Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) WOT-H-A-C válasza fenergie84 (#8550) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Persze.. :K

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8552) fenergie84


fenergie84
addikt

Na, megcsináltam a hard resetet.
Sokkal jobb lett a teló, kellett már neki.
Most már felment a legutólsó frissítés is.
Viszont észrevettem, hogy az eddigi stabil Bluetooth kapcsolat (JVC fejegység a kocsiban) szakadozik.
Erre tud valaki, valami biztatót írni? Elég idegesítő...:R

(#8553) VibezII


VibezII
csendes tag

Sziasztok mitől lehet, hogy egyik napról a másikra nem tudok sima "söprés feloldást választani? Amint látjátok Le van tiltva.

(#8554) Gaben-1971 válasza VibezII (#8553) üzenetére


Gaben-1971
tag

Pin vagy minta be van állítva?

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8555) VibezII válasza Gaben-1971 (#8554) üzenetére


VibezII
csendes tag

Igen... Minta... De bármit próbáltam állítani majd fel oldani nem engedi a sima söprést vissza állítani.

(#8556) Gaben-1971 válasza VibezII (#8555) üzenetére


Gaben-1971
tag

Töröld a mintát.
Utánna elvileg engedi a söprést.

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8557) kovlui válasza VibezII (#8555) üzenetére


kovlui
tag

https://prohardver.hu/tema/re_lenovo_vibe_z2_pro_csillagrombolo/hsz_7904-7904.html

(#8558) kaszas91


kaszas91
csendes tag

Sziasztok!

4.4.2 van fent és tegnap kezdte el dobálni a hálózatot. Egyszerűen nem értem miért csinálja. Megnéztem a sim -et de a helyén van meg én úgy érzem hogy nem azzal van a probléma.
Valakinek valami ötlet? mit lehet tenni?

(#8559) WOT-H-A-C válasza kaszas91 (#8558) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Régi a kártya?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8560) kaszas91 válasza WOT-H-A-C (#8559) üzenetére


kaszas91
csendes tag

2-3 éves maximum

(#8561) Gaben-1971 válasza kaszas91 (#8560) üzenetére


Gaben-1971
tag

Melyik szolgáltató?
Próbáltad manuálisan kiválasztani a frekvenciát? Próbáld meg kézzel kiválasztani az üzemmódot. (LTE/3G/2G) egymás után próbáld ki őket, dobálja e mindegyiken.
Nekem T-s kártyával csinálta néha hogy nehezen váltott hálózatot...

[ Szerkesztve ]

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8562) WOT-H-A-C válasza kaszas91 (#8560) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha minden kötél szakad, akkor megérne egy próbát a csere.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8563) Blizzardking válasza kaszas91 (#8558) üzenetére


Blizzardking
őstag

Vagy próbaképpen tedd át a kártyát a másik sim slotba. Igaz 4.4.2-n ott csak 2G neted lesz, de azt látni fogod, hogy ugyanolyan-e vagy stabil. Az is nagyon jó ötlet hogy állíts be fix kapcsolódást, ne engedd hogy váltogassa.
Nekem Telenor kártyával csinálta, és a kártya csere megoldotta. Ha van másik kártyád, és azzal is csinálja, az nem lenne jó. Egy időben cserélgettük itt a modem.img-ket, de ha csak most kezdte el az más lesz szerintem.
A lényeg ilyenkor, hogy azt kell kiszűrni hogy a kártya szar-e vagy a teló, és ha a teló, akkor összefügg-e a slottal, vagy mással. A szerviz úgyis azt mondja hogy csinálj factory resetet utána vidd be, aztán egy hónapig nézegetheted a státuszát hogy "javítás alatt", úgyhogy mindenképpen jobban jársz ha megpróbálsz magad a végére járni.
Tudom hogy nagyon hülye kérdés, de nincs nagyon tele a belső memória?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8564) kaszas91 válasza Blizzardking (#8563) üzenetére


kaszas91
csendes tag

Telenoros kártya, próbáltam már kézibe is állítani de ugyan azt csinálta. Megpróbálom majd a sim slotos dolgot is. Tárhelynél 8gb szabad helyem van szerintem az nem lehet.
Jövőhetén megyek kicseréltetem a kártyát és akkor azzal biztosan kitudom zárni majd a kártya hibát,természetesen már ha az.

