Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy videó enkódolásban mennyire hatékony egy ilyen kártya.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Luck Dragon válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

Nem nagyon , bár alkalmas lenne rá .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) MasterDeeJay válasza Cucuska2 (#1) üzenetére

Érdekes kérdés, mert bár rakás feldolgozója van de azok alacsony órajelen mennek TDP limitesen.
Ilyenre inkább valami Intel Arc kártyát vennék hardveres AV1-el.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Nézegetem, mit lenne érdemes a Tesla M40 helyett venni, de ötletem sincs.
P4 gyengébbnek tűnik a 75W TDP és alacsony órajelek miatt, P40 valamivel erősebb, P100 meg eléggé sötét ló a HBM2 miatt.
V100-ak meg még drágák.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) Cucuska2 válasza MasterDeeJay (#3) üzenetére


Cucuska2
őstag

A szervertérben egyértelműen azt a paradigmát követik, hogy high-end chipek sok memóriával alacsony órajelen, számomra meglepő volt például, hogy az A100-ok CUDA-ban nem gyorsabbak a top 30-as kártyáknál, cserébe jóval energiahatékonyabbak az alacsonyabb órajelek miatt.

Ezért gondoltam erre a kártyára. Linux és támogatás hiánya miatt nem akarok Intel Arcot venni még egy hosszabb ideig az otthoni szerverembe, ez viszont egy nagyon érdekes kártya.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) MasterDeeJay válasza nyunyu (#4) üzenetére

P4 nem az M40 ellenfele. (M40 egy jó biossal az kb GTX1070Ti szint ez meg 1070 sima alatt van)
P4 az budget kártya (kb 30eft) fullhd-re játékra éppen használható megkötésekkel.
P40 meg egy fullos TitanXP az igazi erőgép.
P100 az már nagyon speckó.
Ha lesz driver a Radeon Pro V540-esre akkor két RX5700XT HBM2-vel versenyképes lehet bár 83eft-ra jött ki postával vámmal. Bár AI-ra nálam inkább nvidia a nyerő.

Cucuska2
Mondjuk tovább is bírják mint az asztaliak bár eleve jobb minőségben is készülnek. Mivel próbáljam ki? Ha gondolod letesztelem de most csak win11-el tudom. Tesztgép sincs teljesen kész de már működik Z440 workstation azaz procit még csak egy 2630v3-as, ram már megvan 4x16gb ecc reg de úton van a 2696v3-as hozzá amivel remélem száguldani fog.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7) szbela87 válasza MasterDeeJay (#6) üzenetére


szbela87
újonc

Kiváló ötletet adtál. :R
Két P4 elméletileg már 11.4 Tflop számítási teljesítményt tud, az a gyakorlatban inkább 10.5 lesz, és 11.7 Tflop a P40 teljesítménye (m40-é meg 6.8 Tflop). A fogyasztása együtt a két P4-nek is csak 150W. Mindez csak akkor értelmes összemérés a részemről, ha olyan dolgot használunk, ami gpu-ra parallelizálható.

A hűtésre nagyon kíváncsi lennék. Az nagyon meglepett, hogy nem kell neki az "above 4g decoding".

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#8) MasterDeeJay


ECC-t kikapcsoltam.
Boost növelve. Érdekes de alig kell hűteni, két házventi fúj át rajta. Proci még nem érkezett meg, addig nem tesztelek mivel 2630v3 az gyenge hozzá (8 mag 3.2ghz max)

szbela87
7 Tflops egy kártyának a float32-je
de float64 meg igen gyenge 0.2 Tflops
Viszonyításnak egy ős Tesla C2075 (GTX580 6Gb):

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9) szbela87 válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


szbela87
újonc

,,két házventi fúj át rajta'' Ezt hogy érted?
Levetted a burkolatot és oldalról?

Ebayen találtam hozzá egy jópofa megoldást, de megvárnám a további tapasztalataidat.

A k80, m40, p40 double-je is gyenge (a techpowerup szerint legalábbis).

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#10) nyunyu válasza szbela87 (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

200W-ra korlátozott M40 hűtése nem volt triviális, kellett hozzá a harmadik 2000rpm-es venti is, hogy ne érje el a 87C-t, amikortól throttlingol.

