Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello

Garit minek veszítenéd el? OS törlése sosem vonja azt maga után...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) vimes


vimes
senior tag

Azta, nem is tudtam, hogy 8GB tárhelyes tabokra is került Win 8.1 :Y

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3) gyurkikrisz válasza vimes (#2) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem került, csak valamit elnézett az op

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) domos


domos
senior tag

Nekem egy 16GB-s "eSTAR beauty hd intel quad core black" bevezetű csodám van, azt frissítettem a napokban Windows 10-re. Ennek is biztosan volt recovery partíciója, mivel a C: teljes mérete ~10GB volt, de sosem foglalkoztam vele. Én úgy csináltam hogy simán leszedtem a Microsoft oldaláról a telepítőt, beleraktam egy 32GB-s SD kártyát, aztán amikor a indítod a telepítőt az kiírja hogy nincs elég hely blabla Cancel vagy csatlakoztass egy külső meghajtót (SD kártya, USB-s pendrive, hdd, akármi), amit aztán ki tudsz választani hogy oda mentegethet amit akar telepítés közben. Szépen le is futott a telepítő, ami valószínűleg a recovery partíciót magától eltávolította, mivel mostmár ~14GB a C: meghajtó teljes mérete. Minden drivert ügyesen felismert, és azóta a touchscreen is használható lett, 8.1 alatt a széleknél egyáltalán nem érzékelt, de most minden rendben. Jelenleg kb. 5GB szabad helyem van, úgy hogy fent van egy Google Chrome, és a virtuális memória 2GB-re van állítva.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) reliza


reliza
újonc

Sziasztok!

Nekem is van egy Beex flash 16 gb. tabletem.
Többször próbáltam felfrissíteni ( kérte a tab. :DD ) win.10-re hivatalos úton, de mindig 83% beadta a derekát, bár mennyi helyet csináltam rá ( Töröltem a hiberfil.sys fájlt, és Pagefile.sys méretét csökkentettem 1,7 GB-ról 512 MB. ez által elért tárhely kicsivel több volt mint 10 GB.

Ennek ellenére mindig megállt, 83% amikor a telepítő újra akart indulni kiírta a telepítés sikertelen. :W
Sokat keresgéltem a megoldást, ami sajna soha nem jött össze leírások alapján, hogy rajta maradjon a boot partició.

Én is Rufust használtam, elkészítettem a telepítő lemezt a leírtak alapján.
A Biosban megváltoztattam a boot sorrendet, és nekiláttam a telepítésnek. A boot lemez ahogy kell elindult rendesen. A partíciós résznél töröltem minden partíciót. :K mindent!
A tejes lemezterületet egyben gyúrtam, a partíció megerősítésénél automatán 4 részre osztotta. A Win. kapott 14 GB. erre települt a rendszer, szokványos Win10 telepítés. :K

A drivereket ezen a linken elérhetők! :)
http://www.driverscape.com/manufacturers/intel/laptops-desktops/baytrail-platform/120336

A kamera nem működik sajna! :W A többi oké! :R

A Windows regisztrálva lett, nem tudom hogyan!!!! :C

Crom+win frissítéssel együtt maradt hely 3,54 GB :C

[ Szerkesztve ]

(#6) zseur


zseur
újonc

Sziasztok!
A leirt modszerrel sikerult felraknom a win10-et. Csak annyi a problematika, hogy nincs erinto. Minden drivert felprobaltam telepiteni, van 3db ismeretlen eszkoz ettol fuggetlenul. A HID-nel jelzi az erinto megletet, a rendszerinfonal is irja, hogy elmeletileg lehetne nyomkodni. Valaki esetleg egy mentett lemezkepet tudna nekem kolcsozni? Vagy egyeb megoldas, otlet?
Elore is koszonom a segitseget.

(#7) zseur


zseur
újonc

Annyiban változott, hogy ismételten újratelepítettem, de mostmár az infónál az van, hogy nem alkalmas tollal történő bevitelre.. :(

(#8) reliza válasza zseur (#7) üzenetére


reliza
újonc

Szia!

