Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gyuri27 válasza #20655360 (#50) üzenetére


Gyuri27
félisten

Békés ilyen ja. A szántáshoz, ekézéshez minden van. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#52) d@vee válasza Speeedfire (#47) üzenetére


d@vee
őstag

Ki lehet, de ha nem muszáj, akkor minek?
Nálunk kb. 4-5 éve volt utoljára asztali gép(azóta notik vannak itthol) és eszembe jutott kitakarítani. Hétvége volt, meg falu, számtech bolt 20 percnyi buszozásra, ahol mire beérek, be is zárnak, mert olyan szar a busz menetrend.
Cpu hűtő le, akkor vettem észre, hogy paszta nem is volt a cpu hűtő és a proci között,csak a sarkokon volt valamennyi rászáradva. Le kellett kaparni, itthol meg nem volt cserére paszta, mert akkor még sohasem csináltam pasztázást, mivel a gépek kb. évente cserélve, egyiknek a táp ment ki, másiknak alaplap...így nem volt rá szükség.
Kajtattam a fiók mélyéről egy mentolos kínai sárga balzsamot, azt kentem rá. Legalább 10+ éves volt a cucc, itt egy kép róla. Tuti ismeri más is :D
És nem volt beszáradva, így gondoltam tökélete lesz a célra. Hozzáteszem nem volt egy űber gép, valamilyen Celeron volt benne 2,4 GHz-n, egy 1 gigás és egy 256-os ram meg egy geforce fx 5200-as kari. Felkentem, a cpu hője tűrhető volt, aztán el is felejtkeztem róla. Végül fél év elteltével megváltunk a géptől, a kínai balzsam meg maradt rajta.
De egész idő alatt hibátlan volt a gép, csak egyszer újra volt rakva.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#53) Killer01 válasza Speeedfire (#47) üzenetére


Killer01
őstag

Bocs, de szerintem mások a felhasználási körülményeink :) Neked elhiszem hogy nem kell, 2-3 évente procit cserélsz, esetleg 5-6 havonta újrapasztázod..Én heti szinten átlag 20-30 procit tesztelek (laptop-desktop vegyesen), ide kell a paszta.

(#54) Fücsök007 válasza [Prolixus] (#46) üzenetére


Fücsök007
őstag

Te nem vagy tisztában a kenőcs(bár gyakorlatilag paszta) összetételével. Én igen, mivel nálam készül, és ezt bacsis is tudja igazolni! Ha tisztában lennél a magisztrális készítmények lejárataival, akkor tudnád, hogy fél év lehet maximum amit ráírhatsz, hiába tudod, hogy jó lenne 1 vagy több évig is! Én nem általánosítottam, persze amúgy igaz amit írtál, de én arra értettem, hogy amíg a legtöbb ember használ egy szabvány pasztát, addig ez is stabil marad, nyilván nem tudom megmondani évtizedekig stabil marad-e, de ez most nem lényeg. És szigorúan hővezető képességről volt szó, ami nem ugyanaz mint amikor normálisan használsz egy kenőcsöt/pasztát/gélt vagy krémet!

[ Szerkesztve ]

(#55) kmisi99


kmisi99
addikt

Már csak egy hosszútávú teszt lehetne, hogy 1-2 hónap után mondjuk a top 3-4 nem hűtő paszta hogyan szuperál.

(#56) AxBattler


AxBattler
félisten

Mit is mondhatnék? Köszönöm a tesztet, maxrespect! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szuper cikk lett megint!
MX4-et vettem anno, nem véletlenül. De még mindig megvan a 2009-ben vásárolt fehér színű noname paszta is, bár az évek alatt mintha besűrűsödött volna kicsit.

