Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) #86973952 válasza zeon.hu (#7300) üzenetére


#86973952
törölt tag

Windows 95 elfut okosórán, akkor biztos lehet mókolni az okoskarkötőt is. :D Nekem nincs B1 -em, nem tudom mennyire lehet variálni a szoftveren.

[ Szerkesztve ]

(#7302) zeon.hu válasza #86973952 (#7301) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az app letölthető, szerintem a Talkband frissítése is azon keresztül történik.

#?*@&!

(#7303) #86973952 válasza zeon.hu (#7302) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom igen, én annyira nem ismerem. Manapság már a router -ek frissítését is meg lehet buherálni, úgyhogy gondolom egy okoskarkötő mégkevésbé lehet kihívás.

Meg szerintem ehhez is el lehet kérni az FW -t, ha volt rá frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#7304) #86973952


#86973952
törölt tag

"Lelepleztük az LTE Cat4-képes Huawei CarFi-t, aminek segítségével 150 Mbps-os letöltési sebességgel kapcsolódhatunk a WiFi-re az autónkban, egyszerre akár 10 készülékkel is!"

(#7305) zeon.hu válasza #86973952 (#7304) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ahhoz már minibusz kell :)
nálam az autóban of course mindenki kapcsolódik a mifimre már így is...

#?*@&!

(#7306) #86973952 válasza zeon.hu (#7305) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mi szoktunk haverokkal elmenni nyaralni, kiruccanni hétvégére (külföld), nagyobb kilóméterekre kocsival/kocsikkal, olyannál jól jön. :) Nyilván elég nehéz kihasználni, de MiFi -nél is így van. Van amikor 3-4 ember is rajta van a hordozható WiFi -men. :D

[ Szerkesztve ]

(#7307) zeon.hu válasza #86973952 (#7306) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a lányom mindig, alig győzöm tiltani a youtube-ról :)

#?*@&!

(#7308) #86973952 válasza zeon.hu (#7307) üzenetére


#86973952
törölt tag

:D Az a gusztustalan amúgy itthon, hogy oké, nincs korlátlan csomag mobilnetnél, vásárolj jegyet, vagy mindegy minek hívjuk. Mellette viszont a feltöltés is beleszámít az adatforgalomba. Régen ilyen nem volt, amikor még nem voltak korlátlan csomagok vezetékes neteknél. Csak a letöltés számított bele.

MiFi jópofa dolog, csak külföldön általában nem éri meg. Nekem van kinti kártyám is, tehát egy ilyen eszközzel jobban járnék. Már csak ki kellene fejleszteniük ezt kétkártyásban is, az lenne a "tökéletes világ".

[ Szerkesztve ]

(#7309) zeon.hu válasza #86973952 (#7308) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

én függ.....i fogom idővel, hogy kint is használható legyen másik kártyával.
a carfi linkjét be tudnád tenni?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7310) #86973952 válasza zeon.hu (#7309) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rá kell kérdezni a szolgáltatónál is, mert elvileg lehet őket venni kártya és csomag nélkül. Talán annál is van ilyen opció.

Az biztos, hogy azokat a ZTE és TCT (Alcatel) csodákat el lehet már most felejteni. Már azok is gyártanak Huawei mellett, de kb. minőségileg nullák...

Szerk.:
CarFi -t én még nem látom fent.

[ Szerkesztve ]

(#7311) zeon.hu válasza #86973952 (#7310) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

huawei E5372-m van, de szolgáltatónál drága, csakúgy mint pl ebayen.
jó előfizetéssel hoztam el, 10+100GB kb mindenre elég, ha éjszakánkét töltök le csak.
(ezt használom itthon is, nem csak telefonhoz)

kösz a linket!

#?*@&!

(#7312) #86973952 válasza zeon.hu (#7311) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is sokat használom. Leginkább kocsiban vagy tárgyaláson. Nagyon meg lennék lőve nélküle. Főleg, hogy sokszor több eszközt is csatlakoztatok.

