Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Atlantis válasza okoska74 (#3046) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem iPhone.nal még sosem váltott zöldre a LED és nálam is gépről van neki delej. Ezt Samsung-töltőt csak a cégnél használom, otthon iPad-töltővel, kábelesen van töltve a telefon.
Melegedni nem szokott.

Majd meglátjuk, mennyit bír így az akku, de 2 évesen úgyis eladom a telefont, addig meg jó lesz. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3052) okoska74


okoska74
senior tag

Ma reggel 7 kor mikor levettem 100% on volt. A töltő pirosan világított. :( De esküszöm, hogy láttam már zölden is világítani viszont nem tudom, hogy mikor vált át. :F

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#3053) Atlantis válasza okoska74 (#3052) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is láttam, mikor Samsung-ot töltöttem vele. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3054) pinnacle válasza okoska74 (#3052) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor nem kapcsol le. Jó ha a led jelezi, hogy tölt vagy nem, mint a BlitzWolf, de ezek szerint nem árt a telefonnak, ha 1 év után is 100% az akkuja. Telefon nem volt meleg?

[ Szerkesztve ]

(#3055) pinnacle


pinnacle
nagyúr

iSTYLE töltövel, ami Epico, melegszik a legjobban a telefon. MM-es eladó azt mondta, neki is 11-es telefonja van, Hama töltövel használja, kikapcsol 100% után, led is jelzi.

(#3056) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Igen, pont ilyen kell.

(#3057) Jemima


Jemima
újonc

Sziasztok!Most vettem észre, hogy Iphone 11 -esemről látszólag minden előzmény nélkül törlődtek a zenék . :( Létezik ilyen, hogy maguktól törlődnek? :( Mit tudoK csinálni hogy visszállîtsam? Köszönöm előre is ha valaki tudna segíteni!

(#3058) tboldi válasza Jemima (#3057) üzenetére


tboldi
nagyúr

Velem is előfordult már párszor. Én egyszerűen vissza szoktam másolni számítógépről.

(#3059) Luck Dragon válasza tboldi (#3058) üzenetére

De miért tűnik el ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3060) tboldi válasza Luck Dragon (#3059) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dunno. :D

(#3061) Prowler válasza Luck Dragon (#3059) üzenetére


Prowler
senior tag

[link] :DDD

Veremivadék Undorkutya

(#3062) Luck Dragon válasza Prowler (#3061) üzenetére

Na jól van. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3063) Szabi® válasza Jemima (#3057) üzenetére


Szabi®
addikt

Nálam is volt,korábbi és frissebb ios-el is.
Iphone 8 és 11 Pro egyaránt.El nem tudom képzelni ,hogy mi lehet az oka.
Legutóbb kivettem a telót a zsebemből,véletlenül mentem a zenére (ritkán hallgatom) és csak a kis felhős piktogramok voltak a számok alatt amiket megvettem,amik meg virágboltiak voltak,nyomuk sem volt :D

(#3064) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Azt vettem észre, hogy ha a telefon tétlen hosszabb időre (1-2 óra), valamiért a mobil internet nem akar megindulni. Mobilnet ki/be általában segít.
Rohadt bosszantó, mert a Safari, se és az alkalmazások sem indulnak el normálisan emiatt.
Telenor a szolgáltató.
Tapasztaltatok hasonló hibát ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3065) natë


natë
nagyúr

(#3066) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Gondolkodom egy iPhone 11 128-as telefon vásárlásán, az utolsó iPhone-om az egy iPhone 6s volt, elõtte meg egy sima iPhone 4.
Szóval droidos voltam/vagyok az elmult pár évben. Jelen pillanatban egy OnePlus 8 Pro-t használok, de nem vagyok vele megelégedve...nfc problémák, a kamera sem az igazi...stb.

Szóval kérdésem az lenne hogy az üzemidõ menyire jó? Bírja az egy napot?

És össze lehetne kapcsolni valahogy egy 2018-as macbook air vagy egy 2017-es macbook pro-val?

:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3067) lmno válasza MiklosSaS (#3066) üzenetére


lmno
őstag

1 napot simán kibír, 2-t is lájtosabb használattal.
Mit értesz összekapcsolás alatt? Kábellel? Usb-c lightning kábellel össze lehet. De egyébként wifin szinkronizál mindent a Macbook meg az iPhone egymás közt.

