Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fLeSs válasza ALI_G (#100) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Sztem a Core-én már nem fognak fejleszteni semmit, vhol olvastam, hogy 95-97%-os hatékonyságú, ezen már nincs mit javítani. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#102) ALI_G válasza fLeSs (#101) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát igen, ez már nagyon biztató. Anno még sokkal silányabb volt a jövendölés, annyira, hogy azt mondták a P3-ra, hogy az idő tetemes része megy el arra egy rosszul megírt kód esetén, hogy visszalépked :) de biztos hallottad te is ezt a szép hasonlatot.
De azért ettől függetlenül minden új architektúra megjelenésénél beírják a cikkekbe, hogy fejlesztett elágazásjövendölés :) (nem rád gondolok).

[ Szerkesztve ]

(#103) fLeSs válasza ALI_G (#102) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha jól emléxem a P3-é még 90%-os volt. A P4-re mondtak 90-95%-ot.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#104) ALI_G válasza fLeSs (#103) üzenetére


ALI_G
veterán

intelék akkor megcsinálták a házifeladatot. :DDD

(#105) fLeSs válasza tocsa (#95) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Arról írhatna vki, hogy a POWER és a PowerPC egyes típusait hogyan lehet származtatni egymásból, mert erre vonatkozólag csak a wikipedián találtam infót, de ott meg akkora a kavar, hogy nemtom felfogni. :D Elég lenne csak nyilakkal ábrázolni, hogy ez a típus ebben az évben jelent meg, és ez tekinthető az elődjének, más nem kell. :D Főleg a korai típusok érdekelnek, a P4/PPC970-től már megy a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#106) shabbarulez válasza shabbarulez (#83) üzenetére


shabbarulez
őstag

HP, Sun: az IBM csak a hangulatot kelti az Itanium és az UltraSPARC körül [link]

(#107) fLeSs válasza shabbarulez (#106) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Asszokták mondani, hogy aki leginkább ordibál, az fél a legjobban vagy vmi ilyesmi :D de itt most sztem a leggyengébb láncszem a Sun.
Az IBM-nek és az Intelnek annyi pénze van, hogy ihaj. A Sunnak még saját gyára sincs, chiptervezésnél állandó külső segítségre szorul, ami persze lassítja az egész folyamatot.

szerk: egyébként lehet, hogy negálni kéne az Itaniummal kapcsolatos "prognózisomat", mert utánaolvasva kiderült, hogy az Itanium is (először a Tukwila) kap IMC-t, meg ugye QPI-t, és hát ezekkel együtt azért sztem kicsit más lesz a leányzó fekvése.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#108) gV válasza shabbarulez (#106) üzenetére


gV
őstag

az Intel nagyon húzos évvégének nézz elébe, akkor jön a Nehalem, Tukwila, mi lesz itt :Y
és a cikk szerint Power7 csak 2010 után jön, ha jól sikerülnek ezek a "cuccok" az IBM kapaszkodhat :D szvsz

(#109) shabbarulez válasza fLeSs (#107) üzenetére


shabbarulez
őstag

Jah én is olvasgattam azóta ezt azt és úgy gondolom azon fog múlni az Intel sikeressége hogy tudja-e tartani a kitűzött határidőket. Eddig ez Itanium fronton nem volt erősségük. Mert ha valóban idén kijön egy 4 magos Tukwila 65nm-en és az órajelet sikerül 2-essel kezdővé feltornászni(állítólag 2.5 Ghz-re várják) akkor az még szerintem nem fogja megelőzni a Power6 4.7Ghz-es 2 magosát, de már igen komolyan a közelébe fog érni. Ha valóban idén időben ki tudnak jönni vele akkor azért az Intel megnyugodhat, megcsinálták a leckét, bár ha határidőre 2007 közepén kijött volna a Tukwila a Power6 sem szerezhetett volna akkora előnyt.