Elfelejtetem írni hogy mostanában elég sűrűn újra indul a telefon, meg van hogy magától kikapcsol ( ami nagyon kellemes mikor reggel arra kelsz hogy mennyi lehet az idő, mikor csörög már az ébresztő erre fekete képernyő vár :D )
Egyszer próbáltam más romot de mint akkor is írtam nagyon sok hibája volt, így nem merek rá tenni semmit mert nem stabil ( nekem legalábbis)

Mindenesetre egyenlőre maradok a térerős dolognál és ha van valami fejlemény akkor jelentkezem.

Mindenkinek köszönöm a segítséget! és bocsi a regényért :D

(#8565) Gaben-1971 válasza kaszas91 (#8564) üzenetére


Gaben-1971
tag

Garis még a teló?
Amennyiben nem, és pesti vagy, hozd el, belenézek.
Első körben tudok adni bele egy másik akksit, (grátisz).
Használt, de jó állapotban van, és gyári legalább.
Lehet hogy végfokos a teló, lehet hogy csak a sim, lehet semmi más nem kell, csak az érintkezőket megtakarítani.

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8566) Blizzardking válasza kaszas91 (#8564) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Elfelejtetem írni hogy mostanában elég sűrűn újra indul a telefon, meg van hogy magától kikapcsol"
Ajjaj... nem jó jel. Szerintem kezdj el tartalék teló után nézni "B" tervként...

Gaben - "lehet semmi más nem kell, csak az érintkezőket megtakarítani"
pont ezért írtam neki a slot cserét, mert azt házilag is meg tudja csinálni. A fenti tünetekkel együtt azért kicsit más a helyzet, de remélem semmi komoly. Az aksi ajánlatod igen gáláns! :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8567) Gaben-1971 válasza Blizzardking (#8566) üzenetére


Gaben-1971
tag

Fórum társakon nem nyerészkedek. :)
Talán pont te ajánlottál fenergie-nek hátlap ügyben.
A gyerekekre való tekintettel bartel üzlet volt ott is.
Leküldtem neki egy használt de szép hátlapot grátisz, cserébe ő elvitte a gyerekeit fagyizni (ez volt a feltételem)
:))

[ Szerkesztve ]

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8568) kaszas91 válasza Gaben-1971 (#8565) üzenetére


kaszas91
csendes tag

Megtörtént a sim csere. Konkrét változást nem észleltem, viszont tegnap voltam egy pincés helységben és igaz hogy máskor se volt ott térerőm de most azt tapasztaltam hogy másnak meg van :D és az az érdekes hogy olyan telefonokon van amik eltörpülnek a z2 mellet :D ( Samsung galaxy mini meg valami mizu telefon és az egyik telenoros )
Ez hogyan lehetséges? :D Amúgy debreceni vagyok így nem lehetséges :( de nagyon köszönöm a felajánlást esetleg ha rosszabbodik a helyzet felpostázom :D

Blizzardking

Nagyon bízom benne hogy nem adja meg magát :D most nem lenne lehetőségem másikat venni

(#8569) Gaben-1971 válasza kaszas91 (#8568) üzenetére


Gaben-1971
tag

Keresd meg fenergie84-et.
Ő is Debreceni. Ha még nem dobta ki a régi hátlapját, biztos szivesen oda adja letesztelni. Tudtommal van csavarhúzója is a cseréhez, ami kb 5 perc se.

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8570) Bandi077


Bandi077
újonc

Lehet bugyuta a kérdésem, de még mindig 4.4.2. vel használom a telóm a dupla kopp miatt. Ha csinálok egy gyári beállítások vissza állítását, marad a 4.4.2.? Vagy lefrissül a legújabbra ? Az új még mindig nem tudja ezt a funkciót?
Előre is köszi az infót. :R

Samsung Galaxy S > Samsubg Galaxy S3 > Lenovo Vibe Z2 Pro

(#8571) Gaben-1971 válasza Bandi077 (#8570) üzenetére


Gaben-1971
tag

A sima gyári visszaállításnál marad a 4.4.2.
Ne frissítsd. Az 5-ös nem tudja a duppla koppos feloldást.

