Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rhonin válasza 3.Aragorn (#48) üzenetére


rhonin
senior tag

okkés köszi asszem holnap neki is fekszem. ;)

Cizoe: Én meg egy k44-est és nagyon jó... ;]

(#52) m1sk4r válasza Lenry (#40) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ezen feküdtem!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#53) macikos


macikos
addikt

Jó cikk. Ráadásul ez a módszer nem csak In-ear füleseknél alkalmazható!

Egyébként meg tényleg van az az eset is, amikor valakinek tiszta a füle :Y

Például van egy haverom, akinek olyan zsíros a füle, hogy szabályszerűen pereg belőle. Nem vicc.
Fültisztító azért nem jó, mert a hasonlóan zsíros fülűek csak jobban betolják a zsírt, ami aztán begyullad... és írány a fülészet, ott aztán rosszabb esetben felszúrják a fülét, stb.
Ezért inkább érdemes úgy tisztítani, hogy fürdés után, amikor van egy kis nedvesség a fülben, fogunk egy papírzsebkendőt, nem a sarkánál, hanem beljebb megcsípjük, megcsavarjuk kb. ujjnyi hosszan, bedugjuk óvatosan a fülünkbe (nem ütközésig :D), amikor bent van megtekerjük 2-3-szor majd kihúzzuk. Érdekes dolgokat fogtok találni ;]

(#54) m1sk4r válasza macikos (#53) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Szerintem a szerző nem gondolta volna, hogy fültisztítási tanácsok is lesznek a topikban. :DDD
Egyébként igazad van.

Aurea mediocritas

(#55) Xmodule válasza macikos (#53) üzenetére


Xmodule
őstag

Én hallottam valami gyertyáról is amivel asszem ki folyik a zsir! De pontosan nem tudom...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#56) bendzso válasza hahajdu (#30) üzenetére


bendzso
senior tag

Én azt hallottam, hogy ez akkor káros, ha az embernek sokat van bennt a fülében, mert állítólag a gumiharangtól nem tudnak egyenesen állni a fülben lévő ici-pici szőrök, amik érzik a hang rzgését... Csak azt nem tudom, hogy ez mennyire igaz. :U

(#57) nicoka


nicoka
tag

Valaki kipróbálta, működik ez?

(#58) Racecam válasza (#50) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Kérdés:

"Kedves Doktor Úr!

Azt hallottam, hogy a fül-orr-gégészek nem javasolják a fültisztító pálcika használatát. Valóban káros?"

Válasz:

"Kedves Emma!

A fülzsír a hallójárat középső harmadát bélelő hámsejtek által termelt váladék, amelynek fontos szerepe van a hallójárat öntisztulásában, a megfelelő pH beállításában. A dobhártya és a hallójárat levált hámsejtjei ideális esetben dobhártyától kifelé szállítódnak. A fültisztító pálcikák használata ezt a folyamatot gátolja meg, a lehámlott hámsejteket egészen a belső harmadig tolva elősegíti a fülzsír felszaporodását, a dobhártyára tapadását. A fültisztító pálcika használata az igen vékony hallójárati hámon apró sérüléseket okoz, amely fertőzések forrása lehet. A hallójáratot teljesen elzáró fülzsír halláscsökkenést okoz ez csak fokozódik, ha a hallójáratba víz kerül, mivel a fülzsír víz hatására némileg duzzad is.

Tehát lehetőleg kerüljük a fültisztító pálcák használatát, mivel ezzel csak beljebb toljuk a fülzsírt. A hallójárat külső részének tisztítása céljából azt javaslom, hogy langyos szappanos vízzel végzett fülmosást alkalmazzon, vagy finoman nedvesített ujját vagy a törölköző sarkát használja. Amennyiben a fülzsír nem látható (a hallójárat bemenettől 1 cm-nél mélyebben található) a hallójárat különösen nyaralás, vagy repülővel való utazás esetén aktuális tisztítását bízza szakemberre!

