Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) bezo076


bezo076
tag

link Nah jövőre lehet hogy Mediatek procik lesznek a Huawei telefonjaiban....
Itt a vèg....🤔

[ Szerkesztve ]

(#12102) darkmann válasza bezo076 (#12101) üzenetére


darkmann
őstag

Miért lenne itt a vég? Ez egyelőre még csak találgatás. De nem lennék meglepődve, ha a Mediatek processzorok a Huawei miatt táltosodtak volna meg. Lehet, hogy a Huawei részesedést vásárolt, vagy valamilyen technológiai egyezséget kötöttek. Eddig csak messziről ugatta a Mediatek SOC-k teljesítménye a Qualcomm procikét, de az új Dimensity család már elég pariban van velük.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#12103) bezo076 válasza darkmann (#12102) üzenetére


bezo076
tag

Neked legyen igazad....viszont egy èvek alatt kidolgozott saját fejlesztèsü procira sokkal jobban lehet optimalizálni az adott Android verziót,mint egy át vett technologiát.Az új telefonoknál pedig majd az ismeretlen fagyások...gyors merülèsek....stb lesz majd.Hisz ahogy a közmondás is tartja...közös lónak....!De majd meglátjuk....

[ Szerkesztve ]

(#12104) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

A mai naptól én is boldog P30Pro tulaj lettem, Samu A70et váltottam. Telenornál vásároltam egy 6/128gigás változatot (8gigás sajna nem volt) jégkristály színben. Valami eszméletlen szép , mikor először kibontottam koppant az állam a padlón. Fél napja használom még csak, eddig nagyon pozitívak a tapasztalataim. Gyönyörű, gyors, kijelző nagyon szép, az az egy szem hangszoró brutál jól szól. Kamera nagyon ott van a szeren. Szinte alig melegszik, frissitések és játék alatt is max langyoska. Nagyon jól testreszabható, még nem laktam be teljesen, szerintem holnapra leszek meg vele.

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#12105) Dzsekó


Dzsekó
addikt

10.1-re frissült a teló. Azóta két gondom van. Ha fogadok hívást, akkor kb. 4-5 mp-ig csak "hallózok" mire felépül a kapcsolat és elkezd számolni a hívás számláló. Régen kagylófelvétel után rögtön lehetett beszélni. Ez nagyon idegesítő. Másnak is van ilyen?
A másik anomália, hogy a fájlok alkalmazás angol nyelvű lett "internal storage" "memory card", "network neighborhood" stb. Vissza lehet ezt valahogy magyarra kapcsolni?
Köszönöm!

(#12106) Anya11 válasza mrdreamer (#12051) üzenetére


Anya11
csendes tag

Szia, mindenképp be kell jelenteni a rendőrségen. Nekem anno az S3amat nyúlták le munkahelyen, egy hónapja vettem 60ezerért. 50ezer felett már nagyértékűnek számít. Azt mondta akkor a rendőr h amint sim kártyát tesz bele valaki már meg is van a telefon, egy próbát megér... Nekem úgy lett meg h kb 3 hét múlva felhívta a megtaláló(?) a férjemet.

(#12107) pontyos válasza Dzsekó (#12105) üzenetére


pontyos
senior tag

Na ez érdekes, ez nekem csak most, hogy leírtad tűnt fel! Valóban sokszor előfordul, hogy "halló, itt vagy?" Pár másodperc múlva jön a válasz. Itt vagy? Hmm.. szóval nekem is!

(#12108) Dzsekó válasza Dzsekó (#12105) üzenetére


Dzsekó
addikt

A fenti alkalmazások közül (ahol a wifi, képenyőforgatás, mobiladat, stb. van) eltűnt a képernyő tükrözés a 10.1-es frissítéssel. Ráadásul az ígért meetime sincs benne. Egy rakás fos ez a 10.1. Most miért kellett kivenni a reklám mentes gyári képernyő tükrözés alkalmazást?

(#12109) siskad válasza Dzsekó (#12105) üzenetére


siskad
őstag

Nekem is 10.1 van fent, viszont nekem egyszer sem volt még, hogy ne hallottak volna rögtön., illetve nekem a Fájlok alkalmazás is teljesen magyar.

Xiaomi 13

(#12110) Dzsekó válasza siskad (#12109) üzenetére


Dzsekó
addikt

Milyen verziójú a fájlok nálad? Nálam 10.6.2.302
Csináltál alaphelyzetbe állítást frissítés után?
Én nem, de nem is szeretnék.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12111) Dzsekó válasza pontyos (#12107) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nálad a fájlok angol nyelvű?
"internal storage" "memory card", "network neighborhood" stb.

