Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) asha07lcc válasza dekan0v (#50) üzenetére


asha07lcc
tag

Pedig csak szoftver kellene hozzá... Vagy távolabb tenni a beltéri egységben a kalorifertől a hőmérséklet érzékelő szondát.

[ Szerkesztve ]

(#52) dekan0v válasza asha07lcc (#51) üzenetére


dekan0v
tag

Gondolom ez a szoftverezés nem úgy megy, hogy usb-n felflesselem a legfrissem firmware-t XD.

(#53) asha07lcc válasza dekan0v (#52) üzenetére


asha07lcc
tag

van olyan gép, de ez nem az.

(#54) asha07lcc


asha07lcc
tag

Ki kellene tenni a levegőszondát a gépen kívül...

(#55) dekan0v válasza asha07lcc (#54) üzenetére


dekan0v
tag

Gyakorlatban annyit tudok tenni, higy átváltom fan üzemmódra és úgy járatom picit aztán vissza heat üzemmódba.

(#56) asha07lcc válasza dekan0v (#55) üzenetére


asha07lcc
tag

Hajtsd fekl az előlapot vedd ki a szűrőt és bal oldalon van a szonda. Nézd meg nem ér-e a kaloriferhez. Próbáld meg automata üzemmódban egy napig üzemeltetnio a kért hőfokon hátha ott a szoftver tudja amit szeretnél.

(#57) dekan0v válasza asha07lcc (#56) üzenetére


dekan0v
tag

Hmmm... okés! Megpróbálom! Megnézni majd csak kedden fogom tudni. Holnap és holnapután elszólít a meló itthonról késő estig. :R

(#58) asha07lcc válasza dekan0v (#57) üzenetére


asha07lcc
tag

Sikerült?

(#59) dekan0v válasza asha07lcc (#58) üzenetére


dekan0v
tag

Sajnos nem lettem okosabb, mert nem igazán látok bele. A szűrő levétele után csak a sűrű rácsozatot látom.

Az auto módot meg azóta nem próbáltam, mert nem fűteni hanem hűteni kellett XD. Majd most az elkövetkező napokban lesz lehetőség azt is kipróválni.

(#60) asha07lcc válasza dekan0v (#59) üzenetére


asha07lcc
tag

J a nyár volt eddig kis tél beütéssel... a termisztor a müa készülékburkolat alatt lehet. Jobban szét kell szedni sajnos. de ott lehet a bibi szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

(#61) dekan0v válasza asha07lcc (#60) üzenetére


dekan0v
tag

Sajnos auto módban sem működik...

(#62) asha07lcc válasza dekan0v (#61) üzenetére


asha07lcc
tag

mennie kell. Airfelek szépen fűtenek még ebben az időben...

(#63) dekan0v válasza asha07lcc (#62) üzenetére


dekan0v
tag

Azzal nincs gond XD Csak azzal hogy lekapcsol.

(#64) asha07lcc válasza dekan0v (#63) üzenetére


asha07lcc
tag

Aki feltelepítette nem tudja orvosolni?

(#65) dekan0v válasza asha07lcc (#64) üzenetére


dekan0v
tag

Nem tudja sajnos...

(#66) asha07lcc válasza dekan0v (#65) üzenetére


asha07lcc
tag

Mostanában hogy szuperál?

(#67) asha07lcc válasza asha07lcc (#66) üzenetére


asha07lcc
tag

Jön a hideg, ha fűtesz vele most tesztelhető.

[ Szerkesztve ]

(#68) dekan0v válasza asha07lcc (#67) üzenetére


dekan0v
tag

Üdv!
Beízzítottuk a gázkazánt a pici miatt így nem igazán foglalkoztam vele. Nem is vagyok sűrűn otthon, majd vasárnap letesztelem jobban.
Egyébként nem rossz amíg használtam párszor, a hálót be tudja fűteni rendesen. Csak játszani kell vele a heat és a fan üzemmódot kell kapcsolgatni.

