Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) ms73 válasza St3ven (#4449) üzenetére


ms73
csendes tag

Szia.
Visszaraktam a rendszerappok közé,de az engedélyeztetés nem megy,az az igazság ilyet még nem csináltam.leírnád hogy csináljam?

(#4452) St3ven válasza ms73 (#4451) üzenetére


St3ven
addikt

Fájlkezelőben hosszan nyomj egy másik rendszeralkalmazáson, majd a felugró menüben válaszd a Permissions (Engedélyek) menüpontot. Jegyezd fel, hol vannak pipák, majd ugyanígy állítsd be a Calendar app esetében is. A végén egy újraindítás kellhet.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4453) ms73 válasza St3ven (#4452) üzenetére


ms73
csendes tag

Az acalendart töröltem,a gyárit ahogy írtad rendeztem. Most meg állandóan ezt írja:A naptár alkalmazás com.android calendar folyamata váratlanul leállt.Kérjük próbálja újra.

(#4454) ms73 válasza St3ven (#4452) üzenetére


ms73
csendes tag

Nekiláttam mégegyszer, most meg már hiába teszem be a system/app-ok közé nem jelenik meg sehol,pedig az engedélyek is ugyanúgy vannak beállítva,mint az összes többi app-é.Telepíteni se tudom sehonnan.

[ Szerkesztve ]

(#4455) St3ven válasza ms73 (#4454) üzenetére


St3ven
addikt

Akkor ez sajnos nem lesz olyan egyszerű, mint ahogy reméltem. :(

Ebben a topicban a szakik szerintem tudnak majd segíteni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4456) woodworm válasza ms73 (#4454) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs cwm backup?

(#4457) ms73 válasza woodworm (#4456) üzenetére


ms73
csendes tag

A gyári alkalmazással csináltam mentést.Nem igazán vagyok otthon a témában,minden segítségért hálás vagyok. :K

(#4458) woodworm válasza ms73 (#4457) üzenetére


woodworm
veterán

Itt van (V100R001C185B889_backup.zip) egy cwm-es backup, rootolt 889-es romról, gyári reset után. Így a rootolástól eltekintve, teljesen alapállapotban van.

Be kell másolni a kitömörített dátumos könyvtárat az sd kártya clockworkmod\backup\ könyvtárába. Ezután recovery módban kell indítani a készüléket és a backup and restore menüpontból lehet a rendszert visszaállítani.

Két lehetséges út áll előtted. A teljes rendszervisszaállítást választod, ekkor minden adatod és utólag telepített programod eltűnik.
Megpróbálhatod csak a system partíciót helyreállítani, ha sikerül megmarad minden adat és program.

1. backup and restore >> restore >> 2013-04-07.17.57.20/ >> - Yes - Restore

2. backup and restore >> advanced restore >> 2013-04-07.17.57.20/ >> Restore system >> - Yes - Restore system

[ Szerkesztve ]

(#4459) ms73 válasza woodworm (#4458) üzenetére


ms73
csendes tag

Tökéletesen működik!!!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R !!!

(#4460) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

a szomszéd most lepett meg egy ilyen telefonnal....kisfiának vette, elbarmolta a következőképpen :

- beállított képernyőzárat, mintára

- elkurta sokszor

- pinkodot kért, elkurta sokszor

- most gmail felhasználonevet és jelszot kér, de nem tudja...zárojelben jegyezném meg hogy nem értem minek az gyereknek/embernek "okostelefon"....nem értem

kérdés...hogy tudok én ezen így factory resetet csinálni? van ezen gyárilag recovery menu, vagy valami okosság?

egyébként y210...de gyk ugyan az.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4461) shootme2 válasza darál0w (#4460) üzenetére


shootme2
aktív tag

Az y200-on kikapcsolt állapotban hangerő fel+power gomb nyomva tartásával lehet elérni a gyári recovery-t.

(#4462) darál0w válasza shootme2 (#4461) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

zsír. ezen is.

meg is van, köszi a szomszéd nevében is. remélem kapok érte pálinkát :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4463) methyl válasza OGI-san (#4446) üzenetére


methyl
tag

Úgy néz ki, hogy a DUAL MIC kikapcsolása bevált egyenlőre. Legalábbis az elmúlt napokban nem tapasztaltam a hibát.
Amúgy a TELEMAX visszadobta a garanciális javítást másodszorra, a CWM recovery fennléte miatt. No comment.