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8572) kaszas91 válasza Gaben-1971 (#8569) üzenetére


kaszas91
csendes tag

Szia!

Köszönöm, megkérdezem majd hogy tudna-e segíteni. Közben sikerült még jobban súlyosbítanom a problémám, leejtettem és berepedt a érintő panelje :( és szerencsémre sikerült úgy hogy a fizikai gombokat egyáltalán nem veszi. Nagyon lehangol, már a térerő is elég volt erre megtörtént ez...

Esetleg lehet tudni hogy mennyibe fáj egy ilyen csere? Néztem Alin már 2-3 ezerért lehet kapni. Mennyire macerás ennek a cseréje? Érdemes neki vágni?

Ismételten köszönöm a segítséget!

(#8573) Gaben-1971 válasza kaszas91 (#8572) üzenetére


Gaben-1971
tag

Szia.
Ez lassan kezd a gazdasági totálkár kategória lenni. :(
Szerintem jobban járnál ezzel [link]
Már ha belefér a keretbe. Egyrészt még garis, másrészt legrosszabb esetben átrakod a kameramodúlt a tiedből. Ráadásúl ez is Debrecen. :)
Az Ali nem biztos hogy jó ötlet. Jó eséllyel valami gagyit kapnál a pénzedért. Egy ismerősöm most kapta a második selejtes kijelzőt onnan. :(((

[ Szerkesztve ]

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8574) Gaben-1971 válasza kaszas91 (#8572) üzenetére


Gaben-1971
tag

A komplett kijelző ott is 17000ft.
Ha csak az érintő cserére gondoltál, azt felejtsd el, Telibe össze van ragasztva az lcd és a digi. Lehet találsz valakit, aki át tudja rakni, de soha nem lessz 100%-os.

A sík hülyéken az okos telefon sem segít.

(#8575) ShangAlRahim válasza kaszas91 (#8572) üzenetére


ShangAlRahim
csendes tag

Nekem 83eHUF-ot számláztak, még jó, hogy 5 év biztosítást és garancia kiterjesztést is vettem hozzá. Amúgy nekem csak az érintőpanel tört el, bluetoothos egérrel ezt át tudtam hidalni, csak hülyén néz ki a metrón, hogy előveszel egy telefont, majd egy egeret.... Valóban egy egységként cserélik a kijelzőt ésaz érintőpanelt, hiába hibátlan a kijelző.

Lendkerekes Csatamalac

(#8576) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! ma beléptem én is a Z2 Pro tulajok közé :)
melyik gyári illetve melyik custom romot ajánlatos fel tenni rá? :R
előre is thx ;)

(#8577) Blizzardking válasza HELLAFLUSH (#8576) üzenetére


Blizzardking
őstag

Heló, szerintem a legjobb rom rá ez a Resurrection Remix.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8578) HELLAFLUSH válasza Blizzardking (#8577) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszönöm :R
már csak annyi kérdésem lenne, hogy hogyan tudom kideríteni, hogy row-os vagy cn-es a teó? dobozán van egy webcím: www.tenaa.com.cn
akkor CN-es lenne?

illetve az RR felmehet bármelyikre?

[ Szerkesztve ]

(#8579) berek21 válasza HELLAFLUSH (#8578) üzenetére


berek21
senior tag

Beállítások - telefonról - build szám. Az összefoglalóban sokmindent megtalálsz a rom cseéről.

LG Velvet eladó!

(#8580) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

egészen biztosan CN-es a teló.
az összefoglalóban nagyon sok kép és link nem működik már :(

RR 7.1.1-et szeretném feldobni rá.

XDA-n valamiért nem töltődik be az RR oldala ahol letudnám tölteni, máshol nincs fent?

[ Szerkesztve ]

(#8581) ZoleeWolf válasza HELLAFLUSH (#8580) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Szerintem működik az XDA-s link is, de itt van az alternatív lehetőség :)

[ Szerkesztve ]

(#8582) Blizzardking válasza HELLAFLUSH (#8580) üzenetére


Blizzardking
őstag

Csinálj egy teljes mentést előtte twrp-vel!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8583) HELLAFLUSH válasza Blizzardking (#8582) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

már most gond van az elején :( végzett a rootolással de a Lenovo bootképernyőnél megáll, nem megy tovább :( fent van minden driver ami kellett.

