Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Hogy-hogy meggyőzted magad a cpu cserét illetően? Gondolom az i7 is még elbírt volna a 2080-nal.

(#2) MaxxDamage válasza KISDUCK (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, simán.
10 mag / 20 szál amin a hangsúly van az i9 javára. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3) domos


domos
senior tag

Végre egy használható gép. Grat :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) MaxxDamage válasza domos (#3) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez egy jó kis DTR laptop :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Tyűha. Na ez már gép. Amíg meg nem jelenik először a homokóra, addig nem is kell a frissítésen gondolkozni... ;]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#6) vakablak93


vakablak93
őstag

Gratula a sikeres cseréhez, nem semmi hogy mit bír ez a cucc :K
Ez a legszebb gépszörmy amit életemben láttam és ami a legfurább az egészben hogy ez belülről is szép, legalábbis gépész szemeimnek, valahogy olyan csinos a hűtés meg a külömböző ventiméretek miatt is valahogy tetszik, és ellentétben a clevo szokásával ez már kívülről is csinos, végre clevoéknál is adnak valamit a külcsínyre :B

Egy kérdésem lenne, végül az SSD-k hűtése hogy sikerült? Ebben csak letakarva vannak egy alulemezzel+ a gappadok amiket te tettél fel rájuk, igaz? Az a samu úgyhírlik hogy forrófejű típus, de lehet keverem egy másikkal.
Remélem lesz ennek 3-4 év múlva valami aktuális utódmodellje, akkor azt hiszem benevezek majd egyre ha a 751-em már 7 éves lesz :C , de ha nem akkor egy használtra, nekem valszeg az is elég lesz :R

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#7) MaxxDamage válasza TheLázs (#5) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:))
Kb.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8) MaxxDamage válasza vakablak93 (#6) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

MSI GT után nem hittem volna hogy "jobb" gép is a tulajdonomba lesz... :)
Igen, Samu az forrófejű, de többi az jó hőfokilag (is)
Pad van rajtuk (mint a képen is látszik - vezérlőn - és a lemez felettük (3 csavar tartja)
GT-be profibb hűtés volt az M.2 SSD packon. WD Blue-n pl. (ami külön van) itt nincs semmi mégis jó. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) vakablak93 válasza MaxxDamage (#8) üzenetére


vakablak93
őstag

A WD Blue nálam is eléggé hidegfejű :K , akárcsak a Black, az sem ismeri a meleget, bár nálam közvetlen felettük van rács a házon szellőzni + tettem rájuk egy komplett réz bordát thermal grizzly gappadokkal felragasztva.
Akkor összességében jobb gépnek érzed a teljesítménykülömbségtől függetlenül is mint a GT73-at?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#10) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Miért jó egy asztali gép 5 kilóba csomagolva?

oké ha valaki albis megértem.. ide oda mozog

de egyébként mi értelme?
1,5 misi :Y

2 milliós kocsin gondolkozok, hogy megéri e és mekkora lesz az értékcsökkenés még.

https://www.notebookcheck.net/Schenker-XMG-Ultra-17-Clevo-X170SM-G-laptop-review-Power-without-end.497925.0.html

(#11) vakablak93 válasza angyalpc2 (#10) üzenetére


vakablak93
őstag

Megmondom én mire jó, lanpartyra verhetetlen nem kell komplett konfigot meg minden sz@rt szétszedni, hanem csak bedobod a gépet+tápot+egeret a tatyóba és akár buszon is mész, és máris kezdődhet az öldöklés, én egy korábbi 15,6-os de szintén marhanagy desktop cpu-s és mxm gpu-s clevo-val nyomom e percben is egy cimboránál mészárolunk, ezek gamer notik, hidd el megvan ennek is a felhasználási területe ahova verhetelen :K

Főleg azért mert ezek mint te is írtad inkább asztaligépek, de így ezek mellé nem kell asztalit is fenntartani mint egy kislaptop vagy gyengébb gémer noti mellé kellene, ráadásul ezekkel lanpartyn se vagy hardver hátrányban ;)