Üdvözlettel:

dr. Lengyel Csongor"

Innen és ez csak egy szakorvos véleménye, nem kerestem rá mindre, de ez így van.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#59) 3psilon válasza Xmodule (#55) üzenetére


3psilon
aktív tag

Gyújtógyertya :D

Visszatérve: nálam CX300-nál volt olyan, hogy a jobb oldali egyszer csak halkabb lett. Visszavittem, gari, csere, és az új sokkal hangosabb volt.
Kérdés, hogy azért, mert széria hibás volt, vagy pusztán a kosz miatt? Most már kezd elkoszolódni az új is...

Az alkohol nem bántja az elektronikai cuccokat? Az nem oxidál mint a víz?

Mert ha nem, akkor köszi a tippet, és nemsokára én is megejtek egy tisztítást! :R

(meg ideje a fülemet is kitisztítani, majd alkoholba mártom a fejem és utána elkezdek pörögni.... ;] ;] )

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#60) psyho85 válasza 3psilon (#59) üzenetére


psyho85
aktív tag

Azért csak óvatosan, mert az alkohol egyes műanyagokat kőkeményen old, bár mondjuk az acetonhoz képest kismiska, az tény. Ez pl. abban látszódik meg, hogy megmattul az addig 'oly fényes füles. A membrán tudtommal fémmel bevont műanyagokból van, annak annyira nem árthat. Mindenesetre jól ki kell szárítani, az szent.

És mivel a 70%-os alkohol fennmaradó része desztillált víz, nem kell aggódni a korrózió miatt, szerintem.

A fülhallgató hátránya az lehet, ami az előnye is, hogy totál elvágja a hallójáratot a külvilágtól. Azért nem túl jó, ha nem szellőzik a dolog. Nem kell, hogy állandóan benn legyen, nem kell, hogy hangosan menjen, és nem lesz egészségkárosodás. Csak győzzétek pucolni :D

Az AKG fejhallgatót használó testvéreknek: itt egy K240 meg egy K44 szolgál, és egyik se zsíros, haha!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#61) 3psilon válasza psyho85 (#60) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én nagyon szeretem, hogy kizárja a zajokat. Lehet villamoson meg buszon használni.
Másrészt az emberek nem kérnek "fél fület", hogy belehallgassanak, mert látják hogy a fülemből veszem ki meg zsíros, ilyenek. :D

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#62) psyho85 válasza 3psilon (#61) üzenetére


psyho85
aktív tag

Senki se mondta, hogy rossz az, ha kizárja a zajokat :D !

A másodikra meg nem tudok mit mondani, én is mondtam már le belehallgatásról, amikor megláttam a fülest... :DDD Elég cudar tud lenni.

Nem mellesleg a K-240 félig nyitott, szóval remekül szór kifelé is, meg úgy néz ki az ember benne, mint valami elcseszerintett Leila hercegnő, nem is beszélve arról, hogy nem fogok a fejemen egy majd 40e forintos cumóval mászkálni :D ... Utcára in-ear való, csak aztán el ne üssön valami, vagy elfelejts leszállni a nagy elmerülésben :) !

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#63) 3.Aragorn válasza cizoe (#49) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na az egy nagyon jó fejhallgató! Grat hozzá! Nekem mondjuk az nem tetszik benne, hogy nem takarja be teljesen a fülem - idő után kényelmetlen. Illetve nem is engedhettem meg magamnak...
rhonin: A tied sem rossz ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#64) twollah


twollah
nagyúr

Azert arra kivancsi lennek, hogy a fulhallgato membranja mennyire halalja meg az alkohol szarito hatasat.

(#65) 3.Aragorn válasza twollah (#64) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet hogy nem tesz jót neki, de még mindig tovább használod a fülesed így, mintha reflexből a kukába menne...

Nem minden vándorút céltalan...

(#66) twollah válasza 3.Aragorn (#65) üzenetére


twollah
nagyúr

A Sony MDR A34-L fulhallgatom 9 azaz kilenc evet huzott le velem mindennapos hasznalattal.

Ezek utan csak tudok vigyazni egy fulhallgatora.
Sosem tisztitottam, a fulem mostam, takaritottam fultisztito palcikaval.