Pascal szériák BIOSát már nem lehet szerkeszteni, így nem nagyon tudsz a feszültségekkel, TDPvel játszani.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) MasterDeeJay válasza szbela87 (#9) üzenetére

Nem vettem le, de le fogom, úgy elég rá egy venti is.

nyunyu
M40-em volt annak kettő arctic p9 sorba kötve elég volt közepes fordulaton pedig húzva is volt. Újra is pasztáztam, gyári betonkemény volt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) szbela87 válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


szbela87
újonc

Hm. Nekem k80-asom volt/van, egy nem túl hangos, de nem is csendes sanace prímán hűtötte. Hadd kérdezzem meg, az m40-et mivel pasztáztad, arctic mx-2 jó neki?

Szerinted a p4-hez ez a fajta hűtés is elegendő lehet?
https://www.amazon.de/-/en/euroharry-Graphics-Supports-Motherboard-Interface/dp/B08TZSYJ8J/ref=sr_1_5?crid=UMBM7T4X4GV8&keywords=gpu%2Bcooler&qid=1683541732

nyunyu
Húzni még nem mertem sosem, nem is baj, a lekorlátozást használom én is.
Hülye kérdés: egy p40 esetén azért ez a parancs még működik 200W-ra korlátozás céljából?
nvidia-smi -i gpu_id -pl 200

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#13) MasterDeeJay válasza szbela87 (#12) üzenetére

M40-et MX-5-el de bőven jó rá az MX-2 is. A betonkemény gyári pasztához képest minden jobb (azaz HY510-es kínai pasztám pont rosszabb volt még annál is) Gyári padokat hagytam békén. Annyi hogy a backplate-re raktam bordát ahol a ramok vannak ugyanis én azokat is húztam rajta.

P4-est pedig MX-2 vel pasztáztam. Hűtésre a linkelt megoldás szerintem bőven elég. Én egy P8 Silentet vagy kettőt rakok rá.
A padokat nem cseréltem ezen sem, a GTX1060-1070-esen egyes gyártók nem is raknak normális hűtést (lásd pont Asus ahol van olyan hogy nincs pad vagy csak a fele se ér a bordához pedig azok 25%-al nagyobb órajelen mennek. (jó persze nem ideális de működik)
P4 esetén a vrm és ram hőjét a belső plate és a hátsó plate vezeti el, nem is igazán érintkezik a GPU hűtésével de nem is kell neki mert ezek a ramok nem melegedősek, főleg nem ilyen csökkentett órajelen. VRM hűtés is bőven jó tekintve ennél nagyobb kártyákon még borda sem szokott lenni a VRM-eken.
Arra gondolj hogy bár ez 1080 GPU de 1050ti szintű hőt generál, ha megnézed azokat a kártyákat akkor azoknál sokkal rosszabb minőségű hűtés simán működik jó hőfokokkal.

Pasztából MX-5-öst szeretem az olyan ragadós, én könnyebben dolgozok vele mint az MX-4-el ami folyósabb.
Ventikből meg legolcsóbb Arctic P8-P9-P12 normál verziója amiket használok, a silentet csak akkor ha nem akarok szabályozni és elég kevés teljesítmény is. (Vízhűtésemen is P12-esek vannak minimum fokozaton)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Aha, akkor a paszta lesz az oka, mert nem szedtem szét a kártyát soha.

Akad itthon MX-2, már nem emlékszem mihez volt 10+ éve, akkor megkenem azzal.
Ugyan a procihűtőmhöz MX-4-et adtak, de ahogy olvasom azzal sok probléma volt, nem hozta azt a teljesítményt, mint amit marketingeltek, így Arcticnak sürgősen kellett hoznia az MX-5-öt helyette.

