Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Nyáron kaptam értesítést hogy lejár a jogsi.

    Mint kiderült, le volt írva az értesítésben amit mondasz (16 bekezdés mellett ez IS) - hogy a mo.hu portálon pár kattintással*** ingyen meg lehetett volna hosszabbítani. Ehelyett befoglaltam 1.5 hónapra előre (X-XIV-XVII kerületek közül legkorábbi :Y időpontra), elslattyogtam, mivel személyit is csináltattam tavaly, fotó se kellett, 1 nap alatt legyártották és ma már feladták, tehát ez a része rendben van.

    Namost, én értelmes, diplomás ember vagyok, és pont szeretek online intézni mindent, főleg ha az ingyen van, a személyes sz***ssal ellentétben. Viszont. Ebből a szövegből (az idézet az egésznek kb. a negyede) kellett volna kihámozni, hogy esetemben minden csillag együttáll, és jogosult vagyok erre, kb. mintha direkt a corporate bullshit generátorral csinálták volna hogy senki ne akarja így intézni:

    *** "A személyes ügyintézés mellett választhatja a vezetői engedély automatikus hivatalbóli kiállítását új kategória Magyarországon történt megszerzése (kategóriabővítés), valamint az egészségi alkalmasság meghosszabbítása esetén az alábbi feltételek megléte mellett:

    - elektronikus azonosítást követően nyilatkozatot tesz, hogy az okmány meghosszabbítását automatikus (hivatalbóli) eljárás igénybevételével kívánja intézni, WAT? Lejárt bakker. Az most hivatalbóli?
    - a háziorvos, vagy az üzemorvos elvégezte a szükséges egészségi alkalmassági vizsgálatot (az eredmény elektronikusan kerül továbbításra),
    - [+naaaagyon hosszú rizsa a rendszerben rendelkezésre álló fotóról]

    Az automatikus hivatalbóli okmánykiállítási eljárás illetékmentes.

    Az automatikus okmánykiállítás igénybevétele esetén a magyarorszag.hu oldalon található Életút-szolgáltatás ügytípusban - ezt bezzeg nem linkelnék be, és az első szintű menüben sincs az oldalon - megtekintheti a vezetői engedély automatikus (hivatalbóli) kiállítás keretében történő, az okmány érvényességi idejének meghosszabbításához szükséges feltételek teljesítésének állapotát (a vezetési jogosultsághoz szükséges előfeltételekre és az azt kizáró okokra vonatkozó aktuális információkat, valamint az okmánykiállítás státuszát). "
    WAT?
    Amúgy beléptem, meg akartam tekinteni, de hibára dobott, gondolom mert már az okmányirodában elindítottam... :D :C

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés