Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Huawei P9 téma összefoglaló
[Huawei P9-P9 Lite OFF Topikja!!]
Kötetlen beszélgetés a P9 és P9 Lite tulajdonosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) Zolcsika77 válasza Cunaja (#14250) üzenetére


Zolcsika77
csendes tag

Sajnos arra csak jövő héten lesz időm és lehetőségem, de gyanítom, hogy a folyamatos gmail, hangouts és play szinkronizáció.

Amúgy nem tudom elágszer megköszönni a segítséged.

[ Szerkesztve ]

(#14252) Cunaja válasza Zolcsika77 (#14251) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:B

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14254) Newlachka válasza #32839680 (#14253) üzenetére


Newlachka
őstag

"mert az egész egy nagy katyvasz" minden összefügg mindennel
na honnan idéztem? :)

(#14255) haspok07 válasza brainticket (#14224) üzenetére


haspok07
tag

Nem értem ezt az akku merülési problémákat. Nekem általában másfél nap alá nem megy a teljes merülés és a kijelző idő sem megy 5 óra alá.
A jelerősséghez annyit, hogy Budapesten lakok és dolgozom. Egy Asus router van otthon.

(#14256) bollizolee válasza haspok07 (#14255) üzenetére


bollizolee
tag

Addig örülj míg ennyit kibír a telefonod. Nem mindenki van ezzel így.

(#14257) hislah válasza haspok07 (#14255) üzenetére


hislah
aktív tag

Mikori a készüléked?

(#14258) #14121216


#14121216
törölt tag

Cunaja, nem tudok valahogy segíteni ebben az aksi merüléses dologban? Ez is szempont volt, mikor csak a P10-et vettem meg. S nem is csalodtam: már beállt nálam stabilan 7.5-8 óra kepernyőidőre. Ha hasznát veszed valami file-nek a P10-ről hogy sikerüljön stabilizálni a P9 romját, akkor szívesen segítek :)

[ Szerkesztve ]

(#14259) Cunaja válasza #14121216 (#14258) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

:R

A fenébe!
Kezdhetek elölről mindent. :W Már majdnem kész volt a B386 erre.
Ezt nézzétek!
Optimalizálja az energiafogyasztást a hosszabb használat érdekében. Optimalizálja az érintőképernyő érzékenységét. Optimalizálja a lehúzott állapotsor képernyőt fekvő helyzetben a világosabb megjelenítés érdekében. Optimalizálja az értesítési és emlékeztető képernyőket. A HiVoice hangerőt optimalizálja. Optimalizálja a Magazin az automatikus frissítés feloldását. Integrálja a Google biztonsági javításait a jobb rendszerbiztonság érdekében.
EVA-B389 Ez Kínában jelent meg, de szerintem nálunk is jönni fog.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14260) Septum15 válasza Cunaja (#14259) üzenetére


Septum15
aktív tag

Mi van a Huawei-el?
Hogy hogy ilyen "gyorsan" kiadtak egymás után 2 frissítést?
Nagyon várjuk és előre is köszönjük​ a Romot.

(#14261) Cunaja válasza Septum15 (#14260) üzenetére


Cunaja
Topikgazda

Tudják ők, hogy valami nem stimmel.
Az első Nougat amiben ezt látom leírva. Optimalizálja az energiafogyasztást a hosszabb használat érdekében
Már amúgy leszedtem, most kapom darabokra.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14262) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Telefon váltás előtt állok és a p9 a mostani akciókkal (Media, Edigital) esélyessé vált.

Sajnos nem volt időm sok oldalt visszaolvasni itt a fórumba de az utolsó pár oldalon csak azt látom, hogy mindenki telepít mint a veszedelem mindenféle verziószámok pörögnek stb stb... És gondoltam gyorsan bekérdezek, hogy mi a helyzet? Gyári állapotában ha megveszem a telefont és csak a gyári frissítéseket tolom fel rá amit magától felajánl akkor mi a gond?

Csak hobbiból faragjátok vagy valami gáz van a telefonnal?

Futólag elkaptam 1-2 kommentet ami a rossz akku időt emlegeti stb stb...

Kérlek valaki foglalja össze nekem röviden a dolgot!

Nagyon szépen köszönöm előre is!