Ventinek Arctic P8 PWM PST-ket használtam.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) MasterDeeJay válasza szbela87 (#12) üzenetére

67 fok superposition alatt de nem 100% terhelésen, 2630v3 proci nem hajtja ki, még. 2db silent p8 de elég lenne egy is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#16) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#15) üzenetére

Kívánja 1650v3 & v4-et :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#16) üzenetére

Napok kérdése és 2696v3-ast kap.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére

Ahhoz már kell a hűtés, hogy azt a "kis" óra jelet felfelé "mozdítsd" :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#18) üzenetére

Ht off lesz meg limit 8 vagy 10 magra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#19) üzenetére

Azért kipróbálnám , már mint 2696-ot pár Solid progival.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#20) üzenetére

Lehet veszek még mert jó áron van, 20-28eft között ebayen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#22) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#21) üzenetére

Alaplap két cpu foglalatos?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#22) üzenetére

Dehogy, fapad hp z440. De tartaléknak, hátha összerakok másikat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#24) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#23) üzenetére

Kár... :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) MasterDeeJay válasza Luck Dragon (#24) üzenetére

Extrém lenne all core hackes 36 mag 72 szál 3.8ghz-en :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#26) Luck Dragon válasza MasterDeeJay (#25) üzenetére

Legalább nem akadozna a start menü :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) Yézi válasza nyunyu (#14) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Nem éppen az MX5-tel voltak problémák, így hamar jött helyette az MX6?
MX4 nálam bevált, évek óta használom már.

(#28) MasterDeeJay válasza Yézi (#27) üzenetére

Így van az MX-5-el volt minőségi probléma valamelyik sorozatnál. Én sajnálom mert jobb használni mint a 4-est.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) MasterDeeJay

Hát ez elég siralmas.

Hűteni könnyű, egy sima ősrégi 12cm-es ventit csesztem oda ami a semmit szívja csak pörög valamit.

Azaz gyorsabb mint egy GTX1060 az egyértelmű, és végülis 75w-ból arányaiban jó eredmény de többre számítottam. Kell neki a tuning...csak hogy?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#30) MasterDeeJay

Boost nélkül, nagyon alap órajelen:

Így viszont egy darab 8cm-es silent venti viszi 60-70 fokra 50w körüli TDP-vel.

Ez max boostal:

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#31) 5leteseN válasza szbela87 (#7) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ilyenen én is gondolkozom, de megvárom a P40 eredményét.

Sok analóg, hasonlóan többszörözős teljesítménynöveléses eset tapasztalat alapján a második egység teljesítménye nagyjából 0,7-es a harmadik 0,6-os szorzóval a többi már csak 0,5-ös szorzóval adódik hozzá az eredeti teljesítményéhez.

Külön csapatmunka-optimalizálós fejlesztés nélkül(ez esetben hardver és szoftver oldalon) én ezt az "ökölszabályt" vettem észre a "valamiből-sokdarab-alkalmazása" esetekben.

Háromig akár logikus is lehet szerintem ez az út, a Techpowerup adatai alapján akkor papiron már a 3060Ti körül kellene lennie az elérhető össz-teljesítménynek! :C
...ami elég jó.
...papíron!

Ez persze lehet, hogy nem minden grafikai területen jön be és a memória is asszem' marad 8GB, ami lassan nem lesz elég a közeljövőben érkező játékokhoz.

...először a P40, addigra lesz 60-75€ között P4.
...remélem ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

A P40-nel megakadtam a HP ML350p(G8)-ban, és mérgemben félre is tettem(a HP egyedieskedő hw-e okoz promlémákat a W11 alatt), és csak a napokban néztem rá újra a dologra. Érdekes infó tűnt fel a Yt-on Novaspirit Tech M40(P40) témájú videójában (Downgrading My GPU...) 5.05-nél. Az M40 mellett nVidia GT 1030-at használ monitor kimenetként. Ezek szerint az újabb driverek (ez esetben egy 530.41.03-as volt) már tudnak egyszerre két nVidia kártyát használni, nincs letiltva. Megnézem Windows 11alatt hétvégén. Hopsz: az említett driver Linuxos volt .

Majd írom az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

(#33) szbela87 válasza 5leteseN (#32) üzenetére


szbela87
újonc

Hát erre biztos tud hasznosat mondani @MasterDeeJay

Van egy P40-em nekem is, most az alaplapi vga-val használom, korábban volt mellette egy quadro K600 (intel sc5520-as alaplap) ubuntu 18.04-gyel. Az ml350p g8-ról úgy rémlik, hogy van rejtett bios, ott van elrejtve az above 4g decoding, gondolom ezen már túl vagy.
Lehet, hogy bios frissítés is szükséges (?). Felismeri/látja a kártyát, csak nem hajlandó a driver felkúszni?