(#12112) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Magyarul van és minden működik 10.1-en:

¯\_(ツ)_/¯

(#12113) siskad válasza Dzsekó (#12110) üzenetére


siskad
őstag

Ugyanez a verziója, mint neked. Nem csináltam visszaállítást.

Xiaomi 13

(#12114) Sztyepadzso válasza Dzsekó (#12105) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szia,
Nekem német a telefon nyelve, de néha angolra vagy magyarra állítom át egy rövid időre(azért nem fix magyar, mert úgy nincs G. Assistant). Ha az alkalmazás engedi, akkor a rendszerbeállítás helyett sokszor magyar nyelvet választok, ahogy tettem a Mi Bandage - nál is(+ az magyar app).
Ott is összekuszálódtak a nyelvek.
De végül visszaálltam 9-re majd 10-re(195).

(#12115) dbius válasza Sztyepadzso (#12114) üzenetére


dbius
veterán

Most már van Magyar nyelven is Google assistant. Vagy két hete volt téma, hogy a google Discovery helyett az jön be, mert aktiválták. link

(#12116) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Valahogy azt be lehet állítani, hogy ne felejtse el kikapcsolás után a fényerő beállítást ? Gondolok itt arra, hogy mindig kikapcsolom az automata szabályozást, de leállitás/bekapcsolás után ujra aktiválódik ?

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#12117) Zsoleszhun válasza CartmanLand0 (#12116) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem.

¯\_(ツ)_/¯

(#12118) darkmann válasza Dzsekó (#12108) üzenetére


darkmann
őstag

Vezetéknélküli kivetítés nem ugyanazt tudja mint a képernyőtükrözés?

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#12119) CartmanLand0 válasza Zsoleszhun (#12117) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Értettem :CMondjuk elég nagy hülyeségnek tartom, de ez legyen a legnagyobb baja.

[ Szerkesztve ]

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#12120) Sztyepadzso válasza dbius (#12115) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi a linket!

(#12121) F e Z o


F e Z o
veterán

10.1-nél a kamerabeállításoknál nem tudom bekapcsolni a Leica vízjelet, inaktív az opció.

H2O über alles!

(#12122) thesound


thesound
őstag

F e Z o

Nálam megy. 10.1

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#12123) poczy válasza F e Z o (#12121) üzenetére


poczy
csendes tag

Az előlapi kameránál inaktív csak. Legalább is, nálam. Szintén 10.1

(#12124) darkmann válasza bezo076 (#12101) üzenetére


darkmann
őstag

Egyébként eszerint a hír szerint már jelenleg is van több Huawei készülék is Mediatek SOC-val: [link]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#12125) Dzsekó válasza darkmann (#12118) üzenetére


Dzsekó
addikt

De közben megtaláltam ezt a vezetéknélküli kivetítést, de nem ez volt a neve és rögtön csak elkezdi keresni a TV-t, nincs semmilyen felülete, másikkal el is tudtam menteni a TV-ket.
Érdekesség, ha felteszem a castto appot, akkor beugrik a mentett hálózatokhoz, de azt máshogy nem tudom elővarázsolni.
Azt meg tudja nekem valaki mondani, hogy fájloknál hogy lehet nyelvet váltani?
Érdekes, hogy csak nálam angol nyelvű, nekem ráadásul magyar nyelvű a telefonom. Szóval nem igazán értem a dolgot, hogy ez miért lett. A fájlokat meg nem tudom eltávolítani, mert gyári app.

(#12126) koxmatyi válasza Sztyepadzso (#12098) üzenetére


koxmatyi
tag

Köszi igy jobb,nincs elmosodva a háttér

(#12127) pontyos válasza Dzsekó (#12111) üzenetére


pontyos
senior tag

Nem. magyar minden!

(#12128) Sumptuous válasza koxmatyi (#12126) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Régen mit meg nem adtunk volna az ilyen "bokeh"-ért, mostmeg... :W ;]

(#12129) Sztyepadzso válasza dbius (#12115) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Rámentem, szar.
Maradok a németnél meg angolnál. Kérdi, hogy milyen nyelven akarok kommunikálni, kiáválasztom, azóta is letölt... (minden neten).

(#12130) F-ECT$ válasza Sztyepadzso (#12129) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam se jut tovább a nyelv letöltésnél.

Dive ever, work never.

(#12131) njnl válasza Dzsekó (#12125) üzenetére


njnl
aktív tag

Ha az alkalmazásokon belül megpróbálod eltávolítani a Fájlok frissítéseit?

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#12132) Dzsekó válasza njnl (#12131) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nyertél, nagyon szépen köszönöm! :R

Meetime-ot nem babrálta valaki 10.1-en? Találtam 2db hsz-t, a rendszer alkalmazások között rákeresve kilistázza, de ezt nem tudom elindítani, appként nem szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#12133) dbius válasza Sztyepadzso (#12129) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld meg a Google alkalmazás adatait törölni és frissíteni újból.