(#14263) Sungoo válasza dssport (#14262) üzenetére


Sungoo
addikt

Bármilyen androidos topikba belépsz, a hozzászólások 99%-a a ROM cseréről szól. Tény, hogy az utolsó hivatalos frissítés nem minden készülék akkuidejének tett jót. Ettől függetlenül nyugodtan megveheted, és használhatod a gyári rommal, mint ahogy sokan tesszük ezt. Szerintem ezzel a hardrverrel, és ilyen garancia támogatással az egyik legjobb ajánlat a piacon, ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#14264) dssport válasza Sungoo (#14263) üzenetére


dssport
tag

Az biztos, hogy én nem szeretnék mindenféle ROMmal kísérletezni, az az elvárásom főleg ennyiért, hogy a rendszer gyárilag legyen jó.

Igazad van ár érték arányban nem igazán találtam jobb telefont! Sony Xperia X-en gondolkodtam még de gondolom annál sokkal jobb a p9 és itt nem csak a jobb kamerára gondolok hanem egyéb jellemzőkre is.

LG G5 még drága DTEK 60 szintén ezeknek várhatóan még soká fog beesni az ára és kicsit már unom szegény P6-ot aminek az akkuja most kezdi bemondani az unalmast 3,5 év nagyon intenzív használat után :)

Na mindegy nem akarom szétoffolni a topikot, csak azt akartam kinyögni, hogy a p6 kapott hideget meleget, volt hogy 6 órán keresztül a 60 fokos radiátoron felejtettem, milliószor leesett-szétesett-összeraktam. Tokban csak fél évig volt utána naturalba nyomta :D Mind a 4 sarka hiányzik úgy van pillanatragasztóval összefogatva :D De csak most kezd az akku rohamosan merülni ha nézek mondjuk egy youtube videót vagy stb stb... Kicsit torzít a külső hangszóró, de lényegében ennyi. Felesleges is lenne pl egy Samsunghoz hasonlítani, szóval alapvetően nagyon elégedett vagyok a márkával! Ezért is örülnék ha a P9 méltó utód lenne! legalább a p12-ig ha már így hármasával haladok :D

(#14265) dud998 válasza Cunaja (#14259) üzenetére


dud998
őstag

Nagyon jó, kíváncsian várom! :C

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#14266) #18001664 válasza Cunaja (#14259) üzenetére


#18001664
törölt tag

Ajánlom nekik, hogy gyorsan adják ki erre a régióra is! :D
Neked meg ezer hála, hogy ilyen alaposan átbújod a ROM-okat!

(#14267) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit zavar engem a meglehetősen erős melegedés akksitöltés közben, ráadásul az esetek döntő többségében nincs is igazán szükségem a gyorstöltésre, amit a gyári töltő ad (9V-2A). A régebbi Xperiámhoz van egy 5V-850mA-es töltőfejem. Szerintetek bármi hátrányom származna abból, ha ezt használnám a jövőben? Az akksira szerintem jótékony hatása lenne, vagy ez már túl kicsi töltőáram? A töltési idő lassúsága, ahogy említettem, legtöbbször irreleváns nálam. Le szoktam engedni 10% alá is, és onnan töltöm fel 100%-ig.
(Egyébként L09, gyári B378-cal, bő 2 nap üzemidővel, kb. 5 óra SOT-al, állandóan bekapcsolt mobilnettel, automata fényerővel, átlag felhasználással (beszéd, böngészés, viber kommunikáció)

Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#14268) Pgraph válasza dssport (#14262) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Szia!
Ahogy előttem is írták, gyári állapotot fenntartva, reszelés nélkül is teljesen vállalható a telefon. Nyilván a kihegyezett ROM-okkal adott esetben több kihozható belőle.
Nekem most egy hónapos kb., „gyári állapotos”, és meg vagyok vele így is elégedve, még mindig jó ajánlat szerintem. Egyébként én a vétel után hamar felraktam a felkínált Nugát frissítést, és már ezzel laktam be a telefont. Ez is segíthet abban, hogy gördülékenyebb, hibamentesebb legyen az átállás, már ha nem akarsz ROM-olni.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#14269) Lacy6 válasza dssport (#14264) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szia!
Én is az ár érték arány miatt vásároltam meg, de nekem nem igazán jött be. A gyári rendszer sokszor csinál furcsaságokat amiket nem értek. A korábbi HTC M8-al jobban megvoltam elégedve. Azért cseréltem le, mert több mint 2 éves volt és kezdett gyorsabban merülni. Erre az új telefon készenlétbe gyorsabban merül....
Amellett a memóriakezelése rossz, bezárja a külön telepített értesítési eszköztárt. A billentyűzetet írás közbe gyakran lecsukja, videojátszás közbe néha megáll.
Amúgy gyorsan betölt mindent, de az animációk sokszor akadnak, röcögnek.
Az érintő kijelző nem reagál túl jó, van hogy 1-2 mp-re megfagy a teló. Amúgy nemrég újratelepített legfrissebb gyári rendszer. A videója katasztrófa, fotóba viszonylag jó.
Ha újra kellen választani, akkor htc10-et vennék.
Végül lehet az lesz hogy romolgatnom kell...