A feleségek/barátnők alapozója a legjobb ár/teljesítmény arányban, mert azt általában ők veszik meg saját maguknak, így csak a teljesítmény hányados marad az egyenletben. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#58) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Látom tök felesleges értelmesen kampányolni a hülyeség ellen, mindig vannak rá vevők. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59) Fücsök007 válasza kmisi99 (#55) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én már évek óta nyaggatom ezzel, remélem összejön. ;] Én tapasztalatból 2 alanyt tudok biztosan használhatónak: a lábizzadás elleni pasztám, és a gépzsír. Viszont van még egy fontos tényező, mégpedig milyen gyakran járatod maximális vagy ahhoz közeli teljesítményen a hardvert. Egy rendszeresen "megizzasztott" gamer erőműt gyakrabban szoktak pasztázni, mint amikor ugyanazt a konfigot csak ritkán "nyúzzák". Előbbi esetben kb. fele idő alatt leromlik még egy minőségi paszta hatásfoka is, és olyan 8-10 fokkal melegebb lesz a hardver. Ez viszont nem derül ki akkor, ha hébe-hóba terheled meg a gépedet!

(#60) #20655360 válasza Speeedfire (#58) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sztem kb. mindenkinek leesett h ez egy poén teszt volt, egy érdekesség. (marha jó am, több ilyen cikk kéne)
Nem fognak a boltok kifogyni a lekvárból, nyugi. :DD

(#61) Speeedfire válasza #20655360 (#60) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig látod?! Néhányan úgy vélik, hogy a nagymama szilva lekvarja is jó lehet.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62) AxBattler válasza Speeedfire (#61) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem egyértelmű, a végkövetkeztetés is erről szól:

"Továbbra is állítom azt – és ezt a bemutatóm eredményeivel is alá tudom támasztani –, hogyha nincs kéznél otthon hűtőpaszta, akkor ideiglenes megoldásként érdemes körbenézni a háztartásban is, hiszen szinte bármi ellátja a hűtőpaszta feladatot (több-kevesebb sikerrel), s ezúttal is kiderült, hogy a lekvárok az egyik legjobb választásnak tűnnek a háztartási dolgok közül."

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#63) #20655360 válasza AxBattler (#62) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az átlagnál egy kicsit folyékonyabb az a lekvár, nem szakszerűen van applikálva, aztán bye-bye alaplap, full gép stb.
Ez azért elég nagy felelőtlenség. Poénnak zseniális, de konkrétan ajánlani a dolgot, durva. Ezt a részt nem is olvastam.

(#64) Fücsök007 válasza Speeedfire (#61) üzenetére


Fücsök007
őstag

És volt már olyan, akinek egy folyósabb lekvártól kipurcant az alaplapja, mivel 3 nap után ráfolyt a lekvár egy álló házban. De ettől függetlenül hosszú távra is van 1-2 működő megoldás, bár nem sok. Viszont hosszú távon szimulálni már macerás, pláne ha valódi terhelés kellene hónapokon keresztül majdnem minden nap. :( És nincsen külföldi referencia adat sem, mivel ebben kis hazánk a világhatalom. :DDD
avy_Imao: Ha egy zöldfülűről beszélünk, akkor igazad van. De természetesen ahogy írtam is, én már teszteltem két alanyt hosszú távon, ami működött, szóval nem teljesen hülyeség az elgondolás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#65) flymi válasza #20655360 (#63) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Minden, amit nem rendeltetésszerűen használunk, az rizikós. Én egy P4-es gépre, ha nem lenne itthon paszta, lehet feltenném 1-2 nap erejéig a nagyi lekvárját (persze paszta mindig van), de egy 775/1150-re még véletlenül sem, akkor inkább telefonról nézem meg a mail fiókom.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#66) ViZion


ViZion
félisten

Gratula az újabb "agymenéshez" ;] :R

Amúgy a legnagyobb baj az -gondolom- hogy több napi használat után a víztartalmukat a házi anyagok elvesztik, egybesül minden és kalapáccsal lehet csak szétszedni. Mx4 sem egyszerű megbontani, nekem az MX2 a kedvencem, de szerelés előtt pár kör IBT-vel azért átmelegítem az egészet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67) Hunork


Hunork
veterán

Azta mindenit! Mekkora beteg teszt! :D :)) De hogy megcsináltad, és ennyit vesződtél, az nem semmi. Gratulálok! :R Szegény CPU/GPU párost sajnáltam, mintha csendben tűrték volna az inzultálást... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#68) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Én azt várom mikor költöztet bacsis egy fagyasztó ládába egy konfigot.
Érdekes lenne látni, hogy -20-24 fokon mit csinál mennyire lehetne bármit is tuningolni. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#69) bambano


bambano
titán

azt gyorsan meg szeretném jegyezni, hogy fékbetétet semmivel nem kenünk, mert az balesetveszélyes.
max. a fékdugattyúkat vagy hasonló dolgokat.

