Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Iewauh


Iewauh
újonc

Sziasztok!

Intelligens tokkal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy mennyire akkumulátor barát? Becsukott állapotban az egész kijelző világít, vagy csak az "ablak" rész?

(#7152) zeon.hu válasza #86973952 (#7150) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
bár azért is kérdeztem itt, mert mondtad, hogy a többit Te nem használod.

#?*@&!

(#7153) #86973952 válasza zeon.hu (#7152) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, csak a téma részt. :)

Bár mióta feltettem a legutóbbi navi gombokat SoftKeyZ -zel, azóta azt sem nagyon. Csak egy egyszerű sötét téma van fent, ami tetszik. Sötét beállítások menüvel és értesítésivel. P6 -ra való EMUI 3.0 -s, tökéletesen megy.

(#7154) zeon.hu válasza #86973952 (#7153) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

a "Free" témához ragaszkodom egyedül, hiába van Nova és Zooper :)

#?*@&!

(#7155) debi94 válasza Iewauh (#7151) üzenetére


debi94
csendes tag

Szia.
Inteligens toknál becsukott állapotban csak a kis ablak működik. Ha kinyitod akkor kapcsol be a teljes kijelző. Szerintem kevesebbet fogyaszt, bár én első pillanattól ilyen tokkal használom tehát nincs összehasonlítási alapom.

P7 B-609

(#7156) #86973952 válasza zeon.hu (#7154) üzenetére


#86973952
törölt tag

Online témával sajnos My-RoM alatt nem fogsz találkozni. Ajánlom a korábban linkelt 3 giga körüli téma csomagot. :)

Itt van mégegyszer a link. Kicserélték mega -ra, innen már normális sebességgel jön le.

XDA -n a P6 témában is szoktak jók lenni, onnan is használok néhányat.

[ Szerkesztve ]

(#7157) Iewauh válasza debi94 (#7155) üzenetére


Iewauh
újonc

Köszönöm! :R Akkor megrendelem.

(#7158) Tompie


Tompie
őstag

Az mitől van, hogy bizonyos esetekben magától állítódik a fényerő, pl főképernyő után megnyitom gmailt akkor mintha világosabb lenne, dolphin browsert akkor mintha sötétebb. Az auto fényerő természetsen ki van kapcsolva.
Akkor beszélgetés után néhaa olyan nehezen akar visszajönni a fényerő, mert ugye a beszélgetés közben kikapcsolt.
EMUI 3.0 és full wipe-al lett feltéve.
Köszönöm

(#7159) #86973952 válasza Tompie (#7158) üzenetére


#86973952
törölt tag

Volt már erről korábban szó, bár nálam nincs ilyen. Elvileg annak aki jelezte nem minden szinten csinálta. Állítsd a fényerőt és nem fogja változtatni.

Egyébként szerintem ez is telepítési problémából adódik. Lehet az újratelepítés megoldja, mert én nem találkoztam ilyennel.

(#7160) Tompie válasza #86973952 (#7159) üzenetére


Tompie
őstag

Ok, fényesebbre állítom.
Azt hittem full wipe telepítéssel hibátlan szűz rendszert kapok :)

(#7161) #86973952 válasza Tompie (#7160) üzenetére


#86973952
törölt tag

Próbléma néha lehet, de nem jellemző. Ezért van a fórum, hogy ezek is kiderüljenek. :)

(#7162) Tompie válasza #86973952 (#7161) üzenetére


Tompie
őstag

Amúgy most melyik verzió ajánlott, a huawei oldalán lévő general vagy az összefoglalóból letölthető? mintha valakinel lett volna vmi baja a huawei-es generallal. ez rémlik.
nekem most az összefoglalóból letölthető van fent.

(#7163) #86973952 válasza Tompie (#7162) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ugyanaz. Csak az összefoglalóban lévőnél nincs Vendor mappa. DE külön is feltettem itt a hozzászólások között.

(#7164) repvez válasza #86973952 (#7163) üzenetére


repvez
addikt

ez a vendor ez mit is takar pontosan mire jó?

