Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szanyi20


szanyi20
tag

Hali, hát kezdem is, 1,5 éve routert szereltem egy jó ismerősömnek. Itthon felkonfiguráltam laptop wlan-ján keresztül, hogy ne ott kelljen szarakodni, majd elvittem 4 utcával odébb a cimbihez, hogy finomhangoljam a rendszert, rámegyek megint ugyanazzal a laptoppal, és semmi, be se tudok menni, nem tudom elérni, süket az egész... Net kábelt még be se dugtam... Erre fogtam, újra hazahoztam, és láss csodát itt megint bele tudtam menni... Azóta se tudom, hogy mi volt ez... :D Vagyis igen, technika ördöge... :D

(#2) Ł-IceRocK-Ł válasza szanyi20 (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az szuper. És köszönjük a történetet. :R
Várjuk a többiek mondandóját :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3) szanyi20 válasza Ł-IceRocK-Ł (#2) üzenetére


szanyi20
tag

:)) Mivel autodidakta módon tanultam mindent, amit eddig tudok az informatikáról, elég sok "furcsa" szituba keveredtem, van még bőven ilyen sztori, amúgy sztem jó ötlet ez a téma. Én is érdeklődve várom mások sztorijait! :D :C

(#4) Ł-IceRocK-Ł válasza szanyi20 (#3) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Thx, legalább van egy pozitív visszajelzés. Reméljük mihamarabb beindul ez a kis sztorizgatás. :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egyik ilyen történetem: Nővérem jött haza, plusz itt volt nálam az asszony, szóval két laptop plusz az én gépem. Külső vinyóról másolom át a filmeket, Pc ről külső vinyóra, külső vinyóról laptopra stb... Bedugom asszony gépébe ( laptopba mielőtt kötekednétek :DDD ), átdugom a másik laptopba és zsutty. Se kép se hang se semmi. Nézem kábel helyén, táp rendben, de nem ismer fel a winfos. Na mondom 'nyád. Bedugom az enyémbe, ott se ismeri a gép. Nem is tudtam megcsinálni, csak ha leformáztam. (80 giga filmem és ugyanennyi játéktelepítőm bánta. :((( ). Azóta se tudtam rájönni miért csinálta. Azóta leformáztam és tökéletesen működik minden gond nélkül. Ez mi ha nem a technika ördöge? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#6) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Új: Keresztmuter hívott hogy elment a net. Na modnom ezaz. Lemegyek sasolom, kábel rendben, net van, de nem csatlakozik. A digisek ilyen csatlakozós megoldást alkalmaztak, elindítani nem sikerült. Mint kiderült, ez vírus, szóval kicsit elüt a témától, de szerintem még belefér a dolog. Nem enged csatlakozni a netre, nem engedi hogy megkeressem, új hálózati kapcsolatot se enged létrehozni. Szemét kis dög. A többi dolgot lehet csinálni rajta, csak ugye a gép csak netre van használva, szóval lesz még egy két köröm vele.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#7) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Egyik nap hazajövet kapcsolnám be a gépet, nem indul....
Néztem már mindent, mire az asszony: Már megint nem lett befizetve a csekk :C
Azért egynek jó, még ha meg sem történt. Viccet félretéve, ezzel azt akarom mondani, hogy néha a baj a szemünk előtt van és meg sem gondoljuk, hogy az a probléma :)

(#8) Samus


Samus
addikt

Na akkor én is. Az asztali gépem, ami nagyon nem mi darab (még Abit IS7-E deszka van benne, Prescott P4 3.06GHz, GB 7600GS, meg 2 giga Kingston RAM, +egyebek). Szóval anno, még a Celeron és az FX5200 idején volt egy olyan gond, hogy néha játék közben elment a hang, majd kisvártatva fagyás (de ez nem mindig). Ekkor csak az segített, ha rendszer visszaállítást csináltam (ekkor még kezdő kocka voltam, nem is nagyon mentem bele). Tehát tudtam, mit tegyek (ilyenkor nem segített a reset, sem a driver újratelepítése).
Egyszer indítom a gépet, de nincs bejelentkező hang...na mondom szép, gyorsan rendszer visszaállítás. Megvolt, de semmi. Mégegyszer. Semmi. Driver újratelepít, semmi. Még vagy kétszer eljátszottam, mire rápillantottam a hangszórókra, és észleltem, hogy nincsenek bekapcsolva...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) DJ WOKKY válasza Samus (#8) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez is jó élmény lehetett :) Lefőttél gondolom ;)

(#10) Ł-IceRocK-Ł válasza Samus (#8) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az sem semmi. :DDD

Köszönöm srácok a hsz-ket! :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11) DJ WOKKY válasza Ł-IceRocK-Ł (#10) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Igazán nincs mit :)

(#12) freemanone válasza Ł-IceRocK-Ł (#5) üzenetére


freemanone
őstag

Nah erre tudom a választ! :D
Ez a mircosoft ördöge és úgy hívják, hogy késleltetett írás. Legalábbis nagyon úgy hangzik, hogy ebbe szaladtál bele. Nem tudom, hogy emlékszel-e rá, de amikor másoltál a vinyóra, nem véletlenül rögtön másolás befejezte után húztad le a vinyót? Ebben a pár másodpercben történik a file véglegesítése és ha ilyenkor lehúzod valamiért simán szétcseszi az egész FS-t. Ha gyorsan akarok külső vinyóval dolgozni (mmint filet átpakolni 1ik gépről a másikra), akkor mindig a biztonságos eltávolítást használom, mert már én is beszívtam ezt és azóta nincs ilyen gondom. De ki is próbáltam egy SD karival is simán reprodukálható! :DDD
Idegesítő "bug"...... és még a w7-ben is benne van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.