Otthon vezetékes net és a router megoldja a problémát. Most nézegetem a Huawei otthoni router -eit is.

[ Szerkesztve ]

(#7313) GSPLR


GSPLR
senior tag

A Magazine nevű tèma online felületről szerzi a kèpeket vajon? Azon filózok hogy a mappák ahonnan beolvassa a kèpeket, elèrhetőek e ès ha igen rakhatok bele kèpet vagy sem. Fasza lenne ha ez működne.

Huawei

(#7314) zeon.hu válasza GSPLR (#7313) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

én a letöltött "free" témát nem is találom sehol, csak a gyáriakat.
azokat szerintem lehet szerkeszteni.

#?*@&!

(#7315) philoxenia válasza GSPLR (#7313) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy képet ha lementesz lesz egy mappád "Magazine unlock" megnevezéssel, ami teljes mértékig hozzáférhető.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7316) GaborGh válasza GaborGh (#7249) üzenetére


GaborGh
őstag

UP!

Erre esetleg van lehetőség?

(#7317) philoxenia válasza GaborGh (#7316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt a szervizben, hogy tiltott-e, de hogy ki és mikor használta biztosan nem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7318) jonnyboy


jonnyboy
újonc

Sziasztok,

Segítséget kérek, újonc vagyok root témában.
Egy L10-es, magenta függő telót szeretnék rootolni, de nem engedi sem Vroot-al, sem RootGenius-al.

Android verzió: 4.4.2
Kernel: 3.0.8-00466-g0680b15
Build: P7-L10V100R001C00B609
"Egyéni" verzió: CUSTC432D609

Szeretném megoldani a root-olást, de úgy, hogy a garit ne bukjam el. Megoldható? Egyáltalán ez a teló root-olható valahogy?

Előre is köszi a segítséget!

(#7319) GSPLR


GSPLR
senior tag

Királyság, köszönöm. Akkor tök jól variálható egyedire,meg is van az esti program :)

Huawei

(#7320) GSPLR válasza jonnyboy (#7318) üzenetére


GSPLR
senior tag

Összefoglalóban benne van minden,oldal teteje. Ha elakadnál kèrdezz ;)

Huawei

(#7321) jonnyboy válasza GSPLR (#7320) üzenetére


jonnyboy
újonc

Köszi, ezt már végig rágtam és korrekt anyag, csak ezek szerint én vagyok értetlen hozzá. Sosem root-oltam még, alap dolgokkal nem vagyok tisztában.

Nem kell custom ROM, egyszerűen csak hozzáférést szeretnék a system mappa tartalmához, meg titanium backup, meg link2sd... ezért kellene a root. T-mob függő a teló, EMUI 3 van rajta és garis.

Ezek szerint az "ROOT EMUI 3.0 (mikesa - XDA leírás alapján):" rész kell nekem, de a mentésben nem vagyok biztos. Elég HiSuite-al kell menteni? Ha később esetleg megadja magát a teló és szervízelni kell, akkor hogy tudom unroot-olni?

(#7322) #86973952 válasza jonnyboy (#7318) üzenetére


#86973952
törölt tag

Generál verziós FW telepítése leszedi ROOT jogot, custom recovery -t és ROM -ot, illetve egyebeket.

Szerk.:
Mentés menete is benne van az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#7323) jonnyboy válasza #86973952 (#7322) üzenetére


jonnyboy
újonc

Na most tényleg analfabétának érzem magam ehhez :D
Bocs, de nem értelek. Ha megcsinálom a root-ot az előbb hivatkozott rész szerint és később ezt semmissé szeretném tenni, akkor csak felpakolom a generál verziós B609-et és kész? Az egyéni verziós CUST... valami nem fog bezavarni?