[ Szerkesztve ]

(#67) 3.Aragorn válasza twollah (#66) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Na, az szép.
Én (mint már említettem) nem használok ilyen fülbedugós izéket, mert nem szól jól, állandóan igazgatni kell, vagy kiesik a fülemből, vagy kényelmetlen, és bántja is a fülemet.
Jó kis AKG fejhallgatóval megyek az utcán is, stb. ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#68) Eagle16 válasza 3.Aragorn (#67) üzenetére


Eagle16
addikt

Érdekes alakú lehet a füled ha az ilyen fülesek neked kiesnek a füledből :)
Nem szól jól??? Jó egy fejhallgatóhoz képest...de gondolom hallottál már egy Sennheiser CX akárhányast és úgy mondod ezt :) Olyannyira kényelmetlenek ezek, hogy néha el is felejtem hogy a fülembe van...biztos próbáltál Te már ilyen füleseket, mert a hsz,-ed után kétségeim támadtak...vagy csak valami gagyi kínai volt :D
Mondjuk én meg fejhallgatóval nem mennék az utcára az biztos :))

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#69) BloodRay válasza 3.Aragorn (#67) üzenetére


BloodRay
veterán

Az kicsit korrektebb, hogy amelyik igazán jól szól az nagyon drága, de már megfizethető áron kapni igen jókat.
Mellesleg speciel számomra(Sony MDR-EX85 -öm) sokkal kényelmesebb mint az itthoni Beyerdynamic fejhallgató.
Elég kellemetlenül érezném magam az utcán télen-nyáron egy fejhallgatóval. :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#70) 3.Aragorn válasza BloodRay (#69) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Eagle16, BloodRay: Tényleg furcsa fülem lehet, mert mindig kiesik az ilyesmi belőle.
Amúgy az a fajta, amit mélyen a fülbe kell tenni, valóban nem volt még, de nem is akarok. Egyrészt mert undorítónak találom (hiába mosok fület) és roncsolja a hallást, erősen. (They say...)
Az utcán fejhallgatózásról meg annyit, hogy először furcsa volt, de meg lehetett szokni, még télen is így tolom, melegíti a fülem is :) szóval nem gond. Ha nagyon hideg van, akkor amíg átérek a metróról a trolira, leveszem, és fölteszem a sapkát. Hogy mit gondolnak az emberek, nem nagyon érdekel. Marha jól szól, és ez a lényeg.

Nem minden vándorút céltalan...

(#71) Racecam válasza 3.Aragorn (#70) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úgy látszik nem sikerült visszaolvasnod a "roncsolja a hallást, erősen" kitételre gondolok. Viszont, ha még nem volt ilyen a füledben, akkor szerintem ne mondj véleményt róla. Bár ez az írás nem az in-ear fülhallgatókról szól általában, erre van egy külön topic, hanem a tisztításukról.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#72) m1sk4r válasza Racecam (#71) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Illetve egy-két HSZ-ben a fülpucolásról is. :DDD

Aurea mediocritas

(#73) 3.Aragorn válasza Racecam (#71) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Bocs, hogy meg mertem szólalni. Az ilyen lecseszésektől megy el az ember kedve az egész fórumtól. Bár tudom, nem sokat vesztenétek... :(((

Amúgy vizsgaidőszak van, és nem fogok egy fórumot végigolvasni, ha hozzá akarok szólni!

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#74) Eagle16 válasza 3.Aragorn (#70) üzenetére


Eagle16
addikt

Értem, szóval még nem is próbáltad...
Amúgy nem annyira borzalmas, mint ahogy gondolod. Annyira mélyen azért nem kell a fülbe tolni, értelmes hangerőn kell hallgatni (én pl. csak annyira veszem fel a hangerőt, hogy épp csak elnyomja a környezet zajait - ez olyan 30%-os hangerő egy noname lejátszón, na azt senki ne mondja nekem hogy ettől károsodik a hallásom) és nem kell fél napig a fülben hagyni így nem lesz belőle probléma több év után sem.

Ami károsodást okoz a fülnek, azok szerintem a hagyományos fülesek, de azok is csak akkor ha nagyon hangosan hallgatják. Ilyet mondjuk én sűrűbben láttam/hallottam eddig, mert ugye azokat a füleseket sokkal hangosabbra kell venni hogy nem nyomja el a hangjukat egy busz vagy akármi.

