Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:28:49

LOGOUT.hu

Mate 20 pro témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) Kis Tigris válasza Sátán44 (#15491) üzenetére


Kis Tigris
tag

Miii??? Hogy hogy lezárták a nyomozást?? 5 évig kell hogy benne legyen a körözési rendszerben...
2019. 03. 14-én tettem feljelentést, s attól számított 5 év:
"A dolog körözésének a Hermon-Könyir rendszerben való nyilvántartása: 2024.03.14-ig tart."
Nekem is ellopták, s 3 hónap után meg is találták... Mondta is a rendőr, hogy ne számítsak gyors eredményre, van mikor 1-2 év múlva lesz meg a telefon. Szóval hosszú távon is van rá esély. Nekem szerencsém volt, elég hamar buktak vele :)

(#15502) Kis Tigris válasza Kis Tigris (#15501) üzenetére


Kis Tigris
tag

Ha érdekel a teljes sztori (a feljelentéssel meg a rendőrség hivatalos irataival együtt) [itt megtaláljátok a sztorit] , érdemes átolvasni, hogy mit tegyünk s főleg hogy mit ne tegyünk ha ellopták vagy elvesztettük a telefonunkat. :))

(#15503) kattamaki válasza balpis (#15500) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Erre gyanakszom én is, mert előtte nem történt ilyesmi (sem).

[ Szerkesztve ]

(#15504) kattamaki válasza kattamaki (#15503) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Esetleg nem facebookos helyen megvan a történet?
Nem vagyok fennt facebookon.
Köszönöm előre.

(#15505) geryboro


geryboro
senior tag

szervizelesi tortenetem ujfent.
a TMX egy rakat sz*r.
nem tudom milyen minosegbeli szervizelesi folyamatokat tesznek a
felhasznalo megelegedettsegeert, de ujfent negativ tapasztalatot szereztem.
7 napos szerviz intervalum pozitivuma mellett az alabbi negativ tapasztalatok maradtak:
a telefont ugy adtam be, hogy szoftver frissites utan a firka funkciot nem lehetett kikapcsolni, valamint a kijelzo nehol felreerzekelt(hydrogel folia volt rajta), igy
kello keppen bezavart mindenben.
ezen felul nem is lett volna problema, de a SIM 1 foglalat hasznalhatatlan volt.
2 kartya hasznalata eseten ez kritikus.
ugye az akksi csere az altalanos dolog, mivel hasznalatbol adodoan csokken a teljesitmenye, valamint a telefon kamera objektiv belulrol poros volt,
igy jogosan kovetkeztethetek arra hogy ha vizallo volt a keszukek(az elozo tipusazonos keszulek nem volt az, IP tanusitvanyt megkovetelo hatarertekeken belul elazott.), ezt a tulajdonsagat elvesztette, igy gyari hibaskent csere igenyt tarthatok ra.

a szerviz history:
hatlap csere
sim modul csere
main csere
kijelzo csere

akksi csere elmaradt.
ha maint csereltek, miert maradt meg az azonos szoftver es azonos IME kombo?
ezt nem ertem es nem is szeretnem megerteni.
kijelzo csere, ugyanugy felreerzekel a kijelzo tapicskolas kozben, es gepelesnel
eleg gyakori volt a firka a kijelzon, folia nelkul.
main csere, SIM modul csere, a SIM 1 foglalat ugyanugy diszfunkcionalt.
(csak igy mellekesen jegyzem meg, DIGI + Bluemobile komboval uzemelt a keszulek,
ez mellett SIM 1 Blue, SIM 2 DIGI, volt olyan hogy sim csere mellett mind 2 mukodott vagy 3 percig, de volt olyan hogy egyik sem. Ezt sem ertem es nem is szandekozok megerteni, mivel nem erdekel.), ez a tulajdonsaga legujabb MIUI-ra valo felfrissites utan jott kb. 1 hettel kesobb, mint a firka is, de ez mellett felreerzekelt a kijelzo mar elotte is.
ezek utan ugy kaptam vissza a keszuleket(mint az elozo vizkaros telefon eseteben),
hogy a hatlapot kisujj koromveggel 1-az 1-ben feltudnam szedni, itt a vizallosag teljes mertekben megcafolhato.
elozo keszulekem T-Mobile szolgaltatos volt,
jelenlegi keszulek Vodafone szolgaltatos.