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#14270) norba69 válasza dssport (#14264) üzenetére


norba69
senior tag

[link]
Itt Cunaja leírta az akkuproblémák jó részét.
Én csak a google backupot kapcsoltam ki, és megszűnt a merülés.

(#14271) ORCA58 válasza Pgraph (#14267) üzenetére


ORCA58
addikt

Jó minőségű töltővel nyugodtan töltheted. Az hogy lassabban tölt, egyáltalán nem hátrány, sőt előny. Ha melegszik az elméletileg csökkenti az élettartamát, bár a gyári töltővel nagy valószínűséggel nem annyira, hogy a telefont ne szolgálja ki.
Nem kell lemeríteni 10% alá, ha használat közben van rá mód nyugodtan rátölthetsz. A saját telefonom alig látja töltőjét. Mivel PC-vel dolgozom, legtöbbször az USB-re dugva töltögetem. Ráér töltődni, míg az asztalomon pihe.

(#14272) dssport válasza norba69 (#14270) üzenetére


dssport
tag

Köszönöm a linket, elolvastam. Csak az nem derült ki számomra, hogy mielőtt kikapcsolta ezeket a funkciókat, milyen képernyőidő/hány napos használat jött ki, amit problémának érzett. Mert mondjuk én ezek többségét használnám...

(#14273) bluemirage válasza dssport (#14264) üzenetére


bluemirage
őstag

Én maradtam az utolsó Marshmallow verzión (182-es).
Nekem kb. 1 hónapja van meg és a legjobb döntés volt. 2 naponta töltöm... ha hétvége is beleesik, akkor inkább 3 naponta. De vannak arra utaló jelek, hogy a korai vásárlóknál mintha az akksi is fáradna... nemcsak a Nougát nyúzza. Ha ez így is lenne, akkor ez csak jobban megerősíti, hogy a gyári gyorstöltő helyett a korábban leírtak szerint töltsél... De ez nálam is csak 1 év múlva fog kiderülni, hogy volt-e értelme.

Lassan egy hónap telt a korábbi hozzászólásom óta, de lényegében nem változott semmi. Azaz teljesen felesleges még Nougat-ra frissíteni. Az utolsó MM tökéletes.
1., Ne tévesszenek meg az utóbbi hetek hozzászólásai. Egyrészt ez - ahogy korábban is írták - a termék életciklusának ebbe a szakaszában természetes. Azaz a P9 túl van már a Zeniten' :U , így érthető, hogy mint minden hasonló droidos telefon topikban az első év után átmegy minden vad romolásba.
2., Cunaja tökéletes leírásai és segítsége sajnos olyanokat is bevisz a ROMolás erdejébe, akik egyébként erre egy XDA-s fórum alapján képtelenek lennének és köztük olyanok is lehetnek, akik talán még az egyébként kiforrot és stabil gyári MM-et sem tudnák kordában tartani... használni. Ez a hozzászólásokból is világosan látszik.
3., ... és az általános szabály.. egy fórumba főleg csak azok írnak akiknek gondjuk van... a sokszorosan több többség nem fogja naponta írni, hogy minden OK... milyen fólia legyen rá... milyen tok... milyen jó témát találtam stb... Mert ez már megtörtént az első évben...

Meliora sunt bono inimica

(#14274) zizike22


zizike22
tag

sziasztok valaki el tudja mondani nekem hogy hogy lehet a legegyszerubben ujra huzni rendszert ugy hogy vissza kapjam a téma alkalmazást és ne keljen rootolni?

