Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz4blya


sz4blya
csendes tag

láttam! :D
az olvasás is tervbe van, csak azt nem bírom, hogy az író tömérdek szemétséget elművel a karaktereivel, fogadok hogy szadista a tag.. :DDD

várom a 2. évadot

a sok meztelen nő viszont már zavart* :((( , mintha a rendező azt akarná bizonygatni hogy ő bizony hetero..
*kivéve Daenarys-nél :))

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#2) Lenry válasza sz4blya (#1) üzenetére


Lenry
félisten

a GameofThrones.hu öt alapszabálya a könyvek olvasásához:

1 Ne kedvelj meg senkit! (mert előbb-utóbb rossz lesz neki…)
2 Ha már azt hiszed, hogy valakinek nem lehet rosszabb – tévedsz!
3 Figyelj oda az álmokra!
4 Ne bízz meg senkiben! (Martinban se!)
5 Ne olvass Wikipediát, ha valamit nem értesz, mert olyat találsz ott, amit nagyon nem akartál volna látni, ezt elhiheted.

igen, tuti nem százas az író, de nem baj. ettől talán reálisabb lesz: véres, komoly, halálos.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) DEJVID


DEJVID
őstag

Nekem marhára nem tetszik. Valahogy olyan hiteltelenek ezek a fantasy dolgok nekem, amik nem régiek és terjedelmesek mint a Gyűrűk ura pl.

(#4) albert8


albert8
addikt

csak 10 részes volt eddig nem?
azokat láttam és nagyon jók :D :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#5) Nordic válasza DEJVID (#3) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ezt a nem terjedelmes dolgot mire érted? Mert a könyvsorozat elvileg 7 kötetből fog állni(ebből azt hiszem eddig öt van kész), egyenként 8-900 oldal. Szóval pont, hogy terjedelmesebb, mint egynéhány fantasy-könyv.

Viszont az is tény, hogy nagyon nem jó ezeket 10 részbe összesűríteni.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lenry válasza DEJVID (#3) üzenetére


Lenry
félisten

:F

hiteltelen, mert nem régi? olvasd el 40 év múlva, akkor már az lesz. a szöveg attól még ugyanaz marad.
mitől lesz hitelesebb az, amit régen írtak?
mitől lesz egyáltalán hiteles egy fantasy világ?

nem terjedelmes?

890 oldal, 1160 oldal, 1060 oldal, 1152 oldal.

ha lehúzol valamit, legalább értelmes indokokkal tedd azt.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) darál0w


darál0w
Jómunkásember

itt csücsül a vinyom...ha odaérek megnézem. :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#8) Nordic válasza Lenry (#6) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pontosan erről beszélek. Személy szerint en pont a Gyűrűk Ura trilógiától nem voltam úgy oda. Még az első részét sem tudtam elolvasni, mert szerintem sz@rul ír Tolkien. Inkább esek neki újra az itthon kevésbé ismert Dragonlance könyveknek, vagy Salvatore Drizzt-sorozatának.

(#9) Lenry válasza Nordic (#8) üzenetére


Lenry
félisten

Én sokszor olvastam a Gyűrűk Urát, szerintem nagyszerű világ van mögötte, melyet nagyon jól felépített Tolkien, és engem ezzel könnyen meg lehet fogni. :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Nordic válasza Lenry (#9) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én elismerem, hogy remekművet alkotott, a filmek nálam mind 20/10-esek(10 a maximális pontszám:D), de számomra a könyvek nem voltam emészthetőek, nem olvastatta magát, nem úgy mint azok, amiket fentebb említettem. Számomra azok voltak a lerakhatatlan könyvek, volt olyan Dragonlance kötet, amit egy nap alatt olvastam el(úgy kb 400+ oldal lehetett).

[ Szerkesztve ]

(#11) Drenadar


Drenadar
veterán

szerintem aki igazán megérdemli a színész titulust ebben a sorozatban az a törpe... nagyon jól játsza.

(#12) Dili006


Dili006
csendes tag

Szerintem nem rossz a szinkronos sem. Mondjuk gondolom ez 90%-ban attól függ, hogy hogyan kezdted el nézni. Magyarul, ha az első részt feliratosan látod, akkor azt szokod meg, ha szinkronosan, akkor azt.