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#34) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Az akkori legfrissebb W11 drivert tettem fel(529.89) és a W11 parancssori eredmény szerint nem látta. :(

Ha nem látja, hogy tud települni a driver???
Sokadszor :O :W :(( :(( :((

A W11-etsem egyszerű felrakni a nem támogatott ML350p G8-ra, fiók nélkül, stb...
Igen, ki lettem segítve a BIOS előhívás problémával, az meg van oldva már.
Ennek is neki szaladok hétvégén sok kávéval és egy tokajival :DD

Majd írogatom a fejleményeket, hátha közösen könnyebben megy most nekem, utána másnak...

[ Szerkesztve ]

(#35) szbela87 válasza 5leteseN (#34) üzenetére


szbela87
újonc

Érdekes. Windowsban sajnos nem tudok segíteni, mindenesetre kíváncsi leszek, hogy mire jutsz. Mindenképpen W11-et szeretnél használni?

Beszereztem a cikk hatására egy p4-et. :R :R Egy lenovo p320-ba került, új életre kapott tőle. Kissé limitáltak a lehetőségek, ha nem akarja az ember a tápot cserélgetni, az ugyanis 450w-os a masinában.

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#36) 5leteseN válasza szbela87 (#35) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Játszani/poénból vettem, ezekben meg W10/W11 felhozatal mindent visz.IIgazán a duplázott TESLA P40 érdekel ;]
Nemeccerű...

A P4 max 75W, mire kell a többi áram???

[ Szerkesztve ]

(#37) MasterDeeJay válasza szbela87 (#35) üzenetére

Tesla p4-esem amit már eladtam még most is 1. helyezett timespyban. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#38) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#37) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Szép! :R
Nem érdeklődtek a Hogyan? iránt? ;]

(#39) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Miután a párezer tappantásos tegnapi írásom elveszett a tegnapi hotspot elszállításban, ezért marad a rövidített változat:

A Tesla P40-ML350p házasság egy hónapja megszakadt probléma-megoldásainak ugrottam neki ismét hét elejénn. Ennek eredményeként megvan a hiba: a P40 nem hajlandó feladatot(process) futtatni az AMD RX560/RX580 páros egyikével sem! Semmilyen újabb AMD driverrel, az újabb Grid telepítve a Teslahoz. Nagyon régi meghajtókkal nem néztem. DDU-val takarítva minden, minden alkalommal újraindíva, ahogy az a NagyKönyvbenmeg van írva. Sikertelen, a programsoros nvidia-... AMD-vel nem talál semmit, a beágyazott Matroxal azonnal.
Az nV kártyákat szintén nem lehet használni még mindig a beépített nVidia tiltás, vagy vmi hasonló eredményű program-hiba miatt ;] , ami nem teszi lehetővé két nV-driver egyidejű futását.
A beépített Matrox G200eH őskövülettel :Y tud együttműködni de annak OpenGl 1.1 korlátja miatt 560as Unig-Extreme pontjával, 24%-on, 40 max c-fokon.
Az RX560 magában 1050 körül tud, ugyanezzel, ugyanilyen beállításokkal.

Valakinek van ötlete, megoldása jó híre erre a gondra?

Guglin rákeresve, kb. Semmi. :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#40) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#39) üzenetére

Furcsa, m40-nél nem volt ilyen gond. Ment Amdvel is rendesen. Ezek szerint valamit változtattak a P szériánál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#41) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére


5leteseN
aktív tag

A Yt-on sem találtam AMD-VGA-s P40-et, "játszósat".

Nem vagyok nemzetközi fórumokon, ott esetleg rátudnál kérdezni?
Szerintem nem az ML350p vmi spéci hw-je okozza a problemám.
AI-ben használták ezt a HP-szervert is 3-4 darab P40-nel is, egyszerre, vagyis alapvető hw-ütközések nem lehetnek.

Kérdezem tovább Gugli-barátom, bár eddig nem tudott segíteni.
:O :W :F

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#42) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy az egy hónappal korábbi probálgatás után előrelátóan megrendelt és még érkezett Fire Pro W7000 jó lehet-e.

Ezzel van egy mechanikai problemám, mert a képen látható 2x4 RAM-chipeken van egy mechanikai rögzítő fém hátlap:


, ami miatt csak a korábbi szerverek/munkaállomások sínjeihez illeszkedik az én ML350p-m házába ezzel nem fér be.

