Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

Vettem én is egy ASRock Predator BiFrost Intel Arc A770 OC 16 GB verziót és abszolút pozitív csalódás volt ahhoz képes amit vártam. 5800X mellett tök jól használható 1080p-ben

Csak a Windows 7 :)

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Használd egészséggel! :R
Én a kistesóján egy A310/380 gondolkozok, egy HTPC építésében. Az alap már meglenne (maga a gép), csak kellene normális HDMI kimenetű VGA, meg persze TV :B , de ami késik nem múlik. :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is tudtam hogy az Intel is beszállt a buliba :B Első próbálkozásra egész jó, reméljük hogy a kettős versenyt felváltja a hármas. Azért az Intel a procik miatt elég nagy tapasztalattal rendelkezik hogy csak úgy beugorjon a videobizniszbe. Viszont egy 3. procigyártó létrejötte és sikere nem valószínű, az valszeg kétpólusú marad.

(#4) MasterDeeJay válasza kzsolti97 (#1) üzenetére

Mármint Acer nem Asrock. Grat hozzá!
Most 3 gyártó van Intelen kívül, Acer, Asrock, Gunnir. De nem tudom hogy maga az Intel meddig fog gyártani saját néven limited editionokat vagy már lehet fel is hagyott vele.

tibaimp
Sok sikert hozzá, ilyen téren el van látva minden jóval.

DarthSun
Ahogy olvastam AMD-t már be is húzta negatív irányba eladásokban, ami azért érdekes mert még mindig nem egészen készek ezek a termékek. Azaz driverileg van mint dolgozni rajtuk. Ennek ellenére veszik, mondjuk belefáradt mindenki az AMD/Nvidia szivatásba.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#5) GreatL


GreatL
őstag

Ha veszel valamilyen kártyát arra lehet rakni nem csicsás Arctic léghűtést vagy akár vízhűtést is. RTX 2080 Ti-m olyan puritán volt a kocka hűtőtömbbel hogy csak na, nulla RGB mellett.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

Azt hittem, láthatok majd egy Fire Strike eredményt is. :)

Gondolom, ez a kari abban nem egy nagy ász (DX11-es bench), de azért kíváncsi lennék rá, mennyire tudja megcsillogtatni a tudását.

(#7) MasterDeeJay válasza Fred23 (#6) üzenetére

3Dmarkok nem futnak nálam, system info szétfagyassza a gépet. Valamiért az ES procikat nem szereti. Ha meg letiltom akkor nem tudom közzétenni az eredményt.
De találtam párat hátha referenciának jó, nyilván húzott eredmények de nagyon egyszerű tuningolni, ész sem kell hozzá. Felhúzol pár csúszkát azt annyi. Boost 2600-2700 között megy effektive, ramokat még nem lehet húzni.

FIRE STRIKE
36 470
https://www.3dmark.com/fs/29074134

FIRE STRIKE Ultra
7 845
https://www.3dmark.com/fs/29252711

FIRE STRIKE EXTREME
16 775
https://www.3dmark.com/fs/29193157

3060Ti szint alatt valamivel totál alapon, húzva meg felette.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#8) Iramirez válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Iramirez
aktív tag

Rég vártam egy ilyen tesztet.Isten áldjon meg érte !! :) :R

(#9) Fred23 válasza MasterDeeJay (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi őket, közben nézelődtem azért magam is. Az A380 elég rosszul szerepelt sajna, de az A770 szerintem rendben van.

(#10) MasterDeeJay

Procim még nincs meg (i9 7900X) de tudom egy xeon silver 4215R-be tesztelni (az csak 8 mag 3.6ghz all core kb 10 gen i7)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11) MasterDeeJay

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szia,
Próbáltam összehasonlítani az A750/A770 teljesítményét mivel nem igazán van nagy különbség közöttük, pontosabban minimális herélést kaptak csak az A750-es kártyák.
Ami érdekes volt számomra, hogy bizonyos játékokban 30-40 fps csökkenés az A750 részéről. A többségnél viszont ez megáll maximum 10 fps-nél vagy szinte ugyanaz.

Összegezve, az a pár MHz többlet a gpu-nál és a nyirbálások rendben jelentkezik a két kártya között (minimális fps többlet), viszont a 30-40 fps különbség már érthetetlen számomra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#13) MasterDeeJay válasza BITBOYS (#12) üzenetére

Elvileg 10-15% körül kellene lennie. Kivéve ha a 16gb-os modellel nézed össze mert ott nagyobb a ram órajel valamivel az A770 javára.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) BITBOYS válasza MasterDeeJay (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, 200MHz nagyjából. Többek közt [link] itt is kiugróan nagy különbség képződik a két kártyát tekintve. Szerintem nem kellene ennyire beesnie az A750-nek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) MasterDeeJay válasza BITBOYS (#14) üzenetére

Nem csak a 200mhz hanem a letiltott egységek. Plusz boost-al valamennyit vissza lehetne hozni. De igen ilyen 10-20% közöttinek kellene lennie.
Aminél gáz az pl:

De szerintem ez valami optimalizálási gond lesz.
TDP limit ugyan az. Ram órajel és sávszél szintén.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) BITBOYS válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézted a Days Gone (második játék) fps 1% low értékét? Itt az egyik legnagyobb eltérés a két kártya között. Ráadásként A770 50MHz-et droppolgat a gpu teljesítményéből.
Milyen optimalizálási gond okozhat ennyire kiugró különbséget?
Bocs, nem akartalak ezzel zavarni, csak számomra is érdekes kártyának tűnik az A770 és elkezdtem kicsit jobban utánanézni.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) MasterDeeJay válasza BITBOYS (#16) üzenetére

