Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) papi77 válasza the_pimp (#14697) üzenetére


papi77
addikt

Megvárom a hivatalosat :)

Az első: NOKIA 1611

(#14702) the_pimp válasza papi77 (#14701) üzenetére


the_pimp
senior tag

Én is ezt teszem, bár lövésem sincs mikorra várható..

(#14703) tkonya válasza TomKiss (#14700) üzenetére


tkonya
aktív tag

Facebook Huawei csoportjába is felmerült ez a probléma. Nem készülék specifikus, ott is írták valakinek működik, valakinek nem. Nem nagyon derült ki mi okozza.

Motorola Edge 30 Fusion

(#14704) tkonya válasza tkonya (#14703) üzenetére


tkonya
aktív tag

Facebookon most írta egy márkatárs, hogy Hicare gyorsítótárát törölte, utánna ismét működött neki.

Motorola Edge 30 Fusion

(#14705) Sungoo válasza TomKiss (#14700) üzenetére


Sungoo
addikt

Kollégám is ezzel küzdött, most állt helyre neki.

(#14706) EndyCretu válasza TomKiss (#14700) üzenetére


EndyCretu
csendes tag

Szia! Én is majdnem pánikba estem emiatt. Csináltam is egy újraindítást de az sem segített! Akkor,mondom,adok még egy esélyt neki és kikapcsoltam teljesen a gépet. És láss csodát,miútán felállt a teló már nem is volt vele semmi baj! Egy próbát neked is megér ha ezeket nem csináltad volna meg rajta!

(#14707) Gabbbb válasza TomKiss (#14700) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Opera VPN megoldhatja, ha valamiért szükség lenne rá.

(#14708) dajdaj


dajdaj
tag

Sziasztok. Ne kövezzetek meg ha már volt ez a kérdés, nem lehet egy gyári 166.....378 romot készíteni ami TWRP-vel felmegy bármelyik romra a hozzá való TWRP-vel?
Most csináltam egy galibát és próbálom menteni a helyzetet, sokkal ügyszerebnek vélem ha lehetne ily módon váltani a főverziók között.

[ Szerkesztve ]

(#14709) TomKiss válasza tkonya (#14703) üzenetére


TomKiss
tag

Tudom ;)
A válasz, és a megoldás is megjelent menet közben az utolsó hozzászólásnál, újra be kellett lépni a HiCare-be.

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#14710) the_pimp


the_pimp
senior tag

Korábban valaki linkelt egy root nélkül is jól működő adblockert, nem tudjátok mi volt az?

(#14711) Shyciii válasza the_pimp (#14710) üzenetére


Shyciii
veterán

Én AdClear-t használtam root nélkül: https://www.seven.com/android-adblocker-download.php

(#14712) bluemirage válasza the_pimp (#14692) üzenetére


bluemirage
őstag

Velem község, majd Irottkő... Telekom hálózat... S7 Edge vs P9.
A P9-el mindenhol lehetett telefonálni majd max térerővel, amikor az S7 meg sem nyekkent, csak osztrák hálózat foszlányokat látott.
A S7 sajnos nem alkalmas telefonnak. Lehet mondani, hogy a Huawei-eknek jó a térereje... bla... bla...
Valójában az S széria sosem volt térerő bajnos az S7 meg különösen gyatra.
Ez persze közsimert... Reméljük, hogy az S8-nál már nincs ilyen gond.
Jó volt P9 tulajnak lenni szombaton... a nagyobb társaságban, az erdőben a padon mindenki csak bámulta, hogy milyen stabil térerőm van... minden más márkához képest... a Samu meg egy vicc ezen a téren.

Meliora sunt bono inimica

(#14713) the_pimp válasza Shyciii (#14711) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem erre gondoltam, de ez is nagyon jó, köszi!
Akksit nem szívja nagyon? A leírás szerint nem, de kíváncsi lennék személyes véleményre is :)

(#14714) the_pimp válasza bluemirage (#14712) üzenetére


the_pimp
senior tag

Közben olvasgattam az s7 topikot szépen, és ott is rengeteg a panasz térerőre, de még Budapesten belül is sok helyen (Ferenciek tere, stb..).
Szinte felfoghatatlan.
De kollégám i7plusa is vicces, amikor én lten szörfölök, az övé hálózatért könyörög.

