Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ludsimon


ludsimon
veterán

Remélem tudtam segíteni másokon is. :)

undefined

(#2) zoo8800


zoo8800
veterán

Azt nem írtad, milyen beállításokat használjunk :) ez a bejegyzésed címe, csak ez kimaradt :DDD
De úgy látom, érdemes kipróbálni.

rip and tear, until it is done

(#3) ludsimon válasza zoo8800 (#2) üzenetére


ludsimon
veterán

Ott van:
"A fenti eredmények alapján, akinek számít a letöltési sebesség, az használja úgy, akinek pedig az oldalak betöltődésének sebessége a fontos az pedig állítsa ping javításra, én így használom."

undefined

(#4) zoo8800 válasza ludsimon (#3) üzenetére


zoo8800
veterán

Ja, hogy ez a beállítás :B
Azt hittem, komplikáltabb.

rip and tear, until it is done

(#5) ludsimon válasza zoo8800 (#4) üzenetére


ludsimon
veterán

Rákattintasz az ablakára jobb egérgombbal, és ott lehet beállítani ezt a két lehetőséget.

De ezen kívül még vagy 100 beállítási lehetőség van, külön állíthatod a programok prioritását, stb.

undefined

(#6) Daweee


Daweee
őstag

Nem tudtam hogy ez ilyen hatással van a weblapok betöltési sebességére :Y
Eddig ha CS-ztem benyomtam a pinget, de amúgy adatátvitelen használtam... Ma is okosabb lettem :D

(#7) ludsimon válasza Daweee (#6) üzenetére


ludsimon
veterán

:)

undefined

(#8) qdak


qdak
addikt

nem akarok rosszat de sztem eza progi anyit ér mint mia a nevében is ben van :I
a mérési eredményekkel meg a z a baj h ugyanaz az oldal nem mintid ugyananyi idő alat jön be, régebben én is játszottma vele, nekem a véleményem h kötes gyorsab netet ha gyorsabban akarsz böngészni torrentezni stb

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9) Daweee válasza qdak (#8) üzenetére


Daweee
őstag

De akinek nincs lehetőség gyorsabbra, annak jó már csak placebónak is :D
De amúgy meg azért abban is van valami hogy mindíg gyorsaban jött be kicsit ping módban mint amúgy. Egyébként Cfos nélküli eredménnyel lenne teljes a kép :U :D

[ Szerkesztve ]

(#10) qdak válasza Daweee (#9) üzenetére


qdak
addikt

hát igen meg modjuk ha pl: prohardverre rányomok le7 10 böl 10 szer másidő alat tölt be, speedtest megint csak oylan amilyen van h 5 megásnak méri a 15 ös netem utána bedobok 1 torrentet az meg jön 15 el ...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11) Armahun


Armahun
addikt

Ez nem sebességgyorsító program, hanem forgalom optimalizáló.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#12) ludsimon válasza Armahun (#11) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez az, én nem tudom honnan vette qdak, hogy ez sebességnövelő lenne, de valamit nagyon félreolvashatott... :U

Sehol nem írnak ilyet, legfeljebb félre értelmezte a mondatot.

Ez a program a forgalmat irányítja, mint például egy jól beállított közlekedési lámpa.
Gyakorlatban pedig ez úgy néz ki, hogy torrentezik az ember, és mellette vígan meg tudja nézni a leveleit, nem kell fél órát várni mire betölt egy oldal.

undefined

(#13) ludsimon válasza qdak (#8) üzenetére


ludsimon
veterán

"a mérési eredményekkel meg a z a baj h ugyanaz az oldal nem mintid ugyananyi idő alat jön be"

Érdekes, én akár hányszor újratöltöttem üres cache-el, ugyan annyi idő alatt töltött be +- 0,5mp-el. :U

"nekem a véleményem h kötes gyorsab netet ha gyorsabban akarsz böngészni torrentezni stb"

Ha Te mondod... :DD
Olyan "okosságokat" mondasz, hogy az már fáj. :W

Szerinted, ha mondjuk van egy 10 Megabit/s-os netem, és elkezdek torrentezni, és mondjuk el is éri azt a 10Mbit/s-os letöltési sebességet, cFos nélkül, hogy fogsz normális sebességgel internetezni? :U

Teljes mértékben ugyan ez lesz, hogy persze, gyorsabban letölt, de viszont ugyan úgy mondjuk az index.hu betöltéséhez kell 1 perc, mert nincsen rendesen "irányítva a forgalom".

