Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) OutSider17


OutSider17
senior tag

:) Sziasztok!
Upgrade előtt állok. Gyári B609-ről szeretnék B839-re. Tapasztalatok a B839-ről?
A telefonom teljesen gyári, független.
Válaszotokat előre is köszönöm. :) :DD

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13552) orbit76 válasza OutSider17 (#13551) üzenetére


orbit76
tag

Jók.

(#13553) Cunaja


Cunaja
addikt

Meglepetés!

Hívókép növelés B839- és felfelé. Csak Lollilopon, Android 5.1.1.-nél működik Root kell hozzá!!! Ez a megoldás, csak nektek és csak itt érhető el!!! :)

Előkészület:
- Telepítsd a Root Browser -t.
Az Incallui, megtalálható! a system\priv-app\InCallUI mappában.

- Az eredeti InCallUI.apk -t mentsd le külön egy mappába, hogy később meglegyen, ha vissza szeretnéd állítani.

[Meglepetés]

InCallUI.apk -t nem telepíteni kell, hanem rámásolni az eredeti fájlra. Ennek folyamata:
1. Belső tárhelyen lépj a system/priv-app/ mappába, majd illeszd be a letöltött fájlt.
2. Yes.
3. Keresd meg a mappában a fájlt, és nézd meg a jogosultságát.
Lépj ki a Root Browser -ből, majd nyisd meg újra, hogy biztosan friss adatokat láss.
- Amennyiben azt látod alatta, hogy rw-r--r--, akkor nincs több dolgod.
- Nincs a fájl neve alá semmi írva, akkor hosszan nyomj rá, majd Permission, aztán a következőkhöz tegyél pipát:
Owner: Read - Write
Group: Read
Others: Read

Ha ez kész, hívsz egy családtagot, vagy az ügyfélszolgálatot. Az a lényeg, hogy nem fog sikerülni, mert az alkalmazás sajnos leállt. Nyomd ki a hívást.
A következő hívásnál már tökéletes lesz.

A hívókép növelve, ha név is és szám is van, csak a név fog látszódni. Ha a szám is látszódna, kisebbre kellene venni a képet. Nincs értelme mentett névjegynél. Ha nincs mentve, a szám látszódik rendesen.

Okos tokosoknak kicserélve a híváskor látszódó háttérkép. Sajnos a hívó képe itt nem látszódik.

Előforduló hiba cseréléskor! Operation failed ! A root brovser nem kapta meg a super user ( root ) jogot.
Ha továbbra sem írható, akkor a mellékelt képen az összes pipát rakd be, majd felül ír, és a kép alapján, jogosultság vissza.
rw-r--r, alul a 0644-et kell mutatnia.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13554) coyote55 válasza OutSider17 (#13551) üzenetére


coyote55
őstag

Egyenlőre nem találtam hibát benne. :N

@Cunaja: a Root Explorer, és a Root Browser miben különbözik, a funkcionalitás szempontjából?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#13555) OutSider17 válasza coyote55 (#13554) üzenetére


OutSider17
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13556) TaRka94


TaRka94
senior tag

Root leírást valaki linkelne Lollihoz? Megcsinálnám ezt a hívóképes cuccot. Nem találtam az összefoglalóba, bár lehet vaksi vagyok... vagy Z4ROOT programmal lehet simán?

[ Szerkesztve ]

(#13557) coyote55 válasza TaRka94 (#13556) üzenetére


coyote55
őstag

Ott van az ismertetőben, egészen a végén keresd.

Memento Mori!

(#13558) OutSider17


OutSider17
senior tag

Ha helyi frissítéssel csinálom az updatet. Muszály formáznom az sd kártyát?
Az igazat meg valva, meg halt a laptopom és így nem igazán van kedvem formázni a memória kártyát.
Válaszotokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13559) coyote55 válasza OutSider17 (#13558) üzenetére


coyote55
őstag

Először próbáld formázás nélkül (én is spóroltam) :U ;)

Memento Mori!

(#13560) OutSider17 válasza coyote55 (#13559) üzenetére


OutSider17
senior tag

Rendben van. Gondolom így simán frissítőből indítom az updatet. Nem kell 3gombossal "kínlódjak". Első ilyen komolyabb Huaweim így kicsit körbe kérdezek mielőtt fejest ugrok a frissítésbe.
Ezer hála a segítőkészségedért! :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13561) #97543424


#97543424
törölt tag

Teszteltem a kamerát,és hát nem vagyok lenyűgözve a tudásától!
Íme a tesztképek:
hdr
sima
lámpafénynél
vakuval
Azt gondoltam hogy legalább a Galaxy s3 szintjét hozza kamerában de sajnos nem! :(((

[ Szerkesztve ]