(#3068) MiklosSaS válasza lmno (#3067) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hülyén fogalmaztam. Arra gondoltam hogy kicsivel régebbi almás laposokkal is müködik a szinkronizálás?

Szóval akkor mehet az iPhone 11 ? Rendben van minden vele?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3069) natë válasza MiklosSaS (#3068) üzenetére


natë
nagyúr

Minden :K

(#3070) lmno válasza MiklosSaS (#3068) üzenetére


lmno
őstag

Miért ne működne? :) Nekem 2014-es Macbookom van, azzal is megy.
Szerintem az utóbbi évek legjobb ár-értékű almás telefonja.

(#3071) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ok, köszi srácok....azt hiszem belevágok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3072) icecave válasza MiklosSaS (#3066) üzenetére


icecave
nagyúr

Note 10+ után mondom, hogy az üzemidő pazar. Az is kibírt egy napot, de ha használtad rendesen, csekkolgatni kellett, plusz ha olyan helyen voltál, ahol nem max. a térerő, akkor azt IDLE fogyasztás rendesen evett az akkuból a nap végére. Itt ez a rész meg gyak. nulla.

Persze megvannak az érzékeny pontok, ahol hiányzik a Note és úgy az android, de összességében azt szoktam mondani, amit talán a legjobban érvényes, hogy az iOS jóval kevesebbet tud, de amit tud, azt viszont rohadt jól és megbízhatóan tudja (kivételek vannak,de nagyon kevés, pl. aripods pro-val azért ütközök problémákba).

(#3073) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Bent voltam ma a boltba....valahogy mégse éreztem azt a birtoklási vágyat....

Lehet maradok inkább droidon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3074) Rage47 válasza MiklosSaS (#3073) üzenetére


Rage47
veterán

hiba :) főleg ha, maced van
iphone SE után a legjobb a 11-es ár/érték arányban sztem
meg esetleg nézz rá, mit hoz ősszel az ios14, hátha több kedved lesz hozzá

[ Szerkesztve ]

(#3075) MiklosSaS válasza Rage47 (#3074) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglátom. Az a baj hogy maga a telefon nem tetszett, plussz a kijelzõ a "borzalom" kategória volt a mostanival (OnePlus 8 Pro) összevetve.

Pedig belentem volna, a 11 pro túl kicsi, a 11 pro max meg túl drága. Ezért volt jó ajánlat a sima 11-es, de az anyám Huawei P smart telefonjának a kijelzõje is jobb.

Tényleg sajnálom...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3076) natë válasza MiklosSaS (#3075) üzenetére


natë
nagyúr

Pixel 4 XL-ről váltottam (nem először), szerintem semmi baj a 11 kijelzőjével, igaz, én ips párti vagyok

(#3077) icecave válasza MiklosSaS (#3075) üzenetére


icecave
nagyúr

Embere válogatja. Nekem bejönnek a természetesebb színek az OLED-el szemben. Note 10+-ról jövök, mégis teljesen elégedett vagyok. Azért a kisebb kijelzőt szokni kellett :D
A true tone-t érdemes kikapcsolni és úgy nézni egy oled kijelzőhöz képest is, mert előbbi inkább sárgítja a kijelzőt, ami még szembetűnőbb, ha épp olyan helyen nézed, ahol a fényviszonyok ezt segjtik elő. Legtöbb esetben jól dolgozik, de néha meg okádék szintre viszi el a színeket (nyilván, mert a környezeti világítás ezt kívánja meg, de attól még nem szép, nem is arra találták ki).