Még azt kérdezném hogy a gyári recoveryt hogy tudom visszapakolni? (a CWM helyett)
erről lenne vmi infotok?

köszi

[ Szerkesztve ]

''Nem én vottam''

(#4464) OGI-san válasza methyl (#4463) üzenetére


OGI-san
csendes tag

Szerintem csak úgy tudod visszarakni, hogyha újrarakod a gyári romot.

(#4465) feketedini válasza methyl (#4463) üzenetére


feketedini
tag

Szia! Nekem és páromnak is ilyen telója van, rootolt B898-as rommal. Nekünk is csinálta ezt telenor hálózaton, főleg 3g-n. Valami HD hívást vezetett be a szolgáltató, és szerintem azt nem bírja a telefon.
Én újraraktam a romot dloados megoldással,és újra kirootoltam, azóta úgy tűnik, jó, a dual microfonos megoldást még nem próbáltam.

Igen, a b898-as rom felrakása dloados felrakással visszarakja az eredeti recoveryt és akkor nem lesz rootolt a telód.
Szerintem megér egy próbát, nekünk azóta jó a teló úgy tűnik-.

[ Szerkesztve ]

(#4466) woodworm válasza methyl (#4463) üzenetére


woodworm
veterán

"Még azt kérdezném hogy a gyári recoveryt hogy tudom visszapakolni? (a CWM helyett)"

Kell hozzá egy image, amiről biztosan tudod, hogy stimmel a romodhoz. 889, 898-ból kicsomagoltam.
Azután fastbootból felrakható.
A fastboot parancsok:
fastboot erase recovery
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot

(#4467) davidunited


davidunited
tag

Üdv mindenkinek!

Páromnak ilyen telója van és szeretné h kicsit megpiszkáljuk! Több tárhelyet esetleg élő háttérképet szeretne!
Kérdésem az lenne h CyanogenMod 7.2 használ-e vki és ha igen mik a tapasztalatai róla???!!!
Ill h honnan tudnám leszedni mert az első Hsz-ban sajna szinte semelyik rom nem érhető el!!!!!!
Köszi!

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#4468) davidunited


davidunited
tag

Senki? Sehol?

A nemleges vàlasz is vàlasz...

(#4469) Superhun válasza davidunited (#4467) üzenetére


Superhun
addikt

Már többször leírták, hogy nem ajánlott a CM. Továbbra is egy kitakarított gyári ROM a legstabilabb és leggyorsabb rendszer.

Ha több tárhelyre van szüksége a párodnak, akkor a Link2SD-t tudom ajánlani. Magyar leírás

(#4470) methyl válasza woodworm (#4466) üzenetére


methyl
tag

köszönöm és köszönöm @feketedini

Ki fogom próbálni a napokban az említett trükköket...

''Nem én vottam''

(#4471) kivulallo


kivulallo
tag

Sziasztok!
Az a helyzet, hogy apámnak van egy ilyen telefonja, és tele van problémákkal, a hardver gyenge, a gyári rom trágya, a hang remeg, akad... Felajánlottam neki, hogy keresek egy másik romot, nálatok meg is találtam a CleanBase-t, kicsit előrébb van a linkje.
Fel is tettem, azt írta sikeres, de mégsem tette fel a romot, viszont a régit letörölte (/system és /data mount bent volt...). Próbáltam visszahozni CWM backuppal de az mikor a boot.img-t állította vissza, errorral leállt (a boot format után :((( )

Sok küzdelemmel, adb push-al, kibontott backuppal és gyári tiszta rommal, fastboot<->recovery közötti utazgatássokkal sikerült feltöltenem a rendszert újra.
Ami van:
/data
/system
/boot
/cache
/recovery

Ami nincs:
/sd-ext (nem is volt, nem is kell)

Odáig eljutottam, hogy a Huawei Ascend logónál megáll, majd újraindul és recoverybe érkezik.
CWM backup már megy, de boot-ot azóta sem tud visszaállítani, advanced restore megy, de minden fájlal egyezést talált, és alig nyomott vissza valamit.

Kérdés: Miért nem indul? Van-e megoldás, vagy mindenképpen szerviz? :F

(#4472) Tityahome


Tityahome
aktív tag

Nem tudna nekem valaki linkelni egy costum rom-ot ami nem a myhuawei.net oldalról tölthető le mert sajnos arról az oldalról már semmit nem lehet letölteni de a telefonommal meg csak a recovery-be tudok belépni így csak egy onnan telepíthető rommal tudnám feléleszteni.
Előre is köszi ha valaki segít!

