Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pano


Pano
addikt

Grat, jó cikk lett! :C
Köszönjük.

Nekem a "körtécske" tűnik ígéretesnek, ha a lomhaságot ki tudják küszöbölni ubuntu alapon, akkor eléggé elterjedhet, mert sokan fogékonyak az Apple style-ra.

[ Szerkesztve ]

(#2) wetomi


wetomi
aktív tag

Részletes, jó cikk lett! Egyre jobban tetszik a Chakra, szedem is le és rakom fel Vboxba.

(#3) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A cikk tetszik, de amíg nincs linuxra GTA addig marad a win. :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) haris válasza Victoryus (#3) üzenetére


haris
őstag

Ezekre a hozzászólásokra miért van szükség :W

A cikkhez:
a bodhi-t kipróbálom egy régi eee 2g-n. kíváncsi vagyok mennyire lesz használható.

(#5) wody21


wody21
tag

A felsorolt disztribúciók közül melyik "fogyaszt" a legkevesebbet? (értem itt 1 notebook akksiról történő üzemeltetését) Vista 32bit Buzinesszhez képest milyen különbséget lehetne tapasznyalni?
Köszönjük a cikket!

(#6) bandras0226


bandras0226
aktív tag

A Chakra Live DVD-n választható a magyar nyelv!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#7) aag


aag
őstag

Grat a cikkhez! :C :R

(#8) shaddam


shaddam
aktív tag

Apám ezeréves laptopján majd lehet elkísérletezgetek az egyik disztróval. Nekem a pinguy os áll a legközelebb a szívemhez.Alapból van benne ps3 media server,meg minden amire az ember gondolhat.Szerelem az első látásra.

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#9) gabe_


gabe_
őstag

Jó cikk. A legacy-t és az indiai nevűt kipróbálom. :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#10) ViZion


ViZion
félisten

Pano: köszi! Valóban jó a Comice OS, csak sztem Ubuntutól el kellene szakadni... :U

wody21: Van fogyasztásmérőm, de egy részét Virtualboxban próbáltam. Telepítve Comice OS lett, esetleg Fedora vs. Comice OS vs. W7 lehet, ha összeszedem magam :U

bandras0226: Ohh. Nálam nem. De miért nem? Full x86_64 bitet töltöttem az oldalról.

Többiek: Köszi, h benéztetek, olvastátok! Lehet, h "sorozat" lesz, de inkább csak hírek szerű - ne csak a -aminek nem mondjuk ki a nevét- :D legyen blogja ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) zoli62


zoli62
addikt

Chakra tényleg egész jó. Szerintem a címnek ez inkább jobb lenne: Linux ajánló: néhány könnyen használható disztribució.

[ Szerkesztve ]

(#12) CPT.Pirk válasza ViZion (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem csak átsiklottál felette. Tényleg ott a magyar nyel, a karácsony körüli Chakra kiadásban is ott volt.

Egyébként valami kicsi gépen ki fogom próbálni azt / azokat a mini linuxokat, tetszenek. Jó a cikk.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) ViZion válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


ViZion
félisten

NEM... :D Nálam virtualboxban a fentebb írt helyről letöltve nincs magyar. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) kerekfej


kerekfej
addikt

Jó cikk. :)

(#15) Pano válasza ViZion (#10) üzenetére


Pano
addikt

"csak sztem Ubuntutól el kellene szakadni... "

Sajnos max az fog csak elszakadni, aki már jóval jártasabb a linuxban és ismeri a csínját, bínját.
Az ubu disztróknak van egy hatalmas előnye: a szoftverközpont és a plugin, codec támogatás. Lehet szemezgetni egyszerűen és könnyen kiválasztja az ember, hogy mi kell neki.
Persze, más disztrókon is van hasonló, viszont be kell ismerni a legátláthatóbb és leginteraktívabb az ubié. Nagyon sok gondtól megkíméli az átlag embert.
Sok nem ubis disztrónak az a hátránya, hogy kevés szoftverrel települ, vagy olyanokkal amiknek van sokkal jobb alternatívájuk. Én is most ismerkedek a linux kiadásokkal és ezt vettem észre. Nekem a fedora volt a leggyorsabb, és tudatosabb fejlesztést éreztem mögötte. Viszont az ubuntu kiadásokat meg sokkal egyszerűbben tudtam személyre szabni, leszedni majd feltenni azt ami nekem kell.