Én is beleszaladtam ebbe a problémába! :)

Feltöltöm neked a drivereket a Data.hu-ra.
http://data.hu/get/9578423/BayTrail_2016.03.06._16-24-52.zip

itt is megtalálsz néhány drivert! :)
http://www.driverscape.com/manufacturers/intel/laptops-desktops/baytrail-platform/120336

A Double driver progi - restore - locate backup - other location ( driverek helye) - restore now és betölti a drivereket

Remélem jó!

[ Szerkesztve ]

(#9) zseur válasza reliza (#8) üzenetére


zseur
újonc

Rögtön neki is látok! Már kezd unalmas lenni, hogy tegnap+ma 16órát görnyedtem felette.. :)))

(#10) zseur válasza reliza (#8) üzenetére


zseur
újonc

addig megvan, hogy visszatöltöm a drivereket, kipipáltam mindet, vissza is rakta ahogy kell. de eddig az érintéssel nem történt semmi :(

(#11) reliza válasza zseur (#9) üzenetére


reliza
újonc

Bővített!

http://data.hu/get/9578695/Beex_flash.zip.

később feltöltöm a Display-t is amit rakj a többi közé

(#12) zseur válasza reliza (#11) üzenetére


zseur
újonc

isten vagy, működik minden.. :DD hálám örökké üldözni fog :C

(#13) reliza válasza zseur (#12) üzenetére


reliza
újonc

Örülök! :C

Nekem is ráment pár napom! :W
A kamera is megy?

(#14) zseur válasza reliza (#13) üzenetére


zseur
újonc

az csak fekete képernyő, de nem izgat. míg működött is elég gatya volt.. :B

(#15) reliza válasza zseur (#14) üzenetére


reliza
újonc

A Windows regisztrálta magát?

(#16) zseur válasza reliza (#15) üzenetére


zseur
újonc

igen, a kamerán kívül tökéletes :R

(#17) reliza válasza zseur (#16) üzenetére


reliza
újonc

Szia!

A kamerára is megtaláltam a tutit! :)

exe.fálj

http://data.hu/get/9579518/gthm18ww.zip

nálam " rendesen " működik a kamera, skype video híváskor tudom a kamera állásokat (előlapi-hátlapi) változtatni. nem mintha használnám! :DD

Az eszközkezelőben a képeszközök - Intel(R) Imaging Signal Processor 2400

[ Szerkesztve ]

(#18) MikitoLac


MikitoLac
tag

Sziasztok, nagyon királyok vagytok! Én is tiszta telepítést csináltam win 10el és bár nagy nehezen sikerült telepíteni mindent kivéve az érintőt... Már azon agyaltam hogy felhivom a gyártót... Amúgy honann sikerült megszerezni? Üdv ui: Még egyszer kösz!

(#19) reliza válasza MikitoLac (#18) üzenetére


reliza
újonc

Szia!

Örülünk minden egyes sikernek, amit az általunk feltöltött, megosztott tapasztalat és ki kísérletezett értékes " időt, bosszúságot " nem kímélve meg oszthatunk másokkal ( a többiek nevében , ha írhatok ilyet :) )
akik vették a fáradságot és megosztották a " kísérletező " net társakkal a tapasztalatukat.
Remélem neked is össze jött 100%-ban, hogy minden működik rajta! " adjunk hálát a internetnek és a tudásnak! " :R
A lányom tabijáról szedtem a drivereket. ( Az övét még nem frissítettem! :DD ) de nem is akarom, neki mint 10 éves, jó így! Jobban örült neki, mint az androidosnak!

[ Szerkesztve ]

(#20) zseur válasza reliza (#19) üzenetére


zseur
újonc

A gyártóval felesleges próbálkozni :D írtam nekik e-mailt, ma válaszoltak, hogy tudnak a problémáról, de jelenleg mèg nincs orvosság, úgyhogy legyek szíves befáradni, és akkor visszarakják nekem a régi rendszert :D

(#21) MikitoLac válasza zseur (#20) üzenetére


MikitoLac
tag

Az igen... Mi megoldottuk flottul megy a win 10 es picit kevesebb ramot is eszik.