(#3078) rosszkutya válasza MiklosSaS (#3075) üzenetére


rosszkutya
tag

Szerintem is jó eséllyel be volt kapcsolva a true tone, mert alapvetően nincs ekkora különbség a két kijelző között. Én is AMOLED-ről váltottam, és a vásárlás előtt pont a kijelző volt az egyik visszatartó erő, egészen addig, amíg meg nem néztem én is élőben. Azóta is csak ámulok, hogy egy IPS-panelből hogy lehet ilyen minőséget kihozni?!
Illetve, én is Androidról "jöttem", és sosem volt korábban iPhone-om, emiatt tartottam is a váltástól, de úgy gondoltam, hogy legrosszabb esetben, eladom, és visszatérek a megszokott rendszerhez. A váltás óta, valamivel több, mint 2 hónap telt el, és egy percre sem bántam meg, hogy az iPhone 11 mellett döntöttem. Imádom a szinte felfoghatatlan üzemidejét, a valósághű kijelzőjét, a hasonló előnyökkel rendelkező kameráját, és a rendszert is, minden apró hiányossága ellenére. Bár, az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy én nem egy OP8 Pro-ról váltottam, hamen egy jóval korosabb és szerényebb tudású Xiaomi Mi 8-ról, amit szintén nagyon szerettem. :)

[ Szerkesztve ]

(#3079) Szabi®


Szabi®
addikt

Off lesz a téma : Apple Watch 4-et miért nem lehet már kapni hivatalosan Appletől ,3-at pedig igen :F

(#3080) Noukoum válasza Szabi® (#3079) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha kapható lenne az s4 akkor sokkal kevesebben vennék az s5-öt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3081) Szabi® válasza Noukoum (#3080) üzenetére


Szabi®
addikt

:R
Ezt értem,de miért pont a 3-at hagyták bent a keresletbe ?
3-5 + a nike variánsok :F
Mindegy,megvárom a 6-ot,szeptemberben úgy is jön elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3082) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ok, még alszom rá egyett.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3083) Noukoum válasza Szabi® (#3081) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert az s3 az s2-re épül, maradt ki bőven alkatrész amit el lehet adni. Ha bentmaradt volna az s4 az s3-s5 ára között akkor sokan azt vennék s3 helyett ahogy s5 helyett is. Hiába lenne drágább az s4 az s3-nál, utóbbinàl sok a kimaradt alkatrész tehát vagy azonos vagy nagyobb haszon van rajta. Csak annyit érne el vele az apple hogy kevesebb s5 fogy (amin nagy a haszon) és még a sokéves alkatrészeket sem tudják kiszórni.
Kíváncsi leszek hogy alakulnak a dolgok ha kijön a s6-os, szerintem maradni fog az s3. Kérdés mit kezdenek az s5-tel, berakják-e a kettő közé, vagy lapátra teszik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3084) Szabi® válasza Noukoum (#3083) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen arra én is kíváncsi leszek hogy alakul ,ha a 6 már debütál.
Eddig ezek a kütyük kimaradtak teljesen az életemből.
Haveron látok mindig egy s3 42mm órát,és még az is tetszik,kicsit piszkál a gondolat ,hogy nekem nincs :D
Ezért kezdtem nézni a kínálatot,és csak Appletöl rendelnék,így tűnt fel ,hogy nincs a 4-es.

(#3085) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na, akkor ugy látszik újra nekifutok a dolognak.

Lesz egy fehér iPhone 11 128 gb-os, meg egy macbook air (i5, 8 gb, 512 ssd) a korosodó macbook pro mellé.

Egye fene, kipróbálom...max ha nem tetszik akkor eladom. Egyelõre a mostani droidot is megtartom ha sírva futnék vissza :)

Köszönöm mindenkinek a tanácsot!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3086) pinnacle válasza MiklosSaS (#3085) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Weben rendeld, akkor 14 napig elállhatsz a vásárlástól. MM-nél 60 napig lehet, de most ott pont nincs fehér színben.

(#3087) Szabi® válasza MiklosSaS (#3085) üzenetére


Szabi®
addikt

Sírni inkább azért fogsz,hogy mennyire élhetőbb a rendszer,és egyértelműbb minden,mint droidon :)

(#3088) Rage47 válasza Szabi® (#3087) üzenetére


Rage47
veterán

először biztos nem fog úgy tűnni, hogy egyértelműbb :D

(#3089) Luck Dragon válasza Rage47 (#3088) üzenetére

Azért nem olyan vészes a helyzet szerintem. Ahogyan minden új csak megszokás kérdése. Persze ehhez ahhoz is hozzátartozik hogy az ember milyen és milyen gyorsan alkalmazkodik hozzá. Szerintem 2-3 nap és megy minden magától. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3090) Szabi® válasza Rage47 (#3088) üzenetére