De többet nem szeretnék erről mondani, mert nem erről szól a topic.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#75) 3psilon válasza 3.Aragorn (#73) üzenetére


3psilon
aktív tag

A dobhártyádat a nagy hangerő (hangnyomás) károsítja. Nagy hangerő úgy is lehet, hogy a hang forrása a dobhártyádtól 1 centire vagy 1 méterre van. És ugyanúgy mindkét esetben lehet ártalmatlan is a zene.

Azért jobb az in-ear, mert eltömi a füledet, és valamicskét csökkenti a külső zajt. Így, hogy relatív módon ugyanolyan hangosnak észleld a zenét, kisebb abszolút hangerő szükséges.
Más téma persze, hogy ez a "feature" egyben hátránya is, közlekedésnél stb.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#76) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

jo a cikk, de en maradok a fulhallgatora rakott szivacsratetnel, abba mar csak nem megy bele a fulzsir.
mondjuk amugy sem hiszem, hogy az mx-560-amat neki mernek allni porgetni, hatha nem birja a zsinor vagy elreptetem :D

(#77) Daweee


Daweee
őstag

Kipróbáltam lesántult CX-300-amon, semmit nem használt. valószínű több baja van mint dugulás :((( számlát persze nem találom...

(#78) lapa válasza twollah (#66) üzenetére


lapa
veterán

állítólag a fülpiszkálótól megkeményedik az ember mellbimbója. most nem tudok mell-orvosos kérdezz-feleleket linkelni, de tuti. tévében is volt.

[ Szerkesztve ]

(#79) 3.Aragorn válasza lapa (#78) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jesus! Ez meg hogy jön ide? :N :D

Nem minden vándorút céltalan...

(#80) Daweee válasza lapa (#78) üzenetére


Daweee
őstag

Nem a melledet kell piszkálni vele ;]

(#81) rhonin


rhonin
senior tag

A 96%-os alkohol is ugyanúgy jó a füles tisztításhoz mint a 70-es?
Mert ha igen akkor megejtem én is a tisztítást. :C

(#82) Vapor válasza rhonin (#81) üzenetére


Vapor
aktív tag

Igen.

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#83) rhonin válasza Vapor (#82) üzenetére


rhonin
senior tag

Okkés köszi szépen. :R

(#84) Solad válasza (#12) üzenetére


Solad
őstag

valóban. Ezért van ráírva a fültisztító pálcikára hogy kizárólag a fülkagyló tisztítására.
Mellesleg az alkohol vízelvonó hatása is jót tehet a fülednek napi szinten.
Arról nem is beszélve hogy amikor kitisztítod(inkább csak beljebb kotrod a zsírt) a füled, egy órán belül ott már ismét van mi ráragadjon a fülesre, a termelődés folyamatos

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#85) 3psilon


3psilon
aktív tag

Na ma megcsináltam. Eredmények később.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#86) Badb0y


Badb0y
addikt

Gyógybenzin hazavágná a cx95-öt :) ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#87) vergilx


vergilx
őstag

Jó írás,nekem egy Creative-Labs EP-630 ilyen fehét fülesem van,a jobb oldala jóval halkabb a balál,meg is csinálom vele:)

(#88) didyman


didyman
őstag

Én fögkefével szoktam, ez 3-4 alkalomra oké, aztán szétszedem teljesen és kimosom. Működik, 8 éves a fülesem (Sony valami csúcsmodell, szövetzsinórós, csodák csodája, hogy nem tört még meg :D, pedig napi használatban van, lóg, verődik, akármi)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#89) Mtt


Mtt
tag

Nekem korábban egy CX-300-am volt, olyan 3-4 hónapos koráig tisztítgattam szárazon, utána sehogy. Fehér színe révén látványosan nagyon koszos volt másfél év után, de mégsem emlékszem hogy halkult volna, pedig napi 2-3 órát használtam.
Aztán azt a fülzsír csomót megfújták suliba, de csak azt, szóval semmi mást nem vittek vele. (Érdekes perverzióra vall az tuti :DDD )
Most vettem egy a képen látható AKG K324p-t, amit átnéztem mennyire koszos, (ez 4 hónapos füles, napi 1-2 óra minimumhasználattal) és érdekes, alig.
Kitisztítottam, nem a mártogatós módszerrel, alkohol és bátorság híján, csak acetonnal töröltem át, meg tűvel kiszedtem a koszt a nehezen elérhető helyekről. Meghallgattam, nem tudom hogy csak bebeszélem-e magamnak, de mintha jobban szólna...
Köszi a jó kis cikket! :R

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#90) p-zoli


p-zoli
csendes tag

Sziasztok!