A folytatás lesz érdekes hogy a Poulson 32nm-es változta mennyire jön időben, mondjuk még 2010-ben. Ha ezt tartani tudják javulhat a helyzet a Powerrel szemben a gyártástechnológia fejlettsége által. Hisz átugorva a 45nm-et, kvázi 4x több tranzisztort pakolhatnak egy lapra, ami akár 16 magos Itaniumot is szülhet. Powernél azt olvastam a következő lépés náluk 45nm-es lesz és a magos száma a mostani kettőről négyre fog hízni. Hogy ez már a Power7 lesz-e vagy csak a 6-os módosítása passz, de gyanítom 2009-2010 előtt nem valószínű az érkezése. Márpedig itt esélye lehet az Intelnek egy piacvezető termék elérésére, ha időben ki tudja hozni a 32nm-es Poulsont.

(#110) Raymond válasza fLeSs (#107) üzenetére


Raymond
félisten

Tukwila-ban meg azon kivul hogy hogy megkapja az IMC es QPI-t az kerdes hogy mit is tudtak kipreselni magukbol a volt Alpha-s mernokok. Talan azert valami maradt bennuk a megszuntetett EV8 es EV9-ek brutalitasabol amit termekke is lehet tenni az Intel Itanium-ba olt penzevel es gyartasi lehetosegeivel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#111) Raymond válasza shabbarulez (#109) üzenetére


Raymond
félisten

A kovetkezo POWER lepes szerintem ket 6-os egy MCM modulba talan valami jelentosebb orajel novelessel. Nem hinnem hogy a 7-est kiadnak mielott ezt megjatszak. Hacsak valami nem kenyszeriti oket arra hogy ido elott lepjenek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#112) fLeSs válasza Raymond (#111) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Power6-ot már most is bele lehet tenni MCM modulba nem? Ugyanúgy mint az előzőket.
Nem inkább egy négymagos P6-ra gondoltál?
Az SMT nem az Alphától van?

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#113) Raymond válasza fLeSs (#112) üzenetére


Raymond
félisten

"Nem inkább egy négymagos P6-ra gondoltál?"

De igen. Elnezest :)

Azert az SMT-n kivul meg gondolom van par trukk a tarsolyukban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#114) Raymond


Raymond
félisten

Az elozoleg felhozott IBM-es FUD cikkhez kapcsolodik a kovetkezo is: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#115) fLeSs válasza Raymond (#114) üzenetére


fLeSs
nagyúr

összefoglalnád a lényeget? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#116) fLeSs válasza Raymond (#110) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Utánaolvastam, hogy milyen újdonságok lettek volna az EV8-ban, az EV9-ről csak nagyon felületes infókat találtam (xy tranzisztor, órajel, kb. ennyi).

Az EV8 lényegében a Rambus IMC + nagyon széles szuperskalár (8 wide) felépítés és a 4-utas SMT miatt lett volna qrva gyors. Az Itaniumban coarse grained HT van, ami azt jelenti, hogy csak akkor van szálváltás, amikor az egyik szál "beragad" (mondjuk cache-miss miatt). Ekkor a másik szál kap prioritást, a váltásra elmegy vmennyi ciklus, mert a regiszterkészleteket le kell menteni. Ez igencsak szuboptimális, mert lényegében mindig csak 1 szál dolgozik, hiába van SMT.

Az EV8 viszont négyutas fine-grained típusú SMT-t kapott volna, vagyis a szálak egymás-utánban órajelenként váltogatták volna egymást. Az utasításjelzőt (instruciton pointer) és a belső regiszterkészletet is megnégyszerezték volna (mást viszont nem, az IBM a ROB-nak felfogható tárolót is megduplázta a P5-ben). Ezt egy Compaq slide említi.

szerk: találtam egy olyan doksit, amiben sima SMT-ről szól a fáma (a realworldtech is erről ír), tehát nem fine-grained, hanem normális SMT lett volna az EV8-ban.

Az EV7 IMC-je kicsit másképpen épült fel, mint az IBM/AMD-féle, ugyanis 2x ötcsatornás volt (csatornánként 4x18 bit adat + 1x2 bit ECC) és Rambus memót támogatott. Az Intel DDR3-at fog támogatni, szal ott ilyesmire nincs lehetőség.