Sorry, ha értetlennek tűnök, de ezek új vízek nekem és nem szeretnék hülyeséget csinálni. Inkább kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#7324) #86973952 válasza jonnyboy (#7323) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezért van a fórum. Jobb kérdezni, mint hülyeséget csinálni.

1. Megnézed a bootloader -t az összefoglaló szerint. HA zárt, akkor nyitod az összefoglaló szerint.
2. Biztonsági mentés gyári app -ból. Összefoglalóban le van írva a menete.
3. ROOT. Elsőként Root Genius -szal, ha nem megy akkor super -es zip -pel. Összefoglalóban le van írva a menete.
4. Wipe recovery menüből. Összefoglalóban le van írva a menete.
5. mikesa féle ROM telepítés. Összefoglalóban le van írva a menete.
6. Biztonsági mentés visszaállítás. Összefoglalóban le van írva a menete.

General verzió szinte mindent visszaállít. Pl. boot logót nem, de ez úgysem érint, mert ahogy írtad nem akarsz másik ROM -ot feltenni.

Szerk.:
Másik ROM -ot teszel fel, akkor a set_immutable.list eltávolításával nem kell foglalkoznod, mert azokból már ki van véve. A mikesa változatból is.

[ Szerkesztve ]

(#7325) jonnyboy válasza #86973952 (#7324) üzenetére


jonnyboy
újonc

Köszönöm, így már világos. Délután megpróbálom és jövök az eredménnyel :)

(#7326) #86973952 válasza jonnyboy (#7325) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem nagy dolog, csak elsőre tűnik annak. Leginkább azért, mert minden apró részlet le van írva a user error kizárása miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7327) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kis segítség kellene srácok. :)

Erősen gondolkodom egy P7 Honor 6 cserén. Kérdés, hogyy megéri-e vagy sem. Honor 6-al kapcsolatban van valakinek tapasztalata (kijelző minősége, fényképek minősége stb.)?

Előre is köszönöm!

Snow

[ Szerkesztve ]

(#7328) tomtombat


tomtombat
tag

Sziasztok!
Sajnos mostanában olyat produkál a készülék, hogy mikor engem hívnak, "nem vagyok elérhető" üzenetet kapnak. Talán az utóbbi két hétben produkálja. Nálam a térerő ezen alkalmakkor rendben van, én tudok hívást indítani, ezután már engem is fel tudnak hívni. Sőt az aznap még meg nem kapott sms-ek ( főleg banki tranzakcióról) áradnak befele.
Más készülékemnél is volt már hasonló, csak ott egy hívásindítás nem hozta helyre, a készüléket kellett újraindítani.
A készülék nem mókolt T-s és a 3.0-ás emui van fent a teljes verzió három gombos telepítéssel.
természetesen telepítés ellőt és után is wipe data és factory reset is megvolt.
Most még ilyen gyári visszaállítást nem eszközöltem, de félő hogy ezt a problémát nem oldja meg.
Véleményetekre lennék kíváncsi, és valakinél volt-e már ez a hiba?

(#7329) GSPLR válasza tomtombat (#7328) üzenetére


GSPLR
senior tag

SIM?

Huawei

(#7330) tomtombat válasza GSPLR (#7329) üzenetére


tomtombat
tag

Nemrég cserélték, arra meg eddig nem is gondoltam hogy nem jól érintkezne, de átmozgatom aztán majd meglátjuk.

(#7331) #86973952 válasza Evil Snowman (#7327) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én a helyedben várnék egy kicsit és minőségibb cserét csinálnék. Kirin 930 8 magos, 64 bites..stb. Max. 2 hónap és a polcokon lesz. Persze nyilván drágábban lehet hozzájutni, de nekem mondjuk megérné.

Nincs ellenvetésem a Honor 6 -tal szemben, de vannak már komolyabb dolgok, akár házon belül is.

tomtombat:
Térerőn látsz ilyenkor változást? Megszűnik a jel, eltűnik a vétel (kicsi "x")...stb. Szerintem ez hardveres hiba lesz, és nagy valószínűséggel nem az antenna miatt.