(#22) MikitoLac válasza reliza (#19) üzenetére


MikitoLac
tag

Szerencsénk volt akkor, igen végre olcson is kapni normalis sebességű desktop windowsos táblát, egyedül a kijelző betekintési szögeivel nem vagyok kibékülve de hát 15ért vettem havertól billentyűzetes tokkal szóval.. Smart tvre is szépen kiküldi a képet vezeték nelkul.

(#23) zseur válasza MikitoLac (#22) üzenetére


zseur
újonc

Én nemrégiben ruháztam be egy smart-ra, a 8.1-gyel szépen átküldte a képet, most pedig panaszkodik, hogy nem sikerült kapcsolódni az eszközhöz.. :(

(#24) zseur válasza zseur (#23) üzenetére


zseur
újonc

Amúgy a tescoban pár hete levolt ütve 30.000Ft-ról, 6700-ért sikerült elhozni :))

(#25) trefa


trefa
csendes tag

Sziasztok,

Tudja esetleg valaki, hogyan lehet memkártyáról bootoltatni a tabot? rendszer alól nem engedi frissíteni a 10-re. Felmásolja a fájlokat, és utána kilép azzal az üzenettel hogy "valami hiba történt" 7,5Gb szabad hely van rajta, és a leírtak alapján lett beállítva a Bios is. 2 32 bites home verziót is próbáltam, egyik se járt sikerrel.

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#26) zseur válasza trefa (#25) üzenetére


zseur
újonc

Üdv!
Micro SD-rol nekem sehogy sem sikerult bootolni, de a memoriakartyak egyebkent sem erre valoak, minosegtol fuggoen nehany het vagy honap alatt tonkremegy a sok irastol. En ugy frissitettem, hogy egy partition manager-rel formaztam a recovery meghajtot, igy meghalt az egesz, viszont volt eleg helyem. Mielott hozzakezdesz bekell szerezned nehany dolgot:
Otg kabel
Usb eloszto
Usb billentyuzet
Usb eger
Pendrive, a fent leirt modszerrel elkeszitve.
Ha csak a telepitot szeretned memoriarol inditani, az nekem sehogy sem mukodott, a pendrive megoldas viszont elsore.

(#27) trefa válasza zseur (#26) üzenetére


trefa
csendes tag

Az végülis teljesen mindegy hogy penről vagy memkártyáról, de egyikről sem bootol. A szabad hely az eleve adott tehát nem kell törölnöm a recoveryt. A gond az, hogy a bios-ban hiába állítgatom nem bootol pendrive-ról sem. Csináltam alapbeállítást is, de végülis minden alapon volt, így nem sok minden változott. ennek ellenére csak nem tudom hogyan botoltassam penről. :)
Maga a pendrive más gépbe téve simán bootol, tehát nem a pen a bibis

[ Szerkesztve ]

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#28) zseur válasza trefa (#27) üzenetére


zseur
újonc

Nekem is igy volt, szerintem mindig arrol bootol, ahol latja a rendszert. Igy ugy voltam vele, ha nincs rendszer jo neki a pendrive, es jo is lett :DD

(#29) trefa válasza zseur (#28) üzenetére


trefa
csendes tag

Azt csak nem írtad le hogy te hogyan állítottad be a biost. Arra lenne szükségem. Vagy legalább egy képre

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#30) zseur válasza trefa (#29) üzenetére


zseur
újonc

Ahogy a leirasban van. Ha nincs rendszer feltelepitve, akkor mukodik poccre.

(#31) reliza válasza zseur (#30) üzenetére


reliza
újonc

Sziasztok!

A boot beállítása : " szerintem " ahogy nálam összejött!
A boot fül a képen látható is, a beállítások látszanak rajta + az automatic failover - állítsd be a usb bootolást " F6 " tudod kiválasztani.
Ha rendesen elkészítetted a pedrivet akkor nem számít, ha van rajta oprendszer. A mem. kártyáról nem tudtam én sem telepíteni.