(#14275) MK VII válasza Lacy6 (#14269) üzenetére


MK VII
veterán

Google billentyűzetet úgy elkúrták mint a szar.. Sokszor inaktív meg bezáródik, sőt ki is fagy.. Ez olyankor van, ha miközben chatelsz vagy bármit írsz és fent van a billentyűzet, lezárod a képernyőt.. Aztán mikor ujjlenyomattal feloldod akkor meg teljesen ki van fagyva a billentyűzet.
Google sara.
Merülés google sara.
Érintővel nem tudom mi a gondod. Az elején voltak kezdetni nehézségek régi romokkal, de helyrehozták.
Videójával sem tudom mi bajod van.. Teljesen vállalható...

Szóval. Akármerre is lépnél a P9-ről ugyan úgy meglennének a google szarságok.. Hogy merül, hogy a billentyűzet szar...

Azt kell belátni, hogy akármelyik márkát veszi az ember amin andorid fut, mindegyiken megtalálhatóak lesznek a google hibái. Ez alól a HTC sem lesz kivétel..

(#14276) MK VII válasza zizike22 (#14274) üzenetére


MK VII
veterán

Válaszoltam már..
Figyi... Anélkül, hogy nem tanulmányozod át Cunaja leírásait nem fog tudni senki segíteni...
Egy alap "műveltségednek" kell lennie hozzá mindenképp..

(#14277) Newlachka válasza MK VII (#14275) üzenetére


Newlachka
őstag

én ezt a bill hibát kiküszöböltem azzal,hogy a Gboard előtti utolsó frissítésnél letiltottam a frissítést.
Nem laggol, nem fagy. Viszont a Gboard-os frissítéssel egy halom szar volt.
Nekem már egy éves lassan a készülék, nem romolgattam eszeveszettül, és nem is fogok(tanultam a P7-nél történtekből). Amúgy van a közelemben az enyémen kívül még 3 P9(kettő itthon egy a kollégámnál) és ha nem úgy használja a telefont,hogy egész nap mobilnet/wifi, meg amikor megy a munka akkor energiatakarékoson van akkor 12-13 óra után(egész végig BT ON fülhallgató miatt)akkor ilyen 70%-ra merül le.
B378-on van, vagyunk mind a 4 P9-cel.

[ Szerkesztve ]

(#14278) zizike22 válasza MK VII (#14276) üzenetére


zizike22
tag

[link] erre gondolsz

(#14279) norba69 válasza dssport (#14272) üzenetére


norba69
senior tag

Mielőtt kikapcsoltam a google backupot éjfélkor feltöltöttem, reggel kilenckor 90%-on volt, majd 1,5 óra böngésző használat után 50%-ra merült, közben rendesen melegedett a telefon. Kikapcsolás után megszűnt a rendellenes merülés.

(#14280) Newlachka válasza bluemirage (#14273) üzenetére


Newlachka
őstag




Gazdámé...

[ Szerkesztve ]

(#14281) MK VII válasza Newlachka (#14277) üzenetére


MK VII
veterán

Sajnos Nougat alatt a Gboard az alapértelmezett és nem tudom törölni meg letiltani sem.. Nem lehet visszaállítani a régi Google billt.. :(

(#14278) zizike22
Igen arra.

(#14282) zizike22 válasza MK VII (#14281) üzenetére


zizike22
tag

az a kérdésem ha ujra akrom rakini a rendszert ahoz twrp és a b136 tol kel kezdenem vagy egyszeruen a legujabb rendszernek a update kicsomagolom evvel a huawei kicsimagoloval és azt fastbootal fel teszem?

(#14283) Sungoo válasza norba69 (#14270) üzenetére


Sungoo
addikt

"A viselés érzékelésnél letiltjuk a Google szolgáltatást, illetve a Google backup Transport alkalmazást"

Ezt a részt nem találom a beállításokban. Merre kell turkálnom?

(#14284) Newlachka válasza MK VII (#14281) üzenetére


Newlachka
őstag

dehogynem. állítsd be a swype billentyűzetet alapra, majd töröld le a gboard-ot és tedd fel EZT

(#14285) zizike22


zizike22
tag

akkor mi van ha a twrp nem jon be a hanger+ és bekapcsologombra?elvileg a nougatos t tettem fel de semmi valaki otlet?

