megáll. vársz 3 másodpercet és megy tovább, dehát naaa.
ha nagyon aktívan használnám akkor nem ezt használnám:)
volt hogy épp valamit csináltam rajta, hívás jött és nem volt felvehető, mert nem adott ikont.
de ez csak egyszer volt, és már 400 percet beszéltem rajta 2 hét alatt, úgyhogy ezzel együtt lehet élni.

[ Szerkesztve ]

(#535) bagkri01 válasza lac10 (#534) üzenetére


bagkri01
őstag

Nekem már volt egy jópár telefonom de a samsungon kívül talán egyik sem nyomta dátum szerinti mappákba a képeket. A DCIM-Camera mappába tette mind időrendi csökkenő sorrendbe.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#536) kovjoe válasza bagkri01 (#535) üzenetére


kovjoe
aktív tag

De se te, se én nem átlagos telefonokat használtunk eddig, csak valami gagyi márka, gagyi készülékeit :)) .

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#537) bagkri01 válasza kovjoe (#536) üzenetére


bagkri01
őstag

Az már biztos és az aláírásomban már régen frissítettem a listát, azóta még volt néhány érdekesség. :)

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#538) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ezt a mobilt nézegetem vásárlásra, de előtte azért pár kérdést kérdeznél Tőletek:

Ez már nem olyan melegedős, mint az M5 ugye? Illetve senkinek sem lett kijelző sárgulása a kijelző bal felső sarka körül?

Valamint egyszerűen szerezhetőek a telóhoz alkatrészek s egyszerűen javítható? Tehát nincs olyan, hogy hardveresen spéci EU kiadás vagy hasonlók (Pl, mint a B20-as Redmi Note 3 SE, aminek nincs USB boardja elérhetően)?

[ Szerkesztve ]

(#539) aprokaroka87 válasza csubuka (#538) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Melegedésről nem tudok beszámolni, nyilván langyosodhat.

Eddig sárgulást sem láttam.

(#540) csubuka válasza aprokaroka87 (#539) üzenetére


csubuka
addikt

Ez jól hangzik, köszönöm! :R

Csak mert nekem ilyen apróbb malőrök voltak az M5-el. Ettől függetlenül működött persze korrektül.

(#541) kovjoe válasza csubuka (#538) üzenetére


kovjoe
aktív tag

A meizu még ritkább hazánkba, mint mondjuk a xiaomi, de pl. ott sokaknak van sárgulási problémájuk, bár az én ismerettségi körömbe sok xiaomim van/volt, de még senki nem panaszkodott sárgulásra. A meizus ismerőseim sem jeleztek ilyen problémát.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#542) csubuka válasza kovjoe (#541) üzenetére


csubuka
addikt

Igen, sajnos nem az én használatom miatt. Barátnőm Redmi 3-ja is ugyanott kb lett foltos.
Mondjuk nekem szerencsétlenségemre az M5 is foltos lett anno.

Az, hogy nincs Meizu M6 Magyarországon sok nem baj. A lényeg, hogy Kínából legyen alkatrész hozzá, pl, bekapcs gomb, akksi, USB board, kijelző könnyedén elérhető. A Redmi Note 3 SE-nél ez nem ilyen egyszerű, ráadásul a kijelző gyakorlatilag a magnézium merevítővel egyben van, így ez dobja az árat meg, ha cserélni kell. Szóval nem túl moduláris konstrukció. Azért ennél talán átgondoltabb az M6. A későbbi Xiaomik is könnyebben javíthatóak, nem kell az egészet ilyen szinten szétborítani, meg merevítőstül venni a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#543) lac10


lac10
csendes tag

nálam tegnap frissült a flyme. 7-es lett. (az eustock még 6-ost ír enneél a készüléknél). 1,4 giga volt a letöltés.
jobb lett amit eddig néztem. pl a fényképek samsungosan napi bontásban vannak immár, meg pár-eddig nem működő- menüpont immár működik, a külalak is változott, mintha a görgetés most már picit sem szaggatna.
úgyhogy örülök.

(#544) aprokaroka87 válasza lac10 (#543) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én egyenlőre 6-ra tértem vissza, ugyanis az sd kártya dolog nem oldodott meg.
Plusz pl a shareit is kidob, meg vannak appok még.

Egyébként tény hogy optimalizáltabb a flyme 7-es.

SD kártya ügy kapcsán meg bennem felmerűlt hogy esetlegesen eltérő hardver van.
Furcsa mert számitógépre rádugva az sd kártyát fel sem ismerte, 2 gépen is néztem, flyme 6 esetében minden ok.

Egyébként eleve azt kellene megtudni hogy valóban a Fat32-e a gond.
Vagy ez valami random szoftveres/hardveres eggyütható.

(#545) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok, a telefonálási hangminőség milyen?

Elsősorban az érdekelne hogy kihangosítva milyen minőségben, hogy hall a másik fél.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#546) gilead válasza nobela (#545) üzenetére


gilead
tag

Szia! Nekem évek óta csak xiaomi telefonjaim voltak, az egész családot azzal láttam el. félve vettem meg az m6-ot, de eddig nem csalódtam. Nekem elsődleges szempont a telefonálás minősége, és én is sokat használom a saját kihangosítását. A telefonálás minősége pedig az én megítélésem szerint szép tiszta.

(#547) MolnárPéter válasza nobela (#545) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Nagyon szuper a hangminőség a normál és a kihangosított hívásoknál is.

(#548) kovjoe


kovjoe
aktív tag

Én ajándékba vettem az m6-ot, de be kell, hogy valljam, hogy amennyiben egyszer hűtlenné válnék a xiaomikhoz, akkor a meizu nagyon esélyes lehet.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#549) Apachee80 válasza aprokaroka87 (#544) üzenetére


Apachee80
csendes tag

Na nekem is előjött az SD card probléma Flyme 7-nél. Bent volt a kártya, mikor frissítette magát a rendszer, azóta nem is férek hozzá: SD card is blank or has unsupported file system. Vernee Thorba átrakva persze hibátlanul működik. Nekem nincs kártyaolvasóm a pc-n, de azt nem próbáltad esetleg, hogy nem formázod, hanem a partíciót törlöd, és utána rakod vissza?

(#550) togvau


togvau
senior tag

A szoftveres problémák lesznek valaha javítva?
Nem tud egy spotfy zenelejátszást bluetooth headset/fülhallgatóval összeegyeztetni {megy a zene, telefon csöng, elnémítja a zenét felveszem, folytatja a zenét, így nem értem mit mond a másik, és kilőni se egyszerű, mert az értesítési sávból törli a spotify-t, és rendesen megnyitva lehet leállítani.

Meg van amikor kikapcsolom a headsetet, leállítja a zenét, aztán 1-2 perc múlva elkezdi folytatni a zenét.

Autó kihangosítóra kötve is néha rájön hogy 10 percenként lállítsa a zenét, aztán semmilyen BT irányító parancsra se reagáljon többé, csak amit a telefonon nyomok.

hitler, sztálin, micro usb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.