(#13562) Cunaja válasza coyote55 (#13554) üzenetére


Cunaja
addikt

Az is jó, csak más a készítő. Amúgy én total commanderen kívül mást nem használok. Az engedélyre figyelj. Mindegy mit használsz, 644 legyen.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13563) Cunaja válasza #97543424 (#13561) üzenetére


Cunaja
addikt

Build.prop fájl-t kell átírni a minőségi felvétekekért. Meg fogsz lepődni. Az én romomban ezek és más is benne van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13564) Cunaja válasza TaRka94 (#13556) üzenetére


Cunaja
addikt

Twpr recovery és supersu. Az összefoglalóban benne van.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13565) coyote55 válasza Cunaja (#13562) üzenetére


coyote55
őstag

OK, nem alkuszok meg, 644 a vége és kész! ;) :D

Memento Mori!

(#13566) zeon.hu válasza Cunaja (#13553) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

B851C-n nem elég a system/priv-app/, még be kell lépni az incallui mappába, abban van az apk, amire rá kell másolni.

#?*@&!

(#13567) Cunaja válasza zeon.hu (#13566) üzenetére


Cunaja
addikt

Mindegyik lollin az incallui mappában van.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13568) Cunaja válasza coyote55 (#13565) üzenetére


Cunaja
addikt

:) :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13569) linterrobert válasza Cunaja (#13553) üzenetére


linterrobert
csendes tag

Sajnos nekem nem működik...pedig úgy csináltam mindent ahogyan kell..a gond az hogy hiába rakom vissza au eredetit..nem látom ki hív..van ötlet?

(#13570) Cunaja válasza linterrobert (#13569) üzenetére


Cunaja
addikt

Milyen rom van fent?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13571) linterrobert válasza Cunaja (#13570) üzenetére


linterrobert
csendes tag

természetesen b839 gyári..rootolva

(#13572) Cunaja válasza linterrobert (#13571) üzenetére


Cunaja
addikt

És mi nem megy? Mit csinál? Vagy mit nem? Jogosultság?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13573) linterrobert válasza Cunaja (#13572) üzenetére


linterrobert
csendes tag

semmit...hallom hogy kicsörög de nem jelenít meg semmit...illetve ha hívnak sem tudnám igy felvenni...

[ Szerkesztve ]

(#13574) Cunaja válasza linterrobert (#13573) üzenetére


Cunaja
addikt

Kezd ellről. Az első hívás az kimenő legyen. Feladja a hibát, sajnos az incallui alkalmazás leállt. A következő hívásnál már jó lesz. Valamit nem jól csináltál.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13575) Cunaja


Cunaja
addikt

Van olyan aki már B839-en felrakta?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13576) linterrobert válasza Cunaja (#13574) üzenetére


linterrobert
csendes tag

kimenő hívás volt..nem dobott hibaüzenetet, nem csinált semmit csak csörgött és kész..a jogokat beállítottam..ezen nem lehet mit elrontani...nem vagyok kezdő benne..mint említettem hiába rakom vissza az eredetit már azzal is ugyanezt csinálja..mit rontok el akkor? (újra is indítottam.)..max a jogokat..de mi az eredeti jog?

(#13577) Cunaja válasza linterrobert (#13576) üzenetére


Cunaja
addikt

644, az eredetivel működnie kellene. Honnan szedted az incallui-t? Olyan mint mikor a régi 4-es androidot raknád rá.
Írd le, lépésről lépésre mit csinálsz.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13578) linterrobert válasza Cunaja (#13577) üzenetére


linterrobert
csendes tag

hogyhogy honnan szedtem az incall-t? te osztottad meg..:D az eredetit először átmásoltam sd-re, aztán felülírtam az általad letöltött incall-al, beállítottam a jogokat..hivás és semmi..ennyi a történet..a bosszúságom akkor kezdődött mikor visszaraktam az eredetit és azzal sem megy már..nem szeretém az egész romot emiatt újratenni...

(#13579) OutSider17


OutSider17
senior tag

Helyi frissítéssel tette már fel valaki b609-re a b839-et?
Nem szeretném ha nem lenne telefonom egy ideig emiatt.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13580) coyote55 válasza OutSider17 (#13579) üzenetére


coyote55
őstag

Semmi gond nem volt, a "háromgombos" nem tetszett neki, én meg lusta voltam lementeni, meg formázni az SD-t. ;)

Memento Mori!

