Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) [Prolixus] válasza Fücsök007 (#31) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez de nagy hülyeség...a kenőcsben lévő hatóanyag simán lehet X időtávon nézve instabil. Ha hatóanyag lebomlik, akkor kenegetheted magad vele napestig, garantáltan nem lesz semmi hatása (kivéve persze, ha a bomlás termék szintén aktív biológiailag, de ez extrém ritka). Lehet, hogy a hagyományos értelemben nem romlik meg (értsd: nem szaporodnak el benne a mikroorganizmusok), de a lejárati dátumnak már csak ezért is van értelme = idő után ne használd, mert esetleg sz@rt sem ér.

Amúgy a hagyományos értelemben is megromolhat. Ha több vizet tartalmazó kenőcsről van szó (ami inkább már krém), abban már könnyebben elszaporodnak a mikroorganizmusok. Ez ellen persze lehet (és szoktak is) védekezni tartósítószer hozzáadásával (ami tehát egy mikróba ölő, vagy csak szaporodást gátló vegyület), de ez sem biztos, hogy az idők végezetéig intakt marad. Ha a tartósítós szer 2 év alatt mondjuk lebomlik, vagy koncentrációja egy kritikus szint alá csökken, akkor bumm, megint elszaporodhat a baci vagy a sarjadzó gomba, aztán meg is romlott a kenőcsöd. Ha esetleg valami pathogén élőlény is van benne, az külön pech...főleg, ha éppen nem teljesen intakt bőrfelületre sikerül kenni.

Természetesen nem azt állítom, hogy ne lenne olyan kenőcs, ami valóban használható 10 év múlva is...de ez a kijelentésed a témában, így általánosságban mindenképpen hülyeség. És felelőtlenség ilyet állítani, pont az említett pathogén kockázat miatt.

De hogy ne csak off legyek:

Fantasztikus írás, bacsis te nem vagy normális! :DDD :R Voltam már úgy, hogy egy napig nem tudtam használni a gépet, mert elfogyott a paszta, bolt meg sehol nyitva. Átkoztam is magam keményen. Ezek után ilyen nem fordulhat elő, irány a kamra, valami lekvár elő, aztán a nyitásig kibírja a CPU lekvárral is. :DD

Amúgy valóban kár, hogy hosszú távon azért ezek a cuccok valószínűleg nem produkálnának ilyen szép eredményeket (a nagy szabadvíz tartalmú kotyvalékok mindenképp).

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.