[ Szerkesztve ]

undefined

(#14) qdak válasza ludsimon (#13) üzenetére


qdak
addikt

sztem meg tökmindegy mien progit használsz ha 10megás neted van akkro is csak 10 es marad nem fog gyorsabb lenni a FOS spídtöl
vagy mutas rolla képet nekem akkor ? ha anyira okos vagy :(((

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15) ludsimon válasza qdak (#14) üzenetére


ludsimon
veterán

Elolvastad egyáltalán az utolsó két hozzászólásomat? :F
Fuss neki még egyszer.

undefined

(#17) qdak


qdak
addikt

szoval te zat mondod ha Szerinted, ha mondjuk van egy 10 Megabit/s-os netem, és elkezdek torrentezni, és mondjuk el is éri azt a 10Mbit/s-os letöltési sebességet, cFos nélkül, hogy fogsz normális sebességgel internetezni?
rgo ha szedsz max sávszéleségen, de megy ez a c'fos akkro tudsz netezni rendesen jönnek az oldalalk ?pár mp alat ? nekem ez erös
na de mindegy :U

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#18) caizzz válasza qdak (#17) üzenetére


caizzz
aktív tag

Amikor eléri a max sávszélt a torrented, és te épp mondjuk netezni szeretnél (a böngésző portján lekérés megy) akkor a cFos limitálja a lekérés és az adatátvitel idejére (míg az oldal betöltődik pl) a torrentkliensednek adható max sávszélt. Az eredmény: a letöltésed kis mértékben lassul ideiglenesen, viszont bngészni is tudsz. Mindezt automatikusan.

Nem olyan szar, 1-2 megás neteknél ha töltesz, és nem adsz max limitet a torrentnek, akkor iszonyat gány már netezni közben.

Én nem használom a programot, de jó beállítás esetén megkönnyítheti az ember életét.

(az persze egy sületlen hülyeség, hogy a netedet gyorsítja, mert arra max a szolgáltatód képes :DDD)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#19) ludsimon válasza qdak (#17) üzenetére


ludsimon
veterán

(#12) ludsimon:

"Ez a program a forgalmat irányítja, mint például egy jól beállított közlekedési lámpa.
Gyakorlatban pedig ez úgy néz ki, hogy torrentezik az ember, és mellette vígan meg tudja nézni a leveleit, nem kell fél órát várni mire betölt egy oldal.
"

Ezen nem tudom mit nem lehetett megérteni.
A leg primitívebb módon magyaráztam el, hogy mindenki megértse.. :U

undefined

(#20) qdak válasza caizzz (#18) üzenetére


qdak
addikt

Szerinted, ha mondjuk van egy 10 Megabit/s-os netem, és elkezdek torrentezni, és mondjuk el is éri azt a 10Mbit/s-os letöltési sebességet, cFos nélkül, hogy fogsz normális sebességgel internetezni?

na de akkor ha netezel már nem is szed ennyivel, erröl ennyit, tölcs éjjel aztán kész :D
ludsimon :D értem h mit mondasz csak nem hiszem el a 2 közt különbség van :G

föleg ezzel vanank gátlásaim:

....prohardver.hu 6,32 | 3,23
.............port.hu 6,52 | 2,43
.........idokep.hu 3,56 | 7,14 (Itt szerintem pillanatnyilag túlterhelt volt az időkép)
...........index.hu 23,02 | 16,18
.........google.hu 0,87 | 0,67

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#21) mephi666


mephi666
nagyúr

használom én is a cfosspeed-et, mert a kedves fájbernetnél általában este 6-8körül irgalmatlan sz@r szokott lenni már a ping... hétvégén pedig még rosszabb :( előtte 6-800ms-es ping is előfordult elég gyakran (izgalmas így frageket gyűjteni, hogy majdnem 1másodperc a késés), mostanában max 100-150-ig megy fel... (igaz, hogy ez is nagyon ótvar, de ha rááll az ember, akkor meg lehet szokni) már várom a napot, hogy lejárjon a meghosszabbított szerződés és verem a fejem a falba, hogy hülye fejjel náluk maradtam... március közepéig még bő 2hónap :( szerintem nem rossz program, ártani nem árthat... max használ... vagy csak talizmánként díszíti a tálcát :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) caizzz válasza qdak (#20) üzenetére


