Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:37

LOGOUT.hu

HTC U11

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Android verzió maradt, a biztonsági frissítés pedig 2018 Június 1-re növekedett.

Megyen!

(#4302) opr válasza CptAdamica (#4301) üzenetére


opr
veterán

Na ugye, mondtam en, hogy mindjart megkapjatok Ti is. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4303) dredjudge84 válasza Varoz (#4275) üzenetére


dredjudge84
őstag

Aha! Rájöttem, hogy úgy is szar! Van egy p10-esem, annak a kábelével is lassú töltést ír.

(#4304) kano válasza CptAdamica (#4301) üzenetére


kano
nagyúr

1 év alatt azért elég gáz, hogy csak ennyit sikerült magukból kiizzadni. Nagyon jó kis telefon, de azért a HTC nem lesz a szívem csücske.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4305) Cilindrik válasza cyber86 (#4299) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Telekom szintugy (igaz független)

(#4306) kano válasza Cilindrik (#4305) üzenetére


kano
nagyúr

2 simes függetlenre is megjött.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4307) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Azt meg tudjátok mondani, hogy miért jelenik meg ez az értesítési sávban ha a messengeren írnak?
[kép] [kép] Valahogy el lehet ez tűntetni?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4308) kekkola válasza kano (#4304) üzenetére


kekkola
senior tag

Egy éve megy a fika. Ennyi idő alatt nem sikerült lecserélni valamire?! :)

#4295 Tiger. : +1 arra, hogy hanyagoljuk az s9-et.

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4309) Tiger. válasza kekkola (#4308) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem az s9 lenne a lényeg, hanem, hogy a Samsung foglalkozik a telefonjaival, a htc nagyon nem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4310) ferob válasza Tiger. (#4309) üzenetére


ferob
őstag

Ami ugye a HTC szakmai topikjának szempontjából lényegtelen.
Az, hogy milyen készüléket használsz, a te döntésed, de ne kelljen minden egyes hozzászólásodnál azt olvasnia mindenkinek, aki betér ide vagy épp az U12+ témához, hogy a más gyártótól származó készüléked mire képes.
Egyrészt azért, mert nem ide tartozik, másrészt azért, mert más se teszi, mivel ezek a HTC témák adott HTC márkájú készülékekkel foglakoznak és nem azzal, hogy te látszólagos bizonyosságot szerezz magadban minden hozzászólásnál arra, hogy jól döntöttél.

[ Szerkesztve ]

(#4311) CsGábor válasza cyber86 (#4307) üzenetére


CsGábor
tag

Az első képeden szereplő értesítést elmozdítod jobbra és az előbukkanó fogaskerék ikonra kattintva beállítod hogy ne jelenjen meg .

[ Szerkesztve ]

(#4312) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Levelet kaptam lájf. Megjött a Caseology, minőségi kis cucc, nem is túl vastag, köszi az ajánlást. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4313) Tiger. válasza CptAdamica (#4312) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Szeretni való tok.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4314) cyber86 válasza CsGábor (#4311) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#4315) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Vodafone.Mondjuk magától nem dobta fel wifin sem,totál véletlen ránéztem a beállításokban,utána pedig itt.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#4316) automatamas


automatamas
lelkes újonc

Sziasztok! Lenne egy szép állapotban lévő U11ami még garanciális és esetleg megvásárolnék. Egy dolog volt kérdőjeles rajta, a kijelző jobb oldala alig észrevehető mértékben sötétebb volt, ez csak homogén világos képernyőn volt észrevehető. Ez normális ennél a típusnál?

(#4317) opr válasza automatamas (#4316) üzenetére


opr
veterán

Szerinted ha ez normalis lenne, azon sirna a topik fele, hogy keson jonnek a biztonsagi frissitesek? :DDD

Mashogy mondva: nem, abszolut nem normalis, egy negyedennyibe kerulo telefonnal se. Ez kicsit olyan amugy, mint azok a "kishibas" TV-hirdetesek, ahol leirjak, hogy a kijelzoje nem mukodik, de a mukodeset nem befolyasolja. Ha teged ez nem zavar, akkor arazd be es vedd meg, de En nem biznek benne, mert igy tippre vagy az van, hogy csereltek a kijelzojet, de ganyul, esetleg nem eredetire, vagy az van, hogy nemsokara meg fog dogleni szegeny.
De ferob forumtars a szakember ilyen teren, ha nincs igazam, ha mas nem, majd kijavit. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4318) Tiger. válasza automatamas (#4316) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hanyagold.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4319) automatamas


automatamas
lelkes újonc

Ok, köszi!

