Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hcl válasza Bzzz (#100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak lehet pasztával gyorsabb lenne, mert nem venne mindig vissza a Speedstep...

Mutogatni való hater díszpinty

(#102) NandoXXL válasza hcl (#101) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem kell oda semmi, még a lefogatáson is lazítanék hogy jobban szellőzőn ;)

[ Szerkesztve ]

(#103) bacsis válasza Bzzz (#100) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Csak gondolom nálad az egy core i szériás proci ;) míg én azért egy igazi kazánnal teszteltem...
A mostani procik elkezdenek Throttlingolni de nem kapcsolnak le még hűtés nélkül se ;) szegéyn procidd majd megfő meg megy vagy 800MHz-en, de nem kapcsol le... Szóval szerintem qrva gyorsan csinálj vele valamit mert 1: hosszú távon kinyírod a procit (persze nem 1-2 nap alatt fog degradálódni) 2: a telejsítményének töredékét adja le ;)

(#104) hcl válasza NandoXXL (#102) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Procikat árulsz? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#105) _csocso_ válasza bacsis (#103) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia Bacsis! Jók a tesztjeid, élvezet olvasni. Fogkrémmel is próbálkozhatnál esetleg, mint hővezető közeg, kíváncsi lennék mit tud.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#106) ebegab92 válasza _csocso_ (#105) üzenetére


ebegab92
senior tag

Havernak javasoltam ideiglenes megoldásként. A gyári már kiszáradt, az 1.generációs i5-je meg fortyogott már. A fogkrém meg garantáltan nem folyt szét neki, ezért javasoltam. Ég és föld volt a különbség, a procija újra enberi hőmérsékleten ment. Fogkrémből amőgy azt érdemes vkenni, ami finom állagú, a szemcsések nem ideálisak.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#107) bacsis válasza _csocso_ (#105) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kicsit keresgélj a régebbi cikkeim körül, már teszteltem, sőt még hosszabb távon is kipróbáltam.. annyira nem volt jó :)

(#109) Killer01 válasza #32839680 (#108) üzenetére


Killer01
őstag

"Amúgy az MX2 jobb mint az MX4"
Miért van ez a véleményed? Én pont MX2-ről tértem át MX4-re, sokkal kezelhetőbb paszta (hővezetésben nem detektáltam különbséget).

(#110) #22743424


#22743424
törölt tag

Le a kalappal az ilyen kísérletező emberek előtt! Szerintem sokunkban ott bujkál a kisördög, hogy mi lenne ha ezt vagy azt kenném rá . Neki volt ideje és bátorsága ezeket megtenni helyettünk. :R

(#111) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Köszönöm bacsis a hajnali megnevettetést, a könnyeim potyogtak a nevetéstől, amikor megnéztem a főszereplőket :DDD

Teljesen elborult teszt teljesen korrekt színvonalon :C

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#113) #27483136


#27483136
törölt tag

Szerintem sokkal inkább a kenhetőség és a réskitöltési képesség és egyéb ilyen fizikai tulajdonságok számítanak, mint a hővezető képesség.
Ha utánanéztek, a legjobb paszta hővezető képessége is minimum egy nagyságrenddel elmarad a fémekétől.
Igazából olyan anyagot lenne nehéz találni, ami néhány mikron vastagságban számottevően hőszigetelőként működik.

(Erre talán jó példa, hogy még a jó hőszigetelőnek számító gumiból is készítenek félvezetők alá lemezeket, a paszta kiváltására.)

(#114) Fücsök007 válasza #27483136 (#113) üzenetére


Fücsök007
őstag

Pontosabban azok is számítanak! A légbuborék a legrosszabb hővezető, és a levegősen felkent paszták nem is tudnak jól teljesíteni, hiába kitűnő/jó hővezető tulajdonságúak. Szóval a 3 említett tulajdonság megfelelő aránya adja a legjobb pasztát, de mindig ott lesz ezeken felül az ár és a hosszú távú hatékonyság is! A legjobb paszták 8-10 fokot is romlanak 6-12 hónap használat altt egy erős asztali/gamer notiban a használattól függően. (Kivétel ha 10-15W-os hardverekről van szó, ott nincs akkora igénybevétel). :))

[ Szerkesztve ]

(#115) #27483136 válasza Fücsök007 (#114) üzenetére


#27483136
törölt tag

Akkor azok annyira nem is jók.
A jó paszta stabil is.