(#14715) Shyciii válasza the_pimp (#14713) üzenetére


Shyciii
veterán

Jobban szívja, mint a root változatok, de ez minden rootnélkülire igaz a működésükből kifolyólag.

(#14716) the_pimp válasza Shyciii (#14715) üzenetére


the_pimp
senior tag

A következő pár napban kiderül :)

(#14717) fecus


fecus
őstag

Ilyen tokot használ valaki:?
PASONOMI H-A-246-Huawei P9
Ha igen, mi a tapasztalat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#14718) Rudiaszarvas válasza fecus (#14717) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Nekem ilyen van csak pirosban...
Strapabíró, jól illeszkedik bele a telefon és jól is védi a készüléket. Én ajánlom! Ja és nem megy a készülék és a tok közé sok por, szóval szépek maradnak a telefon oldalai és a hátlap is.
Remélem tudtam segíteni. :R

(#14719) MK VII válasza fecus (#14717) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem is van ilyen tokom...
Nagyon masszív... Többször ejtettem már le benne, de még nem történt a telefonnal semmi...
Én nagyon szeretem.. Ha pecázni megyek vagy kerti munka akkor ebbe rakom..
Egyébként nehogy onnan rendeld, ebay-ról 870 forintért megjött...

(#14720) bb_bence


bb_bence
csendes tag

Sziasztok!

A képernyő közepén van egy 1,5 gombostűfejnyi kiégésem. Ez nagyjából azt jelenti, hogy ott egy körben nagyobb a fényerő, a fehér sokkal "fehérebb", más színen nézve nem látszik, kb. van ott egy fényfolt.

A jelenség létező, 3szor volt ezzel a laptopom már szervizben, tehát nem csak képzelgek. :)

Nem az a baromi zavaró dolog, kb Messengerben és egyéb fehér háttereknél látszik, legalább 50%-os fényerőnél, de mióta észrevettem folyton vonzza a szemem, meg azért mégiscsak egy prémium teló, na. Külső behatás vagy valami nem történt, teljesen spontán a dolog.

Sajnos a VIP garancia 3 hónapja már nem él, a képernyőcserét amúgy is ellőttem. P9-nél tapasztalt valaki ilyet? Mik a szerviztapasztalatok? Szó nélkül cserélnék vagy sok kört kéne futni?

Köszi!

(#14722) Newlachka válasza bb_bence (#14720) üzenetére


Newlachka
őstag

tegyél már fel egy képet róla plz.
pixel hibánk nekünk is volt. fehér P9.
tehát fehér felületen látszódott egy kisebb pötty.
Szó nélkül cserélték három hónapon túl a kijelzőt.

(#14723) Cunaja válasza dajdaj (#14708) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Azért ez nem ilyen egyszerű.
Ugyanis az Android 7-től kezdve a data( adat ) más formátumban van, vagyis 6.0-ról való átlépéskor egy csomó minden nem lenne meg. Természetesen visszalépéskor nem lenne gond, viszont a Nougatos TWRP nem működne 6.0-án.
Csak akkor tudod megcsinálni, ha a data részt a 7-0-ban külön megírod az updater-scriptben. Az viszont iszonyatos meló.
Ugyanis, amíg a rendszer particióknál elég 2 sor a megfelelő összetevővel. Pl.
package_extract_file("system.img", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system");
mount("ext4", "EMMC", "/dev/block/platform/hi_mci.0/by-name/system", "/system");

Addig a data résznél minden részét metadata összetevőkre soronként kell megírnod.
Pl.
set_metadata("data/hw_init/system/app/HwThemeManager", "uid", 0, "gid", 0, "mode", 0755, "selabel", "u:object_r:cust_file:s0");
Ez a téma app pont.
Azaz megcsinálod magadnak, vagy felejtsd el.
A lényeget nem is írtam, kimarad egy karakter, akkor megőszülsz mire megtalálod a hibát. Erre szokták használni a recovery.log fájl, ami naplózza a dolgokat, belértve a hibát is.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14724) the_pimp válasza Shyciii (#14715) üzenetére


the_pimp
senior tag

A kulcs jel mit jelent az óra mellett?