(#4320) joekajoeka


joekajoeka
tag

Vasaroltam en is egy uj HTC U11-et.
LG G4-rol jovok, ami lassan 3 eve van meg nekem (volt bootloop, kijelzo csere es most nem reagall a dupla koppra mindig).
Elso benyomas:

Negativ:
1: Hianyzik a szines LED ertesites (benasag ha toltom es jon sms akkor nem villog hanem tovabb mutassa hogy tolt pirossan, minden ertesitesnek zold szine van, annyira draga az az RGB LED?, ez sokkal jobb volt a G4-ben)
2: Nem lehet beallitani hivaskor mikor folveszik vagy leteszik rezengjen a telefon.
3: SMS "delivery report" mindig ugy jelez vissza mintha uj sms jott volna.
4: Duppla koppal nem lehet lezarni a kepernyot (csak ha lock screen-en vagy).
5: Nincs lepes szamlalo (HTC sense comapanion ertesitett hogy megmutasa a lepest de meg sehol semmi)
6: Nem annyira hangos mint a G4

Pozitiv:
1: Kepernyo jobb (a G4-be a kicserelt kepernyo szornyu volt, az eredeti az jo volt)
2: Kamera talan jobb, de biztosan gyorsabb
3: Az aksi az sokkal jobb
4: Sokkal-sokkal gyorsabb a rendszer

Tobb teruleten is visszalepes a G4-hez kepest :DDD

(#4321) kekkola válasza joekajoeka (#4320) üzenetére


kekkola
senior tag

2. Amikor a hívott fél felveszi, akkor rezeg. De most hirtelen nem találom hol is lehet beállítani :))

O+8T

(#4322) joekajoeka válasza kekkola (#4321) üzenetére


joekajoeka
tag

En megkaptam rezeg de csak akkor ha nem kozel tartod a telefont ha kezben tartod es a kozelseg erzekelo nem erzekel semmit. Ez igy nekem nem eleg, nem ehez voltam szokva.

(#4323) MrPetya19 válasza joekajoeka (#4320) üzenetére


MrPetya19
addikt

5: A google fit és a Sense Companion is tudja ezt.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4324) joekajoeka válasza MrPetya19 (#4323) üzenetére


joekajoeka
tag

Igen a Sense megkerdezte, hogy mutassa meg a lepest, kivalatszottam hogy igen, de hogy hol mutassa es mikor az rejtely.
Kaptam megoldast a 3.-as pontra. Telepitettem a Google Messages-t es a "Delivery report" csak kiirja hogy "delivered", ez igy nekem jo. A Touchpal helyett hasznalom a google Gboard-ot ez is jo "space gombal lehet mozgatni a kurzort, ez a Touchpalba hianyzott".
5 nap utan kezbe vettem a G4-et es szornyen laggol a HTC U11 utan :D
Ha lenne benne RGB LED.... :(((

(#4325) MrPetya19 válasza joekajoeka (#4324) üzenetére


MrPetya19
addikt

A Sense nekem másnap délelőtt szokta mutatni az előző napi lépésszámot.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4326) FGyula30 válasza joekajoeka (#4320) üzenetére


FGyula30
aktív tag

A kamera talán jobb??
Nálam volt G4 egy hétig, de nézd meg még1x, mert lehet rossz a szemed...😎
A hangot se lehet egy lapon említeni.
Biztos 11-et vettél?

(#4327) kekkola válasza FGyula30 (#4326) üzenetére


kekkola
senior tag

"Biztos 11-et vettél?"

:DDD

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4328) joekajoeka válasza FGyula30 (#4326) üzenetére


joekajoeka
tag

Tuti hogy U11 vettem, es vadi uj.
Video fevetel a G4-be sokkal jobb, az U11 keves fenynel nagyon furcsan szemcsesedik, sotetbe sokkal tisztabb a G4 video felvetele.
A kepek igaz hogy kontrasztosabbak az U11-nel elso ranezesre, de megvizsgallva monitoron a sotetebb reszeket a G4 nem egeti be annyira, ez is jobban tetszik.
Ez teny.
Mikor sok feny van nem szamit mind a 2 jo.
Nem vedeni akarom a G4-et rossz a kicserelt JDI kijellzo, a duppla kopp behalt, es az aksi is keveset birja.
Ami jo az U11-be az az aksi ido, 7 ora SOT simman megvan, es gyors ez teny, a SLCD5 is nagyon jo.
Hangosabb a G4 az U11 tisztabb, itt kinek mi a fontos.
Nem tartom meg az U11-et kuldom vissza, es ennek a fo oka az RGB led hianya, a G4-re ranezek es tudom kb milyen ertesites van a szin alapjan, itt meg csak zold van.