(#32) trefa válasza reliza (#31) üzenetére


trefa
csendes tag

A kép alapján van beállítva a bios. Most a sokadik próbálkozásra végre bootolt penről, de az érintőképernyő így nem működik, gondolom csak billentyűzetről menne de mivel csak 1 usb van, teljes a tanácstalanság. :(

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#33) zseur válasza trefa (#32) üzenetére


zseur
újonc

Nem akarom momdani, hogy mondtam, de en mondtam, mi kell.

(#34) zseur válasza zseur (#33) üzenetére


zseur
újonc

Nekem se mukodott az erintes, meg a rendszer feltelepitese utan sem.

(#35) NoMind


NoMind
újonc

Hali!

Mit kerestem én is a drivereket!
Sikeresen galyravágtam (win10, érintő nyista), support azt mondta vigyem vissza oda ahol vettem és újrarakják, drivert nem adnak hozzá.
Kísérletképpen felraktam egy 7colos Allview romját, gondolván hasonló hardver, lesz driver, de nem.
Minden működik, kivéve természetesen az érintőt
Ellenben lett Office 365-öm egy évre 1Tb tárhellyel (3 eszközre telepíthető, most az van a laptopomon is) ;)
Szóval most letöltöm amit feltettetek, remélem életet lehelek beléje :)

(#36) zseur válasza NoMind (#35) üzenetére


zseur
újonc

Nekem bejött a kollega drivere!

(#37) trefa


trefa
csendes tag

- Összejött végül, sikeresem feltelepült, működik minden. Ami gond volt, hogy be kellett szerezni egy usb hubot külön tápegységgel, hogy rá lehessen tenni egeret, billentyűzetet, és a pendrive-ot egyszerre. Tápegység nélkül kevés volt neki a feszültség. Így viszont már gyerekjáték volt. A tab telepítéskor már laptopként üzemelt, így könnyedén sikerült feltenni. A drivereket előzőleg lementettem a double driverrel, és a win10 telepítésekor visszatettem rá. Tökéletesen működik minden. Köszi a segítséget!

- A tabhoz készített érintő, és elforgató szenzor driver nincs a 10-es rendszeren, tehát ha nincs lementve a többi 8-ashoz készült driverrel együtt, nem is fognak működni.

- Ami lényeges szempont a rendszercserénél, hogy míg a 8-asnál le lehetett tiltani a frissítéseket, addíg a 10-nél nincs ilyen opció. Elöbb utóbb betelik a tárhely, és jön a fagyás jobb esetben. Meggondolandó tehát a rendszer váltás. Ez a tab win 8-al elketyeg, ha tiltva vannak a frissítések, és memóriakártyán vannak telepítve a programok. Azonban a 10-re már hosszú távon nem elég a tárhely. Már most sír nekem, hogy a defender igényli a frissítést, mert ugye alapból le állítottam a wifit, és csak akkor kapcsolom be ha kell valamit böngészni. Érdekességnek, vagy kihívásnak, jó volt a tabra új rendszert tenni, de sajnos megmaradok a másik fostalicska androidos tab mellett. Az még mindíg versenyképes a kisméretű programjai, és a relatíve erős hardvere miatt.

Itt egy kis segítség, hogy plusz 1Gb Vagy valamivel több helyet szabadítsunk fel.

Nyissuk meg a parancssort rendszergazdaként, majd írjuk vagy másoljuk be a…

COMPACT.EXE /CompactOS:always
…parancsot és nyomjunk Enter-t a futtatáshoz. A művelet mintegy 5-8 percet vesz igénybe.
Ezzel a művelettel nem lassul le a rendszer. Csak a rendszerfájlokat tömöríti, ellentétben a rendszerben található meghajtó tömörítővel ami az egész meghajtót tömöríti, és ezzel lelassítja a rendszert is. Erre a műveletre csak a win 10-ben van lehetőségünk.
Ha valakinek nem felelne meg ez a módszer, a COMPACT.EXE /CompactOS:never parancsal visszaállíthatja az eredeti állapotot, bár nem hinném hogy van aki ne örülne a plusz szabad helynek. :)

[ Szerkesztve ]

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#38) zseur válasza trefa (#37) üzenetére


zseur
újonc

Viszond a win10 is engedi törölni a már feltelepített frissítéseket. Úgy vettem észre, hogy utána nem telepíti újra.

