Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.Feri


S.Feri
őstag

Sosem volt olyan, hogy egy katona 5 löszert löhetett el. Ez hülyeség.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#2) jagada


jagada
őstag

szvsz ez csak az év végével lehet összefüggésben. el kell durrogtatni a raktárkészletet, hogy jövőre is megkaphassák ua. a keretet, hiszen indokolt, ez évben is felhasználták....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#3) Zoli bácsi válasza S.Feri (#1) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én 1989-ben voltam katona. Kiképzés utólsó hetében kivittek bennünket a lőtérre, és 5 lőszert kaptunk, gyakorlat után meg az öt hüvellyel le kellett számolni. Több lőszert nem is láttam katonaság alatt sem, de a fegyvert az hetente pucoltuk. Még a számára is emléxem: DS 27-70. Remélem nem kotyogtam ki hadititkot...... :DDD

(#4) shev7


shev7
veterán

Arra gondolom nem gondoltal, hogy lehet, hogy nem is magyar csapatok gyakorlatoznak ott... Pl.: Veszprem kornyeken is sok gyakorlat szokott lenni, de foleg kulfoldiek gyakorlatoznak...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5) SLYM


SLYM
veterán

lol, mi köze van ennek a megszorításokhoz. most vennék egy kocsit mindenki milliomosnak tartana, mer ilyenkor veszek egy 1-es golfot :( de karácsonyi ajándékot se vegyél mer vigyázz megszorítások vannak.

(#6) Lord Zero


Lord Zero
addikt

az nem gyakorlat

azokat végzik ki, akik a megszorítások mellett/ellen* szállnak síkra

* - politikai hovatartozástól függően a tetszőleges rész aláhúzandó

nem, mindegy

(#7) tkazmer válasza SLYM (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom, de szerintem ha arról van szó, hogy kevesebbet kell költeni, akkor miért kell az ilyen gyakorlatokra költeni?

(#4) shev7
Ezt nem tartom valószínűnek, tekintve hogy ez korántsem akkora lőtér, mint amekkora a veszprém környéki, vagyis ha a külföldiek valahol lőni akarnak, akkor sztem az inkább a veszprémi lesz(ez kb olyan 5-6km hosszú lehet, és max 1-2km széles...)ráadásul tele van a környék településekkel, ahol sok olyan ember is lakik, akiknek lehet beleszólásuk abba, hogy legyen, vagy ne legyen itt külföldi gyakorlat..

(#6) Lord Zero
:DD

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) SLYM válasza tkazmer (#7) üzenetére


SLYM
veterán

de bazz. hát nehogymár azt hogy a lőteret épp most a megszorítások idején többet használják összehozuk a megszorításokkal. egyébként pont a hadsereget építik le folyamatosan már évek óta. nem mintha nagy szükség lenne rá, de azt nem mondhatja senki, hogy nagyon el vannak kényeztetve pénzmaggal :U

[Szerkesztve]

(#9) tkazmer válasza SLYM (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Na most ha nincsenek elkényeztetve pénzmaggal, akkor miért kell annyit lőni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) SLYM válasza tkazmer (#9) üzenetére


SLYM
veterán

mert az nem drága. ennek nem sok köze van hozzá. nem az a drága, hogy most 20, vagy 50 lőszert lőssz el szvsz

(#11) tkazmer válasza SLYM (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

Tudod aki a kicsit nem becsüli....lehet, hogy pistikének pont arra a néhány forintra lenne szüksége mondjuk a kemoterápiájához..
Ráadásul még a csendet is zavarja(ezáltal a lakók nyugalmát, sőt, ha nagyon eröltettet akarok lenni, azt is mondhatnám, hogy akik éjszaka dolgoznak, azok nem tudnak tőle aludni, ezáltal éjjel sokkal kisebb lesz a munkaerő-értékük), és környezetkímélőnek sem nevezném azt a rengeteg füstgránátot, amit olyankor ott el szoktak használni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) dr faustus válasza SLYM (#5) üzenetére


dr faustus
senior tag

Semmi köze nincs, a megszorítások pfuj, és ráadásul még lőnek is, de hülyék. Ezért kár volt logoutos ''cikket'' írni.