Otthon monitor/ TV + kiegészítők, ha meg másutt van gémelés, akkor csak kihúzgálod és indulsz, de van aki szeret ágyból esetleg alkalom adtán konyhából játszani stb....
És nem mindenki akar lenyelni kompromisszumokat a hardver/hűtés kapcsán legalábbis én utálnám ha a bulin azért kapnék ki mert a kisnoti amit csak hurcolni vettem, ledobná a láncot :W vagy a szokott játékmenethez képest alacsonyabb FPS-el kellene játszanom és ezért kapnék ki.

De van aki meg amolyan mobil munkaállomásnak használja, nekik se hártrány hogy nem kell 2 asztalit + lapost fenntartani, hanem egyetlen komoly vihető gépük van. :P

Legalábbis ez az én véleményem :DD , de én tömegközlekedek és bringázok szóval nem tudom, nyilván vehettem volna a gépem árából már akár kocsit én is. :D

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#12) MaxxDamage válasza vakablak93 (#9) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, összességében jobbnak. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) domos válasza angyalpc2 (#10) üzenetére


domos
senior tag

Mert férfias. Mert a legjobbat akarja. Olyan nagy baj ez? :DDD Ő dolgozott meg a pénzéért, és szerintem minden forintját ki fogja élvezni annak a 1.5 misinek.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) KISDUCK válasza angyalpc2 (#10) üzenetére


KISDUCK
addikt

A "Glorius PC gaming master race" sose arról szólt hogy megéri-e vagy van-e értelme, ez hobbi és a hobbik nem arról szólnak hogy megéri-e. Viszont én örülnék neki hogy ha lennének terjedelmesebb asztali laptopok nagyobb méretben mint pl 19" vagy akár acer predator 21x kereskedelmi forgalomban kapható variánsok.

(#15) fatpingvin


fatpingvin
őstag

érdekes írás volt. magam részéről ez az a történet amit akkor se vennék ha annyit keresnék hogy aprópénz legyen az ára. egyszerűen nem tudom elképzelni mire tudnám használni. maga a vas tetszik, de... de. nem érzem át a varázsát. mindenesetre használd egészséggel, gondolom nem ok nélkül költöttél rá ennyit :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#16) KISDUCK válasza fatpingvin (#15) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem tudod elképzelni hogy mire használd? :Y Én biztos hogy arra használnám hogy a Horizon Zero Dawnba kaszáljam a drótszamarakat. :)

(#17) fatpingvin válasza KISDUCK (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

semmilyen videojátékkal nem játszom és ezen nem is tervezek változtatni.

ha hozzám vágnának egy ilyet gondolom találnék neki valami értelmes felhasználási területet de az valószínűleg a beépített monitorát nem használná. F@H node-nak minden bizonnyal szuper lenne :P

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) MaxxDamage válasza fatpingvin (#17) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Én se sokkal játszom, de amivel igen, az fusson ahogy kell :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19) fatpingvin válasza MaxxDamage (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

értem én, nem is vitatom el tőled :D ha van rá pénzed élvezd ki. nálam egy ilyen vas laptop funkcióban kb üresen állna. A sokkal gyengébb jelenlegi laptopomban is kb azzal indít a rendszermag hogy letiltja azt a PCIe végpontot amin a dGPU (nvidia 920M 2G vRAM-mal) ül és leveszi róla a tápot is hogy ne szívja az akkut. rossz vétel volt, amikor megvettem még nem tudtam hogy abszolút semmi szükségem nem lesz dedikált GPU-ra laptopban, részemről utólagos kármentés ez az endpoint mókolás.