(#69) asha07lcc válasza dekan0v (#68) üzenetére


asha07lcc
tag

Mostanában tapasztalat?

(#70) dekan0v válasza asha07lcc (#69) üzenetére


dekan0v
tag

A ki be kapcsolását úgy tudtam megoldani, hogy 27 fokos fűtésre és auto fanra állítottam, ìgy nem kapcsol le a készülék. Kb 0 fokban még tökéletesen használható. Egy kssebb légterű szobát kellemesen be tud fűteni.
Sajnos nálam ez csak a hálószobára érvényes. A többi helységben gyakorlatilag nem érezhető.

(#71) asha07lcc válasza dekan0v (#70) üzenetére


asha07lcc
tag

Sajnos megtörtént az első garanciális kültérui panelcsere..... egyszercsak megállt egy gép. Az importőr korrektül adott alkatrészt Daikin dobozban:) Megy szépen az új panellel a szerkezet.

(#72) dekan0v válasza asha07lcc (#71) üzenetére


dekan0v
tag

Az jól hangzik! Illetve az hogy az importőr korrekt volt. Nálam szépen zakatol a kis masina. Délutánonként feljövünk a kis családommal a háloszobába és itt tévézünk a melegben. Remélem bírni fogja nyáron is a cucc.

(#73) VasNorbert


VasNorbert
újonc

Sziasztok!

Hamarosan beruháznék én is egy Airfel klímára. Érdeklődnék, hogy akinek már régebb óta megvan azoknak vannak rossz tapasztalatai? Meghibásodások? Kell félni attól, hogy "no name" ?

Előre is köszi a válaszokat!

(#74) dekan0v válasza VasNorbert (#73) üzenetére


dekan0v
tag

Eddig lekopogom nincs vele probléma. Mondjuk most indul az igazi nyár, majd ez lesz a második szezonja. Eddig bevált.

(#75) athomi válasza dekan0v (#74) üzenetére


athomi
veterán

Így 1 év után, és egy teljes nyári szezon után tapasztalat? :D

(#76) dekan0v válasza athomi (#75) üzenetére


dekan0v
tag

Üdv! Véleményem szerint az idei nyár korántsem volt olyan forró, mint a tavalyi, így nem voltak úgy igénybe véve a szerkezetek. Attól függetlenül meg vagyok elégedve nagyon a klímával, tette a dolgát, nem tapasztaltam vele kapcsolatban semmi rosszat eddig!

(#77) athomi válasza dekan0v (#76) üzenetére


athomi
veterán

Igen, az idei nyár egy június/július körüli forró 4-5 napon kívül és egy-egy napos kánikulai napokon kívül nem volt túl forró. Mindenesetre én is beneveztem egy Airfel klímára, mert nem tudhatjuk mit tartogat a jövő nyár.

Akkor jövő nyár vége fele ugyanitt! :R

(#78) dekan0v


dekan0v
tag

Így a télbe fordulva is egész hálásan melegíti fel a kis hálószobánkat. Eddig megérte a készülék az már biztos.

(#79) athomi válasza dekan0v (#78) üzenetére


athomi
veterán

Bár nekem az idei évi modell van, de nálam is minden rendben, ősszel én is sokat használtam fűtésre. Télen viszont nem fogom kínozni.

Nálad egész kulturáltan végezték a telepítést, bár a faláttörést végezhették volna a külső egység mögött, hogy a külső homlokzaton ne legyen kábelezés. Ki végezte a telepítést?

[ Szerkesztve ]

(#80) dekan0v válasza athomi (#79) üzenetére


dekan0v
tag

Bocsánat a kései válaszért, nem nagyon követtem nyomon a fórumot. Egy kis cég végezte, asszem Kovács és tsa, vagy valami hasonló. A homlokzat már volt korábban fúrva és nem akartunk nyílván még egy lyukat ütni, így hát az maradt. A kábelezés nem vészes szerintem.