caizzz
aktív tag

pont arról van szó, hogy ha netezni is tölteni is szeretnél egyszerre (me aztán nem mindegy, hogy 9,5 Mbit vagy 10? bazz :W ) akkor ez felhasználástól függően irányítja a forgalmat, kezeli a sávszélességet. Neked nem kell manuálisan ki be kapcsolgatnod a utorrentet, esetleg belassítani. Ne legyél már ilyen értetlen, szerintem simán átlátható, hogy mi tud ebben praktikus és hasznos lenni.

(bár én mint mondtam nem használom, nekem fixen limitálva van a torrentem, és így jut sávszél mindig a böngészésre - bár a ping ilyenkor rémes, de kit érdekel, ráérek)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#23) ludsimon válasza caizzz (#22) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tudom hova veszett a logikája, de én ennél egyszerűbben mint fentebb írtam, nem tudom elmagyarázni. :U

undefined

(#24) Kolondrum

Én olyan 2 hete használom legálisan, a legújabb beta (nekem még a 97-es volt ez, de már van 99-es) oldotta meg a problémákat, aranyat ér!!!!!!!

(#25) ludsimon válasza Kolondrum (#24) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen 97, meg 99-re gondolsz? :F

undefined

(#27) ludsimon válasza Kolondrum (#26) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem még csak ez van:
cFosSpeed 5.0 build 1560

Nem mertem a bétát feltenni, miben jobb, miben tud többet? :F

undefined

(#28) Kolondrum válasza ludsimon (#27) üzenetére

Nekem 97 alatt bugos a cfos, nem részletezem de röviden nem teszi a dolgát.

(#29) Samus


Samus
addikt

Én rájöttem mit kell használni. Az új 3.6b5 Firefoxot. Hihetetlen, de érezhetően gyorsabb, mint a jelenlegi "stabil", és a 20 kiegészítőből csak kettő nem megy vele (IETab és Screengrab).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) Kolondrum válasza Samus (#29) üzenetére

Nekem 97 alatt prioritás gondom volt egy programmal. (hiába tettem a listába duplán)

(#31) ludsimon válasza Kolondrum (#28) üzenetére


ludsimon
veterán

Most telepítem a:
cFosSpeed 5.01 Build 1599 verziót, meglátjuk, hogy szuperál!!

undefined

(#32) ludsimon válasza ludsimon (#31) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy jobb lett az internetem a legújabb Speed-el.

Nem ingadozik, mint ezelőtt, 100-180KB között ugrált fel-le, most stabilan 180-200KB-al szedi ugyan azt. :R Szuper! :C

undefined

(#33) picur220


picur220
veterán

Egyszerre csak az egyik mehet, mármind a seb.növelés, meg a ping javítás közül?:D
Amúgy hány Mbps-os a neted?

Egyébként sztem a firefox az egyik leglassabb böngésző...:U

[ Szerkesztve ]

(#34) ludsimon válasza picur220 (#33) üzenetére


ludsimon
veterán

"Egyszerre csak az egyik mehet, mármind a seb.növelés, meg a ping javítás közül?"
Igen, csak egy.

"Amúgy hány Mbps-os a neted?"
Változó, mert szar az előfizetésünk.
Most:

"Egyébként sztem a firefox az egyik leglassabb böngésző..."
Ez volt a legostobább kijelentés, már ne haragudj.

[link] - Olvasd el.

Valami nagyon bétát próbálhattál ki..
Eddig én mindenkinek a Firefoxot ajánlottam, és mindenki le volt döbbenve rajta, hogy milyen jó, gyors, és okos.

Pl.: Ha áram szünet van, és mentés nélkül kikapcsol, és újra bekapcsolod, akkor a Firefox automatikusan visszatölti a korábban beírt adatokat, és SEMMI sem veszett el, egy betű se!
Gyakorlatban: Ha mondjuk most írok, és lecsapja a biztosítékot, visszakapcsolom, és nem kell újból előröl kezdenem leírni.

