Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) yohnsee válasza sellerbuyer (#31) üzenetére


yohnsee
tag

Gondolom, ezt nekem címezted.
Ha a végfok építésekor a gyártó gondolt volna rá, bizony nem sokból tellett volna akár egy standby-t vagy legalább egy bekapcsolás késleltetést ráraknia. Sajnos ez van, ezt kell szeretni. A külső tápnak ugyanúgy megvannak az előnyei, én nem egyetértek vagy nem értek egyet ezzel a megoldással, csak egyelőre csak a negatívot emeltem ki belőle. Tagadhatatlan előnye, hogy nem kell az egész hangszórót szétszedni táphiba esetén, hanem mivel külön egység, elég a táppal foglalkozni ilyen esetben. A standby-t pedig csak elvből nem szeretem, én ilyen régi vágású fazon vagyok, ha este lefekszem, mindent kihúzok a konnektorból, vagy lekapcsolom a főkapcsolót, amibe az eszközök be vannak dugva. Cross freki: nehogy azt hidd, nem kötekedni akartam. Sőt, amit leírtam, azzal csak arra az egyértelmű tényre szerettem volna rávilágítani, hogy minden doboz, minden hangszóró egyedi keresztváltó tervezést igényel. (Most nem a SAL és hasonló kategóriájú dolgokra gondolok)
A poti részhez csak annyit tennék hozzá, hogy én ezeket a dolgokat javítom, ezért inkább műszaki oldalról tudom megközelíteni a hangfalakat és az erősítőket. Bevallom őszintén, kicsit botfülem van, ezért is nem írok szubjektív véleményeket az adott hangfalakról/erősítőkről, én az elektronikai/elektromechanikai oldalukat látom.
:R

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.