Mind a 2 keszulek szervizelesi ritualejan megbotrankoztam, igy reszemrol ez volt az utolso hogy szolgaltatos, illetve a TMX-hez kotheto szervizelesi kapcsolattal rendelkezo keszuleket vasaroljak ,es birtokoljak.
a telot lepasszoltam egy csaladtagnak jatszos telefonnak,
nincs idom es mentalis energiam vele foglalkozni, garanciazgattatni, rohangalni, stb...

Alternativ keszulek temaban viszont varom a tanacsokat.
Ki mit ajanl, ami hasonlo tudasu legyen, minel jobb kameras, es ha lehet ne legyen tepisfon.

szempontok:
-vizallo(valós!)
-hatlapi objektiv
-Gapps Gplay es Gpay miatt.
-sztereo hangszoro
-SoC lehet erosebb
-nagy akksi
-AMOLED kijelzo
-60Hz+ kijelzo

varom a valaszokat.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#15506) Kis Tigris válasza kattamaki (#15504) üzenetére


Kis Tigris
tag

Csak FB-on van fent, ott érdemes megnézni, már csak a hozzászólások miatt is. Valakinek a FB-ján keresztül is meg tudod nézni.

(#15507) dutrás válasza geryboro (#15505) üzenetére


dutrás
őstag

P30 pro vagy a NewEdition változata.

P50 pro/P40 Lite

(#15508) Szpisti válasza geryboro (#15505) üzenetére


Szpisti
addikt

Arra én is kíváncsi vagyok, hogy melyik mobilt nem a TMX szervízeli Magyarországon. Az Apple készülékeit tuti nem. Ezen kívül nem tudom melyik márka lehet még. (Mondjuk anno a HTC One telómat a lengyel márkaszervízbe küldte ki a Telekom.)

(#15509) geryboro válasza dutrás (#15507) üzenetére


geryboro
senior tag

P40 nem?

#15508: szerintem magyarban nem fogok tobbet szervizeltetni az tuti.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#15510) haladó válasza dutrás (#15507) üzenetére


haladó
tag

Egyéb opció? Mate 20 pro-nak nem nagyon van alternativája. Find x2 pro jó lenne, csak az tab méret.

(#15511) dutrás válasza geryboro (#15509) üzenetére


dutrás
őstag

A P40 pro már GMS nélkül érkezik bár megoldható a telepítése. A mobilfizetés még nincs engedélyezve a Huawei rendszerében de a banki alkalmazások működnek.
Ha el tudod fogadni a HMS "hiányosságait" akkor egy nagyon jó telefon van a kezedben. Nálunk P40 Lite is van itthon és megvagyunk a Google alkalmazásai nélkül. Ajánlom hogy érdeklődj a P40 pro topikjában.
Ha ez nem jön be marad a két előzőleg ajánlott készülék ha stabil hosszú üzemidőre képes jó kamerás képességekkel rendelkező telefont akarsz.

P50 pro/P40 Lite

(#15512) kattamaki válasza Kis Tigris (#15506) üzenetére


kattamaki
csendes tag

Köszönöm. 😃

(#15513) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Van aki használ Snorkeling tokot?
Valahol lehet kapni magyar webshopból vagy csak amazon? :D

(#15514) Sátán44


Sátán44
addikt

Az eddigi összes mobilján elvesztheti a Google-támogatást a Huawei
[link]

Asszem ennyi volt, sajnálom a céget. Első olyan telefonom volt, amivel soha nem volt gondom.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#15515) Litván Zongora válasza Sátán44 (#15514) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Nekem is az első telefonom ez, amit lassan 2 év után sem tudnék másra cserélni jó szívvel. Ezt nem hiszem el... :(((

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#15516) Skynet258


Skynet258
veterán

Hát ugyanez, két Mate 20 Pro is van itthon és eddig mindig max 1 év után viszketett a tenyerem. Most meg csinálok egy képet ezzel a nyomorulttal és elégedetten dőlök hátra; áhh, nincs mire cserélni (értelmes ársávon belül). Hát basszus. A Google szolgáltatásokhoz meg úgy hozzászoktam, hogy amikor a HMS only Huawei-ek voltak nálam tesztre, rendesen hiányzott egy csomó minden. :((( Ha erről lekerül a Google pakk, ráadásul még eladni sem lehet majd max gombokért.
Szopacs, remélem legalább ezen megmarad minden a mostani álapotában és akkor még egy jó ideig tudjuk nyúzni...

https://geekpulse.hu

(#15517) Szpisti válasza Skynet258 (#15516) üzenetére


Szpisti
addikt

November 3-án USA elnökválasztás, reméljük nem marad Trump...