Szabi®
addikt

Nehéz lesz megszoknia ,hogy Macen amit telepíteni akar ,azt tud is.Én pl nagy gépen windows-t tolok,még mindig nem értem,hogy létezhet úgy egy oprendszer ,hogy alapvető programokat nem tudod felrakni mellé,és a windows még ahhoz is hülye ,hogy megindokolja miért nem telepíti. Pl .net framework és társai......Hibaüzenet,telepítő kilép és ennyi :D
És ezáltal már más rendszerszintű dolgot sem fog felrakni,P intel driverek,amihez a legfrissebb .net framework kell ,így egyik ki is zárja a másikat :D :R

(#3091) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#3085) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A lapos egy matebook pro lett végül.. telefon meg holnap vagy hétfõn itt lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3092) Noukoum válasza Szabi® (#3090) üzenetére


Noukoum
veterán

Ilyen hibával win10 alatt soha nem találkoztam de még hasonlóval sem. De hibák macen is vannak, ezt nem árt észben tartani. Az hogy te nem találkozol vele az egy dolog, gondolj bele más win alatt van ugyanúgy ezzel. Ugyanez ios és android. Nincs hibátlan rendszer sajnos. Hogy ki melyiket tartja átláthatóbbnak szubjektív.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3093) Szabi® válasza Noukoum (#3092) üzenetére


Szabi®
addikt

A sztori a kövekező : Édesapám gépén win 7 x64 home editon van (nem virágbolti) ő csak youtube/facebookra használja a gépet,az intel hd4600 szólt ,hogy van frissebb verzió,töltsem le,telepítsem,oké, telepítem és hiba,net framework,oké,leszedtem azt is,kiderült ,azt nem is tudom telepíteni,mert a win7 már nincs aláírva digitálisan,magyarán nem fogja magát engedni telepíteni a netframework.Így az is kilőve,és a frissebb driverek is.
2 opció maradt,vagy frissítem újabb rendszerre (asszem 8.1-re free) amit a fater már 63 évesen nem fog megszokni.(ez is 8 évébe telt)
Vagy marad minden így,és lehet reménykedni,hogy soha semmilyen driverbe nem fog belekötni a netes lét (újabb verzió x-y driverből) mert akkor kényszerítve leszek a cserére.

Azért én úgy gondolom ez egy elég fatális dolog win-en,főleg annak fényében ,hogy az adobe,vga driver stb lefrissítését egy idősebb ember eleve nem is tudja megcsinálni.Csak használni szeretné a gépet,és élvezni.
És most jöhet a sok lós@ar ,hogy "de amúgy az megy mindenkinek,meg nálam minden jó,nálam nem kell frissiteni,én még ilyenről nem is hallottam...stb lózungok :)

És nem barokkos túlzás azt állítani,hogy egy általános usernek,aki csak videót,zenét és netet használ,hatványozottan jobb a Mac-es lét :)

(#3094) Noukoum válasza Szabi® (#3093) üzenetére


Noukoum
veterán

Egyszerű user nem telepít frisebb drivert, mert azt sem tudja mi az.
Látszik hogy nagyon maces vagy, és elfogult így nem is szállok vitába. Mindenki a saját példájából és környezetéből indul ki ha neked rosszak az élményeid, én elhiszem. De nem muszáj egy személyes példát kivetíteni tényként, mert mint mondtam nincs hibátlan rendszer.
Pl elég nehezen tudnád bemagyarázni a szüleimnek hogy azonnal adják el az eddig hibamentesen szolgáló windows gépüket, és az értékének minimum 4szereséért vegyenek egy hardverileg hasonló használt macet csak azért mert szerinted az sokkal jobb az átlagfelhasználóknak. Biztos megérné nekik mindent újratanulni, meg izgulni azon hogy az a gép mikor döglik be mert kitudja ki volt a tulaja és ismerjük a híres mac hűtést amit nagyon szeretnek a hardverek.
Meg gondolom egyszerű lenne édesapámmal megértetni hogy az a kb két darab szoftver amit legalább egy évtizede használ az nincs mac-en, tanuljon meg újat magától arról nem is beszélve hogy ismerjük a 6xxx-es radeonok mennyire jól bírják az imacekben. 2 verzió van: ami megdöglött meg ami nálad fog. És biztosan nagyon örülnének nekem ha 3 hónap múlva meghalna az “új” gép..
Na ez is egy személyes példa, és nem hiszem hogy ritka kivétel lenne.. Szemellenzőt le kell venni, értem én hogy neked bejött használd egészséggel. De ezekkel a téves feszültségkeltő mondatokkal csak konfliktust generálsz, mert ugye az ios is mennyivel átláthatóbb ugye ez annyira objektív tény hogy csak na :))