(#39) trefa válasza zseur (#38) üzenetére


trefa
csendes tag

A frissítés nevében foglalja hogy frissít, tehát egy régebbi fájlt fog törölni, hogy újabbat tegyen fel. Mivel nincs visszaállítási pont a tabon, a frissített fájlok törlődnek, tehát nincs ami vissza álljon. Ergo hazavágod a rendszert. Mielött megkérdeznéd miért nincs rendszervédelem a visszaállításhoz, a válasz egyszerű. nincs hely hogy visszaállítási pontot készítsen a tab. Lehet készíteni memkártyára, de ha visszaállítod, akkor biztos hogy újra le fog töltődni a frissítés, hiszen a rendszer nem ostoba. ;)

[ Szerkesztve ]

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#40) NoMind válasza reliza (#11) üzenetére


NoMind
újonc

Köszi! :)

(#41) reliza válasza trefa (#37) üzenetére


reliza
újonc

Sziasztok!

A mai nap tömörítettem az egész C meghajtót! Hozzá jutottam újabb 2,2 Gb. tárhelyhez. A művelet kb. 1 órát tartott, de megérte. :)

(#42) trefa válasza reliza (#41) üzenetére


trefa
csendes tag

Rá fogsz majd jönni, kár volt az egész meghajtót tömöríteni. Nem véletlenül tartott 1 órát a tömörítés. A rendszered sokkal lassabb lesz, és maga a gép is lassul ez miatt. Amit fentebb leírtam módszert, ott csak a rendszert tömöríti, és nem befolyásolja a gép teljesítményét, sebességét. Az csak max 15 perc, és igaz hogy csak 1,2 Gb szabadul fel de legalább a sebesség megmarad.

Jó, jó, azt értem hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#43) scope2007


scope2007
addikt

Köszi
Pont egy ilyen gépet kaptam frissítésre
Remélem egyből sikerül, nem kell szórakozni vele sokat xD

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#44) reliza válasza trefa (#42) üzenetére


reliza
újonc

Eltelt egy kis idő, használtam a tabot. Semmi változást nem tapasztaltam a rendszerbe ( lassulás ). Minden úgy működik mint azelőtt. :) Köszi az aggodalmat, és az infót! :R

(#45) ZolInf


ZolInf
újonc

Sziasztok, nekem is sikeresen felment a tiszta telepítéssel és a linken küldött driver-ek is tökéletesek de amint a kamerához küldött .exe is felkerült a hang eltünt. Valakinek hasonló tapasztalat mi lehet a megoldás? Előre is kösz.

(#46) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

honnét lehet szerezni, illetve nektek milyen usb hubotok van?
szóval külön áramforrásos, amire be lehet kötni az egeret, billentyűzetet, és pendrive egyszerre

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#47) reliza válasza scope2007 (#46) üzenetére


reliza
újonc

Szia!

https://edigital.hu/usb-portbovites/trust-15005-hu-4445p-mini-4-portos-usb-20-hub-p42446

ezt vettem, nem egy nagy összeg.

Teljesen feltöltve az akksi, tökéletesen ment a telepítés külső táp nélkül is. A win10. telepítése durván 30-40 perc ennyit simán tud az akksi. Usb átalakító, megvételkor benne volt a dobozba. Ebbe az usb hub + bill. + pendrive + egér :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Therror válasza reliza (#19) üzenetére


Therror
újonc

Heló.
Nemtudom hogy aktív e még a fórum.
De szeretnéj kérni esetleg egy olyat hogy említetted hogy a lanyodnak egy teljes windows 8.1 van rahta amibe nincs belepiszkálva. Arról egy teljes recoveryt feltudnál tölteni valahogy?
Oprendszerrel és driverekkel együtt ha lehetséges?