2 hónapja vásároltam egy Sennheiser CX-400-as in-ear fülhalgatót, és kb 1 hónapja totál eldugult a jobb oldali füles része!

Ezután megtaláltam ezt a fórumot, és kipróbáltam az összes módszert, Egyik sem jött össze, azóta hagytam állni a fülest, (ahol vettem ezt a CX-400ast az nagyon messze van ahonnan lakom, és máshol nem cserélik ki, még ott sem biztos) Ma újra kipróbáltam a fülest 1X reggel és 1X délután, és a délutáni próbaánál úgy el volt dugulva az egész, hogy az csak na... alig lehetett hallani vmit, mind2 totál eldugult (pedig még fület is mostam!

Namármost, nincs vkinek vmi elképzelése,arról, hogy mit tehetnék? :(
Szét lehet az ilyet szedni? vagy mit lehet vele csinálni??

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv:
Zoli

(#91) Lirion


Lirion
addikt

Én 3 évig használtam egy hpm-70-est és a gumiharangon kívül sose tisztítottam mást. A füles végén egy szövetszerű rács volt, az egyszer eldugult teljesen, semmi hang nem jött belőle, így leszedtem, aztán hogy meglegyen a szimmetria, a másikról is lekaptam a rácsot és nem volt vele többet ilyen problémám.
Most már csak attól koszos, hogy fél éve porosodik a fiók alján, mert már nem tudom mihez használni. Érdekes módon így jobban koszolódott, mint amikor használtam, de a hangzásán ez semmit se változtatott.

(#92) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Köszönöm, köszönöm. Sikerült újraélesztenem a CX-95 jobb oldalát. 2 óráig mostam, fújtam, szívtam, ráztam alkoholban, közben kissé be is csíptem, de újra tökéletes. :)

Már csak hosszabbító kábelt és tokot kell szereznem hozzá, nem sokon múlott, hogy a füles is repüljön vele. Ha valakinek van ilyen feleslegesen, valami jelképes összegért, legyen szíves szóljon.

Köszönöm.

shorter of breath and one day closer to death

(#93) zack


zack
nagyúr

Ebben csak az a buktató, hogy nincs említve hogy nem kapsz sehol 100% alkoholt. :U
általában a gyógyszertárakban kapható 90-95% környéke. Ezzel az a gáz, hogy a maradék 5-10% folyadék nem fog elpárologni ami kársoíthatja a fülest.
Tehát így vakon én sem ajánlom a fürdetést, sokkal inkább a valaki által már leírt fejjel lefelé történő tisztítást, hogy a tisztítószer ne szivárogjon a fülesbe.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#94) flash-


flash-
veterán

lehet venni elektronikai cikkekhez való sprét,vmi chip a neve.
szerintetek tisztítsam vele?
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#95) sagit


sagit
addikt

és működött :Y köszi a leírást :R

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#96) Torry


Torry
addikt

Sima fülhallgatót nem in-ear eset is lehet alkoholban áztatni picit?

(#97) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Nekem is elhalkult a CX 200asom bal oldala. Huztam fel a kabatot és beleakadt a zsinor. Utana kezdett el az egyik oldal halkabban szolni. Ott azthittem h a kabellel van baj, aztan kiprobaltam ezt.
Kösz hogy megosztottad velünk ezt az informaciót, megspóróltal nekem egy utat és magyarázást az iponba!
Hálám üldözni fog.
Jobb mint újkorában, a masik oldalt is megcsinaltam. Eddig 16oson kellett mar hallgatnom az mp3mamat, mostmar elég 31.
AKinek hasonlo gondja van probalja ki, frankon mükszik!

