Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Abit KT7A, Abit KN8-Ultra... :O

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#152) MrTwister válasza vhunor (#36) üzenetére


MrTwister
őstag

Így igaz, ahogy mondod! :K Régi szép idők! :O IC-7 Max3 nekem is nagy álmom volt aztán végül nem lett belőle semmi sajnos, de aztán lett rambus ramos th7-II na az se volt azért rossz kis cucc! :K Most pedig nemrég adtam el a jó kis IP35 Pro-mat és most már Gigabyte-om van, az se rossz de azért Abitot szerettem volna... :o

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#153) powerp4


powerp4
aktív tag

Március 1-je van és még működik a szerver, bár kicsit lassú...

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#154) moha21 válasza Archer (#149) üzenetére


moha21
addikt

Én tisztában vagyok a képességeivel, ugyanis volt mindhárom kártyából itthon. Az akkor is vicc, hogy a 8500LE ( ami lassabb 8500-as ) kétszer olyan gyors lenne, mint a Gef4mx440-es.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#155) 8th


8th
addikt

"Neked milyen emléked van az Abitről?"

s370 alaplapjai sorban hullottak el nálam, 3db is. Típust nem tudok akkoriban nem érdekelt a számítástechnika. Boltban azt mondták azt vegyem mert az jó minőségű. Megvettem. A harmadik selejt után vettem egy olcsó Mercury-t. Azzal nem volt baj évekig használtam elégedetten. Én azóta kerültem mindent amin abit logo volt.

(#156) Peter789 válasza moha21 (#154) üzenetére


Peter789
senior tag

pedig de... egy gyári MX440 270MHz-es maggal, 2 pipe-al megy, jó esetben 128 bites 400MHz-es rammal. a 8500LE pedig 250/250MHz, 128bit, 4 pipe - nyilván erősen játékfüggő a dolog, de átlagban simán rádupláz szerintem. volt Gef3 Ti200-am is, azt is simán megette a 8500LE, bár ott már nem volt olyan látványos a különbség...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#157) Zoz


Zoz
őstag

Én még PR5, PN5 lapokkal kezdtem (jó kis Cyrix proci tunningolva :) ) az Abitolást.
Aztán BX6, BP6, VP6 (kiderült, hogy az Intel az FCPGA Celeronokban már letiltotta a duált :( ), VH6, VH6 II, VH6T (egészen idáig tudtam használni a jó kis GUS PNP hangkártyát).
Végül SD7-533.
Az ezutániakat már kihagytam, pl a förtelmes chipset hűtők miatt.

Kondiügyhöz meg annyit, hogy azóta is szerintem az alaplapok kb 90%-a kondihibával döglik meg, csak nem mindig látszik. Rengeteg Asus, MSI, Gigabyte, Epox, Asrock, ECS, Fujitsu-Siemens lapot is kondiztam már az Abitokon kívül. Minden gyártó egykutya :O
Utóbbi években kezdték nyomatni a reklám dumákat, hogy 100% japán kondik és társai... majd pár év múlva kiderül, hogy bírják ezek a lapok.

(#158) CsatiZsol


CsatiZsol
tag

Köszönjük a minőségi jó eszközöket... sajnos a PII korszak után nem tudtak kinőni abból a hibából, hogy magas minőségű alkatrészeket használjanak fel és így nem tudtak a gagyi megbízhatatlan minőségi gyártók áraival versenyezni...

Köszönöm, a 9 éve mindennapos használatban lévő Digidice-t ami annak idején gamer gép volt.
A 4 éve tökéletesen működő IN9 MAX 32 Wifi alapot ami a mai napig a legjobb felszereltségő N680i alaplap.
Valamint az ezen gépek előtt 5 évig működő IC7 MAX3 lapot, IS7 lapot, BD7, BH6, BP6 lapot...