Ma az egész napomat elcsesztem a lubuntura és marha jót sikerült kihoznom belőle, de idegesít ez a kezdeti lomhaság (ha már használja az ember 1-2 órát no gond), úgyhogy megyek vissza fedorára. Legalább ismerkedésre jó volt és jó pár dolgot megtanultam ma önerőből megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#16) Victoryus válasza haris (#4) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem értem most mi a bajod. Tetszett a cikk, van benne egy csomó olyan linux amiről még nem olvastam. Néha felteszem az ubuntut kipróbálni, kb évente egyszer, de egyébként élesben még jó darabig nem fogom használni. Ennyi.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) ViZion válasza Pano (#15) üzenetére


ViZion
félisten

Kényelmes az Ubuntu, az biztos. A sok leírás és a közösség miatt a legjobb kezdésnek az biztos. Fedora alatt is van a szoftverek telepítése/eltávolítása, kevesebb leírás és kép van mint a SW centerben, de használható - max még egyet rá kell keresni a kívánt programra neten, hogy tényleg azt akarjuk-e.
Örülök, h Nálad is gyors a Fedora, mindíg dícsérem a sebességét, ezek szerint más HW-en is hasonlóan teljesít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) aag válasza ViZion (#17) üzenetére


aag
őstag

Én nem véletlenül használok Ubuntut. Gyakorlatilag az új szoftver(változatok) azonnal megjelennek alatta. Más disztrók ehhez képest sokszor akár másfél-két éves elmaradásban vannak. Persze lehet ezt magyarázni óvatossággal, meg biztonsággal, meg ilyenek, de engem ez nem hat meg. Nekem kell az új szoftver új tulajdonsága. Hiába gyors egy Fedora, ha nem érem el alatta a legújabb böngészőt.

(#19) gabe_


gabe_
őstag

A Zorin OS és a Bodhi tetszik. Valószínűleg az "ubuntusága" miatt... ;)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#20) CPT.Pirk válasza ViZion (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És mi lenne, ha lefelé lapoznál? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) aag válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


aag
őstag

Szeretnék kérdezni ezzel kapcsolatban:

1 Ha felrakok alá a saját depójából egy programot, azt automatikusan frissíti?

2 Lehet-e minimal-installt csinálni. Ugyanis én pendrájvon hurcolom magammal és egyáltalán nem mindegy mekkora helyet foglal.

3 Van-e lehetőség arra, hogy a saját kialakítást lementsem, vagy áttegyem máshová? Olyasmire gondolok mint Ubuntuban a Rendszerment nevű program.

(#22) CPT.Pirk válasza aag (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1 - magától nem frissít, se a csomagkezelőből felrakott progit, se a "bundle managerből" felrakottat. Utóbbinál csak annyiban más a helyzet, hogy ottani progik telepítése, eltávolítása, frissítése nem kér root jelszót, de ezt már beszéltük.

2 - van egy minimal telepítő, az 689Mb mindössze. A full telepítője 1.4Gb

3 - ezt per pillanat nem tudom. Nem kerestem még ilyesmit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) aag válasza CPT.Pirk (#22) üzenetére


aag
őstag

Nemértem. Ha nem frissít magától, akkor miért gördülő? A 2-est meg szerintem félreérted. Engem nem a telepítőlemez mérete érdekel, hanem a feltelepített rendszer mérete. Például amit most használok Ubuntu 10.04-es, az minden nekem kellő programmal telerakva elfét egy 4GB-os pendrájvon úgy, hogy még marad közel 1GB üres hely rajta.

Egyébként csak puhatolózok. Tudom, akár ki is próbálhatnám, de ha ezt a három feltételt nem elégíti ki, valószínűleg úgysem térnék át rá.

(#24) CPT.Pirk válasza aag (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én nem mondtam, hogy gördülő. A cikkben is az van, hogy "half rolling", meg az oldalukon is ez van. [link] Magyarán a programokat gyakran frissítik a tárolókban, míg a fő elemeket csak alapos tesztelés után.

8 giga körül van a full telepítés. Azt írják, 3Gb körül van a minimum szabad hely, ami már elég neki, gondolom a minimal installhoz tartozik ez az érték.

Ilyen megoldást találtam a backupra: [link] Am. Ubin rendszerment jó dolog, de ha Kendek nem lenne...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) aag válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm a válaszaidat! :R

(#26) saja


saja
tag

Felraktam a Bodhi-t egy MSI wind u100-ra. Egy kicsit meglepődtem, amikor nem találtam rajta gcc-t és kellett volna wifi driver fordításához :DDD . De ilyen-olyan módon megoldottam a dolgokat. És megy minden szuperül :).

keep calm and code erlang

(#27) ViZion válasza aag (#18) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Fedora is nagyon friss. Nyomj egy uname -r -t:
nálam: 3.3.0-4.fc16.x86_64
Nálad kevesebb... Fedora Chromium: 17.0.963.79 - persze nem ezzel települ, a Live lemezképeket nem frissítik, de egy kattra frissül.
Megnézem amit akarsz, de Fedoránál alap a gyors frissítés, itt mindenből szinte a legfrissebb van. Libre Office még nem frissült, de azt amúgy is egy letöltöttből raktam fel.
Ja, a kézzel telepítetteket nem frissíti, hacsak a tárolójukat nem adod hozzá.