(#81) athomi válasza dekan0v (#80) üzenetére


athomi
veterán

Semmi gond. Köszönöm a választ. :) Remélem az idén is szépen, problémamentesen fognak menni a klímák. :K

[ Szerkesztve ]

(#82) dekan0v válasza athomi (#81) üzenetére


dekan0v
tag

Bízom benne én is! Nemsokára esedékes lesz kitakarítattni!

(#83) droti25 válasza dekan0v (#82) üzenetére


droti25
őstag

Sziasztok

Mik a tapasztalatok ennyi idő elteltével?
Most gondolkodok ilyen klímán, de állítólag alkatrész meghibásodás esetén nehéz a pótlás.
Ilyen jellegű tapasztalat van esetleg vkinek?

(#84) dekan0v válasza droti25 (#83) üzenetére


dekan0v
tag

Szia! Eddig semmi rossz tapasztalatom nincs. 3. szezonját futja a berendezés.

(#85) athomi válasza droti25 (#83) üzenetére


athomi
veterán

Tavaly az augusztus - szeptembert futotta, meg az eddigi idei szezonját. Egyelőre nincs gond, ráadásul idén valahol olvastam hogy jelenleg van hozzá alkatrész (olyan írta, akinek alkatrészcseréje volt).

[ Szerkesztve ]

(#86) droti25


droti25
őstag

Köszi szépen. Jövőhéten beruházok egyre. 43nm-es lakásába, gondolom elég a 2.6KW-os?

(#87) dekan0v válasza droti25 (#86) üzenetére


dekan0v
tag

Sok múlik azon, hogy a lakás melyik részére lesz felszerelve. Ha találsz neki jó helyet, akkor éreztetni fogja a hatását szinte mindenütt.

(#88) droti25 válasza dekan0v (#87) üzenetére


droti25
őstag

Igen, odabízom a szakikra. Bár sztem egy 43 nm-es lakásba nagyon rossz helyre nem lehet tenni.

(#89) droti25


droti25
őstag

Nektek is csak 1 év garanciát adtak?

(#90) athomi válasza droti25 (#89) üzenetére


athomi
veterán

Most nem emlékszem, de a kompresszorra 3 év van (de évi egy karbantartás sztem ehhez is kell).

(#91) droti25 válasza athomi (#90) üzenetére


droti25
őstag

A Praktikerben illetve a metróban is 1 év.
De fogalmam sincs hogy ezt a gyártó vagy a Praktiker vállalja.
Hogy van ez, tudjátok?

(#92) athomi válasza droti25 (#91) üzenetére


athomi
veterán

Mindig a telepítést végző feladata a garanciális ügyintézés (ez minden klímára igaz), azt hiszem a forgalomba hozó cég vállalja a garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#93) droti25 válasza athomi (#92) üzenetére


droti25
őstag

Köszi az infót!

(#94) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.
Megy meg az airfeletek? Mik a tapasztalatok?
Én is beszálltam egy 3.5-el :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#95) athomi válasza gordonfreemN (#94) üzenetére


athomi
veterán

2 szezon letudva, megy. A kültérit majd tavasszal kicsit szervizelni kell, mert bizonyos fordulaton berezonál az egyik oldala.

(#96) gordonfreemN válasza athomi (#95) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szuper :)
Nálam is frankó de sajna csak aug közepén került fel, az igazán kánikulát lekéstük vele. Én magamnak szereltem fel munkatárssal, de volt neki rottenber vákuumozó és pöpec lett a szerelés.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#97) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintem rendeljetek hozzá egy ilyet: BroadLink RM Mini 3
Most szinte ingyen beszerezhető és nagyon jól használható...főleg ennyiért :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#98) athomi válasza gordonfreemN (#96) üzenetére


athomi
veterán

Ha jól szereltétek be, akkor nem valószínű hogy gond lesz vele. :) Néhány ember erősen túltolja a klímás topikban a témát és úgy kezelik a japán klímákon kívül eső klímákat, mintha azok biztosan tönkremennének 3 év után. :DDD Aztán csodálkoznak, hogy nem járunk oda fórumozni...