én valószínűleg egészen más hardverre költöttem volna, bár ez is elég tárgytalan mert ekkora keretem nincs vasra és a belátható jövőben nem is lesz.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) MaxxDamage válasza fatpingvin (#19) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem :)
Én jobbat kerestem, mint az MSI GT73VR-m és erre a Clevo gépre esett a választás.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21) fatpingvin válasza MaxxDamage (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

minden világos. nyilván feladathoz szerszámot :D ha laptopon akarnám a különböző szekvenciaanalíziseket futtatni esélyes hogy én is ilyesmit keresnék, de erre célszerűbb egy szervergép. játszani meg hálózaton keresztül na, körülményes volna.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) domos válasza fatpingvin (#19) üzenetére


domos
senior tag

Azzal indít a rendszermag hogy letiltja azt a PCIe végpontot amin a dGPU (nvidia 920M 2G vRAM-mal) ül és leveszi róla a tápot is hogy ne szívja az akkut. rossz vétel volt, amikor megvettem még nem tudtam hogy abszolút semmi szükségem nem lesz dedikált GPU-ra laptopban, részemről utólagos kármentés ez az endpoint mókolás. Édes Istenem, ezt fájt végigolvasni. :W :W :W

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) fatpingvin válasza domos (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

amennyiben? nyilván nem a legszakszerűbb megfogalmazás de a lényeg benne van. vagy te hogy írtad volna le egy hasonló kaliberű fórumon?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) Thusor válasza fatpingvin (#21) üzenetére


Thusor
őstag

Szekvencia analízisre, már ha természettudományban gondolkodunk (genom analízis), felesleges asztali gép vagy laptop. Arra van teljesen ingyenes alternatíva állami szinten a szuperszámítógépek (HPC). Én is azon végzem. Ezek a gépek, mint ami a bejegyzésben is van, elsősorban játékra használhatóak. Minden komolyabb számításra gyenge.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#25) PROTRON válasza fatpingvin (#19) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,

Tudom nem tegnapi a topic, de megsúgod hogy hogyan tudtad beállítani a rendszert hogy automatán letiltsa a dGPU-t?
Van idehaza két HP gyártmányú notebook, amiknek a vásárlásakor nem tudtuk hogy tervezési hibából kifolyólag 2-3 év elteltével a radeon dGPU-k kontaktosakká válnak, közben meg facebookozáshoz elegendő az intel procikban lévő iGPU is.
Ezzel nem is lenne gond, ha 2010-ben a nagyon okosok nem tették volna alapértelmezetté a winfos számára hogy mindenképpen a dGPU-t akarja használni, ha törik ha szakad---->fekete képernyő.
Emiatt újraindításonként kell manuálisan letiltani csökkentett módban a radeon dGPU-kat.
Persze ha linuxot használsz, akkor tárgytalan.

Köszi ha egyáltalán látod ezt a bejegyzést és tudnál segíteni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#26) MaxxDamage válasza PROTRON (#25) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én már így kaptam.
Biosba néztem és nincs erre opció (gyári)
Tudtommal auto ilyen és ez csak jó!
MSI GT73VR esetén a Biosba tiltatni kellett, de az nem asztali procis volt, hanem BGA :K /ég és föld a kettő közti különbség!/
Ebbe lehet rakni (MXM) RTX 30xx GPU/Cardot is, csak egy heatsink csere kell (+ esetleg Bios update) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#27) PROTRON válasza MaxxDamage (#26) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a választ.
Ha nem sértődsz meg, eltérő elven működő problémáról van szó. Ezért örülnék neki ha a másik kolléga tudna jelezni. :)
Az én gépeim még olyan régiek amikor az intel+ radeon kombó rengeteg problémát okozott és a "dual gpu" valójában azt jelentette hogy neked kellett manuálisan átállítani menet közben ha nem akartad hogy leszívja az aksit egy kis facebook.
1 évvel későbbi modelleknél, pláne ha nvidia akkor már automatán megy a váltás, de ezek még régiek.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#28) Lenry válasza PROTRON (#25) üzenetére


Lenry
félisten

Linuxot használ, ott nem akkora truváj lekapcsolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.