Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) vadkörte válasza Dave™ (#36) üzenetére


vadkörte
addikt

Előre bocsátom, hogy alapvetően Windows-os vagyok. Win 3.1-től Win10-ig lényegében mindent használtam. Az otthoni desktop-on W10Pro van (legális! :) ) és nem is áll szándékomban lecserélni.
Viszont mindig is érdekelt a linux világa, így nem is teljesen ismeretlen. Egyik első linux élményem az UHULinux 1.0-val volt.

VirtualBox-ban kipróbáltam a Gnome verziót. Tetszik, csak a VB add-on nem telepedik. Így viszont elég akadós szerencsétlen. (a gép egy C2D E8400+4GB RAM ebből kapott 1 magot és 2048MB-ot) Otthon majd VmWare-be telepítem.
Nem vagyok geek, de a linux azért nem ismeretlen, eddig leginkább Ubuntu/Mint Mate/Sparky vonalon próbálkoztam. Pár virtuális linux-om mindig van. Valamint a NAS-on OMV. Így nekem hozzám a Debian vonal állt közel, valamerre még egy HighSierra is meglapul :))) meg egy BlackPhanter is. (ez utóbbi viszont nagyon nem bejövős... :( )

Arch-hal egyszer próbálkoztam, de nagyon gyorsan kiábrándultam belőle. Az egész "ökoszisztéma" idegen volt. Az első próbák alapján a Manjaro-ban viszont kellemesen csalódtam. A felület lényegében megegyezik a legutolsó Ubuntu-val. Egy kezes, kellemes, felhasználóbarát operációs rendszernek tűnik. Felpattintod, belövöd és ha nincsenek extra igényeid, használod.
Talán ez az első, amire azt mondanám, hogy ha át akarnék állni linux-ra ezzel próbálkoznék.

Köszönöm a leírást.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.