Mellesleg olyan kiegészítők vannak, hogy a többi böngésző megirigyelné..
Most nem sorolom fel, de a beépített YouTube letöltéstől kezdve, a témákig, scriptek blokkolása (reklámok), stb..

undefined

(#35) picur220 válasza ludsimon (#34) üzenetére


picur220
veterán

Már ne haragudj, de nálam maga a böngésző is lassú, meg ahogy betölt maga a progi is lassú, minden bajom van vele, nem szeretem, helyette inkább Chromeot használok.

(#36) picur220 válasza picur220 (#35) üzenetére


picur220
veterán

Felraktam a Safarit, és az első érzés, amit nálam előozott, az az "aztakurvabazmeg":DDD Nagyon gyors, sokkal gyorsabb, mint a Chrome vagy a Firefox!:D :C

(#37) ludsimon válasza picur220 (#36) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratulálok, akkor használd azt! :W

Tudnék mesélni a Firefox-ról, de inkább nem, szerintem Te nyugodtan maradj az utánzat, szaroknál. ;)

undefined

(#38) picur220 válasza ludsimon (#37) üzenetére


picur220
veterán

Nekem a FF nem vált be, a Safari 1000xgyorsabb, igaz, hogy nincs bele plugin, de még így is gyorsabb, mint a FF vagy a Chrome Adblockerrel.:D

(#39) picur220


picur220
veterán

PING JAVÍTÁSA:


átviteli seb. előnyben:

Az átviteli sebességnél a ping is jobb lett...:D

[ Szerkesztve ]

(#40) ludsimon válasza picur220 (#39) üzenetére


ludsimon
veterán

Ki is használod?
Mennyit fizettek érte?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#41) picur220 válasza ludsimon (#40) üzenetére


picur220
veterán

2700-2900 Ft között fizetünk érte, és igen, kihasználom, legtöbbször torrentezéssel. ~200MB ~5perc alatt...:D Ez a rekordom, de lehet, hogy a 1,4GB fél óra alatt jobb eredmény:D

(#42) caizzz válasza picur220 (#38) üzenetére


caizzz
aktív tag

Windowsos Safari no comment kategória akkroa egy szar. A webkit motor alapból gyors (bár a chrome 4ben gyorsabb), de a Safari egy hulladék. OSXen még elviselhető, de ott is inkább Chromiumot vagy Firefoxot teszek fel.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#43) ludsimon válasza picur220 (#41) üzenetére


ludsimon
veterán

TV, telefonnal ennyi?

undefined

(#44) caizzz válasza ludsimon (#43) üzenetére


caizzz
aktív tag

Ezek a paneles lannetek ilyen olcsók sajnos. Ennyi jó a lakótelepben, semmi más.

marakujás kőbányai

(#45) ludsimon válasza caizzz (#44) üzenetére


ludsimon
veterán

Semmi pénzért nem cserélném le a jó kertes házunkat egy betonbunkerre! Fúj!

Nekem bőven elég az 5 megabites, tavasszal elvileg újítunk, és 10 megabites lesz 6700Ft-ért, ami nem olyan rossz, mert telefon előfizetés nélküli!

undefined

(#46) caizzz válasza ludsimon (#45) üzenetére


caizzz
aktív tag

Én most váltok majd 8/2es netre, ráadásul olcsóbb is lesz mint a mostani 4/1es. Telefon meg TV meg nem kell, mindkettő lejárt technológia, és pénzkidobásnak érzem.

marakujás kőbányai

(#47) ludsimon válasza caizzz (#46) üzenetére


ludsimon
veterán

TV előfizetés nekünk sincs.
Jól megvagyunk a 3 fogható csatornával.. :)

undefined

(#48) picur220 válasza ludsimon (#45) üzenetére


picur220
veterán

Hát nekem is jobb lenne kertes házban lakni, de sajnos ez nem igazán megoldható...:D

(#49) picur220 válasza ludsimon (#43) üzenetére


picur220
veterán

Kábel TV nincs, mert nem használjuk ki, telefon ugyanezek okok miatt szintén nincs. TV-vel, telefonnal 6k lenne kb.
Milyen hülyeségek vannak fenn a UPC honlapján...:D

[ Szerkesztve ]

(#50) ludsimon


ludsimon
veterán

Feltettem a legújabb bétát, a 1605-ös build-ot.
Jól muzsikál ez is, semmi változást nem vettem észre.

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.