(#15518) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Ez gáz. Ha valaki vett új Huawei készüléket, akkor tisztában volt vele, hogy nem kap rá támogatást. De speciel a mi készülékünknél szó sem volt ilyenről, és ha ezt meg merik lépni, ez egy ... húzás. Rengeteg felhasználóval fognak kicseszni, nagyon bízom benne, hogy ezt nem teszik.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#15519) madgie válasza Skynet258 (#15516) üzenetére


madgie
titán

Érdekes, nekem egyedül a kamera az, amin fel szoktam bosszantani magam (eszméletlenül lassan reagál időnként ,az asszony ezeréves 6S-e sokkal reszponzívabb, ha kameráról van szó), egyébként viszont nagyon szeretem, jó a kijelző, jó az akkuidő, drónozás közben is szubjektív élesebb a feed repüléskor, mint iPhone X-en... szóval jó kütyü. Nem is tudom, mit vennék helyette, az iPhone 11 irreálisan drága (nekem), droidból meg szintén drága, ami jó (és általában az sem igazán jobb - sőt! - mint a M20 Pro).

(#15520) Ádám16


Ádám16
addikt

Az a baj ezzel, hogy totál tönkreteszik a készülékemet. Olyan appok nem lesznek számokra elérhetőek, amik a munkámhoz, mindennapjaimhoz elengedhetetlenek, és nem akarok bíbelődni azzal, hogy felvarázsoljam a GMS-t.

Max beteszem a fiókba, mert szerinte is gombokért lesz így max eladható. Pedig számomra hibátlan készülék.

(#15521) dualcore


dualcore
őstag

Az a baj, hogy értelmes ársávban nincs alternatíva ami megüti a szintet. De ha szigorúan vesszük, akkor meg magas ársávban sincs.

(#15522) Jack Oneill válasza Szpisti (#15517) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igy legyen. Ez egy nem normalis. Es remelem, a regi rend is visszaall.

(#15523) Ádám16 válasza dualcore (#15521) üzenetére


Ádám16
addikt

S10+-t egész jó árban szórta ki a Telekom nemrég. Gondolkodtam is rajta, hogy kipróbálom, de a M20P minden téren megfelelt, így feleslegesnek tartottam.
Én esetleg oda fogok váltani, ha beüt a szar.

(#15524) Jack Oneill válasza Ádám16 (#15523) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En meg a Xiaomi gyarton gondolkozom, de szerintem rajuk is ugyanez var idovel, ha ez az orult marad.

(#15525) Krinyo


Krinyo
senior tag

Nem eszik ezt ennyire forrón, nem fog csak úgy pikkpakk eltűnni a Google a telóból. Az Emui 11 viszont így már nem lesz feltéve, ha Google nélkül érkezik. 1-2 évet még simán ki fog bírni így is remélhetőleg.

(#15526) bajnokpityu válasza Ádám16 (#15523) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pontosan. Anno majd dupla a került, annyival nem jobb. De most alig masfelszeres az ára, annyival viszont jobb. Szóval minimum 1 alternatívája van a m20p nek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#15527) vasi89


vasi89
addikt

József körúti szervizbe vitt valaki mostanság telefont? Lehet még kérni cserekészüléket vagy muszáj leszek magamnak intézni? Egy időben adtak de most nem tudom mi a helyzet.

(#15528) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Reagált a Huawei.
[link]

(#15529) Krinyo válasza Jack Oneill (#15528) üzenetére


Krinyo
senior tag

:D

(#15530) dualcore válasza Ádám16 (#15523) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem az a baj hogy a Samu nem jön be, így az nem opció. Max ha nagy gubanc lesz, akkor xiaomi, vagy honor.

(#15531) Jack Oneill válasza dualcore (#15530) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de azokra is ugyanaz a sors vár. Hivatalosan még nem, de már kiszemelték őket is. Itt az a cél, hogy Kínának most betegyenek. A Honor meg amúgy is =Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#15532) RR-13 válasza Jack Oneill (#15528) üzenetére


RR-13
őstag

Na azért ez már jó hír egyelőre. :K

(#15533) dualcore válasza Jack Oneill (#15531) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor majd lesz valami, addig kihuzom a mate 20 pro val.