Warning: Explicit Content

(#13) tkazmer válasza dr faustus (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

Hmm, inkább csak egy ellentmondást próbáltam keresni/találni, mintsem pfujolni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) dr faustus válasza tkazmer (#13) üzenetére


dr faustus
senior tag

Nincs ebben ellentmondás, attól még nem áll meg az élet, mert a megszorításokat bevezették. Az autópálya-építkezések sem álltak le, pedig ott nem egy, hanem soksok nagyságrenddel nagyobb összegekről van szó.
A lövöldözés meg valószínűleg csak véletlen, hogy épp most indult be. Azon meg ne csodálkozz, hogy lőtéren lőnek, ez az üzemszerű állapota. :)

Warning: Explicit Content

(#15) thaler2 válasza tkazmer (#11) üzenetére


thaler2
senior tag

itt nem a kicsi meg a nagyról van szó...Honvédéségnek, az nem kiadás, hogy egy gyakorlaton, 50-100lőszert ellőnnek...

(#16) tkazmer válasza dr faustus (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát igen, ez a véletlen az, amit én furcsának tartok. Autópályákat építettek akkor is, amikor nem lőttek, és építenek most is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) dr faustus válasza tkazmer (#16) üzenetére


dr faustus
senior tag

Az is lehet, hogy pont a megszorítások miatt megszüntettek egy másik lőteret, és pont azért nőtt meg a forgalma az általad említett lőtérnek. Ki tudja. Ezer oka lehet, hogy miért pont most kezdték el használni.

Warning: Explicit Content

(#18) SLYM válasza tkazmer (#16) üzenetére


SLYM
veterán

na akkor egy kis helyreigazítás.(ez nem neked szól, hanem mindenkinek) ugye most megszorítások vannak és még lesznek is. főleg majd jan 1-től. azért vannak a megszorítások, mert a kormányok (nem csak a mostani) olyan jóléti redszert dolgozott ki ami nem finanszírozható(ezért nagy gond most az államháztartási hiány). gondolok itt a szociális támogatásokra. ugye mivel ezzel lehet választást nyerni (a szociális támagatásokkal) ezért ahoz nem nyúlnak hozzá(olyan nagyon), hanem helyette más réteget szopatnak meg jobban, akiknek nincs ezekre égető szüksége (gondolj pl a gázra, aki rendes családban él 70%-kal fizet többet, de aki hátrányos helyzetű nem hogy többet, még kevesebbet is fizet, gondolj arra hogy valaki ma meg tud élni csak a segélyekből) szóval valahogy ezt a rendszert fenn kell tartani. amit pedig mindenkire rá akarnak erőltetni, pl vizitdíj(szánalmasan kicsi összeg, én ha beteg vagyok, nem 300 forintor de 30000-et se sajnálnék, hogy meggyógyuljak és mégis ezen a 300 huf-on vannak ma a legnagyobb viták) szóval ez a rendszer is azért átalakul, de úgy, hogy az azoknak fájjon jobban, akik jobban élnek.
másik dolog a reformok. azzal is tisztában kéne lennie az embereknek, hogy a reformok jó dolgok, nem pedig az, hogy az állam így szopatja a népet. azzal is tisztában kéne lenniük az embereknem, hogy a reformokhoz pénz kell. szóval megszorítások vannak, ez a reformokkal jár, de a reform azért reform, mert most egy kis belefordított tőkével és egy kis idővel talán hátha jobb lesz mindenkinek ebbe az országba. dehát ugye a paraszt inkább vesz 500-ér egy doboz cigit, minthogyha beteg kifizessen 300 forintot, ami mégcsak a kezdet ha az egészségügyi reformról beszélünk. mi lenne akkor ha eltöröd akezed és mondjuk annak a költségét veled fizettetnék ki. nem az egészet, hanem csak mondjuk a negyedét. asszem valami 2-300.000 egy sima törött végtag gyógyítása. azon se lennék meglepve, ha a jobban élőknek ezentúl még ezért is fizetni kéne, de aki hátrányos helyzetű azokat persze védeni kell

[Szerkesztve]

(#19) Rommel6600 válasza S.Feri (#1) üzenetére


Rommel6600
őstag

De volt!
Ismerős mesélte, aki megjárta a don kanyart. 5 lőszert kaptak naponta egy puska mellé. És képzelheted mit kezdtek 5 lőszerrel és egy szál puskával amikor megindult az orosz front...