(#4473) woodworm válasza Tityahome (#4472) üzenetére


woodworm
veterán

Szerencsére nem eszik ennyire forrón a kását.
1. Bármilyen gyári romot fel tudsz rakni újra, ha a dload mappát bemásolod az sd gyökerébe és úgy indítod a telefont, hogy lenyomva tartod mindhárom fizikai gombot (hangerő le+fel+power).
2. Ha 889-es rom volt az eredeti a telefonodon, van egy üres cwm mentés róla, itt találod.
3. Ha tényleg ragaszkodsz valami custom romhoz, a 4pda oldalán, a y200-as topik első hsz.-ában elég szépen össze vannak gyűjtve. Google fordítóra szükség lehet.

(#4468) davidunited

A 3-as pont neked is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#4474) Tityahome válasza woodworm (#4473) üzenetére


Tityahome
aktív tag

Köszönöm szépen! Azt hiszem így már menni fog!

(#4475) kivulallo válasza kivulallo (#4471) üzenetére


kivulallo
tag

Már megoldottam! Olvastam, hogy van gyári frissítője (VolUp+VolDown+Power) és sikerült megszereznem a firmware-t (a Huawei oldalán nincs fent...), úgyhogy újratöltöttem az egészet. :DD

(De akinek sok ideje van írhat más megoldást ha van, legalább tanulok :B )

(#4476) andreina


andreina
csendes tag

letöltöttem az Opera minit. Engedélyeztem a telefonomon az opera linket.
Kell e valamit csinálni az asztali gépemen, hogy átvegye az opera link az asztali opera könyvjelzőit?
Válaszokat előre is köszi

(#4477) St3ven válasza andreina (#4476) üzenetére


St3ven
addikt

Az asztali gépen is engedélyezni kell az Opea Linket, legalább addig, amíg egyszer felszinkronizálja az ottani könyvjelzőidet. Utána ki is kapcsolható.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#4478) andreina válasza St3ven (#4477) üzenetére


andreina
csendes tag

Köszönöm, nagy nehezen megtaláltam az asztalin is.
szinkronizálás megtörtént, a telefonomon ki és bekapcsoltam az engedélyezést
2 kérdés maradt
1/ lehetséges ugyanazt a sorrendet elérni a gyorshívónál, mint az asztalin van?
2/ a könyvjelzőket a telefon nem veszi át

(#4479) willow87


willow87
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki vmit a "MyHuawei.net" oldalról?
Minden fórumon erről az oldalról vannak ROM-ok linkelve, téglásítottam a telót és nem tudok semmilyen szoftvert sem letölteni mivel halott az említett site :W

Ha valakinek esetleg van a gépén letöltve bármilyen custom ROM annak nagyon megköszönném ha valamilyen formában elküldené, vagy feltöltené valamilyen tárhelyre!

Előre is köszönöm!

Üdv!
W

[ Szerkesztve ]

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4480) willow87 válasza willow87 (#4479) üzenetére


willow87
csendes tag

Közben visszaolvastam és megtaláltam a megoldást, de a hsz-t már nem tudom törölni :(

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4481) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Rootolt volt a telóm és vissza akartam csinálni eredetire.
Elkeztem ezt menet közbe Update failed -et irt ki. Azóta úgy áll. Mit lehet vele kezdeni ?? Nem merek semmit megnyomni.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4482) rostiron válasza rostiron (#4481) üzenetére


rostiron
őstag

Sikerült bekapcsolni akksi ki-be.
Nem változott semmi. A gond amiért vissza akarom rakni a gyárit, hogy egyszer csak nagyon halk lett a telefon. Max hangerőn alig hallom ha csörög . Van megoldás a szoftver frissítésre ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4483) shootme2 válasza rostiron (#4481) üzenetére


shootme2
aktív tag

Szia

Valószínűleg régebbi szoftvert próbáltál rá tenni mint jelenlegi. Nézd meg hogy a beállítások - A telefonról - Build szám menüben mit ír (a vége a lényeg pl.: B898).

(#4484) rostiron válasza shootme2 (#4483) üzenetére


rostiron
őstag

Igazad van az enyém vége 897. Megcsináltam a factory resetet most gyárinak tűnik, de továbbra is halk.
Beszélgetés közben minden ok. a mikrofon is meg a hangszóró is. De a csöngés HALK.
Lehet hogy a készülék szart be ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4485) shootme2 válasza rostiron (#4484) üzenetére


shootme2
aktív tag

Lehet hogy a készülékben van a hiba. Garanciás még? CWM recovery van rajta és elérhető most is?