Arra tudok tippelni hogy driverből kimaradt valamiért az A750-nél a játékra vonatkozó optimalizálási profil. Illetve ha megnézed a ram használatot, látszik hogy valami nem stimmel. A 770-esnél több ram fogyott el. Talán van valami ramból gyorsítás a 770-esnél ami a 750-esnél nem működik.
Drop meg leginkább TDP limit miatt lehet. Én nem monitoroztam játék alatt de lehet megnézem majd, aztán ha valahol droppol akkor megtoldom a TDP limitet kicsivel, amúgy is bőven jól hűtött a gyári LE verzió.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) fatpingvin


fatpingvin
őstag

juhúú, új cikk a témában :D szuper :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19) Yutani válasza BITBOYS (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

A videót nézve azt vettem észre, hogy az A750 nem pörög fullon, ilyen 70-86% közötti GPU kihasználtságot látok a videóban, míg az A770 100%-on dolgozik. Lehet, hogy annyira memória sávszél éhes az ARC, hogy ennyit számít az a 200 MHz, amivel gyorsabb az A770-es memóriája? Mondjuk ezt egy A750 memória tuningos teszttel meg lehetne nézni.

#tarcsad

(#20) MasterDeeJay válasza Yutani (#19) üzenetére

Nem a rammal van a baj, a nem limited edition és 8gb-os kártyák nincsenek felhúzva. Ennyit nem szabadna jelentenie. Nincs nagy jelentősége hogy most 512 vagy 560Mb/s a sávszél. (pl: 6700XT elvan 384Mb/s-el)
Jelenleg a ram még nem húzható egyik kártyán sem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#21) Yutani válasza MasterDeeJay (#20) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként a TPU A750 tesztje nem igazolja vissza a fenti videóban látottakat sem a Days Gone, sem a Forza Horizon 5 esetén. A videó többi játéktesztjében nincs olyan eltérés, ami ne lenne indokolt.

#tarcsad

(#22) MasterDeeJay válasza Yutani (#21) üzenetére

A guru3d tesztjén visszaköszön sajnos.
https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_arc_a750_review,14.html
Valami anomália lesz.

Amúgy az A770 LE kártyán K4ZAF325BM-HC18 ramok vannak, azaz 2250mhz elvileg a gyári spec órajelük tehát lehet bennük tartalék még (2187-on mennek kb 2300-2400 körül lenne a végük). A sima 770-es kártyákon pedig ugyan ezen típus csak H16 azaz 2000mhz.
GPU oldalról csak a TDP limit fogja meg, ahogy olvastam 2700-2800 boostolhatnának max.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) BITBOYS válasza Yutani (#21) üzenetére


BITBOYS
addikt

Most akkor ki hazudik? :D de nem? Dátumban közel van egymáshoz a két teszt.
Ez totál összevisszaságnak tűnik, teljes anomália sok tekintetben.
Korábbi tesztek alapján WZ2.0-ban 3060 alatt volt a kártya, [link] itt pedig már 3070 felett teljesít. Most mást nem néztem, de a Forzában továbbra is gyengélkedik.
DLSS/XLSS is lehet közrejátszik..

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) MasterDeeJay válasza BITBOYS (#23) üzenetére

Az biztos hogy valaki valamit elcseszett. Lényeg az az hogy A750 nem lehet ennyire lemaradva egy tesztben sem. Driver bug talán.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok,
Egy kis off: a MI25-ről Ti tudtok valamit, hogy hogyan lehet működésre bírni?
vBIOS flasht láttam már, a driverek hozzá viszont alapból eléggé semmisek a visszajelzések alapján.
Köszi!

(#26) MasterDeeJay válasza csanadjatek (#25) üzenetére

Dupla ramos vega64, jól hangzik. Nimez moddot driverral nem próbáltad ráeröltetve vega64 néven?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#27) fatpingvin válasza csanadjatek (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

ilyet lehet amúgy venni értelmezhető áron? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#28) csanadjatek válasza fatpingvin (#27) üzenetére


csanadjatek
tag

Egyébként igen, $80-100 környékén szaladgálnak eBay-en.
Mondjuk én személy szerint első körben az Azure nvV4-VM-jein akarom kitesztelni a dolgot, és lehetőleg Arch-on, ezzel vagyok bajban.

(#29) csanadjatek válasza MasterDeeJay (#26) üzenetére


csanadjatek
tag

Linux driverről tudsz valamit? Esetleg mod driver nincsen Linuxra? :R

(#30) MasterDeeJay válasza csanadjatek (#29) üzenetére

Linuxos driver van rá:
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000091844/graphics.html
Van valami ajánlás hogy 6-os kernel kell hozzá.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

A legutóbbi driver update nekem több régebbi játékban duplájára emelte az fps-t, az újabb játékok is jobban mennek és az msi afterburnerben is látszik mostantól a kártya hőfoka.

Csak a Windows 7 :)

(#32) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi! Újabb hiánypótló szuper írás.
A munkaállomásokba szánt Arc-ok is jól sikerültek általában több VRam-ot tartlmaznak mint társaik, ami számít azoknál az alkalmazásoknál.

Amúgy surranópályán az Apple is jó GPU-kat rakott le az asztalra az M1/M2-vel, igaz más platform. (nem beszélve az energiahatékonyságról, üzemidőről)
Basemark (mesterséges inteligencia-ra épít)
Apple M1 Ultra: 14 000 pont
Radeon RX6900XT/ Geforce 3080Ti: 27 000 pont

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.