ABIT :R

Az optimista minden vészhelyzetben lehetőséget lát, a pesszimista veszélyt lát minden lehetőségben. “Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

(#159) Demokatona


Demokatona
tag

Köszönjük a minőségi jó eszközöket...!!! :( :R

Nekem mindig is Abit alaplapom volt(van)!
Abit IP35-E a mai napig tökéletesen megy,pedig nem a legújabb deszka. :)

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#160) Tomcat válasza powerp4 (#153) üzenetére


Tomcat
őstag

Na ezen én is meglepődtem. Lassabb, de mnden egyéb olyan mint volt.
Mintha itt 4 éve teljesen megállt volna az élet.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#161) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem is volt egy Riva TNT-m, egy PII és egy PIV alaplapom (lehet hogy még 486-os lapom is volt, de azokra már annyira nem emlékszem) tőlük, sajnos a konkrét modellekre már nem emlékszem (talán BH6 és BD7-II, de nem vennék rá mérget). Elégedett voltam a termékeikkel, kár értük.

(#162) powerp4 válasza Tomcat (#160) üzenetére


powerp4
aktív tag

Na, igen az utolsó pár évben belassult az oldal..
Emlékszem mennyit szenvedtem egy régi abit lap bios letöltésével..
Bár az Asus oldala is kb 1 éve megy normálisan!

2-a van és még mindig megy! :Y

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#163) Xero


Xero
nagyúr

Már régen is Abit párti voltam (talán az első Abit lapom még a 486 érában volt), de a két legmaradandóbb emlékem mégis az ST6 és a TH7-II Raid volt. Talán mind a kettő azért, mert tudtak valami pluszt nyújtani.

Az ST6-ossal gyakorlatilag PIV-eket megszégyenítő sebességeket tudtam kisajtolni kezdetben egy Celeron-T-ből, majd "nagy" Tualatinokból is.

Majd a TH7-II-vel is hasonló eredményeket értem el egy northwood magos PIV-el és némi peltier hűtéssel. Ezen kívül a státusz visszajelzéssel félelmetesen redukálódott a hibakeresésre elpocsékolt idő. Meg persze ott volt a Rambus, ami még hosszú évekig kőkeményen állta a sarat.

Nyilván akkor még más szemmel néztem a PC-kre, más volt az értékrendem és a prioritások, de talán ezért is szép az emlék. Talán egyszer az ST6-al töltött MHz vadászatos órák is olyan emlékek lesznek a fejemben, mint a Commodore 16 kazetta tekergetések és állás jegyzetelések.

Bye-bye Abit. :R

szerk: Az ST6 még ma is szolgál valamerre tudtommal, a TH7-II R meg a garázsban pihen miután kiajándékoztam belőle a procit és a memóriákat. :B

[ Szerkesztve ]

(#164) PH-User válasza powerp4 (#162) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, megy, csak tölteni nem tudsz róla. :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#165) Tomcat válasza PH-User (#164) üzenetére


Tomcat
őstag

Akkor maradjon is így emlékül az idők (internet) végezetéig! :D

Tomcat

(#166) powerp4 válasza PH-User (#164) üzenetére


powerp4
aktív tag

Dehogynem! :P
Pl.: Abit IL9 Pro legfrissebb bios: [link]
(az utóbbi pár évben sem ment minden letöltés, próbálkozni kell!)

powerp4 --- Mobilon (2O~824~2I~3O) 12-22 óra között vagyok elérhető!! --- Aktuális hirdetéseim: https://tinyurl.com/2m3bmhwc --- Új szabályok a HardverApró-n (érdemes elolvasni!): https://tinyurl.com/yckdt3k3 --- Jelöld be magad a PH! térképen: https://terkeph.hangya.net

(#167) kerekfej válasza Kolondrum (#55) üzenetére


kerekfej
addikt

A púposodó kondik a vacak tápegységekre vezethető vissza. Egy időben a gyártó hangsúlyozta, hogy Japán kondenzátorokkal szállítja a lapjait.

Softmenu III nagyon áttekinthető volt és lényegre törő.
A Tuning alaplapjait megfizető árban adta, mindig sok kiegészítővel.