(#14725) dajdaj válasza Cunaja (#14723) üzenetére


dajdaj
tag

Szia Mester, köszönöm válaszod. :R Ebben a mélységben én már kevés vagyok.

(#14726) Shyciii válasza the_pimp (#14724) üzenetére


Shyciii
veterán

Hogy VPN kapcsolat aktív. Root nélkül csak így tudják megcsinálni.

(#14727) bb_bence válasza Newlachka (#14722) üzenetére


bb_bence
csendes tag

az a baj, hogy nem tudok csinálni értékelhetőt. nem pixelhiba, tényleg csak egy fényszivárgás, tipikusan az a fajta, hogy ha közvetlenül ránézel nem látsz semmit, ha kicsit mellé nézel egyből feltűnik, hogy hopp, ott egy folton világosabb a kijelző. épp ezért lehet, hogy bevinném a szervizbe, és hülyének néznének mert nem látnák, nekem viszont már ráállt a szemem teljesen, és mindig kiszúrom.

(#14728) brainticket


brainticket
aktív tag

volna egy kérdésem, másnak is elkezdte a telefon állandóan kijelezni hogy milyen hálózaton van?
(2G-4G stb.)

nem teljesen értem hogy ez most honnan jött, szerintem semmit nem állítottam el, szoftverfrissítés se volt mostanában, még mindig hivatalos B378-on vagyok.
Ami még fura, hogy eddig szerintem a hálózat típus választó menüben volt max 3-4 opció 2-3-4G, mostmeg van ezer féle:

ötletem sincs miért.

(#14729) C. Vieri válasza brainticket (#14728) üzenetére


C. Vieri
tag

Nekem mindig kijelezte.
Menüben meg csak 4 opció van (4g/3g/2g, 3g/2g, 3g, 2g)

(#14730) the_pimp válasza brainticket (#14728) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nálam is mindig jelezve volt. És csak 4 opció van hálózatra. Mindig ennyi volt.

(#14731) sirokipatrik válasza brainticket (#14728) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Ha a Mobiladat be van kapcsolva, akkor jelzi. Ha wi-fi megy és be van kapcsolva a Mobiladat, nekem nem jelzi hogy 4G. Ha a mobilnetet kikapcsolod, el kell tűnnie, ugyanis így azt érzékeli, hogy állandóan megy.

(#14732) brainticket válasza sirokipatrik (#14731) üzenetére


brainticket
aktív tag

igen, korábban így volt, nem tudom mitől hibbant meg.

(#14733) C. Vieri válasza sirokipatrik (#14731) üzenetére


C. Vieri
tag

Jogos, most kipróbáltam, nekem is így csinálja. Eddig nem figyeltem, hogy eltűnik a 4G felirat. :D

(#14734) moleculez


moleculez
veterán

B378-n vagyok. A banki alkalmazásom (Barclays) nem indul. Ujratelepitettem, wipe cache, de ugyanúgy semmi. Ötletek?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14735) Septum15 válasza moleculez (#14734) üzenetére


Septum15
aktív tag

Rootolva van?
Hivatalos rom?

(#14736) szendo777 válasza brainticket (#14728) üzenetére


szendo777
tag

Osztrák szolgáltató? Nem lehet hogy ezzel van összefüggésben?

Honor 10 kék

(#14737) brainticket válasza szendo777 (#14736) üzenetére


brainticket
aktív tag

az egyik sim osztrák, a másik magyar vodafone.
közben találtam egy fórumot ahol másnak is ilyen fura "problémája" van,
https://forum.xda-developers.com/p9/help/strange-happend-to-p9-t3414167
végülis mindegy ha egyszer végre jön egy hivatalos frissítés akkor utána tolok úgyis egy FR-t.