Ez a fém hátsólap következmény nélkül leszerelhető?

Sok kép van a kártyáról enélkül is, de ... ??

[ Szerkesztve ]

(#43) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#42) üzenetére

Beszerelhető de ekkor érje légáramlat.
Hp meg különleges állatfaj, nem csodálnám hogy valami bios bug miatt nem lenne jó.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#44) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#43) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Most néztem, hogy a HP G8-akból ez(ML350p) nem tudja a BIOS-ban az UEFi-t é a Safety Boot-ot sem.

Ez lehet gond vajon?

Legalább is én nem találtam. Ha vki tud ilyenről ennél a típusnál szóljon lszives.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#45) szbela87 válasza MasterDeeJay (#40) üzenetére


szbela87
újonc

Engem meglep, hogy kellene mennie amd kártyával is. Egy quadro k600-zal vagy egy quadro k620-szal nem lehet probléma viszont, ennyit lehet megérne a dolog.

"Az információ a társadalom gittje." N. W.

(#46) 5leteseN válasza szbela87 (#45) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Próbáltam Quadro P600-zal és GTX 660-nal az RX-ek előtt, nem műxik.
Viszont a reddit-en egy altémában találtam egy rejtett utasítást, amivel műxik, alapban nem!
Az M40-nél le is lett írva a szerzőtől ez a driver összeakadás.
Ma vagy holnap próbálom a W7000-t.

(#47) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

W7000 + P40: mindenki lát mindenkit, az nvidia-smi is, csak nincs a listán egy darab P40-nel futó processz sem.
Az Unigine is látja kb. 30%-on fut, max 28C-fokosan.

Ami pontosan a W7000 teljesítménye a passmark teljesítmény számait megnézve.
Vagyis a W7000 dolgozik, P40 nem! nVidia Controll Center-ben beállítva!
Mindkettő VGA UEFI-s, GPU-Z- is látja jól mindkettőt, nincs ütközés az eszközkezelőben, nincs W11-panaszkodás, nincs semmi gond!
Látszólag műxik, valójában nem.

:O :O :O :O :O

+ :W :W

[ Szerkesztve ]

(#48) csanadjatek


csanadjatek
tag

Szia, szerinted egy M40 érné meg jobban ~$40 körül vagy egy P4 ~$70 körül? Egy kis ktghatékony upgradere gondoltam, köszi :R

(#49) MasterDeeJay válasza csanadjatek (#48) üzenetére

M40 erősebb de sokkalta többet fogyaszt. P4 meg igen hatékony.
Játékra inkább M40.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#50) 5leteseN válasza csanadjatek (#48) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ha asztaligépbe lesz, akkor mindkettőnek kell egy hűtés utólag(venti+nyomtatott légcsatorna), mert szerverekbe lett tervezve, ahol a front-oldalról 50W körüli ventilátoros teljesítmény szokott lenni összesen a teljes gép hűtésére, ami desktopoknál nincs. 20€ körül vannak komplett utólagos hűtés-készletek mindkettőhöz(van itthon/Itt is aki tud nyomtatni!), +3-4-5€ a tápkábel, ami csak az M40-hez kell.

Teljesítményben kétszeres kb, áramfelvételben háromszoros többlete van az M40-esnek a P3-essel szemben.

A DDR5 VRAM az érdekes még, mert most kezd lassan az AI/MI(Mesterséges Intelligencia) leszivárogni a "halandók" szintjére. Ha nyomokban ez is érdekes lehet számodra ismerkedés, szórakozás, ... miatt , akkor érdekesebb a kérdés, mert a kétesélyesből hármas verseny lesz: beszáll a 24GB VRAM-os M40 is versenybe a 12GB-os mellé, +10-20€-nyi ár-többlettel.

Nem nagy összegek, ha a top-os M40-en kell, akkor kicsivel több lesz, több lehetőséggel.

Én "vicces" voltam, a P40-emhez nem a venti, +táp, +... kiegészítőket vettem (akkor) 35€-ért, hanem egy eBay-es alkalmi vétel szervert(komplett ML350/CPU/64GB RAM, +...) 50€-ért. De ilyen őrültséghez szerencse és némi "agybaj" kell! :DD
Az eladót sem értettem, csak a szállítás majdnem 50€ lehetett!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.