(#4486) rostiron válasza shootme2 (#4485) üzenetére


rostiron
őstag

Igen. elérhető.
A garanciát meg kell néznem, valamikor mostanában jár le.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4487) rostiron válasza shootme2 (#4485) üzenetére


rostiron
őstag

2012.12.13-án vettem. Mennyi a garancia ?? T-mobil.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4488) shootme2 válasza rostiron (#4486) üzenetére


shootme2
aktív tag

Akkor garanciáztatás előtt mindenképp vissza kell rakni a gyári recovery-t vagy szoftvert kell frissíteni mert bele fognak kötni és nem javítják meg. A szoftverfrissítéssel az is kiderülne hogy szoftveres-e a gond.
2 év a garancia. Én egy nappal korábban :)

[ Szerkesztve ]

(#4489) willow87


willow87
csendes tag

Sziasztok!

Ismét gondban vagyok, már 4 féle ROMot próbáltam CWM-ből felrakni, mindent úgy csinálok ahogy kell, wipe megvolt, mountoltam amit kellett (bár ez nekem új, más telón nem kell mountolni semmilyen partíciót) lefut a telepítés, aztán újraindítás után bekapcsol a teló és áll az "Huawei Ascend" logónál.

Valami ötlet h mit csinálok rosszul?

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4490) rostiron válasza shootme2 (#4488) üzenetére


rostiron
őstag

Tudsz segíteni hogy rakhatnám vissza ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4491) willow87 válasza rostiron (#4490) üzenetére


willow87
csendes tag

Szia!

Töltsd le innen a legutóbbi gyári szoftvert aztán miután kicsomagoltad a DLOAD mappa tartalmát másold a memkarid gyökérkönyvtárba.
A telót úgy kapcsold be hogy tartsd nyomva mindkét hangerőgombot és a bekapcs gombot egyszerre, ekkor elindul a telepítő és a végén full gyári lesz :)

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4492) shootme2 válasza rostiron (#4490) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ugyanúgy kell mint a CWM-et felrakni csak a root csomagban az eredeti recovery fájlnak kell benne lennie. Ha nincs meg az eredeti akkor marad a komplett szoftverfrissítés B898-ra.

willow87: egy komplett frissítés megoldja.

Szerk. willow87: igen

[ Szerkesztve ]

(#4493) willow87 válasza shootme2 (#4492) üzenetére


willow87
csendes tag

Úgy érted dobjam vissza a gyárit, aztán újra recovery felrakás és mehet a custom rom telepítés?

Szerk: Köszi, megpróbálom :R

[ Szerkesztve ]

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4494) rostiron válasza willow87 (#4491) üzenetére


rostiron
őstag

A dload mappát, vagy csak a benne lévő fájlt másoljam a kártyára ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4495) willow87 válasza rostiron (#4494) üzenetére


willow87
csendes tag

Azt hiszem csak a tartalmát :DD

Szerk: Shootme@ Jó h mondod, én is épp erre készülök :D

[ Szerkesztve ]

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4496) shootme2 válasza rostiron (#4494) üzenetére


shootme2
aktív tag

Tutira a mappát kell.

1 hsz-ből:

Hogyan rakjuk vissza a gyári ROM-ot ?
- B898
1. A letöltött .zip filet csomagoljuk ki.
2. A dload mappát másoljuk az SD gyökerébe.
3. Menü - Tárhely - Szoftverfrissítés SD-ről.
4. Teló magától újraindul, fogad a gyári rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4497) rostiron válasza rostiron (#4494) üzenetére


rostiron
őstag

Na most akkor ?? :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4498) rostiron válasza rostiron (#4497) üzenetére


rostiron
őstag

Hangerő gombok + bekapcsra nem indult el automatikusan, de bekapcsolt állapotban felment. :R :R :R
Mehet a szervizbe.

Köszi.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4499) willow87 válasza rostiron (#4498) üzenetére


willow87
csendes tag

Akkor én bajba leszek mert nekem nem kapcsol be a teló :(

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

(#4500) willow87 válasza shootme2 (#4496) üzenetére


willow87
csendes tag

Igazad volt, elsőre sikerült, köszi hogy kijavítottál! :C :R

*CoD FAN* *GrandTheftAuto FAN* *Tiesto4Ever*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.