a sima zsír azért szerepelt nullán, mert az hőszigetelő. ezért dagadt minden állat, amelyik hideg vízben él.

egyébként a poszt hozta a szokásos szintet :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) ->Raizen<- válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kiváló 5-let be is kéne kamerázni belül a fagyó ládát. ;] Felrakná yt-ra milliomos lehetne pár nap alatt a nézettség miatt xd.

[ Szerkesztve ]

(#71) Speeedfire válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Volt már hasonló. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72) ncc1701 válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


ncc1701
veterán

Felolvadna a fagyasztó láda, az a kompresszor nem arra van méretezve, h mondjuk 300w folyamatosan termelődő hőt kezelni tudjon.

(#73) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet, mosolyt csal az arcomra. :R

Sok munka egy poénért, maximális tisztelet! :R

(#74) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet, mosolyt csalt az arcomra. :R

Sok munka egy poénért, maximális tisztelet! :R

(#75) Sotho


Sotho
őstag

Velem is előfordul, hogy nem találok pasztát és azonnal kell, én ilyenkor kevés motorolajhoz szoktam aluminíumport (festékboltban ezüstpor néven kapni) keverni amíg az állaga megfelelő nem lesz. Egész sokáig bírja kellemes hőfokokkal.

Amire kiváncsi lennék:

higany ( a vörösrezet nedvesíti)
Aranyfüst (ez egy nagyin vékony aranylemez aranyozásra használják) :D

[ Szerkesztve ]

(#76) Sotho válasza Sotho (#75) üzenetére


Sotho
őstag

Nem a nagyin hanem nagyon. :D

(#77) ViZion válasza Sotho (#76) üzenetére


ViZion
félisten

Aranyos a mamád. Nem kell kimagyarázni, értjük... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#78) Bucsi13


Bucsi13
tag

Ezer köszönet! :C :C :C :R :R :R

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#79) Vladi


Vladi
nagyúr

Meg kell kóstolni az mx-et, mert amúgy tutira cukormentes eperlekvár.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#80) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hianypotlo cikk...

(#81) Redneck válasza Vladi (#79) üzenetére


Redneck
veterán

😆😋

Jó cikk lett, ismét! Azért vicces hogy csak ennyi a különbség a lekvárok és az MX között. 1-2 napig ha ünnepnap van és minden zárva, be lehet vállalni. 😂

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#82) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egyik előző cikken felbuzdulva én lóbalzsammal kínáltam meg hétvégén a retro gépet. Így össze bírtam rakni, működött és még az orrot is tágitsa he'.

Egyébként igazi pasztát nem érdemes elkenni, a borda aljával kell szétnyomni hogy tuti levegőtlen legyen. Én az X mintát szoktam használni.

(#83) Redneck válasza quailstorm (#82) üzenetére


Redneck
veterán

Ez véleményes, a nagy pasztázómesterek úgyis mást mondanak. Én mindkét módszert kipróbáltam, most utoljára a kenős lett. Számottevő különbség nincs nálam a pötty módszerhez képest. Azért nyertem csak pár fokot mert több éves pasztát cseréltem le.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#84) quailstorm válasza Redneck (#83) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg csak videókat tudok nézni youtube-on, mert jelenlegi 50W-os CPU+Cooler master Hyper T4-nek édesmindegy.

(#85) UnA válasza Speeedfire (#61) üzenetére


UnA
Korrektor

Off: le kéne cserélned a vigyorgó ördögfiókás avatárt valami másra, lehetne talán citrom... ;)

(#86) Killer01 válasza Redneck (#83) üzenetére


Killer01
őstag

Nekem is az X jött be, gyorsabb-egyszerűbb. Anno kenegettem, körülményesebb. Hűtési hatékonyságban én sem észleltem számottevő különbséget.