És sry a hatalmas offokért.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3095) Szabi® válasza Noukoum (#3094) üzenetére


Szabi®
addikt

""De nem muszáj egy személyes példát kivetíteni """
Ezt pont te teszed :) És mindjárt ki is kanyarodtál (kiforgatva a szavaimat) arra hogy "akkor szerintem azonnal macet kell venni"
Egyetlen szóval sem írtam ilyet,de jó lenne ha a pc-s középkorú felhasználók akik Quaken,meg Cod-on edződtek a 2000-res évek elején,nem vennék természetesnek azt hogy" a windows mindenkinek egyszerű" ,mert nem az. Nekem igen,de nagyon sok idősebb korosztálynak nem.És hiába minden törekvésed/kampányod a windows mellett,egy bugos 100 sebből vérző,hardvereket rossz hatásfokkal kezelő rendszer.Ami tele van mindenféle felesleges s@arral,szó szerint.Mellette instabil,éjjel-nappal frissít (csak nem azt amit kéne) ,előtölt,keres,kutat,és mégis állandó felhasználói beavatkozásért rinyál,riaszt.
És mondok egy számodra meglepő dolgot,a windows az 50-70 év közti generációnak igenis nehéz,és nem a használata nehéz,hanem az állandó beavatkozás,amit a windows kér.
(tudom nálad nem......)

Egészségedre hozzá,ha szerinted a Mac ezzel a kínlódás halmazzal egyenlő,akkor te soha nem láttál/használtál semmit ami mac os. :)

[ Szerkesztve ]

(#3096) Noukoum válasza Szabi® (#3095) üzenetére


Noukoum
veterán

Elkezdtem írni a választ de ez az utolsó off. Nagyon messze jársz a valóságtól, nem véletlen utál titeket az összes értelmes ember. Sehol nem megy ez mint ami apple topikban, bárhol máshol le lehet írni a tényeket és a valóságot (jót rosszat), itt nem szabad mert itt minden tökéletes és a legjobb pont. És kérlek ne válaszolj, elég baromságot írtál már eddig.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#3097) Szabi® válasza Noukoum (#3096) üzenetére


Szabi®
addikt

Nevetséges ahogy gondolkozol,miért a windowsról nem lehet rosszat írni ?
Ember !!??,ez ugyanaz :D
Joggal kérdezem,mert egyből megjelentél......
"Utál titeket" Ha-Ha, Ki ? Hol vannak ? Miért utálnak valakit az miatt ,mert a Mac-et tartja jobbnak/kiforrotabbnak ?Az milyen hülye lehet már.....
Én nem utálom a windowst használokat,ennyi a különbség köztünk. :R

[ Szerkesztve ]

(#3098) Sgr_A válasza Szabi® (#3097) üzenetére


Sgr_A
addikt

Teljesen igazad van
ez az állandó kettős mérce már Q unalmas

[ Szerkesztve ]

(#3099) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mint mondram hétfõn jön a telefonom. Csak azt nem tudom hogy van valami lehetõségem a majdnem 5 gb-nyi zenét droidról átrakni iOS-re?

Tudom hogy ez 10 éve majdnem (majdnem!) lehetetlen volt, de mintha halottam volna valahol hogy már lehetséges.

Szóval, mit kell csinálnom és hova kellene majd másolnom?!
:R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3100) TechN7ne válasza MiklosSaS (#3099) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gépre ,majd iTunes on keresztül az iPhone ra...
Vagy előfizetsz vlmelyik digitális platformra és akkor semmit nem kell tenned.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.