(#99) gordonfreemN válasza athomi (#98) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én is sokat vaciláltam miattuk.
Aztán szomszédot kérdeztem, és mondta a daewoo on-off klimája 10 éve megy. Gondoltam akkor baj nem lehet :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#100) asha07lcc


asha07lcc
tag

van egy friss ventilátorhibás(kültéri), ez eddig nem nagy gáz.Midea gyártás a nagy része a többi meg AUX.

(#101) asha07lcc


asha07lcc
tag

Meghalt a topic? Hajrá tulajdonosok írjatok ide...

(#102) gordonfreemN válasza asha07lcc (#101) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nálam semmi gond eddig, maradjon is így kopp-kopp. 2017-es telepítés, mondhatni saját kezűleg. Igaz leginkább csak hűtésre és nyáron használom

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#103) athomi


athomi
veterán

2016. augusztusi telepítés. Én is csak hűtésre használom, kár lenne leamortizálni fűtéssel. Első évben mondjuk egy kicsit fűtögettem is vele. Nálam a beltéri mögötti rézcsövön megrepedt 2018 nyarán a szigetelés, így a rézcsőre kicsapódott a pára, ami aztán lecsöpögött a falra. Egy kis szigszalaggal összezártam, leragasztottam a repedést, a probléma megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#104) athomi


athomi
veterán

Nálam továbbra is rendben működik a klíma :K , az általános karbantartását (tisztítását) magam végzem. Nem 24 órában megy, csak mikor otthon vagyunk és szükségét érezzük. :)

(#105) gordonfreemN válasza asha07lcc (#101) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nálam üzemel napokon át is akár. Csak a villanyszámlám bánta, kb 5 nap 100kW de sajnos nincs pontos adatom, lehet volt az 10nap is...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#106) athomi


athomi
veterán

Mivel most érte el a lakásban a hőmérséklet a 27°C-ot, így idén most először indítottam be a klímát egy kis takarítás/fertőtlenítés után. A klíma ugyanúgy működik.

A távirányító, és annak tartótokja viszont rondán elsárgult.
Először tavaly nyáron volt érzékelhető, hogy sárgul, de mikor ősszel eltettem a fiókba nem emlékszem, hogy ennyire sárga lett volna, mint ahogy most előszedtem a fiókból.

[ Szerkesztve ]

(#107) gordonfreemN válasza athomi (#106) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én idén rettentő lusta és hanyag módon, egyszerűen csak benyomtam a héten és megy :D :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#108) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#107) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Helló.

Az mitöl lehet, hogy a kültériből is csepeg kicsit a kondemzvíz?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#109) athomi válasza gordonfreemN (#108) üzenetére


athomi
veterán

Ahol a rézcső a kültéri sarokszelepéhez csatlakozik gondolom szigeteletlen a csatlakozás környezete és ott szépen kicsapódik a levegőből a pára a hideg felületen és aztán szépen lecsepeg róla a víz.

De kérdezd meg a klímás csopiban, ott hozzáértők is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#110) gordonfreemN válasza athomi (#109) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi, igen ez logikus (nekem is eszembe jutott, csak nem tudtam ez tud-e a csepegtetőtálcába folyni).
Ami érdekes, hogy ma reggel pl a cső szigetelése is végig párás volt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#111) athomi


athomi
veterán

Eladtam a lakást, vele együtt a klímát is adtam, így a továbbiakban nem lesz tapasztalatom az adott klímával kapcsolatban.

(#112) asha07lcc válasza gordonfreemN (#108) üzenetére


asha07lcc
tag

a beadagolástól a csonkig ott a szívott oldal a kompresszorig az nincs a kültériben szigetelve. Ezért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.