(#7165) Tompie válasza #86973952 (#7163) üzenetére


Tompie
őstag

oké majd akkor megpróbálom újra tenni ha lesz kedvem hozzá :)

(#7166) #86973952 válasza repvez (#7164) üzenetére


#86973952
törölt tag

Előző oldalon írtunk róla. Cust -ok vannak benne, ami a hálózati kapcsolatokhoz szükséges. Bár kb. semmit nem változott 2.3 óta.

(#7167) Tompie válasza #86973952 (#7159) üzenetére


Tompie
őstag

Amúgy ha valaki már találkozott ezzel a hibával az visszajelezhetne, megoldódott-e a probléma illetve ha igen hogyan :)
Ez lenne a legegyszerűbb. :)

(#7168) moltam válasza Tompie (#7167) üzenetére


moltam
tag

Nincs valami olyan beállítás a telefonban hogy a kép tartalmához minimálisan állítja a fényerőt? Pl. böngészőnél kicsit leveszi, hogy ne égesse ki a fehér háttér a szemet. Nem biztos hogy a p7ben találkoztam vele, de létezik ilyen.

Egyébként körülbelül fél év használat után ki merem jelenteni hogy a P7 a valaha volt legjobb telefonom. :) Ő az első aki mókolás nélkül maradt, se root se semmi, pedig nálam ez nagy szó, mindig minden telefonomat tökéletesíteni kellett, ezt nem. :)

(#7169) KKrisz751 válasza #86973952 (#7144) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Mert keresem az összes hibát. Amellett, ha lesz kis időm, be akarom fejezni a témát, beleértve az FM és a naptár widgetet. Néhány gombnál kikapcsoláskor még a régi bugyikék része felvillan.
Amúgy meg ha vissza rakom a régit, és jön egy használhatóbb pl 3.1 akkor ne kelljen újra tenni és belakni újból.

Ha folyékonyan tudnék angolul, és lenne lehetőség, biztos, hogy a használatbeli hibákat írogatnám nekik. Ami most nem a kinézeti problémák.

Az érintés érzékenységen egy hajszálnyit javít ha ki van kapcsolva az Érintés-tiltás mód.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#7170) zeon.hu válasza moltam (#7168) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

E-robottal beállítható, hogy bármely alkalmazás fókuszba kerülésekor vagy onnan ki, mekkora legyen a fényerő százalékosan.
alkalmazás csoportok vagy bármi más esemény megadható.
pár perc egy ilyen parancs készítése.

#?*@&!

(#7171) moltam válasza zeon.hu (#7170) üzenetére


moltam
tag

Jaaa nekem nem kell, csak egy tipp volt a kolléga problémájára. :)

(#7172) zeon.hu válasza moltam (#7171) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

millió más dologra is használható, az egyik legjobb automatizáló, magyar fejlesztés és a fejlesztő folyamatosan jelen van az itteni topikban.

#?*@&!

(#7173) Tompie válasza moltam (#7168) üzenetére


Tompie
őstag

Nem tudok ilyen beállításról. De ha vki igen, homályosítson fel :)

(#7174) zeon.hu válasza Tompie (#7173) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha máshogy nem megy, fentebb írtam, mivel lehet megoldani :)

#?*@&!

(#7175) Tompie válasza zeon.hu (#7174) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem csak az kéne ne állítgassa a fényerőt :)

(#7176) zeon.hu válasza Tompie (#7175) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

húzd újra a romot.
amúgy biztos, hogy állítgatja?
ha leveszed automatáról, akkor is változik?

#?*@&!

(#7177) Tompie válasza zeon.hu (#7176) üzenetére


Tompie
őstag

Természetesen nincs bekapcsolva az automata.

(#7178) zeon.hu válasza Tompie (#7177) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

tedd fel a robotot, fél perc alatt csinálunk neked egy parancsot, ami érzékeli a képernyő fényerő változását és automatikusan beállítja a kívánt értéket.

#?*@&!