(#98) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Házi pálinkát is lehet használni a folyamathoz? :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#99) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

amindenit!
pont most akartam lecserélni a fülest, mert brutál elhalkult és már semmi élvezet nem volt benne..de fura volt, hogy egy közép kategóriás sennheiser így elromoljon.
köszönöm a tutorialt, megmentette a fülesemet! :R

(#100) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

ki probálom
emiat nem mertem venni agybadugós fülest
:R

(#101) BlackmMmDog válasza Speeedfire (#98) üzenetére


BlackmMmDog
aktív tag

cikkben volt írva hogy pia nem jó
az másra jó:DD

(#102) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Acetonnal is lehet tisztítás végezni? Vagy az túl káros lenne?
Az aceton amihez hozzájutok 98%-os tisztaságú.

(#103) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Na, pont ez kellett nekem most... alig 1 éves Piston 3-asom bal oldala nagyon kuka egyik pillanatról a másikra :(

De majd becsattogok egy gyógyszertárba és megszerzem a titkos fegyvert, hátha sikerül megmenteni :)

Nem ez az első in-ear fülesem, a többinek is majdnem mindig ez volt a baja, de remélem most szerencsém lesz.

Köszönöm az írást a szerzőnek és a Google-nek, hogy megtaláltam ;] , majd jelentkezek :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#104) mzso válasza KISDUCK (#102) üzenetére


mzso
veterán

Bár már alig ha nem túl vagy rajta. Az acetont nem ajánlom senkinek. Egy csomó féle műanyaggal reakcióba lép.

Úgy látom nem merült fel egyéb (használható) szer úgyhogy én is alkohollal fogok próbálkozni.

(#105) mzso válasza HoaryFox (#103) üzenetére


mzso
veterán

Én is kb hasonlóan vagyok. De közel sincs egy éves. Sőt már pár hónap után volt vele ilyen probléma.
Szerintem ez a típus tömődésre hajlamos. Szerintem most majd teszek bele egy vatta golyót megelőzésnek.

(#106) mzso


mzso
veterán

Hát én akárhogy csinálom nekem halkabb marad a jobb oldala...

(#107) Keem1


Keem1
addikt

Nagyon jó írás, csak kár, hogy a képek nem jönnek be. Esetleg a szerző tudná őket pótolni? :R

(#108) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

Köszönöm az írást, pont barbárkodás előtt állt a beats-em, de még 1 misét megért a dolog és jobb lett mint újkorában. (bár én annyit változtattam a dolgon, hogy denaturált szeszbe áztattam, mert az volt kéznél)

:R

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#109) Deck


Deck
titán

Van 2 db Xiaomi Dual Driveres fülesem és sajnos a bal oldala egyiknek sem szólt, a 2.at azért is vettem mivel nem szólt a bal oldala, majd később a másiknak is. Rákerestem, hogy mit lehetne csinálni és erre a bejegyzésre akadtam. Jó kis Jack Daniels-el tisztítottam ki őket és most mindegyik jó :D :Y :C

Köszönet a cikkért! :R

PS5

(#110) roti13


roti13
tag

Hali, nekem olyan problémám akadt, hogy a kis háló ami megfogja a fülzsírt kieshetett valahol. Valakinek lenne valamilyen ötlete hogy mivel vagy hogyan pótolhatnám? Az ugrott be, hogy pillanatragasztóval ragasztanék valamit szövetet vagy valamit rá, de fogalmam sincs hogy mi lenne jó...

Samsung Galaxy Note9

(#111) may15 válasza roti13 (#110) üzenetére


may15
csendes tag

Ha erre sikerül megoldást találnod, írj már egy pm-et kérlek, mert nekem is van ilyen gondom.

(#112) may15


may15
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék, méghozzá az a gondom, hogy volt egy fülhallgatóm, ami nagyjából 8hónap után el kezdett rosszalkodni. A baja az volt, hogy hogy az egyik felén csak a mély szólt, és ha megmozgattam, vavy beljebb nyomtam a fülembe akkor ment a magas is. A vezetékkel nem volt semmi baj, viszont a múanyag házat nem tudtam megbontani. Van ötletetek?

(#113) may15


may15
csendes tag

Van bármi élet ebben a topikban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.