(Gondolok itt arra is, hogy jól is néznénk ki, ha egy Audit minden olajcserekor újra is kéne pasztázni. :DDD )

(#116) Kampó


Kampó
senior tag

Sok Ilyen " mivel potolható a hőpaszta" - dolgot olvastam de vagy én siklottam el felette vagy csak nekem volt anno totál eggyértelmű a fogkrém :D:D A testápoló meg a lekvár stb eszembe nem jutott volna már csak viszkozitásuk és höre való reakciójuk miatt sem :D:D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#117) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez beteg - business as usual :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#118) pet007


pet007
aktív tag

Pillanatragasztot nem tesztelte meg senki? ;]

(#119) Sotho válasza pet007 (#118) üzenetére


Sotho
őstag

Én epoxihoz kevertem alumíniumport és x48 chipsetre ragasztottam fel vele egy p3 bordát, tökéletesen működik évek óta.

(#120) pet007 válasza Sotho (#119) üzenetére


pet007
aktív tag

Mar csak azert is kerdeztem, mert ga880gm-ud2h lapomra kellene vrm-re valami hutobordafeleseg, vga hutohoz kapott ramsuniket probaltam sima szurke pasztaval felhelyezni de sajnos lepotyognak ;]

[ Szerkesztve ]

(#121) Killer01 válasza pet007 (#120) üzenetére


Killer01
őstag

Az nem arra való, ilyet keress: [link] :)

(#122) Sotho válasza pet007 (#120) üzenetére


Sotho
őstag

Videokártya vrm re ill a ramokra ragasztottam bordákat ezzel [link] Tökéletes 2 napja :D Ebbe kivételesen nem tettem alumíniumot! :D A kari fogyasztás terén nem kispályás ha olyanja van 100 amper fölött szíjja a kraftot. (HD6970)

Killer01 ez sem jó kétoldalas hővezető ragasztócsík kell neki az itt aprón árulnak olyat.!

[ Szerkesztve ]

(#123) Killer01 válasza Sotho (#122) üzenetére


Killer01
őstag

Basszus igazad van, összekevertem :DDD tegnap ilyen pad-et monyákoltam egy alaplapi chipsetnél, "bennem maradt" :B

(#124) movax


movax
őstag

"igyekeztem a magokat nem felhordani a processzorra és a GPU-ra"

Ez konkrétan beszarás. :)

(#125) Taoharcos válasza movax (#124) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Hát ez a teszt óriási! Leborulok nagyságod előtt

Ez nem válasz, hanem hozzászólás akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#126) kukeeee


kukeeee
csendes tag

Hattalmas :C
Lábizzadás elleni krém....kiégtem :DD

Ami nem kínai, az nem eredeti....

(#127) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ha ezt a tesztet veszem alapul, akkor a csájníz ezüst paszta helyett minőségibb darabbal jó 10 fokot tudnék faragni. Ejha!

(#128) #63439360


#63439360
törölt tag

Már-már irodalmi "magasságba" eljutott a cikk (bár a téma indító leírás alapos és szórakoztató volt egyszerre), de növelném a kontrasztot az érdekesség kedvéért, ha szabad...

A teljesség (de inkább érdekesség) kedvéért:
Hogyan kell egyszeri, (egész élettartamra vonatkozóan) akcióvá tenni a CPU (de akár más, melegedő, tehát hűtést igénylő alkatrészek) pasztázását?

Rá kell találni a megfelelő pasztára. Ilyen egyszerű...
Kis kitérő:
Első szakmám üvegtechnikus/vakuum technikus volt (70-es évek...).
Itt használtunk a vakuum padnál az üvegcsapok illesztett/csiszolt felületeinek kenésére (ne szoruljon meg..) egy német zsírt/pasztát, szigorúan csak az NSZK-ból beszerezve, valutáért (70-es évek, ugye..)
LITHELEN - Hochvakuum - Fett.
A téma szempontjából elsősorban releváns adat:
Garantált hőtűrés: Maximale Arbeitstemperatur: 150 Celsius fok.

Nos, ebből maradt nekem egy tubussal anno (képzeljétek el, kb. a 70-es évek elején gyártották)..