(#168) kerekfej válasza ^Clown (#60) üzenetére


kerekfej
addikt

Figyelj, ha nem Vargáné és TSA vagy Codegen vagy Acorp vagy hasonló fos tápegységgel hajtod akkor nem fognak púposodni és 10 évet is kibírnak!

(#169) - = Zk = - válasza kerekfej (#168) üzenetére


- = Zk = -
félisten

űűű baszki. ez kicsapta a biztit mára :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#170) kerekfej válasza powerp4 (#162) üzenetére


kerekfej
addikt

Pedig itt volt a legegyszerűbb a BIOS frissítés: rendszerlemezt készítettél és kicsomagoltad a letöltött fájlokat erre a lemezre, restart és runme.bat + ENTER és már mindent megcsinált magától.

(#171) 8th válasza kerekfej (#168) üzenetére


8th
addikt

Vargáné... 2003ban rövid ideig ott dolgoztam szemben velük az utca túloldalán. Annyi ház átment a kezük alatt naponta! amit egy átlag számtech bolt negyed év alatt nem adna el. Elég szép forgalmuk lehetett kár, hogy világ életükben csak gagyi szart árultak. Reggeltől zárásig megállás nélkül jöttek mentek ott az emberek. Sose lehetett rendesen parkolni mert elfoglalták a fél Zsinór utcát. Ezt mi is és a szomszédban dolgozó asztalosok is szóvá tették nem egyszer de le se x@rták. Régi szép idők. :)

(#172) Peter789 válasza 8th (#171) üzenetére


Peter789
senior tag

negyed év, átlag számtech bolt? :)

valamikor 2005 felé egy informatikai lapnak írtam sokat, és Varga Sándor szponzorálta pénzzel és eszközökkel is a működést egy ideig, így jópárszor volt alkalmam beszélgetni vele - személyesen is hozott jópár érdekességet mindenféle kiállításokról és olyankor jól elbeszélgettünk... igazából nem csak xarral foglalkozik, de tény hogy a filléres ház+tápjaiból volt év, amikor 600.000 darabot adott el !!! de foglalkozott mindenféle importtal, a bútortól az autó fényszórókig és egyéb alkatrészekig mázsaszám. most ahogy nézem halad a korral és napkollektorokkal bizniszel...

de hogy ne csak OFF legyek: az ABIT R9550XTurbo-Guru kártyát is ő hozta valahonnan. meséltem neki hogy olvastam róla valami tajvani oldalon hogy nemsokára megjelenik és érdekes lehet a kispénzű vásárlóközönségnek, erre 1 hét múlva már meg is jelent valahonnan egy példánnyal :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#173) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Az abit volt az egyik leginnovatívabb cég sokáig, ez vitán felül áll, de szerencsére az Asrock mostanság kitesz magáért. :C Mint IC7-G tulaj ismertem meg személyesen a márkát, de már előtte is sok jót hallottam a termékeikről, akkortájt csak a tartósság, stabilitás, és a jó ár volt a fő szempont. :))
Most egy IX48 GT3 lap teljesít szolgálatot nálam. :DDD Írtam is cikket a dual bios moddingjáról. :B
Egyébként a volt mérnökeik nagyobb része a Biostar cégnél dolgozik mostmár. :)

[ Szerkesztve ]

(#174) kzoltann


kzoltann
aktív tag

BE6 II, Kondielpukkanos BF6 (566os celeronnal), NF7 volt idő amikor csak Abit alaplappal képzeltem el a gépem.

(#175) Jokes67


Jokes67
tag

:O kár érte...sok emlék köt hozzá,...