A sok EU-ra az EV8-ban végeredményben a négyutas SMT miatt lett volna szükség, az Itanium másképpen müxik, de végülis ott is elképzelhető egy fejlettebb SMT, de többszálasra szvsz nincs igény, mert a 6 utasítás/órajel/szálat a jelenlegi felállás éppen kiszolgálja két szállal számolva, négy szálon már kevés lenne a 6 int/4fp/2 l/2s EU.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#117) Raymond válasza fLeSs (#116) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt talaltad az RWT-n?: [link]

Google meg kidobja a linkeket es ugy latszik a cikkek elrhetoek de miota vegleg megorult Paul ugy egy eve azota elmeletileg leszedtek az irasokat az RWT-rol. Ugy latszik megsem :)

Szerk: itt van a harom cikk:
Alpha EV8 (Part 1): Simultaneous Multi-Threat
Alpha EV8 (Part 2): Simultaneous Multi-Threat
Alpha EV8 (Part 3): Simultaneous Multi-Threat

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#118) fLeSs válasza Raymond (#117) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ja, ezt már csak később találtam meg. Amúgy az infókat Compaq-os slideokból vettem. :D

Kár, hogy az Alphát élve eltemették, sztem egy EV8-as a jelenlegi gyártástechnológiával megfelelő órajelen még most is alázna. A felépítése kicsit hajaz a majdani Nehalemre. :U ;)

szerk: azt a cikket tényleg összefoglalhatnád, szépen megkérlek rá. :D

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#119) Raymond válasza fLeSs (#118) üzenetére


Raymond
félisten

"szerk: azt a cikket tényleg összefoglalhatnád, szépen megkérlek rá."

Meglatjuk mi lesz belole, nagyon sok a melo most 3 hetig.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#120) fLeSs válasza Raymond (#119) üzenetére


fLeSs
nagyúr

2 mondat?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#121) Raymond


Raymond
félisten

[link]

Dual Nehalem teljesitmeny dual 3Ghz Cloverton-hoz hasonlitva:

SPECint_rate2006 = 1.6x
SPECfp_rate2006 = 2.4x

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#122) rootkiller


rootkiller
őstag

Én már alig várom. Jövő nyáron gépcsere, és nekem is nehalemem lesz. Vajon mennyire fog melegedni a proci, ha a videókártya és memóriavezérlés is a prociba költözik??

Artengo TR 990 Pro

(#123) Bundás22 válasza rootkiller (#122) üzenetére


Bundás22
őstag

nekem meg wolfsdale lesz akkor ;)
fillérekért utánamvágják, mint most a jó kis venice-eket :K

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#124) Raymond


Raymond
félisten

Nehalem cache kerdes megvalaszolva?
Nehalem CPU-Z

L1 = 4 x 16 kB
L2 = 4 x 256 kB
L3 = 8MB shared

Ugy latszik Hans-nak igaza volt:
Nehalem at IDF

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#125) fLeSs válasza Raymond (#124) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a kis csájnízok mindig hamar hozzájutnak a cuccokhoz. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#126) Raymond válasza fLeSs (#125) üzenetére


Raymond
félisten

Kua jol nez ki az a screenshot :) Nem artana egy olyan gep a labam melle :D

Vagy legalabb egy ilyen: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#127) Thrawn válasza Raymond (#124) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos, a CPU-Z írója szerint a program még nem jelzi ki helyesen az infókat, de ezt kellene hogy mutassa:
L1 = 4 x 32 kB magonként exkluzív
L2 = 4 x 128 kB magonként exkluzív
L3 = 8MB megosztott
Az FSB-ről nem tud semmi konkrétat.
szerk: Itt a forrás.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#128) Raymond válasza Thrawn (#127) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor ha a Data cache van rosszul detekalva az L1 osszesen 4x64kB (2x32kB magonkent). A 128kB L2 igy tenyleg kevesnek tunik 64kB L1 mellett de ha azt irja nem a hitrate a fontos hanem a sebesseg akkor...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#129) fLeSs válasza Raymond (#128) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az Itaniumon is pici az L2, viszont annál gyorsabb. Érdekelne a Nehalemes cache-ek latencyje.