Nálam alaposan felprogramozva 5,4 GB a Fedora, Bleachbittel kitakarítás után. Ebben van Libre Office, Gimp, Inkscape, Fontmatrix, pár GUI designer progi, Virtualbox, XBMC (nagy adatbázissal), GCompries, stb. elég széles a paletta.

Backupra Kendek progija nagyon jó, de ha disztrófüggetlen megoldás kell, akkor ott a Clonezilla: partíciót kicsire becsomagolja, kész. Fedoránál van Live USB készítő progi tárolóban is. Fedora Live USB-t nem próbáltam, azt nem tudom, h menti-e a változásokat.

CPT.Pirk: :B erre most mit mondjak? Tényleg nem görgettem... nem is gondoltam rá, basszus :((( -mondjuk nem is láttam még ennyi nyelvet Live disztróban :Y ...javítom a cikkben, és bocs a kételkedésért ;) Egyébként is a Te hibád :D , mondhattad volna... ki a fene gögeti le??? :C

saja: veled örülünk! :D :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28) aag válasza ViZion (#27) üzenetére


aag
őstag

Köszi, kipróbálom majd valamelyik este. :R

(#29) Lacces


Lacces
őstag

CPT.Pirk
Nem akarsz írni egy részleteset a Chakra-ról? :-O Annyira megtetszett most! Ezer hála érte a cikkírónak!

(#30) CPT.Pirk válasza Lacces (#29) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szeretek cikket írni, de most olyan kellene, aki kicsit jobban ért hozzá, mint én, mert elég rövid ideje használom csak.
Amit kitaláltam, azt leírtam már a chakra topicjában. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) ViZion válasza Lacces (#29) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi, és én is köszönöm CPT.Pirknek, hogy említette. A korábbi cikkben írtak alapján meg sem néztem volna: friss disztró, független és KDE - nekem ez elég, hogy a nevét se jegyezzem meg ;]
Pedig nem ezt érdemli, mert tényleg nagyszerű!
Ezért legyen +1 CPT.Pirk: Chakra részletesen az alapoktól cikk :R

Következő cikkem: Linuxos topikok a PH!-n. Fogalmam sem volt róla, h van topikja is. Egyéb meglepi? :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Lacces válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Lacces
őstag

screenshotok alapján tetszik nagyon!

Majd egy live-cd-t megnézek nála, na meg youtube videokat. Zorin OS-sel szemeztem még, de valahogy nem fogott meg a kde felülete.
Chakrának tetszettek a képei itt a cikkben, főleg a unity módra.
Olyan gusztusos itt a kde :)

Majd figyelemmel kísérem a chakra topicot!

(#33) Lacces válasza ViZion (#31) üzenetére


Lacces
őstag

De legyenek linux progi bemutatok is! :D Azt is ígérted :P

Például ubuntu alá az ubuntu tweak, esetleg mobilokhoz szoftverek például nokiához. :R

(#34) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó a cikk! Grat! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35) Ton-ton válasza aag (#18) üzenetére


Ton-ton
tag

Pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Persze csupán egyetlen programot néztem, ugyanis épp arra lett volna szükségem. (2-3 hetes pingvin használattal pedig a fordítás még nem megy)

Egyébként tényleg jó a cikksorozat, főleg hogy olyan "egzotikus"-ak is vannak benne amikről alig hallani (google valahol a 20. oldalon említené).
S főleg hiánypótló.
Így ki fogom próbálni az itt bemutatott disztrókat, persze ehhez hozzá tartozik hogy az Ubuntu-val nem tudok megbarátkozni...
Azért érdemes lenne mindegyikhez odaírni a javasolt konfigot, és az alap telepítés helyfoglalását.

http://qtp.hu

(#36) ViZion válasza Ton-ton (#35) üzenetére


ViZion
félisten

A rendszerigényekről és a telepítés méretéről is a korábbi cikkben volt szó.
Általában gyengébb gépekre Xfce, LXDE asztali környezettel kell disztrókat kipróbálni, ha ezt sem bírja, akkor valami még könnyebbet, pl. Legacy OS-t, ami ebben a cikkben is volt.