Amúgy ha véres-csöcsös sorozatot akarsz, akkor "Spartacus".

(#13) Lenry válasza Dili006 (#12) üzenetére


Lenry
félisten

szinkronosan kezdtem, mert két hangsávos változatom van, és alapból mindig a magyart indítja. nem bírtam sokáig.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Mr.Csizmás válasza Lenry (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak a szokásos színvonalát hozza, ne figyelj rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) Pitterix


Pitterix
őstag

De mire folytatják..... :U
Az ördögfióka tényleg állat benn, talán ő kibírja a végéig....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#16) Lenry válasza Pitterix (#15) üzenetére


Lenry
félisten

nekem úgy tűnik, hogy senki se éli túl :D
most néztem meg a 9. rész végi óriás áll-leejtést. na azóta nem bízok senki hosszú életében.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Pitterix válasza Lenry (#6) üzenetére


Pitterix
őstag

Ebből még csak 4 van meg, a többi talán nincs is magyarul.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18) Domxc


Domxc
senior tag

En inkabb olvasom. :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#19) Lenry válasza Domxc (#18) üzenetére


Lenry
félisten

Ne mondj ilyeneket, mert épp egy könyvesboltban vagyok

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Pitterix válasza Lenry (#19) üzenetére


Pitterix
őstag

Filmen valahogy hihetőbb, mint könyvben.
Nagyon jó olvasni, alig lehet lerakni, bár van 1-2 nehéz rész.
Valahogy végeznem kéne az első két kötettel, a második évadig.
Vedd meg, ha nincs meg!!!!! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#21) kmisi99


kmisi99
addikt

Az első rész feléig belenéztem elég jónak tűnik kíváncsi vagyok a többi részre-

(#22) Pitterix


Pitterix
őstag

Végére értem az első könyvnek, marha jó volt.
A második kötet felénél tartok, az talán még jobb.
Kíváncsi leszek, bizonyos dolgokat hogyan oldanak meg a filmben Arya-val és Brannel kapcsolatban...Na meg lesz e pénz bizonyos dolgokra.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23) westcoastog


westcoastog
veterán

A szökés mellett ez lett az új kedvencem, brutálisan jó sorozat. :))

(#24) Pitterix


Pitterix
őstag

Egy kis vizuális trükközés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Game Of Thrones Season 2: "Shadow" Teaser

De messze van még április.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#26) Pitterix válasza leslieke (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

Bemutató alapján kevesebb a cici, mint a könyvben. :K
De a hangulata ugyanaz.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27) moha21


moha21
addikt

Róma volt még hatalmas sorozat. / meg sok pucérság ott is volt /
Én majd akkor kezdem el ezt nézni, ha több rész lesz, mert nem vagyok túl türelmes.

Gyűrűk ura könyvek nekem tetszettek nagyon, igaz a film is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#28) leslieke válasza moha21 (#27) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Róma volt még hatalmas sorozat.

De még mekkora sorozat volt. Kár, hogy a magas költségek miatt csak 2 évadot élt meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29) moha21 válasza leslieke (#28) üzenetére


moha21
addikt

Bizony. Nálam minden szempontból tarolt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) leslieke válasza moha21 (#29) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most a GoT-nak sikerült felnőnie ehhez.

A könyvek is zseniálisak, alig bírtam letenni, csak amikor már tényleg muszáj volt menni aludni. Már nagyon kéne az az ötödik rész magyarul.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31) moha21 válasza leslieke (#30) üzenetére


moha21
addikt

Akkor meg végképp nem hagyhatom ki.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) leslieke


leslieke
Jómunkásember

JAws 2011 díjak:

legjobb 40 perces sorozat: Game of Thrones
legjobb újonc sorozat: Game of Thrones
legjobb férfi főszereplő (40 perces sorozat): Sean Bean (Game of Thrones)
legjobb férfi mellékszereplő (40 perces sorozat): Peter Dinklage (Game of Thrones)
legjobb női mellékszereplő (40 perces sorozat): Emilia Clarke (Game of Thrones)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33) Lenry válasza leslieke (#32) üzenetére


Lenry
félisten

mindegyikkel egyetértek :K
épp az éjjel álltam neki újra a sorozatnak, meg is nézek még egy részt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) leslieke válasza Lenry (#33) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, megérdemelt díjak.
Én március végén akarom újranézni, közvetlenül a második évad kezdete előtt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#35) Ringman


Ringman
nagyúr

féloff: a dance with dragons mikor jelenik meg magyarul?