Hansnak nem volt teljesen igaza, mert ő 512 kb L2 cache-t jósolt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#130) Raymond válasza fLeSs (#129) üzenetére


Raymond
félisten

Ja nem teljesen volt igaza, arra gondoltam hogy a masik mokus azt allitotta csak egy nagy shared L2 cache van. Masik ami meg erdekelne hogy hogy is van a felosztas az L2/L3 cache-el. Mert biztosan nem ugy ahogy a kepen berajzolta. Mindkettonek kellenek tag-ek es az valahogy nem latszik ha az o vizszintes felosztasat vesszuk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#131) Huggyos


Huggyos
tag

Nem vagyok egy nagy hozzaerto, de az a kerdes merult fel bennem hogy tobb magos prociknal mert nem a Hyper Threading forditottjat csinaljak meg?
Mi ertelme ha a 8 magos proci 16 szalon dolgozik majd? Lesz valami ami kihasznalna :F ?
Nem lenne durvabb ha mind a 8mag 1 szalon dolgozna?

(#132) rootkiller válasza Huggyos (#131) üzenetére


rootkiller
őstag

A több magnak valamint a több szálnak pontosan az az értelme, hogy egy időben több műveletet tud végezni, így a processzornak kevesebbet kell váltania a különböző műveletek között, ami növeli a hatásfokot. Egyébként 8 mag nem tud 1 szálon dolgozni, az elvi lehetetlenség lenne. Egy 3,2Ghz 8magost úgy képzelj el, mintha 8 különálló P4 3,2Ghz processzor lenne a gépedben

Artengo TR 990 Pro

(#133) Raymond


Raymond
félisten

Sun Intel Roadshow Austria

Ket erdekesseg:

1) A 16-ik oldalok a Nehalem-EP teljesitmeny elorejelzese. A tablazat es a SPEC oldalan elerheto adatok szerint a SPECint_rate_base2006/SPECfp_rate_base2006 teljesitmeny valahol a 170 kornyeken lesz mindket tesztben. Osszehasonlitas keppen ott a Sun altal elorejelzett 2.8Ghz Shanghai eredmenyek is amely kb. 120-130-ra jon ki mindket tesztben. Az eredetileg megjelent de az ev vegen visszavont Barcelona eredmenyek 102 Int es 86 FP volt a 2.5Ghz valtozatnal.

2) A 14-ik oldalon a Dunnington informacio:
- 6 core (Penryn architecture)
- 3MB L2 per core
- 16 MB L3 shared
- 130W TDP
- 2H 2008 megjelenes

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#134) Raymond válasza Raymond (#133) üzenetére


Raymond
félisten

A SPEC eredmenyek kicsit bovebben itt: [link]

Igaz hogy George egy ismert Intel fanboy :) de azert a szovegben szepen megindokolja mi miert annyi amennyi es utanaszamolva nincs csusztatas...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#135) fLeSs válasza Raymond (#133) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez a Dunnington mire fel? Ha lesz Nehalem, akkor ennek mi az értelme?
A másik a kínai emberke estimate-jeivel kapcsolatban, nem mind1, hogy az előrejelzett nehalem specértékek milyen órajelen értendőek, de sztem az a legerősebb modell lesz valszeg 3-3.5 GHz között, így pedig a Shanghai szerencsére nincs nagyon lemaradva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#136) Raymond válasza fLeSs (#135) üzenetére


Raymond
félisten

A Dunnington a Caneland platform-ot celozza meg tehat a 4 socket rendszerekbe megy szvsz. Abbol kiindulva ami ott all hogy Tigerton socket kompatibilis es hogy hianyzik belole a QPI es a mem controller arra lehet kovetkeztetni hogy a letezo infrastrukturat probaljak felhsznalni piacbovitesre es arra hogy a mostani 4 core Tigerton tulajoknak legyen nyitott az upgrade lehetosege rendszer csere nelkul. Egy 4 socket 16 core rendszerbol lehet egy 24 core rendszer sima proci cserevel ugyanabban a TDP kategoriaban.