Egyébként egy wipe -ot leküldenék előtte és kb. 1 napig használnám úgy, hogy max. a telefonszámokat rakom vissza, visszaállítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#7332) GSPLR válasza tomtombat (#7330) üzenetére


GSPLR
senior tag

Azt mèg hozzátennèm hogy az sms problèma nálam is jelen van de èrdekes módon csak a bankomtól èrkezőket kapom meg többször is. Fura az biztos.

Huawei

(#7333) Evil Snowman válasza #86973952 (#7331) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Mate 7-en gondolkoztam még, de az már marha nagy (volt nálunk teszten). Maga a telefon az valami fenomenális, de zsebben kényelmesen nem hordható sajnos. :(

Lehet megvárom a p(-at, de ha az is már ilyen lekerekített akármi lesz, ami most a trend, akkor gondban leszek.

(#7334) #86973952 válasza Evil Snowman (#7333) üzenetére


#86973952
törölt tag

Honor 6 is kerekített. Bár attól függ honnan nézzük. :D

Szerintem 930 -cal egyelőre jobban járnál. Kb. ott fog kezdeni várhatóan, mint a P7, kicsit talán többért. DE szolgáltatóknál tuti lesz.

Mondjuk érdekes az is, hogy Vodánál teljesen ki akarták futtatni az előző héten, aztán mégsem így lett. Csak az üzleti csomagokból vették ki. Viszont a G7 -et, ami szinte alig volt a kínálatban (ráadásul alig lehetett kapni, mert ezerrel fogyott), azt kivezették. Persze kellett a hely az új Samsung -oknak.. :)

(#7335) GSPLR válasza #86973952 (#7334) üzenetére


GSPLR
senior tag

A Samuknak èn szorítottam volna helyet, mondjuk valamelyik hulladèkgyűjtő közelèben :D

Huawei

(#7336) jonnyboy válasza #86973952 (#7324) üzenetére


jonnyboy
újonc

Üdv ismét,

A "mikesa féle ROM" telepítésnél megakadtam.

CWM telepítése (mikesa - XDA leírás alapján)

Az összefoglalóból ez kell nekem? A CWM=ROM?

(#7337) Evil Snowman válasza #86973952 (#7334) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az nekem inkább még szögletesbe hajlik. :DDD
No mindegy megvárjuk a P8-at úgy érzem.

Köszi a tanácsot. :R

(#7338) zeon.hu válasza jonnyboy (#7336) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a cwm arra kell, hogy azzal tudd feltenni a romot.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7339) jonnyboy válasza zeon.hu (#7338) üzenetére


jonnyboy
újonc

Közben rájöttem :D A lényeg, hogy meg lett a root, fent van a cwm is.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :)

(#7340) GaborGh válasza philoxenia (#7317) üzenetére


GaborGh
őstag

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy előfizetéses, feltöltőkártyás, gyári független és milyen idős a telefon, ha erre esetleg van mód Imei és SN számból lekérdezni?

(#7341) #86973952 válasza jonnyboy (#7336) üzenetére


#86973952
törölt tag

CWM recovery = ClockworkMod recovery.

Tehát a gyári recovery -t cseréled le egy custom recovery -re.

Evil Snowman:
Áprilisban mutatják be, ami azt jelenti, hogy májusban kerülhet a polcokra. DE még a június sem kizárt. Valahogy így kell vele kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#7342) #86973952


#86973952
törölt tag

Kirin 930 -ról néhány infó:
- Csíkszélesség: 16 nm
- Utasításkészlet: ARMv8-A
- Processzormag: ARM Cortex-A57, ARM Cortex-A53
- Magok: 4+4
- Órajel: 4x 2,0 GHz magonként és 4x 1,5 GHz magonként
- GPU: Mali-T628 MP4 (ugyanaz, mint a 920 -ban és a 925 -ben)
- LTE Cat.6 (300Mbit/s)
- 64 bit