Ha nem az ő szájából hallom el sem hittem volna, aztán később a századunk egyik részében is hallottam ezt

(#20) dr faustus válasza Rommel6600 (#19) üzenetére


dr faustus
senior tag

Én 9 hónapig voltam csak katona 97-ben sorkatonaként. Egyetlenegyszer lőttem csak gépkarabéllyal, a kiképzés során, akkor 9 lőszert kaptunk. Ezután még őrségbe sem kerültem, nem is fogtam többet fegyvert a kezemben. Persze lehet, hogy máshol alaposabb kiképzést kaptak, de az én esetemből kifolyólag nem tartom lehetetlennek, hogy valaki sorkatonaként 5 lőszert kapjon.

Warning: Explicit Content

(#21) Rommel6600 válasza dr faustus (#20) üzenetére


Rommel6600
őstag

békeidőben ezt nem is furcsállom vagy csodálkozok rajta, de egy háborúban már neces a dolog, pláne a fronton :) Mert ez ott történt

(#22) dr faustus válasza Rommel6600 (#21) üzenetére


dr faustus
senior tag

Nem is akartam összehasonlítani a két esetet, csupán egyetértésemet akartam kifejezni, kifejtve a saját esetemet. :B A cikkben évi öt lőszer van említve, elképzelhető, hogy tényleg volt ilyen szabály, de ez bizonyára békeidőben volt lehetséges. Ha a fronton csak 5 lőszert kap valaki, az össze sem hasonlítható ezekkel az esetekkel, ott ez élet-halál kérdés.

Warning: Explicit Content

(#23) tkazmer válasza dr faustus (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez nem saját tapasztalat, de olyan mondta, akinek feltétlenül hiszek. Kb akkor volt, amikor Lengyelo-ban voltak mindenféle gondok, és szó volt róla, h esetleg ők is mennek rendetfenntartani...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#24) S.Feri válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


S.Feri
őstag

az alaplőgyakorlat is 9 löszer volt. Szóval hazudsz szerintem. Aki lőtt az minimum 9-et lőtt. :DDD Na nem mintha ez rengeteg lenne.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#25) S.Feri válasza Rommel6600 (#19) üzenetére


S.Feri
őstag

Naponta 5 lőszer az mennyi egy év alatt? LOL

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26) S.Feri válasza dr faustus (#20) üzenetére


S.Feri
őstag

Kizárt az 5 lőszer, nincs semmilyen lőgyakorlat a Magyar Honvédségnél ami 5 lőszerre alapozna.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#27) S.Feri válasza jagada (#2) üzenetére


S.Feri
őstag

Előre tervezett gyakorlatok vannak, és szinte akármilyen nemzet gyakorlatozhat.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#28) dr faustus válasza S.Feri (#26) üzenetére


dr faustus
senior tag

Én nem tartom kizártnak. Én is 12 lőszerről írtam alá papírt, és 9-et kaptam.

Warning: Explicit Content

(#29) ArGab


ArGab
őstag

Nem tudom milyen alapon kellene ezt összehozni megszorításokkal. Azon a véleményen vagyok, hogy ha egy katona nem lőhet/gyakorlatozhat, akkor egyáltalában minek tartani őket?

Lőszerkérdés: ne felejtsétek el, hogy ma már nem besorozottak vannak, akik ott voltak x hónapig/évig, hanem hivatásosak.