(#14286) p2pp


p2pp
őstag

B386-al eltűnt a gyári naptáram is.
Persze a Play Áruházban nincsen.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#14287) MK VII válasza zizike22 (#14282) üzenetére


MK VII
veterán

Legjobb lenne, ha elkezdenéd előröl igen...
Rollback-ot felteszed aztán 3 gombossal az L09 C432B182 full romot. Onnan meg fel fogja ajánlani a B378-cat.
De mindig olvass és kérdezz... Inkább minthogy valami gond legyen.

Jelenleg, hogy is állsz? Mert arra még mindig nem válaszoltál, hogy hogy tetted fel a B383-at...
Írj le mindent, hogy mit csináltál a telefonnal..
Én megint pecázni fogok délután, de, ha tudok segítek..

(#14284) Newlachka
Nem tudom törölni a Gboardot.. Csak leállítás van.. Törölni nem tudom...

(#14288) Septum15 válasza Newlachka (#14284) üzenetére


Septum15
aktív tag

Kipróbáltam ezt és működik, a Gboardról a frissítést le kell törölni, majd letiltani, és ez mehet fel rá.
Valaki mondta még ma vagy tegnap, hogy a google backupop kikapcsolva sokkal jobb az akku idő, amikor haza jöttem megcsináltam, és úgy néz ki, hogy nem merül úgy, szóval azt is ajánlom azoknak akiknek nem létszükséglet.

(#14289) #18001664 válasza Newlachka (#14284) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nem lehet törölni a Gboardot!

(#14290) zizike22 válasza MK VII (#14287) üzenetére


zizike22
tag

három gobosan tettem fel a 386 os romot azota nincs meg a téma alk.most ott tartok hogy bootloader kinyitva elvileg a twrp a nougatos fent van és ezt akerom fel tenni Cunaja Rom EVA-L09C432B383 twrp segitségével az a kerdés hogy ez lehetséges vagy hagyam

(#14291) MK VII válasza zizike22 (#14290) üzenetére


MK VII
veterán

Lehetséges.
Csinálj egy TWRP Backupot Cunaja leírása szerint aztán mehet megint TWRP alól Cunaja romja.

(#14292) Septum15 válasza #18001664 (#14289) üzenetére


Septum15
aktív tag

Teljesen nem tudod, de a frissítéseket el lehet távolítani, majd le tiltani

(#14293) zizike22 válasza MK VII (#14291) üzenetére


zizike22
tag

az a baj hogy aa twrp ét sehogy se tudom elo csalogatni beddig fent van elvileg mindig a emui s jon be szoval vagy én vagyok a hulye vagy vaamit nagyon elcseszek

(#14294) Lacy6 válasza MK VII (#14275) üzenetére


Lacy6
senior tag

Swype-ot használom, htc-n jó volt itt nem.
Igazából nekem sok szempontból nem jött be a teló.
Most beleolvastam a HTC 10 fórumba és nem volt panasz merülésre.
A videó szerintem katasztrófa. kb olyan érzésem van mintha egy sima hd videó lenne felskálázva full hd-ra agyonhúzott kontraszttal.
De ez látszik több tesztvideonál is.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#14295) MK VII válasza zizike22 (#14293) üzenetére


MK VII
veterán

Akkor nem jól nyitottad a BL-t és azért nem megy fel a TWRP...
Ismételd meg a BL nyitást aztán utána mehet fel a TWRP.

(#14296) zizike22 válasza MK VII (#14295) üzenetére


zizike22
tag

a fastboot menube olyan van hogy PHONE Unlocked és FRP Unlock ezek jok vagy nem

(#14297) Septum15 válasza zizike22 (#14296) üzenetére


Septum15
aktív tag

Annak kell lennie. Ez után mehet a TWRP flash

(#14298) #18001664 válasza Newlachka (#14284) üzenetére


#18001664
törölt tag

Van még valaki, akinek ilyen silány a mobilhálózati jele? Nem egy faluban, Debrecen külterületén lakok. 3 napja ïrtam a Telekomnak emiatt, válasz még nem jött!

(#14299) zizike22 válasza Septum15 (#14297) üzenetére


zizike22
tag

igen az meg tortén már elvileg mivel tudom elo hozni mert amugy a gyári jon be álandoan ha ugy csinálom

(#14300) #14121216 válasza #18001664 (#14298) üzenetére


#14121216
törölt tag

Neked mitől fekete a menüd? Valamelyik téma változtatja át fehérről? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.