A PS-s korszakom elejétől használom, csak a jó ég tudja, hány processzort (és egyebeket) kínáltam meg ezzel a pasztával.
SOHA nem kell(ett) cserélni, felújítani, ugyanis a tulajdonságai annyira stabilak, hogy (belátható időn belül) erre nincs szükség. Több ventilátor cserét túlél, hamarabb avul el a PC, mintsem hogy cserélni kellene ezt a pasztát.
Teszi a dolgát (hőt közvetít), bármilyen processzor alatt.
A legrégebben "kezelt" eset kb. 12 éve történt. A mai napig megy ez a PC, pedig már minden baja előjött, elavult, stb.
A paszta kitart, csere nélkül...

Nos, ilyen paszta is létezik (létezett?).
Hogy ma miért nem gyártanak hasonló, időtálló, stabil tulajdonságú pasztát, az nagy kérdés.
Gyárthatnának...

(#129) Gyuri27 válasza #63439360 (#128) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#130) #63439360 válasza Gyuri27 (#129) üzenetére


#63439360
törölt tag

Órrriási vagy!

Eszembe nem jutott volna rákeresni. Biztos voltam benne (ezek szerint tévesen), hogy már nem gyártják.

Akkor egészen más a leányzó fekvése:
Nem tudom hol, mennyiért kapható, de ez A PASZTA, kollégák...

(#131) #81556480


#81556480
törölt tag

Széklettel próbálkozott már valaki? Mondjuk többféle állagúval :DDD

(#132) Sotho válasza #81556480 (#131) üzenetére


Sotho
őstag

Rád vár ez a nemes feladat. :D
bagaroller Fasza de milyen hatékony?

[ Szerkesztve ]

(#133) #63439360 válasza Sotho (#132) üzenetére


#63439360
törölt tag

Abszolút hatékony.

A saját gépem CPU-ja szintén ezzel van kezelve, több órás kiakasztás (akár játék, akár konvertálás, vagy egyebek) alatt a CPU hőmérséklete az üzemszerű keretek között marad. Normál hűtőborda, normál ventilátor..
Soha nem volt az általam (ezzel) kezelt PC-k esetében hőm. figyelmeztetés, riasztás, órajel csökkentés, egyebek....

Nem tudom, hány gépben alkalmaztam ezt a pasztát - nem számoltam. Sokban...

(#134) Sotho válasza #63439360 (#133) üzenetére


Sotho
őstag

Örülök hogy vannak még igazi ipari minőségi termékek, ha körbenézek a pc piacon, ezerrel pörög a marketing, minden szarral meg akarják vezetni az embert.

[ Szerkesztve ]

(#135) #63439360 válasza Sotho (#134) üzenetére


#63439360
törölt tag

Ebben, maradéktalanul egyetértünk...
A kutya ott lehet elásva, hogy ezt a zsírt/pasztát ezerszer nehezebben teljesíthető, speciális igényekre tervezték, gyártják, és méregdrágán forgalmazzák... Senki nem fizetne annyit érte....
"Kis pénz, kis foci".
(Nem írtam, mert a téma szempontjából irreleváns; másik fő elvárás a pasztával szemben a vacuumbiztos tömítés fenntartása - komoly, kétlépcsős vacuum szivattyú rendszerben). Ez a paszta ipari csúcs volt annak idején.
Neoncsövek - neon gyártás...

(#136) Lacee83 válasza mustang08 (#27) üzenetére


Lacee83
tag

Nem feltétlenül kapcsolna le, sok múlik a hűtőborda és a processzor felületén. A karcos szemmel láthatóan durva felszínű anyagoknál jobban melegszik majd. A két elbukott anyag valószínűleg inkább szigetelte a hőt.
Próbáltam és láttam már paszta nélkül használt procit is. Nem kapcsolt le és nem is melegedett extrém módon.
Az sem mellékes milyen szorosan van rátéve a hűtőborda illetve milyen nagy felületen találkoznak az anyagok.
Érdekes lett volna egy kisebb felületű (pl Athlon S462 tokozású procinál megnézni az anyagok hatékonyságát,ahol nagyon kevés felületen adja át a hőt a bordára)

(#137) csepelball


csepelball
tag

Nagyon jó ismét :) gratulálok!

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#138) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Kis javítás a cikkhez:
Amúgy szerintem a lekvárban lévő zselatinnak van kifejezetten jó hővezető képessége.

A lekvárban pektin van. A zselatin az állati "megfelelője" ;)

(#139) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:)) Eperlekvit mindenki gépébe, palacsinta helyett! :))

U.P a tartalmasan részletes tesztednek! :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.