(#14738) ferrari0819 válasza brainticket (#14737) üzenetére


ferrari0819
tag

Szia! Nekem is ugyan ilyen mint neked az elsőben osztrák kártya van a másikban a magyar, úgyhogy nem vagy egyedül. :K

(#14739) hislah válasza bb_bence (#14720) üzenetére


hislah
aktív tag

Nekem is van egy fehér foltom a jobb felső sarokban. Pont olyan, mint amit megnyomtak. Persze nem történt semmi fizikai behatás. Ha kedvem tartja kicseréltetem gariban.

(#14740) pp88


pp88
tag

Sziasztok! Én idáig csak olvasó üzemmódban voltam itt a fórumon. Lassan fél éve használom a P9 -em. Frissítés óta tragédia szinte minden tekintetben. Nem írom le a problémáimat vele, mert nem ez a lényeg. Hanem segítség kellene. Cunaja romját felrakni a telefonomra. Békéscsabai vagyok. Ha valaki itt a környéken tudna segíteni azt nagyon megköszönném. Tudom hogy sokan szívesen segitenétek csak online. De tök homály a dolgok nagyrésze amit írtok. 😀 Bennem van a hiba természetesen. Vártam hogy jöjjön frissítés ami javítja az aksi gyors merülését de sajnos nem érkezett meg idáig. A telefonomon délig tuti 20% alatt van 😕 Egyetlen kérdésem lenne. A banki alkalmazások működnek a Cunaja mester romok alatt? Hű de szarul hangzik ez a rom alatt 😁😁😁. Szóval tudom használni azokat az új rom telepítése után?

(#14741) sebijani1982 válasza pp88 (#14740) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv!
Root miatt az Otp smartbank tuti nem. (Sajnos én nem tudok rá megoldást)
Így én az otpdirekt honlapját raktam ki a kezdőképernyőre chrome alól.
Az ujjlenyomatos gyors belépés így hiányzik, de amúgy funkciókban minden elérhető.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#14742) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Hamarosan lehet benevezek egy ilyen telóra, de szeretném megkérdezni tőletek, hogy a P10 Light-nak vagy a P9 nek van jobb képe? Színek kontraszt stb erre gondolok. Mert a leírásban látom, hogy más panellal van szerelve mind a kettő.

Köszönöm

(#14743) bluemirage válasza pp88 (#14740) üzenetére


bluemirage
őstag

Nehogy neki állj ilyen háttérrel még egy Nougat-os próbálkozásnak. :U
Nem kellett volna még elkapkodni a frissítést és pláne nem OTA-n keresztül.
Neked az utolsó stabil MM kell. Azzal kevesebb gondod lesz.
Neked Cunaja blogjából a Garanciális állapot visszaállítása javasolt, és a B182-t kell telepítened.
A ROM-ok telepítéséhez van általános leírás az összefoglalóban és az interneten is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#14744) pp88 válasza bluemirage (#14743) üzenetére


pp88
tag

Köszönöm szépen a tanácsot. Én is erre jutottam. Hogy menjen vissza a MM. De nekem ehhez is kell segítség. Ezért kerestem valakit itt Békéscsaba környékén. Nehogy tégla legyen a vége. Van OTP és CIB bank is a telefonomon. Ezek nekem fontosak. Munkaeszköz a P9. Szóval akkor a rootolás ezek szerint kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#14745) Balzak83 válasza pp88 (#14744) üzenetére


Balzak83
senior tag

A B182-re abszolút nem nehéz visszamenni, ha hivatalos romon vagy. Ha délután nekiállsz, szerintem lesz itt fent biztosan valaki, aki tud segiteni ha megakadsz. A verziószámokra figyelj oda, hogy a telefonodnak megfelelő legyen letöltve: L09/L19. Driverek legyenek a gépen helyesen feltelepítve, de ebben a leírás segít. Rollback ne maradjon ki. Más buktatója nincs a történetnek. Téglát igy nem tudsz belőle csinálni, max nem fog sikerülni, és marad minden ahogy volt.