(#13581) OutSider17 válasza coyote55 (#13580) üzenetére


OutSider17
senior tag

Akkor simán helyi frissítés és az úgy rendben lesz?
Ne haragudj a sok kérdésért, de kicsit izgulok. :DD
SD kártya gyökér könyvtárában dload mappába kicsomagolva a b839.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13582) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hívókép növelés 5.1.1 alatt bekerült a fenti összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#13583) Cunaja válasza linterrobert (#13578) üzenetére


Cunaja
addikt

Gondolom, mikor felraktad, akkor csak egy hívást nyomtál, és nem történt semmi, te egyből nyomtad rá az eredetit. Akkor most rakd vissza az enyémet, és két hívást nyomjál. A másik. Ha még mindig nem jó az enyém, akkor a data > dalvik-cache > arm mappában keresd meg a system@priv-app@InCallUI@IncCallUI.apk@classes.dex fájlt és töröld. Ezután rebboot.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13584) coyote55 válasza OutSider17 (#13581) üzenetére


coyote55
őstag

Nyugi! Aki idegeskedik, izgul, az könnyebben hibázik!
Úgy kell csinálni, ahogy leírtad. Csak nyugodtan! :K Fog az menni! ;)

Memento Mori!

(#13585) Cunaja válasza coyote55 (#13584) üzenetére


Cunaja
addikt

Hogy állsz a hívóképpel?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13586) OutSider17 válasza coyote55 (#13584) üzenetére


OutSider17
senior tag

Neki látok. Írok ha kész vagyok. Remélem így lesz. Igaz!! :) :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13587) coyote55 válasza Cunaja (#13585) üzenetére


coyote55
őstag

Még sehogy... :B
Ma már nem is állok neki, fáradt vagyok hozzá.
OutSider17 frissítését még megvárom, azután elteszem magam holnapra.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#13588) linterrobert válasza Cunaja (#13583) üzenetére


linterrobert
csendes tag

nem egyből raktam azért vissza.. legalább 5x hivtam...töröltem az általad mondott filet, de semmi sem változott...

(#13589) Cunaja válasza coyote55 (#13587) üzenetére


Cunaja
addikt

Oké, köszi. :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13590) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hívókép növelés eredménye:

#?*@&!

(#13591) #97543424 válasza Cunaja (#13563) üzenetére


#97543424
törölt tag

Mit csináljak? Ez most komoly? Mokolni kell hogy jó képet csináljon? Nemá!!

(#13592) Cunaja válasza zeon.hu (#13590) üzenetére


Cunaja
addikt

:R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13593) Cunaja válasza #97543424 (#13591) üzenetére


Cunaja
addikt

A huawei nem foglalkozik a P7 telóval már. Gyorsan javítgatják a romot, de nem optimalizálják. Holnap leírom neked mit kell csinálni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#13594) #97543424 válasza Cunaja (#13593) üzenetére


#97543424
törölt tag

Ok.Köszi.

(#13595) OutSider17 válasza coyote55 (#13587) üzenetére


OutSider17
senior tag

Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Minden rendben van. Fent a rendszer. Elég gyors és stabilnak tűnik! :) :R

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13596) OutSider17


OutSider17
senior tag

Egy olyan észrevételem lenne hogy nekem folyton dobálja az értesítő sávon hogy a "Google Play szolgáltatások frissítése."
Pedig a legfrisebb van fent. Ötlet esetleg?
Én arra gondolok hogy még a kitkat-es rendszeren frissítettem le.

Légy becsületes. Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak. (Everett W. Lord)

(#13597) Macipalika


Macipalika
csendes tag

Ma ezt a mail-t kaptam a Huawei-től arra a kérdésre miért szedték le az 5.1.1 frissítést az oldalukról.
---------
Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük levelét.
Szeretnénk tájékoztatni, hogy a jelzett szoftver kompatibilitási problémák miatt került le az oldalunkról.
Jelenleg egy rollback szoftver érhető el a weboldalunkon amellyel az ügyfeleinknek lehetősége van visszaállítani a korábbi szoftver verziót.
Természetesen folyamatosan dolgozunk a probléma megoldásán.

Megértését előre is köszönjük!

ÜDVÖZLETTEL ,
HUAWEI ÜGYFÉLSZOLGÁLAT
---------
Visszaraktam a 623-at most legalább nincs belassulva a telefon...

Nokia 3220, Sonyericsson w580i, w760i, Lg gt500, Samsung Omnia II, Nokia E7, Concorde Speed tablet, Samsung Galaxy Advance,Huawei Ascend P7

(#13598) TaRka94 válasza Cunaja (#13564) üzenetére


TaRka94
senior tag

Meg van. Köszi srácok. Neki látok szerintem.
A kamera javítós dolog érdekelne.

(#13599) laci laci válasza Cunaja (#13553) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.A hívókép növelés jó más telokhoz is? :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#13600) zeon.hu válasza laci laci (#13599) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez P7-re van, abból is kizárólag 5.1.1-re.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.