(#36) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nézném, de előtte még ki akarom olvasni... :D És még van otthon vag 10 könyvem, amik várnak rám... de nagyon kíváncsi vagyok. Mind1, minél később nézem, annál több rész lesz belőle. :D

(#37) Alg


Alg
veterán

a karakterek picit egysíkúak: aki jó, az jó, aki nem, az... nem

Ezzel vitatkoznék, pont az a lényeg benne, hogy nincsenek jók, meg rosszak, nincs egyik meg másik oldal. Királyságok vannak, királyok, és mindenki a saját meggyőződése szerint teszi amit szerinte tennie kell. Nekem pont ez tetszik benne.

(Ha meg a vér meg a cicik érdekelnek, nézzetek Spartacust ;] )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#38) leslieke válasza Ringman (#35) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valahol azt olvastam, hogy tavaszra várható a megjelenés.

(#36) jer1cho csak egyszer kell nekikezdeni. Utána már le se akarod tenni.

(#37) Alg egyetértek. Teljesen emberiek a karakterek és senkivel se kivételezik Martin, mindenki kap hideget-meleget, jót és rosszat is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39) Ringman


Ringman
nagyúr

az több, mint fél év az angol megjelenés után... vagy ez kb megszokott?

hogy ON is legyek
azért az látszik a sorozaton, hogy a szereplők (a vélt pedofília elleni harc miatt, pedig a középkorban kicsit mások voltak a felnőttség követelményei) idősebbek, mint a könyvben. A farkasokért meg kár. keveset szerepelnek. :(

szerintem Arya a legjobban eltalált a filmszereplők közül.

(#40) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Mivel teljesen tudatlan vagyok még - szerencsére - a hamarosan megjelenő könyv után lesz még könyv? Tudni, hogy hány részes lesz a sorozat, vagy ez még most is folyamatosan íródik?

(#41) Lenry válasza Alg (#37) üzenetére


Lenry
félisten

Ok, ezt még az elején írtam, azóta rájöttem, hogy nem így van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) leslieke válasza Ringman (#39) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tavaly nyáron jelent meg odakint az ötödik rész, lesz az 3/4 év is mire itthon is kijön. Kb. megszokott, bár a sikerkönyvek folytatásait hamar ki szokták adni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43) leslieke válasza TazLeacher (#40) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Martin 7 részesre tervezi a sorozatot, ebből 5 már készm vagysi még kettő várható.

Az HBO illetékesei többször is úgy nyilatkoztak, hogy szeretnék filmre/sorozatra vinni az összes könyvet. Az első évad 10 részes volt, a másodikra is ugyanennyit ír az IMDB: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#44) TazLeacher válasza leslieke (#43) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a részletes infót. Akkor lehet megvárom amíg megjelenik az összes könyv. Nem szeretek várni. És tényleg van még addig mit olvasni... :R

(#45) leslieke válasza TazLeacher (#44) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezzel én is így volt anno, de a sorozatot is meg akartam nézni és a könyv nélkül is meg lehet, de annak ismeretében sokkal érthetőbb az is.

Viszont ismerve Martin tempóját, még pár évet várhatsz az olvasással.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#46) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

4 kötetet olvastam, de a többire nem vagyok kíváncsi. Túl sok a karakter. (Tudom, egyesek pont ezért szeretik.) Nincs igazi főszál (ja, de, jön a TÉL és fura, halálos szörnyek), amire koncentrálni lehetne. Zavaró, hogy fejezetről fejezetre másik karakterre vált az író. Aztán bejönnek új karakterek! Amikor már cirka a 20. lépett be, lezsibbadt az agyam... Szerintem a lovag csaj saját történetszálánál tettem le az aktuális kötetet.
A történet írója egy igazi "baltás gyilkos" lelkületű szadista. Vagy. Sokan vevők az ilyen stílusra, és Martin vérprofi, pontosan tudja, hogy mi kell az olvasóknak. Tehát piacra ír. Könnyen lehet, hogy a valóságban egy tündéri pofa. Vagy nem.
De nekem már sok volt, amit a kiskorú szereplőkkel művelt.
Ezért sem olvasom végig a történetet. Elegem lett belőle.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) leslieke válasza Algieba (#46) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Bár sok a szereplő, ebben igazad van, azért nagyon jól megfigyelhető a fő szál és hogy kik azok a szereplők, akiknek fontos szerepet szán a végére Martin.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48) Ringman válasza Algieba (#46) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem nem G.R.R. Martin a szadista, hanem a világ, amiben mi is élünk, ill. éltünk a középkorban. lefesthetne ennél kedvezőbb képet, de nem teszi. én spec. örülök annak, hogy van, aki nem fél a pc/prűd korlátokon túllépni - ugyanezen okból kedvelek 1-2 anime-t is -, többek közt a kiskorúakkal művelt dolgokban, amelyek a valóságban is megtörténnek.