A Nehalem eredmenyek szvsz ugyanugy egy 2 socket 3-3.2 Ghz koruli rendszerre vonatkoznak mint a tobbi Intel platform eredmenye a prezentacioban. Es igy a Sanghai eleg szepen le van maradva. Van valami info a Nehalem launch orajelekrol? Kivancsi lennek terveznek-e egy 3.33Ghz modellt a bemutatora vagy hogy maradnak-e 3Ghz-nel.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#137) Raymond válasza fLeSs (#135) üzenetére


Raymond
félisten

Meg egy dolog lejon a Sun SPEC szamokbol amit a Shanghai-ra megadtak. Ugy tunik a proci vagy tartalmaz komolyabb javitasokat is mint 65nm->45nm es a L3 cache meret novelese vagy a szamok tul optimistak. A mem controlleren javithattak valamit, valoszinuleg emelik az orajelet. Mert a 2.3Ghz es 2.5Ghz eredmenyek alapjan nem lehetne 120-130 koruli SPECfp_rate eredmeny ha az elerheto savszelessegen nem javitanak es csak a magorajeleket novelik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#138) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ha jol látom még nem volt.[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#139) fLeSs válasza Raymond (#137) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ahogy elnézem integerben erősödik számottevően.
Integerben a K8/K10-en csak komoly áttervezéssel lehetne javítani, az ütemezésre kell hozzá ráfeküdni.
FP-nek nagyon sokat számít a cache, szal elég lehet az L3 bővítése.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#140) Raymond válasza fLeSs (#139) üzenetére


Raymond
félisten

Biztos hogy jol nezted? Az FP-ben novekszik jobban, az a zold oszlop :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#141) fLeSs válasza Raymond (#140) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Most, hogy mondod. :D
Ezek az eredmények egyébként honnan vannak? Mármint a Shanghai-é?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#142) Raymond válasza fLeSs (#141) üzenetére


Raymond
félisten

Sun/Intel prezentacio a Sun oldalarol (#133-ban a link). Aztan hogy a Sun-tol szarmaznak-e vagy az Intel-tol nem tudom. De mondjuk nem eppen alacsonyak a Barcelona eredmenyeit ismerve.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#143) Huggyos válasza rootkiller (#132) üzenetére


Huggyos
tag

Ugy tudom nem sok olyan program van ami kihasznalna a tobbszalat. Talan a Crisis, de az sem tudna 8 szalon dolgozni. Tevedek?

(#144) Dare2Live válasza Huggyos (#143) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tévedsz. egyrészt mert crysis még 2magot se igen használ másrészt mert rengeteg prg van ami kihasználja a több magot ha ilyeneket használsz komoly az elöny pl Maya, 3DStudio, filmkodolás, server oldali programok.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#145) Thrawn válasza Huggyos (#143) üzenetére


Thrawn
félisten

Colin DIRT, ha már játékoról van szó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#146) fLeSs válasza Thrawn (#145) üzenetére


fLeSs
nagyúr

amikor van számolnivaló fizika, a crysis is elkezdi használni a második magot, de négy maggal már nem gyorsul.
a colin dirten kívül a lost planet extreme condition (4 mag), q4 (2 mag) és az ue3-as játékok (4 mag) is skálázódnak, legalábbis így vettem észre.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#147) norbi1992


norbi1992
tag

Nagyon jó cikk , bár néhány rész kicsit homályos , főleg így este fáradtan , de holnap elolvasom mégegyszer .
Azért szerintem simán csődbe mehet az amd , főleg ha az intel is úgy akarja és kidobja a fejlesztéseit.
Főleg most amikor Amerika kezd recesszióba(gazdasági visszafejlődés) süllyedni és hát a fogyasztások se hajtják szét az amd-t , bár azért a jelek alapján ,még tudnak vásárolni az amcsik (konzolok) :DD