(#8584) HELLAFLUSH válasza HELLAFLUSH (#8583) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

feldobtam egy row-os romot működik minden (mákom volt, hogy nem szállt el az imei) rootoltam is viszont elakadtam a modem cserénél pontosabban a twrp felrakással

0_run_twrp_recovery_K920Pro.bat-nál failedet kapok, így gondolom akkor ne is erőltessem rá a twrp-t?

(#8585) HELLAFLUSH válasza HELLAFLUSH (#8584) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

már megoldottam mindent, most már minden frankó :))

(#8586) jtzk


jtzk
tag

Sziasztok. Magyarországon újan lehet még ilyen telót beszerezni? Köszönöm

(#8587) zizol válasza jtzk (#8586) üzenetére


zizol
aktív tag

rég nem

Üdv, zizol

(#8588) Blizzardking válasza HELLAFLUSH (#8584) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hogy dobtál fel rá romot twrp nélkül?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8589) HELLAFLUSH válasza Blizzardking (#8588) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

találtam egy orosz oldalon egy Raw-os romot cn-re(5.0.2) amit Qfilel dobtam fel amit tudtam sikeresen rootolni, aztán nyitottam bootloadert, majd ment fel a twrp és aztán modem csere.
RR-t még nem volt időm feldobni..egyenlőre örültem, hogy működik a teló.

(#8590) Monsterr


Monsterr
csendes tag

Sziasztok,

Találkozott már ennél a telónál valaki memóriahibával? Illetve nem tudom, hogy az andorid hibája-e, de pl böngészsénél (UC browser), és webshop applikációk görgetése közben egy idő után nekem egyszer csak kilép a teló a kezdőképernyőre.
Pl van olyan weblap, aminek már a betöltése közben kilép a kezdőképernyőre. Ennél az oldalánál pl semmi sem segít a betöltéshez, futó alkalmazások törlése stb, az UC akkor is összeomlik. A webshopoknál néha tovább lehet görgetni egy listát, de nem igen változik a teljesítmény, elég hamar eldobja az appot a telefon. Ez lehet hardveres hiba?
Ezen felül egy ideje kb minden hívás (érkező/kimenő) után is feldob egy hibaüzenetet: A Partnerkezelő sajnos leállt. Csináltam gyári visszaállítást recovery menüből is, de mindegyik hiba tartósan fennáll.
Köszi előre is, ha valaki hozzá tud ehhez szólni :)

(#8591) WOT-H-A-C válasza Monsterr (#8590) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

UC nekem is ezt csinálta egy másik telefonon.

A másik hiba a rom hibájának tűnik. Próbálj meg egy másik tárcsázó appot. Vagy rakd újra a rendszert tisztán.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#8592) Monsterr válasza WOT-H-A-C (#8591) üzenetére


Monsterr
csendes tag

Gondoltam rá, hogy az UC a vacak, de az applikációk (AliExpress, emag) problémái is biztos, hogy a memóriakezelésre vezethetők vissza. De megpróbálok egy tiszta telepítést, és meglátjuk mi lesz. Köszi a tippet

(#8593) Blizzardking válasza Monsterr (#8592) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért szólj vissza, sikerült-e! :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#8597) krampoosz


krampoosz
tag

Sziasztok, Segítséget kérek rom felrakáshoz: Z2 Pro telóra RR romot kellene telepíteni, én sajnos nem értek hozzá, téglázni nem akarom. Miskolcon lakom, de más városba is elviszem, ha valaki segít ebben. Előre is köszönöm ! :R

(#8598) storm4


storm4
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Mennyiért érdemes még egy ilyen készüléket használtan megvásárolni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#8599) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

A napokban kezdte a teló (legfrissebbverzió), h 5-10perces folyamatos telefonáláskor (ha jól vettem észre, csak kimenő hívásokkor) fogja magát és eldobja a hálózatot. Két kártyát használok, mind a kettő Telekomos.
1 sim adat, 2 sim céges telefonálós.
Mi lehet a problem?
Szoftveres, vagy hardveres? :W

(#8600) WOT-H-A-C válasza fenergie84 (#8599) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Régiek a sim -ek? Szerintem szoft probléma ritkán okoz ilyet, de ha mégis, akkor egy újrahúzás megoldja.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.