tény, hogy a főszál nincs mindig érintve SPOILER- szerintem a sárkányok újbóli megjelése az, ami sok mindent befolyásol, nem minden esemény meghatározó e tekintetben (bár ki tudja, lehet az lesz 1 kötettel később).

ezt véleményként írom, nem kinyilatkozatásként

(#49) Algieba válasza Ringman (#48) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

SPOILER: A sárkányok mint tüzes és mágikus lények fontosak lesznek a tél szörnyei ellen vívott háborúban. Ez meg az én tippem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#50) Pitterix válasza Algieba (#46) üzenetére


Pitterix
őstag

Mintha Sansa lelke lakozna benned...... :P
Nem minden lovag jó..... :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51) Algieba válasza Pitterix (#50) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Azon a romantikus életszakaszon régen túl vagyok. :D Egyetlen fehér lovas figura van az ember életében, az pedig a halál. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#52) Pitterix válasza Algieba (#51) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez a fehér lovas figura az egyetlen főszereplő e műben. Megtalálható az elejétől a végéig....

Még csak a második kötet végénél járok, de tényleg letehetetlen mű.

Lehet SPOILERES!!!!

Kíváncsi leszek, hogy fogják megcsinálni a Királyvári csatát a filmben.....
Remélem jó véresen és jó hosszan.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#53) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szerintem meg kár tippelgetni, mert Martin úgyis épp az ellenkezőjét fogja leírni, mint amire az ember számít. :K
Épp ettől remek ez a sorozat, mert egyszerűen nem lehet kiszámítani, hogy milyen fordulat jön. Mennyien ki voltak akadva arra ami Stark-kal történt, és mennyien ki lesznek még akadva az eljövendő eseményeken.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#54) Ringman válasza leslieke (#53) üzenetére


Ringman
nagyúr

:D

(#55) leslieke válasza Ringman (#54) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Like! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#56) Pitterix


Pitterix
őstag

Most néztem, a következő két kötet még csak készülőben van.....
Remélem nem hal meg az író, mielőtt befejezné!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#57) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Az első képek a Trónok harca második évadáról

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58) Lenry válasza leslieke (#57) üzenetére


Lenry
félisten

ezek mind a trailerekből vannak

Cold winds és Shadow

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59) leslieke válasza Lenry (#58) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Rendben. A Cold winds trailert még nem is láttam. Eddig.. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#60) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A Game of Thrones első hetes DVD-eladásai (350 ezer) HBO-csúcsot döntöttek.

Szuper hír!! Ez is kell ahhoz, hogy legyen folytatás. Remélem lesz BR kiadás is, nekem abban a formában kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#61) Lenry válasza leslieke (#60) üzenetére


Lenry
félisten

nMagon fönn van az 1080p :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#62) leslieke válasza Lenry (#61) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudom, láttam, de én megvenni akarom. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#63) leslieke válasza leslieke (#62) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Trónok harca - A három hatalmasság (Magyar változat)

Elég gyenge lett a szinkron. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#64) Lenry válasza leslieke (#63) üzenetére


Lenry
félisten

Atyaúristen, hogy ez milyen borzalmasan katasztrofálisan rossz!
minden hang olyan, mintha tinédzserek mondanák fel. gyerekes, élettelen szinkronok. eddig se láttam egy részt se magyarul, de ezután sem fogok...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) leslieke válasza Lenry (#64) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is maradok továbbra is az eredeti hang+felirat párosításnál! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#66) Pitterix