A product kódot azért mindenképpen írdd ki magadnak papírra, biztos ami biztos, leírásban bent van, hol találod!

[ Szerkesztve ]

(#14746) kecsab


kecsab
csendes tag

Sziasztok! Egy hete használom a telefont, és többnyire nagyon elégedett vagyok vele.
(S7 és P9 között akartam választani, de a sima S7 a szolgáltatónál elfogyott a kívánt színben, mire dűlőre jutottam.)

Néhány apróság azonban bosszantó tud lenni, és nem tudom, bármelyikre van-e mód, hogy megváltoztassa az ember komolyabb beavatkozás nélkül.
- A hívásfogadás csak az ujj elhúzásával lehetséges, ha aktív a billentyűzár. Ha épp használom, elég egy koppintással felvenni. Szeretném, ha bármikor felvehetném egy koppintással.
- Az értesítési led színét nem tudom változtatni. Örülnék, ha legalább az online üzeneteknél eltérő színt lehetne beállítani.
- A GPS-t használva a telefon 10 perc után kiírta, hogy magas a hőmérséklet, ezért bizonyos funkciók leállnak. Ezen lepődtem meg legjobban. Persze, meleg volt, és a szélvédőn volt a készülék, de sokkal egyszerűbb készülékeknél sem történt ilyesmi soha.

Ami még nem tetszik, hogy egy menüpontban van a tárcsázás és a hívásnapló.

Ezeket leszámítva nagyon elégedett vagyok. Érdekelne a véleményetek, illetve hogy tudtok-e valamit javasolni a problémáimra.

[ Szerkesztve ]

(#14747) sirokipatrik válasza kecsab (#14746) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

A hívás fogadásra van megoldás. Lépj be az intelligens asszisztens menübe, majd válaszd ki a mozgásvezérlést. Itt menj a magasba emelés pontba, kapcsold be: hívások fogadása, hívások indítása (fent írja azt, hogy ez mire jó).

Menj be a beállítások-ba, válaszd ki az ujjlenyomat azonosító menüt, majd kapcsold be a hívás fogadást.

(#14748) Balzak83 válasza kecsab (#14746) üzenetére


Balzak83
senior tag

A hívásfogadást ujjlenyomatra is be lehet állítani, próbáld ki, hátha kényelmes. Az értesítési színt nem tudod alapból variálni, bár nekem van olyan app, ami pirosan jelez, szóval elvileg képes rá. Gps-re nincs ötletem, ilyen nalam még nem fordult elő, gyanús, hogy inkább az app pörgeti túl a telefont. Nálam waze, google map is hibátlan, akár több órán át, tokban használva. Ráadásul ilyenkor mindig fut mellette a Spotify is, pedig az is nagy fogyasztó. Tárcsázás/hivasnaplóra tudsz külön appot használni, pl. BB hub, de asszem talán a mezei facebook messenger is kezeli. Nekem egyébként kifejezetten tetszik a fülek közti váltás, abszolút átlátható.

(#14749) MK VII válasza kecsab (#14746) üzenetére


MK VII
veterán

Hívásfogadásra vannak opciók a beállításokban ahogy előttem már leírták.
Értesítő ledet plusz appal tudod megoldani.
GPS miatti melegedésed számomra ismeretlen.. Nálam sem fordult még elő sosem pedig közben töltőn is volt a készülék. Valószínűleg más appok is futottak a háttérben és pörgették a procit.
Tárcsázó ikont ki lehet húzni az alsó sávba. Hívásnapló meg a tárcsázóban van ahogy kb az összes telefonnál.

(#14750) Gabbbb válasza kecsab (#14746) üzenetére


Gabbbb
senior tag

-Nincs olyan telefon, ami nincs veszélyben, ha süti a kora)nyári nap a szélvédő alatt. Ez kiírja és lekapcsol.
-Amennyiben nem tetszik a gyári telefon alkalmazás, akkor használj másikat. Szerintem ez a legjobb:
[link]
Kicsit drága (2eFt körül van), de megéri, mert mindent tud, minden logikus, gyors és a kinézetét is teljesen át lehet variálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.