(#7179) Tompie válasza zeon.hu (#7178) üzenetére


Tompie
őstag

fent van :)

(#7180) zeon.hu válasza Tompie (#7179) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

privátot írtam, bár gyorsabb lett volna a parancsot megcsinálni és feldobni valahova :)

#?*@&!

(#7181) #86973952 válasza zeon.hu (#7180) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem nyugodtan bedobhatod ide is. Mert ha mást is érint, akkor hasznos lesz neki. :)

(#7182) zeon.hu válasza #86973952 (#7181) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mega link
a fényerő parancs mellett van még 2 "töltő" parancs is, ami lejjebb/feljebb veszi az alvó mód idejét töltéskor/leválasztáskor.
illetve tettem bele egy txt fájlt is, hogyan lehet importálni a robotba a parancsokat.
ha valakinek kellene valami új, szívesen megcsinálom (ha tudom) és felteszem ide.

#?*@&!

(#7183) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

hát, most már teljesen tanácstalan vagyok:
my-rom 3.3-at akartam feltenni, de ennél is jeleztek páran hibákat (hangouts, stb).
a jelenlegi mikesa féle sem hiba nélküli sajnos.
szerintem kivárom a Se7en-t most már türelemmel.

#?*@&!

(#7184) repvez


repvez
addikt

Egy kicsit offtopic:DE hátha valaki találkozott már hasonlóval és tudja mit kéne tenni.A topicja már kihallt.

Szóval egy defyn fennt van a TWRP 2.8as és fel akartam tenni rá CM11-est ami elötte is volt raja,de a a factory reset után az installnál azt irja, hogy nem tudja megnyitni a zipet.
Most akkor hogyan tegyem fel ? 3 különbözö rommal probáltam mindnél ugyan ez van.Elötte formatáltam az SD-t és csak a romokat másoltam rá

(#7185) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

a Huawei gyárthatja a következő Nexus-t
tudnék értékelni egy szép telefont, letisztult androiddal :)

#?*@&!

(#7186) #86973952 válasza repvez (#7184) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem lehet, hogy a custom recovery -vel van gond? Én azt tenném újra, bár nem ismerem azt a telefont.

zeon.hu:
Az a baj, hogy még a külső is elég megkötött. Csak kicsit térhet el a gyártó tőle. Majd meglátjuk, de ez még csak pletyka szinten megy. :)

(#7187) zeon.hu válasza #86973952 (#7186) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nyilván, de azért komoly elismerés lenne.

#?*@&!

(#7188) #86973952 válasza zeon.hu (#7187) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, bár a Huawei nem igazán tekinthető kirívónak. Ők azért már 30 éve a piacon vannak, a nemzetközi jelenlétük is erős, csak ugye telefonokkal foglalkoznak kevés ideje. Remélhetőleg odateszik a saját minőségüket. Nekem hiányzik az 5 -ös széria, jó lenne egy ilyen Huawei -ben. :)

(#7189) #86973952


#86973952
törölt tag

Közben felmerült PM -ben egy kérdés, ami jogos. Honnan lehetne pontosan megnézni az S/N -t a BL kód kéréshez?

Szerviz menü --> ProjektMenü --> Veneera information query --> Other query

Ott megtaláljátok az IMEI -t is.

(#7190) Tex válasza #86973952 (#7189) üzenetére


Tex
senior tag

Ha az S/N a sorozatszámot jelöli akkor az megtalálható E3-nál a Beállitások/A telefonról/Állapot pontban is.

(#7182) zeon.hu : Engem olyan érdekelne hogy 23 órakor kapcsolja be a repülő módot 6 órakor meg ki. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#7191) #86973952 válasza Tex (#7190) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem azonos. Bár az IMEI -t ott is meg lehet nézni, ha nem lenne meg a matrica, vagy nem akarja valaki nyitogatni kis fiókot, aminek az alján ott van. Bár ebben a menüben rögtön 2 adat is ott van, úgyhogy szerintem hasznos.