(#12134) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Aki vezeték nélküli fülhallgatóval használja a telefont milyen fülest használ? 2. generációs airpodsal próbáltam, de max hangerőn is nagyon halkan szól. Sajnos leszűkíti a potenciális fülesek körét az, hogy csak és kizárólag earbuds kialakítású (azaz nem agyabadugós) füleseket bírom elviselni a fülemben. Amik szóba jöhetnek az a Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 vagy pedig a Huawei Freebuds 3. De félek kicsit a vásárlástól, mert az van bennem, hogy mi van, ha ez is halk lesz. :F

(#12135) vlesi69 válasza darkmann (#12124) üzenetére


vlesi69
senior tag

Mig tart a Huawei elleni szankció addig átálltak a Mediatek procikra, de így is gugli nélküliek. Később meg meglátjuk mi lesz mert én részemről sajnálnám ha emiatt nem lenne europába Huawei.

(#12136) p2pp válasza Putyin90 (#12134) üzenetére


p2pp
őstag

Kár, h az agybadugós fülest nem birod,
mert nekem olyan az Am-61, mintha Dj-ben
lennék a hangfalak előtt. :) De tényleg.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#12137) dbius


dbius
veterán

Nekem eddig nem jött a frissítés (C432) semmilyen módon, azonban ez alapján megnéztem az Erecovery-t és abban már látta a 10.1.123-at. Végig is csináltam, megmaradt minden adatom, majd utána már a szoftverfrissítés talált egy pár megás frissítést (patch2).

(#12138) adomok válasza dbius (#12137) üzenetére


adomok
tag

Erecovery módban nekem is látja az új verziót. Akmor nyugodtan telepíthetem onnan, nem fogja gyalulni a telefont?

(#12139) rvp20 válasza dbius (#12137) üzenetére


rvp20
csendes tag

Én C431-en vagyok, nekem se találja semmilyen módon a frissítést, megpróbálom én is igy :)

(#12140) rvp20 válasza adomok (#12138) üzenetére


rvp20
csendes tag

De sajnos, gyalulni fogja, backupolj minden adatot előtte!

(#12141) dbius válasza adomok (#12138) üzenetére


dbius
veterán

Xda-n azt írták gyalul mindent, de nálam minden megmaradt! Fotók, programok, beállítások, minden!

(#12142) Tulku válasza Sumptuous (#12128) üzenetére


Tulku
veterán

Nem mindegy, hogy az optika és a nagy érzékelő csinálja a bokeh-t, vagy egy szoftver...
Mint kiderült, az utóbbi, baromira nem ugyanaz, mint az előbbi...
Én vetettem fel a szupermakró módot, mivel tudom, hogy ekkor tág a rekesz, tehát hála istennek nem kapcsolja be a szoftver a mesterséges bokeh-t...így tudok tárgyfotót készíteni, mert semmilyen más módban nem tudok...

(#12143) adomok válasza dbius (#12141) üzenetére


adomok
tag

Hát lehet, akkor még várok, mert nincs kedvem újra belakni, ha mégis gyalulna

(#12144) Sztyepadzso válasza dbius (#12141) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nem rosszmájúságból, de kíváncsi vagyok, mennyi embernek fog bejönni a 10.1(én visszaálltam 10. 0-ra, mert nekem nem)

(#12145) F-ECT$ válasza Sztyepadzso (#12144) üzenetére


F-ECT$
titán

Én fel se tettem az olvasottak alapján.

Dive ever, work never.

(#12146) Csabex válasza F-ECT$ (#12145) üzenetére


Csabex
őstag

Én sem... Ha a cégnél gépre dugom vmi miatt, akkor azonnal dobja fel, de alap esetben szerencsére nem zargat :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#12147) Zsoltg4s válasza Sztyepadzso (#12144) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Gyári hívásrögzítő hiányzik. Ellenben sokkal jobb az ujjlenyomat olvasó.
Más hátrányát nem látom, de előnyét sem.

[ Szerkesztve ]

(#12148) siskad válasza Zsoltg4s (#12147) üzenetére


siskad
őstag

Az ujjlenyomatolvasó nekem is sokat javult

Xiaomi 13

(#12149) njnl válasza Sztyepadzso (#12144) üzenetére


njnl
aktív tag

Nekem nincs vele nagy bajom. Ujjlenyomat, arcalapú feloldás sztem is jobb. Készenléti fogyasztás mintha kisebb lenne, gyorsindítót nagyon bírom.

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#12150) darkmann válasza njnl (#12149) üzenetére


darkmann
őstag

Nekem mintha mobiladat kapcsolattal is kevesebbet fogyasztana, mint a 10.0-n.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.