Pitterix
őstag

Jól tudom, már csak egy nap...... :C :C :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#67) Lenry válasza Pitterix (#66) üzenetére


Lenry
félisten

USA idő szerint holnap este (keleti idő szerint este 9, ami nálunk ha jól számolom hétfő hajnal 3), tehát reggelre már fönn lesz neten és munka után telepedek is a TV elé :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#68) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Jó kis sorozat fantasy light.
DeI nkább néztem volna tovább a Legend of the seekert.
Itt annyira kiszámítható minden.
Ahiogy írva is lett ne kedvelj meg senkit kinyírják .
Mindig van gonosszabb a gonosznál.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#69) horush válasza leslieke (#63) üzenetére


horush
addikt

Hjuj. Ha jól emlékszem, az első évadból egy részt néztem meg magyarul, mert véletlenül azt szedtem le, de azért ha jól emlékszem, az ennyire nem volt szörnyű. Ez viszont egy förtelem, lassan eljutunk odáig, hogyha egy ember monoton hangon venné fel az egész szinkron, még az is jobb lenne :D

Mindenesetre az új részeket nagyon várom már, még jó, hogy ma már minden kikölcsönözhető eredeti nyelven is ;]

[ Szerkesztve ]

(#70) Pitterix válasza Brutális eb (#68) üzenetére


Pitterix
őstag

Kiszámítható??!! :Y
Olvastad a könyveket??
Ebben sosem lehet tudni, mi lesz a következő csavar.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#71) Pitterix


Pitterix
őstag

Megnéztük az első két részt, nem is tudom, ez nem durrant akkorát.
Jó volt, de lehet meg kellet volna várnom a könyvvel ezt az évadot.
Kicsit másítottak is a történeten.
No, azért várom a folytatást.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72) Pitterix


Pitterix
őstag

Végignéztük az évadot.
Könyvben ezerszer jobb, bár itt is vannak élvezhető részek.
Az uccsó epizód zárása legalább jó volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#73) Lenry válasza Pitterix (#72) üzenetére


Lenry
félisten

el is döntöttem, hogy a következő évadig az első két könyvet mindenképp beszerzem és elolvasom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74) Crystalheart válasza leslieke (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jól hallom, hogy főként szappanopera-szinkronszínészekkel töltötték föl a szinkrongárdát? Bár nem tudom, trailerben gyakran más a hang, csak hogy olcsóbb legyen, mint a véglegesben. (Pl. most A hobbit trailerében Gandalfnak egészen biztosan más a hangja, mint aki lesz.)

Igazából még se angolul, se magyarul nem láttam belőle semmit.

(#75) Lenry válasza Crystalheart (#74) üzenetére


Lenry
félisten

magyarul ne is nézz belőle semmit. angolul viszont megéri nekiülni. bár amennyire ismerlek, úgyis le fogod húzni :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#76) cskamacska válasza Pitterix (#70) üzenetére


cskamacska
addikt

Dehogynem, az hogy az éppen aktuális szereplőt kivégzik. :))

Beleolvastam a ASoIaF wikibe, és igen csak ellenszenves csavargások vannak belerakva számomra. :( Mintha Martin direkt átesett volna a ló túloldalára, és fenékbe akarta volna rúgni az amerikai heppiendes mézes-mázos hőskultuszt.

Egyébként ajánlom a részeket nem egyenként nézni, főleg a második évadban már nem jut túl sok idő egy-egy szereplőre/helyszínre részenként, így az embernek üresség érzete támadthat. Szerintem érdemesebb évadonként nézni, az egy nagy egészet alkot, egy 10 órás mega blockbustert. :R
Én speciel ezért szeretem a HBO sorozatokat, nem sajnálják rá a pénzt. Mintha az ember egy részekre szedett igazi mozifilmet nézne, nem egy elnyújtott (jobb esetben)B kategóriás TV filmet, mint általában. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#77) Crystalheart válasza Lenry (#75) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarul ugyanezek a hangok vannak, mint az előzetesben? Borzasztó, egy rossz szinkron-casting - és egy rossz szinkronrendező - mennyire el tudja rontani.

(Gondolod, ilyen avatárral majd nem veszem ezt is sorra? :DDD Csak nem megy minden akkor, amikor az ember szeretné.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.