(#87) trance89 válasza Sotho (#75) üzenetére


trance89
őstag

"Amire kiváncsi lennék:
higany ( a vörösrezet nedvesíti)"

én inkább nem mivel élőlények számára köztudottan az egyik legerősebb méreg ami szépen lassan párolog azaz nemcsak hozzáérve mérgezed magad
hőmérőkbe is már csak viccből nem tesznek ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#88) bacsis válasza trance89 (#87) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna már nincsenek meg a képek :(
de amúgy alapból is létezik higany tartalmú hűtőpaszta itten teszteltem az utolsó tesztalany
Már a felhordás sem volt egyszerű, mert amolyan jó higany tulajdonsága miatt összevissza "mászott" a felületen a cucc.. kár hogy nincs meg a kép, tök állat volt nézni a procin a kis fém golyócskákat :DDD

(#89) Sotho válasza trance89 (#87) üzenetére


Sotho
őstag

Nem kell betojni egy kis higanytól a hidrogén cianid sokkal mérgezőbb. :D dolgoztam higannyal laborban nagy fain cucc, főleg mikor a kezedbe veszel egy befőttesüvegnyit és 13 kiló :D

[ Szerkesztve ]

(#90) Sotho válasza Sotho (#89) üzenetére


Sotho
őstag

nagy = nagyon , jó hogy nem nagyint írtam megint, LOL

bacsis : cpu kupakot és a hűtőborda alját rézig fel kell csiszolni és akkor hozzátapad, igaz szétszedni sem lesz egyszerű mert amalgámot képez és gyakorlatilag összeforr a 2 felület.

[ Szerkesztve ]

(#91) Melorin


Melorin
addikt

Akik hosszútávú tesztre kíváncsiak, hogy több hónap után milyenek a hőmérséklek, azokat nem értem, hiszen bacsis ezt is elkészítette már egyszer :U
[link]

(#92) Sipike19


Sipike19
tag

Na, ennyit a kínai csoad 20ft-s pasztákról. :D

Sipi

(#93) Redneck válasza quailstorm (#84) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt most nem értem. Ha édes mindegy mivel kened, miért csak videókat tudsz nézni?
Bocs, de értelmetlen a mondat amit írtál.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#94) quailstorm válasza Redneck (#93) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem értelmetlen, csak a kontextust nem érted. nem tudom bizonyítani miért jobb az X-shape a kenceficénél, mert hibahatáron belül maradna az eredmény. Kis fogyasztás, szarpaszta és jó hűtő.

(#95) Redneck válasza quailstorm (#94) üzenetére


Redneck
veterán

Nem értem, hogy mire reagáltál ezzel:

"Én meg csak videókat tudok nézni youtube-on, mert jelenlegi 50W-os CPU+Cooler master Hyper T4-nek édesmindegy."

Milyen videókat? Ezzel mire célzol? Ha paszta tesztet csináltál, futtathatsz valami stressz tesztet is.

Szerk:
Mostmár értem hogy az X vs. kenés dologról írkálsz, csak nem minden mondat érthető. Főleg az előző kommentben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#96) #22743424


#22743424
törölt tag

Én még kíváncsi lennék arra, hogy a méz ami ki van kristályosodva az mennyire válna be.

(#97) quailstorm válasza #22743424 (#96) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megolvadna és onnantól nem lenne kristályos. Rosszabb esetben karamellizálódna. Nem próbálnám meg.

Aminek lenne értelme, azok a tasakos hűtőgélek. Az abban lévő cuccnak van hőkapacitása, kérdés milyen hővezető.

(#98) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj. Mit vártam egy ilyen címtől :D
Jó volt, ismét szórakoztatót sikerült alkotni, köszi :D :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#99) marositech


marositech
senior tag

Bacsis újra lecsapott! Köszi a cikket! :R

Mikor jött a cikk kollegákkal fogadtunk, hogy melyik paszta lesz a nyerő illetve a vesztes. :) Haláli élmény volt!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#100) Bzzz válasza mustang08 (#27) üzenetére


Bzzz
senior tag

Nem kapcsol az le! Nekem anyám irodai gépében cseréltem Procit 3hete és mivel épp nem volt paszta nem is kente be semmivel, azóta is vígan működik...

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.