Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#679) Cathfaern válasza tlac (#677) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"jól értem, hogy ugyanazt a zsíros rántottát kenyér nélkül most hasfájás nélkül megúszod?"
Ezt én is alá tudom támasztani, ugyanez a tapasztalat. Pedig nekem még epehólyagom sincs :)

"Egyébként nekem most nagyon úgy tűnik elsőre, hogy ezt nem lehet megúszni saját főzőcskézés nélkül. (Ezt hátrányként is érzem, hogy így munkatársakkal már nem lehet elmenni "menzázni" egyet ebédre.)"
Nekem olyan szempontból szerencsém van, hogy céges menza, szóval aki hoz az viszi a kajáját és van mikro megmelegíti, aki vesz, az meg leül a tálcájával. De igen, ez mindenképp hátrány, hagyományos menzán csak úgy tudsz kajálni hogy az pénzkidobás lesz, mert jóllakni nem fogsz.

"Mi a gond az előbbi kettővel? Kevés bennük a zsír?"
Igen, ketora jobbak a zsíros húsok. Illetve inkább úgy mondanám, hogy a makro arányuk ketosabb. De ahogy írtam ez megoldható, amúgy nincs gond a száraz húsokkal.

"Erről jut eszembe, olyankor mi történne, hogy ha csak napi egyszer lenne egy szokásos szénhidrátdús étkezés, de a többi meg mentes lenne? Vajon ilyenkor a maradék kb. 20 órában elindulna valamennyi ketontermelődés?"
Figyelembe véve, hogy 4/20 vagy 1/23-as időközi böjttel hasonló hatást lehet elérni, mint ketoval, ezért jó eséllyel igen.

"Itt a fő probléma, hogy kb. szinte üres marad a lista. Teljesen a szénhidrátalapú étkezésre vagyunk ráállva."
Csak végig kell gondolni :) Krumplistésztát leszámítva nem sok kaja van ami nem ketosítható :) Pl. magyaros kaják közül pörkölt, rakott káposzta, töltött káposzta, túrós tészta gond nélkül elkészíthető ketos verzióban. Bolognai "spagetti" is megoldható (vagy lasagna). Fasírt bármilyen mennyiségben, semmi se fog történni ha kihagyod belőle a zsemlemorzsát. Sokat lehet sorolni, csak fantázia kell :)

"Azt hiszem korábban te írtad, hogy érdemes lenne az ilyen problémáknál kenyér nélkül is megpróbálni, meg, hogy a szénhidrát és a zsír nem jó párosítás.
Ez utóbbiak miért vannak?"

Erről majd írok részletesebben holnap, csak már késő van errefele :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.