(#15534) Krinyo


Krinyo
senior tag

Ősszel az USA várható trumplitlanítása után szerintem megoldódik a gond.

(#15535) haladó


haladó
tag

Jöhetne ebből a szériából is egy new edition.

(#15536) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

Tegnap rájöttem, hogy a fénnyel festés funkcióval villámot is lehet fotózni :DD
Illetve végre kipróbáltam a vízálló tokot ami majd 1 éve megvan csak még nem volt rá lehetőségem. Szerintem baromi jó videókat csinál a víz alatt. A váltás a felszin és a víz alatt is gyorsan reagál

(#15537) vasi89 válasza dualcore (#15530) üzenetére


vasi89
addikt

nálam is a oneplus egyenlőre ami szóba jöhet de ezzel az árazással felejtős amíg nem lesz normális konstrukcióban előfizetés mellé.

(#15538) Vizinyenyec válasza Vizinyenyec (#15536) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

A tok amit használtam és egy demó videó ha valakit érdekel:
https://youtu.be/HAYQ674XolU [link]

[ Szerkesztve ]

(#15539) dutrás válasza Vizinyenyec (#15536) üzenetére


dutrás
őstag

A villámról rakhatnál fel képet. Érdekes lenne.

P50 pro/P40 Lite

(#15540) Vizinyenyec válasza dutrás (#15539) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

Ez egy 5 perces kép. Sajnos messze csapkodtak, de telefontól szerintem ez nem rossz

[ Szerkesztve ]

(#15541) dutrás válasza Vizinyenyec (#15540) üzenetére


dutrás
őstag

Remek kép. Köszi

P50 pro/P40 Lite

(#15542) Vizinyenyec válasza dutrás (#15541) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

Ablakon keresztül csináltam mindet. A tetőről jobb lett volna de oda sajnos nem volt időm kimenni

(#15543) Skynet258 válasza Vizinyenyec (#15542) üzenetére


Skynet258
veterán

Tök jó képek lettek, eszembe sem jutott a fénnyel festést villám fotózásra használni, ügyes ötlet! :R

https://geekpulse.hu

(#15544) dutrás válasza Vizinyenyec (#15542) üzenetére


dutrás
őstag

Gratula a képekhez.
Én pár hete sorozattal meg manuálisan fogtam be egyet egyet

P50 pro/P40 Lite

(#15545) Krinyo válasza Vizinyenyec (#15538) üzenetére


Krinyo
senior tag

Kár, hogy már nem találok sehol ilyen tokot...

(#15546) sixpak válasza Skynet258 (#15543) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az a mode mit csinál az ISO-val?
Feltolja tökig?
Nem egyszerűbb manual mode, iso50, aztán kalap?
Nem próbáltam még, azert kérdem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15547) Krinyo válasza sixpak (#15546) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ha megnézed a kép adatait, akkor pl. a legutolsó 23,1 mp-es záridő és 64-es ISO...

(#15548) Vizinyenyec


Vizinyenyec
aktív tag

Az utolsó képem még megosztom mert ez a szenzort dícséri!
Nem is bíztam benne hogy valamit is sikerül lekapni mert messze volt már a vihar és a tv is ment. Elsőre tényleg azt hittem de belenagyítva elég sok lecsapó és felhő alatti villám látszik a képen :DD

(#15549) Vizinyenyec válasza Krinyo (#15545) üzenetére


Vizinyenyec
aktív tag

Én még blade4 korábbi fórumtárstól vettem.
Ő elvileg innen rendelte:
https://almastokok.hu/Huawei-Mate-20-pro-vizallo-tok
Az a fura hogy képek alapján nem jó hozzá még is ezt a linket rakta be tavaly szeptemberben.

@dutrás: sorozattal nem érdemes próbálkozni ahoz nagy mázli kell, én mindig hosszúzáridővel szoktam csinálni a dslr-el is.

[ Szerkesztve ]

(#15550) csipesz_70 válasza Krinyo (#15545) üzenetére


csipesz_70
csendes tag

Innen rendeltem ma 4266Ft
#Aliexpress US $5.99 30%OFF | For Huawei Mate30 Pro P30 Waterproof IP68 Diving Dustproof Phone Case for Huawei Mate 20 Pro Full Sealed Outdoor Sport Coque
link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.