(#49) reliza válasza Therror (#48) üzenetére


reliza
újonc

Szia!

Megpróbálom, lementeni és felrakni.
Kérek egy kis időt! :)

(#50) Therror válasza reliza (#49) üzenetére


Therror
újonc

Köszönöm.
Mióta megcsinaltam a windows 10 frissítést nem fordul el magától a kijelző és a kamera sem megy csak a külön feltelepítem de akkor meg hang nincsen.
Tegnap töltés közben kikapcsolt és azóta sem sikerűlt bekapcsolnom hiába próbálztam ki többfajta töltövel is.

(#51) csuporzoltan


csuporzoltan
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is van egy ilyen tabletem, és tegnap újratelepítettem. Két problémám van.
Az egyik, hogy hangot nem akar játszani a tab. Az elején nem is érzékelt hangot (a tálcán egy kis x volt), aztán felraktam hozzá a driverét, mostmár látja a hangot és a mikrofont is, viszont ha rákattintok, akkor elképesztően gondolkodva hozza be a hangerőcsúszkát, és nem ad ki semmilyen hangot. Mikrofont sem tud kezelni.

A másik gondom a kamera:
A windows Kamera appját megnyitva kékhalált kap a gép, Open Broadcasterrel próbálva pedig egy nagyon elnyújtott képet kapok, és azt is az előlapi kamerától.

Valaki nem tudna ezekre megoldást? Köszönöm! :)

(#52) reliza válasza Therror (#50) üzenetére


reliza
újonc

Ma nekem is kikapcsolt! nem tudtam bekapcsolni, a töltőt nem érzékelte. Folyamatosan nyomogattam a bekapcsoló gombját amíg be nem kapcsolt, kb. 2 percen át és jó lett. igaz az usb nem ismer fel semmit mert valamit a biosz-ban elnyomtam :W . talán leforrasztom az aksit róla és elfelejt minden beállítást amit állítottam rajta. :)

(#53) reliza válasza Therror (#48) üzenetére


reliza
újonc

Megfeled kezdtem róla. Bocsi.

(#54) regnilreg válasza domos (#4) üzenetére


regnilreg
csendes tag

Szép Estét!

Bocsánat a zavarásért, de szert tettem én is egy eSTART beauty hd intel quad core black tabletre, és sajnos nem nagyon találok drivert hozzá windows 10 alá, esetleg neked van egy tuti forrásod rá?

Köszönöm.

(#55) regnilreg válasza reliza (#11) üzenetére


regnilreg
csendes tag

Szia!

Bocsánat a zavarásért, érintő kijelzővel harcolok én is win 10 alatt, de nem jött eddig össze, elkérhetem az általad fellelt drivert?

(#56) reliza válasza regnilreg (#55) üzenetére


reliza
újonc

http://www.driverscape.com/manufacturers/intel/laptops-desktops/baytrail-platform/120336 :)
Remélem segítettem.

(#57) atlantavip


atlantavip
újonc

Sziasztok!

A megadott linkek vagy már nem elérhetőek, vagy a tabletemre nem megfelelő drivert tartalmaz.
Volt egy http://data.hu/get/9578695/Beex_flash.zip link, ezt esetleg meg tudja velem megint osztani?
Hátha ? :)

Előre is köszönet !! :)

(#58) Tonyaki2 válasza atlantavip (#57) üzenetére


Tonyaki2
csendes tag

sziasztok valaki kitudna segíteni egy beex flash driver packal sajnos alinkek mar nemélnek...lehet eléglenne egy érintő driver is.... köszönöm

(#59) Attesz


Attesz
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy ilyen csoda.
Win reinstall után sokat szenvedtem mire az összes driver meglett.
István Szevasz-nak köszönhetően megtaláltam mindent.
1000 hála Neki. :R :C
Itt Ti is eléritek.

És egy kis komment.

Attesz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.