(#7343) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

használ valaki BT-on keresztül voip hívást:
a gondom:

BT-on keresztül indított hívásnál néha ledob a hívás indításakor a MobileVoip és/vagy a Browsercalls, de csak esetenként.
máskor én hallom a hívott felet, de ő nem hall engem, szintén csak esetenként.
mitől lehet ez?
több BT eszközzel is próbáltam (autós kihangosító, talkband headset, BT sapka, BT asztali hangszóró), mindnél fennáll a jelenség.
mitől lehet ez? a telefonnal lehet a gond?
telefonról indított hívásnál még egyik se jelentkezett, csak ha BT-t használok és kizárólag voip hívásnál.
(net: telenoros mifi, de más wifire csatlakozva is előfordul)

voip topikban egyetlen lehetséges válaszként azt kaptam, hogy a wifi és BT egy időben történő kezelése nem egyszerű, hol megy, hol nem.

#?*@&!

(#7344) #86973952 válasza zeon.hu (#7343) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem nagyon vagyok otthon a VOiP témában. Kapcsolódik ez valamennyire a mobilszolgáltatóhoz (mint pl. a Viber), vagy kártya nélkül is megy? Szolgáltatós korlátozás miatt kérdezem.

(#7345) Tex


Tex
senior tag

zeon.hu Jól működik a repcsimód kapcsoló az E-robotban. Köszi mégegyszer! :R
Olyat lehetne hogy cellainformáció alapján pl. ha otthon vagyok csökkenti a hangerőt? Nyilván a cella infót nekem kell majd beállítani.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#7346) zeon.hu válasza #86973952 (#7344) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kártya nélkül is megy, net kell hozzá csak.
most tesztelek egy másik voip klienst, hátha azzal javul.
valószínűleg a wifi és BT együtt kavar be.
P7 csak 2.4ghz-en veszi a jelet vagy 5.0-n is?

#?*@&!

(#7347) zeon.hu válasza Tex (#7345) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

lehet, de nálam valamiért elég pontatlan, pedig cellainfo+gps hely is meg van adva és 30 méteres pontosságra állítva.
esetleg otthoni wifi hálózat van? azt érzékelve 100%-os lehetne.

#?*@&!

(#7348) zeon.hu válasza zeon.hu (#7346) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a P7-ben, akkor vajon miért nem látja a mifit, ha azt átállítom 5.0 ghz-re?
elvileg ugye az "n" 2.4/5ghz-en működik.

#?*@&!

(#7349) #86973952 válasza zeon.hu (#7346) üzenetére


#86973952
törölt tag

"Negatív vélemények:
....
- Wi-Fi 802.11 protokoll alatt b/g/n szabványt kapott a készülék, de ac -t nem.
Bizony, tehát aki ac szabvány szerint 5 GHz frekvencián szeretne a készülék részére Wi-Fi -t szolgáltatni, az nem fog sikerrel járni."

Továbbá: Bár az "n" szabvány 2.4 GHz -en és 5 GHz -en is képes kapcsolatot létesíteni, de a telefon nem támogatja.

Lehet ezt is hozzáírom, jogos kérdés.

(#7348) zeon.hu:
Egyébként "n" szabványon ritkán szokták ezt támogatni a telefonok és a tabok. Ilyenkor van az, hogy csak laptopok képesek kapcsolódni. Tehát nem jellemző.

Bent az egyik cégnél ilyen hálózat van, még egy eszközzel sem sikerült rákapcsolódni, pedig jópár telefonnal (márkával) és tabbal próbálkoztunk.

[ Szerkesztve ]

(#7350) zeon.hu válasza #86973952 (#7349) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a francba, egyből megoldódott volna a Bluetooth/Voip gondom!
túl szép lett volna :)

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.