(#176) valentinho


valentinho
aktív tag

Szerencsére az ázsiai vonalakról még letudtam rántani a drivereket. 2 abit lap is használatban van még a mai napig a házban! :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#177) Petya1981


Petya1981
tag

Nyugodjék békében.... :O

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#178) 8th válasza valentinho (#176) üzenetére


8th
addikt

Igen, ezekhez célszerű lekapni a legfrissebb drivereket és kinyomni cd-re. Az garantáltan túléli az alaplapot. :P Záróra előtt valaki lementhette volna az összes elérhető drivert, biost, programot és feltehette volna egy saját abit fansite-ra. Tuti lenne rá igény, szerintem több tízezer ilyen olyan ABIT alaplap van jelenleg is használatban szerte a világon. Ahány lekérése lenne az oldalnak az ott elhelyezett reklámokból még némi bevételt is tudott volna csinálni.

(#172) Peter789: akkoriban csak olcsóbb kategóriás házakkal és noname tápokkal foglalkoztak. Mondjuk dvd mappát jópár darabot vettem tőlük. Az nagyon olcsó volt náluk és legfeljebb csak a cipzár tud rajta tönkremenni.

[ Szerkesztve ]

(#179) Tidus


Tidus
addikt

Azt hiszem megszűnt, nem ad semmit a Google a www.abi.com.tw-re. :F

(#180) Trebron09 válasza Tidus (#179) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen már nem megy... [link] :(((

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#181) Kolondrum

:( END!

(#182) MiAFak


MiAFak
tag

Régi szép idők :U :R

Gondold meg 2x is , mielött írsz egy levelet. :)

(#183) adorjant


adorjant
senior tag

Milyen meglepő,lekapcsolták a szervereket,és most lenne szükségem bios fájlra :(
NF7-S2G
Ha esetleg valakinek meglenne,nagyon megköszönném :R

(#184) PH-User válasza adorjant (#183) üzenetére


PH-User
addikt

Küldök.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#185) bigfranyo


bigfranyo
csendes tag

Csak ennyi: Abit BH-6 :R

Legtartósabb lap volt, ami megfordult a kezeim közt, még mindig jó, perpill a polcon pihenget, Slot1-es Celeron 300A-tól kezdve több mint fél tucat procival etettem, ha jól emlékszem egészen FC-PGA P3 1Ghz-ig Slot1-FC-PGA átalakítóval. :K
Az alkatrészek folyamatosan cserélődtek benne, de az "öreg" kitartott nagyon sokáig!

Rip Abit! :O

[ Szerkesztve ]

belülrõl barnító biogenetikus piercingállat :)

(#186) impalaman


impalaman
aktív tag

Én jelenleg is egy AB9-et használok a fő gépemben, a másikban pedig egy NF7-S2G-t. Jó lapokat gyártottak Abiték, kár értük. :(

[ Szerkesztve ]

(#187) impalaman


impalaman
aktív tag

Erről tud valaki valamit? Kisebb hiányosságokkal ugyan, de működik. :)

(#188) Joltee


Joltee
aktív tag

Első ABit lapom egy BX6 2.0 volt, Celeron-400A-val. Később NF7-es is volt. Jó kis lapok voltak :R (bár az utóbbinak a chipset-hűtője behalt...)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#189) Tomcat válasza impalaman (#187) üzenetére


Tomcat
őstag

Ez valami alternatív tükörmásolat lehet. Gondolom vannak még nosztalgikus ABIT fanok a világon és csináltak neki egy ilyet.

Tomcat

(#190) kcsa válasza Tomcat (#189) üzenetére


kcsa
veterán

tükörmásolat azonos hoston? :)

Inkább valamelyik nemzetközi oldalt még életben hagyták...

(#191) Tomcat válasza kcsa (#190) üzenetére


Tomcat
őstag

Az eredeti ami megszünt ha jól emlékszem úgy volt hogy "abit.com.tw", a följebb linkelt változatnál viszont van néhány további karakter az "abit" előtt. Én is csináltam ilyet régebben amikor egy-egy megszűnés vagy bezárás előtt álló honlapot Site Vampire-al lementegettem 4-5 link mélységig és alapjában működött a dolog. Itt is ilyet figyelek meg. Van ami működik de van ami nem. ;)

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.