(#7192) zeon.hu válasza Tex (#7190) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

megcsinálom és feltöltöm elvileg még ma.
de a repülő módhoz root kell, anélkül nem fog menni!
(ezt majd beírom az "olvass el" txt-be is)

#?*@&!

(#7193) #86973952 válasza zeon.hu (#7192) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam egyszerűbb műveletekhez van "bekötve". Programokhoz kapcsolt funkciók, egyebek bekapcsolása/kikapcsolása. Meg a WiFi-Mobilnet közötti váltásokra. Szerintem nagyon hasznos. Az NFC -t ezzel ki is lőttem, mert helyettesíti. Sajnos itthon sok dologra még nem használható, bár tervezem, hogy rendelek NFC -s névjegykártyát.

Bár a QR kód sem rossz, főleg ha navigációval van összekapcsolva. Ott lehet megint manipulálni a dolgokat Robottal.

[ Szerkesztve ]

(#7194) zeon.hu válasza zeon.hu (#7192) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mega link repülőgép üzemmód ki/be kapcsoló parancsokkal bővítve E-robothoz.
"olvass el.txt"-ben kis segítség.

(házigazdáktól kérdezném: esetleg elférne az összefoglaló alján a link?)

#?*@&!

(#7195) #86973952 válasza zeon.hu (#7194) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem simán, meg nem hiszem valakit zavarna. Az majd jelzi. Néhány Robot parancsot bele lehet tenni, mint extra rész.

(#7196) zeon.hu válasza #86973952 (#7193) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nagyrészt nálam is egyszerű parancsok vannak, de elég sok mindenhez, kibővítve az Elixir-el.
mondjuk most megint sikerült olyan dolgot kérnem a robot topikjában, amire még ötlet se nagyon van :)
pedig csak a BT eszközök közötti automatikus váltásról lenne szó, mivel működőképes appot/widgetet nem találtam még.

akkor majd pár általánosan használható paranccsal bővítem majd folyamatosan a robot linket, plusz kérésre is csinálom, amit tudok.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#7197) Tyke


Tyke
újonc

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Kb. 1 hónapos a p7-em,egyik pillanatról a másikra kezdte a következőt: A galériából ha meg szeretnék osztani vmit,egy fél másodpercre ugrik fel az ablak,amiben választhatnék,hogy hol akarom megosztani,majd rögtön a hangouts-ot dobja.A beállításokban megnéztem,nincs beállítva,hogy mindent ezzel osszon meg,már letiltottam a hangouts-ot,akkor is. Most egy másik képnézegetővel megoldom a problémát,de nagyon idegesít! Ha tudtok,segítsetek légyszi! Köszi: Eszter

(#7198) zeon.hu válasza Tyke (#7197) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Függő/független, milyen rom van rajta, hogy történt a frissítés?
Mellesleg a gyári képnézegetők általában nem a legjobbak, használj pl QuicPic-et.
Alkalmazások beállításban nézd meg a Hangoutsnál, hogy alapértelmezett-e és töröld.

#?*@&!

(#7199) Tyke válasza zeon.hu (#7198) üzenetére


Tyke
újonc

Szia, a teló gyári független. A frissítés wifin történt. De nem frisdítés után kezdte. Van 2 darab ilyen teló, a másikkal nincs ilyen gondunk, a hangauts alapértelmezését, töröltük de semmi változás, a gyári képnézegetője nem olyan vészesen rossz ennek az androidnak. Mellesleg 4.4.2 emui 3.0, van rajta, a Quicpic tökéletesen működik rajta, csak bosszant, hogy nemtudjuk mi lett rajta elállítva.

(#7200) zeon.hu válasza Tyke (#7199) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

OTA (wifi) frissítés nem ajánlott!
fent van az összefoglaló, elsőre újrahúznám a rom-ot az ott leírtak szerint.
esetleg a hangouts beállításaiban meg lehet még nézni, hogy az sms-ekhez nincs-e beállítva alapértelmezettnek, talán az kavar be.
alkalmazás beállításokban most lett törölve az alapértelmezés? újraindítás volt?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.