Telepítés méretét sem részletezem, mert 4-8 GB elég bőven a legtöbbnek. Akinek kevesebb helye van valamiért, az meg amúgy is hegesztős lesz (eeebuntu, Leeenux, TinyCore, DSL, Slax, Moolux, Puppy), de az meg nem a belépőszint, kezdőket elriasztaná inkább :)

Ha van érdeklődés, vagy igény rá, akkor kersgélek aktuális mini disztrókat - igaz csak Virtuálisgépen tudom kipróbálni, régen volt nálam Asus 2G (2GB ssd-vel, kevés USB port, meg egy SD kártya) surf kb. 1 hétre tesztre, azon lehetett hegeszteni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) Ton-ton válasza ViZion (#36) üzenetére


Ton-ton
tag

701 4G-n vagyok épp. :)
Az asztalit nemigen használom, mert zajos, és lassú a hagyományos vincsi miatt.

http://qtp.hu

(#38) DanielK


DanielK
addikt

Köszi! Jó lett!
A Wary Puppyt meg fel fogom tenni anyám netbookjára, ha hazaérkezett (mármint a netbook, mert az most egy ismerősnél van Szlovéniában) :DD
Sokkal gyorsabb lesz, mint az xp-vel. De lehet, hogy XP puppy lesz belőle... Majd meglátom. Bár csináltak egy EEE PC-re optimalizált puppit is.

(#39) ViZion válasza DanielK (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Csinálhatnál vhogy mérést: pl. akku nélkül XP netezés, filmnézés, stb. közben, utána ezt Linuxal is. Nem flame miatt, hanem mert érdekel sztem sokakat. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) DanielK válasza ViZion (#39) üzenetére


DanielK
addikt

Csak június körül lesz nálam a netbook, addig sajna titok marad.

Ja és hogyan mérjem le? :B

[ Szerkesztve ]

(#41) ViZion válasza DanielK (#40) üzenetére


ViZion
félisten

Fogyasztásmérő... :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) DanielK válasza ViZion (#41) üzenetére


DanielK
addikt

Nem tudtam, hogy az jelzi. :B XP-n is van ilyen? Már csak anyám gépén van, nem használom már, mert elavult. :DDD

(#43) ViZion válasza DanielK (#42) üzenetére


ViZion
félisten

nem-nem, külső fogyasztásmérőre gondoltam, ~2000 Ft aldi, lidl, teszkó...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#44) DanielK válasza ViZion (#43) üzenetére


DanielK
addikt

Húhh, micsoda? Ez nekem magas... :B

(#46) DanielK válasza Lacces (#45) üzenetére


DanielK
addikt

Ja, így már vágom! :B :R

(#47) zoli62


zoli62
addikt

Lehetne egy olyan cíkk, ami összehasonlítja, hogy a különböző linux disztrókat hogyan lehet frissíteni új verzióra.

(#48) gabe_


gabe_
őstag

Kipróbáltam az XP Puppy-t vmware-n, tetszene, csak kezdő linuxosként hoyan tudnám felinstallálni, állandó rendszernek? ( ne csak live módban működjön)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#49) Lacces válasza gabe_ (#48) üzenetére


Lacces
őstag

(#50) Expulso


Expulso
tag

köszi a részletes bemutatót

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#51) mrskatejoe válasza ViZion (#43) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

ez is jó cikk :K
tetszett

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#52) ViZion válasza mrskatejoe (#51) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! Jön a folytatás... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#53) mrskatejoe válasza ViZion (#52) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

kérdezni is akartam , hogy lesz e folytatás :)

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#54) Ton-ton válasza ViZion (#39) üzenetére


Ton-ton
tag

Ubuntu 10.04 LTS Firefox 11-el lényegesen lassabb mint XP SP2 Firefox 11.
Ubi alatt egy kissebb youtube fájl is akad szinte folyamatosan, illetve elég egy nagyobb HTML oldal betöltése, teljesen lefogja a gépet. Persze előfordulhat hogy a FF kiterjesztés, de így használhatatlan...
(EEE 701 alatt, ami ugyan nem egy mai gép, de szerethető)

http://qtp.hu

(#55) CPT.Pirk válasza Ton-ton (#54) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csinálj egy ramdisket, és engedd arra cachelni a Firefoxot, ez sokat tud segíteni. Meg érdemes lehet még a pipelineing bekapcsolása.
Amúgy az az eeepc alulról súrolja az Ubuntu igényeit, valami kisebb étvágyú disztrót kellene rajta használni. Ha már Ubuntu jellegű kell, akkor ott van a Lubuntu.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56) JetiRulez


JetiRulez
őstag

A Puppy Linux kifejezetten jól hangzik. Főleg, hogy használaton kívül áll itt egy P3-as gép és az XP kifejezetten nyögve-nyelősen fut 650 MHz-en. Köszönöm az összefoglalót! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#57) szekfizsolt válasza JetiRulez (#56) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Gondoltam kipróbálom a Pear OS-t, letöltöttem a 6.0 verziót, de virtualboxban nem indul. Megjelenik fekete alapon az X és nem történik semmi. Az iso-val lehet gond?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.