(#148) Raymond


Raymond
félisten

Uj Nehalem kep ahol mar vilagosan jelolve van az L3 cache:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#149) gV válasza Raymond (#148) üzenetére


gV
őstag

érdekes h 2-2 magonként van megosztva az L3 cache

(#150) Raymond


Raymond
félisten

Update Hans-tol: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#151) t72killer válasza Raymond (#150) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyanúsan nagy nekem a "core" rész, és pici a Cache. Általában ez a 2MB-nyi cache jóval nagyobb területet szokott foglalni 1 procimagnál :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#152) Raymond válasza t72killer (#151) üzenetére


Raymond
félisten

Csak itt egy mag = ket thread. De ha gyanus beszelj az Intel-ek, toluk szarmazik a foto ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#153) t72killer válasza Raymond (#152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

szólok nekik, hogy le kéne vágni belőle magonként 1-1mm-t, mer nem stimmel:DDD

Amúgy az nem lehet, hogy ez vmi kísérleti példány 8magos nehalem, picit félreinterpretálva? A legújabb hírekből az csepeg, hogy a 8magos is monolit darab lesz :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#154) Raymond válasza t72killer (#153) üzenetére


Raymond
félisten

Milyen kiserleti peldany? :) Es az miert nezne ki mashogy mint ez? A dolgok nem ugy mukodnek ahogy azt a hozzaszolasokbol itelve elkepzeled.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#155) t72killer válasza Raymond (#154) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

majd +látjuk, milyen képet mellékelnek mellé a piacradobás idelyén:)

Nagyon remélem, h a karácsonyi centrino-kínálatban már ott lesznek (és nem lesz eltolva a dolog, mint a 4magos penrynek 3+hónappal :((( )

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#156) westlake


westlake
félisten

huuu :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#157) Thrawn válasza westlake (#156) üzenetére


Thrawn
félisten

estimated...
Húúú :P

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#158) westlake válasza Thrawn (#157) üzenetére


westlake
félisten

csituljal, hulye amd fan :D

Play nice!

(#159) Thrawn válasza westlake (#158) üzenetére


Thrawn
félisten

Legalább ne ilyen ősrégi képeket löknél be: Link :P

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#160) t72killer válasza Thrawn (#159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem olyan óriási a különbség:) bár a floating és az integer bench helyet cserélt. Ha tényleg hozza ezt a fölényt, remélhetőleg az asztali+mobil példányok, real-life alkalmazásokban rávernek majd 60-70%-ot a penryn-re:)) , annak ellenére h ők csak dual-channel darabok lesznek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161) Raymond


Raymond
félisten

[link]

2008Q4-re 8% a szallitott szerver CPU-bol a Nehalem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#162) Raymond


Raymond
félisten

Nehalem vs. Shanghai die update

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#163) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#164) Raymond


Raymond
félisten

Inside Nehalem: Intel's Future Processor and System

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#165) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

[link]

Na, alakul ez...én nagyon várom. Ha tényleg olyan kafa lesz mint amilyennek mondják akkor a következő procim megint intel lesz ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#166) RapUGround


RapUGround
tag

Én csak most olvastam a cikket. Nekem magas a felét nem értem. :DDD
De azt nem értem ami, ezen az ábrán szerepel:
http://prohardver.hu/dl/rev/2008-01/1883/neh/arch.jpg
A gpu benne lesz a prociba? Vagy mi?
Erről valaki tud valamit mondani?

Amúgy nekem is valszeg ez lesz a következő gépem, de mindenképpen be akarok rakni két vidkarit, remélem meg marad a 2db pci-x 2.0 foglalat.

(#167) Rixman


Rixman
tag

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3326

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#168) Yany


Yany
addikt

Örülnék még egy ilyen cikknek az idén, ahol már a konkrétumokat olvashatjuk. Én azt sem bánnám, ha szájbarágósabb lenne, mert az az RS-téma pl. nekem magas volt. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#169) Black Dragon válasza Hebry (#5) üzenetére


Black Dragon
addikt

Gondolom az Intel megint egy nagyot akar alakítani hogy biztosra mennyen az AMD ellen, de lehet hogy csak a gazdag embereknek egy jo játékszert állítottakm elő, vagy csak unatkoztak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.