[Szerkesztve]

(#30) S.Feri válasza dr faustus (#28) üzenetére


S.Feri
őstag

At alaplőgyakorlat 9 lőszeres, 12 t írtál alá mert aláiratták veled másét is, amit pl a szdpk lőtt el plusszban :DDD Vagy más, mind1.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#31) tkazmer válasza ArGab (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

Na jah, de sztem nem mindegy, mennyit lő....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) Pacák


Pacák
senior tag

Arra senki nem gondolt, hogy a lőszereknek is van szavatossága?

Ezt figyelni szokták a raktárosok mindenhol. Az élemiszeriparban is ''elsütik'', ami lejárt - lásd balhét ott - és a ''hadiiparban'', azaz a honvédségnél detto elsütik az ilyen raktárkészletet. Az utóbbit természetesen a lőtéren. :D

Nuclear launch detected

(#33) Pacák válasza S.Feri (#30) üzenetére


Pacák
senior tag

Akkor mi kivétlezett helyzetben voltunk. Az első éles lőgyakorlaton 12 lőszert írtunk alá és tényleg 12 darabot kaptunk. 3 nyomjelzős, 9 sima leosztásban. A PKMSZ géppuskához 20 sima géppuskalőszert.
A leszerelés előtt dőzs volt, akkor 20db volt a kvóta AMD -hez, de ez már Szentkirályszabadján volt.

Az alapkiképzés alatt az AMD -hez való vaklőszerből kb. 50-60 -at puffogtattam el. :D

Volt még valami lövészet oldalfegyverrel is. Kb. 5-6db lőszerrel.


A 12 db érdekes módon úgy maradt meg az emlékemiben, hogy vételezés után a sátorlapon térdelve kirakosgattam egymás mellé 3-1-3-1-3-1 variációban a kétféle karabélylőszert és így is táraztam be. Vizuális alkat vagyok. :DDD

U.i.:
Meghalt a topik, mert hozzászóltam? ;]

Nuclear launch detected

(#34) D600 válasza SLYM (#18) üzenetére


D600
tag

Hát jah nem sok az a 300 Ft, de ha még ezt is fizetnem kell, akkor hol van az a pénz amit leszednek már tőlem 15 éve TB-re és egészségügyi járulékra??

(#35) poffsoft


poffsoft
addikt

Ne feledd el, hogy lóvé van, csak sokmindenre nem jut....
/említhetném a korm.1/4-t, de tokayhegyalját (aranyháromszög,somogyország) ugyanúgy, hogy pártfüggetlen maradhassak /NEM adom ki a pártreferenciáimat, de a preferenciáimat sem/)
De a dikics nyílogat a zsebben, ez tény!
Csak így tovább fíjjúk!!!
:o :( :(((

[ Szerkesztve ]

(#36) 7Heads Drago válasza S.Feri (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én egy évig voltam katona.
És 9 töltényt használtam el!
Jaa és 2-3 dkg tnt-t robbanó anyagot.
És mint szakaszvezető szereltem le............

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) 7Heads Drago válasza SLYM (#18) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hali
gondolj pl a gázra, aki rendes családban él 70%-kal fizet többet, de aki hátrányos helyzetű nem hogy többet, még kevesebbet is fizet
Erre azt kell hogy mondjam vannak ellen példák is! A fönököm, de lehet hogy a tied is!
Papiron keres 70.000 Ft havonta. Valójában meg 1-2 naponta megvan neki tisztán.
Neked lehet hogy nem sok a 300 ft, de annak a nyugdijasnak aki eddig is télen azért ment el otthonról, hogy ne kelljen füteni, annak lehet hogy sok. Főleg, hogy havonta többször is levonják tőle. A kórházban, a orvosnál, a patikában.
Reformokra szükség van. Csak sajnos ezek elismerték, hogy eddig csak szétszórták a pénzt, és most is csak a mi nadrág szíjjunkat húzzogatják.
De a témához visszakanyarodva: az amcsiknál is a fegyverre mindig van pénz!
És mi ezt az államot követjük. LOL

[Szerkesztve]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.