Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) L.a.c.a.s válasza schawo (#18) üzenetére


L.a.c.a.s
csendes tag

Szia Schawo,
Engem kell szidni a cikkért :) Sajnálom, ha így érzed. Abszolút nem marketing anyagnak készült, hanem meg akartam veletek osztani a tapasztalataimat az egyre népszerűbb USB DAC-okkal kapcsolatban, ha már ilyen szerencsés vagyok, hogy ennyi eszközt kipróbálhattam. A Pixel-esek tették fel a cikket, mert úgy gondolták, hogy sok eszköz náluk kapható az említettek közül, így korrekt. Az ifi iUSB tápot a cikkben is leírtak szerint én rendeltem Olaszországból, és kölcsönadtam nekik kipróbálásra, mert azt gondoltam, hogy jó lenne ha magyarországi forgalmazótól mások számára is elérhető lenne.
Az iUSB táp egyébként az ismert külföldi audio/computer audio oldalak egyikén referencia táp lett, és az iDAC-iUSB kombó mindenütt igen pozitív review-kat kapott (én is ezek alapján tettem velük kísérletet). Tiszteletben tartom a véleményedet, de többek között ezek alapján nem értek egyet azzal az állításoddal, hogy az audiofilek hanyatt-homlok menekülnek az ilyen eszközöktől. Pont most jelent meg egy cikk a www.stereophile.com oldalon, mely a high end gyártó Light Harmonic sikeres Kickstarter-es USB DAC kampánya kapcsán ecsetelte, hogy a hifi-gyártók végre megint próbálnak a szélesebb rétegek számára is elérhető, minőségi hifi eszközöket gyártani, a kor szellemének megfelelően digitális file-ok lejátszására. Nem véletlenül most hozta ki a NAD a D3020 hibrid digitális erősítőjét.
A cikkel első sorban azt próbáltam bemutatni, hogy egy olcsó megbízható használt notebook és USB DAC használatával kiválóhordozható hálózati hifi lejátszót lehet összeállítani 100.000 forint környéki összegből, ami akár másra is használhatü. Ez a rendszer külső táppal továbbfejleszthető, jelentős hangminőség javulást elérve, és az USB DAC-ok rohamos terjedése és áresése miatt később a DAC olcsón nagyobb tudású eszközre cserélhető. Időközben pl. kijött a Dragonfly továbbfejlesztett 1.2 verziója 250 helyett 150 dolláros áron, de a MyDac-ot, az Audioengine D3 vagy az M2TECH Hiface DAC-ot is lehetne említeni ...
A dupla árnyékolású USB kábel készítéséről is amiatt írtam, hogy aki teheti építsen magának a high end gyártókéval megegyező megoldásokat alkalmazó minőségi kábelt, és ne fizessen érte vagyonokat.
Írtad, hogy nehezen követhető a cikk. Egy lendületből írtam :) Köszönöm a visszajelzést, ha lesz következő cikk, azt ilyen szemmel is átolvasom majd.
Üdv
Lacas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.