[ Szerkesztve ]

(#4329) Kobun1980 válasza joekajoeka (#4328) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Az RGB LED hianya miatt kuldod vissz? :Y :Y :Y :Y

(#4330) joekajoeka válasza Kobun1980 (#4329) üzenetére


joekajoeka
tag

:K

(#4331) CptAdamica válasza joekajoeka (#4330) üzenetére


CptAdamica
veterán

OMG! Ezt megspórolhattad volna magadnak, ha előtte tájékozódsz. :)

Megyen!

(#4332) fadd


fadd
csendes tag

Van baj... ha én kereskedő lennék és ezért hoznád vissza hozzám a telót kb kiröhögnélek, ne éld bele magad,hogy visszaveszik a hibáttlan telefont

(#4333) kano válasza fadd (#4332) üzenetére


kano
nagyúr

Ja neten rendelte 14 napig vissza kell venniük.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4334) joekajoeka


joekajoeka
tag

Netten volt vasarolva, tehat...
Indok nelkul vissza veszik.

[ Szerkesztve ]

(#4335) FGyula30 válasza joekajoeka (#4328) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Az indokaiddal nem lehet vitatkozni.
Ahogy érzed.

(#4336) Tiger. válasza joekajoeka (#4334) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Használd az aodot.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4337) joekajoeka válasza Tiger. (#4336) üzenetére


joekajoeka
tag

Olyan nincs az U11-be, ha jol tudom AOD van U11+ ba.

(#4338) ghiottone válasza joekajoeka (#4337) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Megoldható :K

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#4339) Varoz


Varoz
őstag

Istenem! :U :W

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4340) Aryon87 válasza joekajoeka (#4328) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Azert tudnek vitatkozni egy s massal, volt G4-em, teny, az kameraban megallja a helyet sok maival, de az U11 megeszi azt. Ahogy az osszes mai telefont is..
De hogy a LED miatt visszakuldeni... Vicc. Nekem is eleinte fura volt, de emiatt nem akartam megvalni tole:N

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#4341) Dr. Maci


Dr. Maci
tag

Sziasztok!

25-én vettem át a telefonom a Media Marktból és gondoltam megosztom a tapasztalataimat, talán más számára is hasznos lehet.
A készüléket augusztus 21-én adtam le, a telemax dokumentációja szerint 24-én érkezett meg Budaörsre, onnan 30-án elküldték Bukarestbe. Itt szeptember 18-án végezték el a javítást, amely azt jelenti, hogy az érintőpanelt és a foglalatát cserélték. Ez a szervizpapír szerint 10 tételt jelent beleértve az ujjlemonymat szkennert és a hangszórókat is. Tehát végülis a hibát kijavították. :)

A szervizelés minőségéről: Eredetileg azért küldtem be a készüléket, mert úgy véltem, hogy egy 400 eurós telefontól elvárható, hogy teljesen jó, hibamentes legyen. Ennek megfelelően patikaállapotban vártam vissza. Ez hiú ábrándnak bizonyult. Azt méltánytalan lenne mondani, hogy "összegányolták" volna, de a patikaállapottól messze van a jelenlegi állapota: alul és oldalt is több helyen ragasztónyomos (nem tudom, hogy ezt el lehet tüntetni valamivel? :F). A hátlapon látszanak a helyek, ahol valamiféle védőszalaggal ragaszthatták le a kamerát. Ezt sem tudom eltüntetni. Ugyanakkor az tény, hogy karc sehol sem volt rajta, sem az oldalakon, sem pedig a hátlapon.

Így kissé csalódottan fogom használatba venni, amely nagyon időszerű, mivel az M8 sajnos nagyon a végét járja telepügyileg, gyakorlatilag vezetékes telefon lett.

Tanulságok: 1) Ha telefont rendeltek, akkor ne legyetek elfoglaltak/bolondok és nézzétek meg 14 napon belül a készüléket, mert ha hibás visszaveszik. 2) A szerviztől nem érdemes csodát várni: nem patikaállapotban fog a készülék visszaérkezni. Így ha együtt tudtok élni egy ilyen pixelhibával, akkor nem érdemes beküldeni.

Az ip67 védelemről megkérdeztem a telemaxot, de még nem válaszoltak, majd ezt is megírom.

(#4342) CptAdamica válasza Dr. Maci (#4341) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szia! Jó sokáig tartott neked is, mire kézbe vehetted. Nem akarok hülyeséget mondani, talán valamilyen körömlakk lemosóval lehetne megpróbálni. Ferob szerintem majd jobban megtudja írni.

Megyen!

(#4343) Varoz válasza CptAdamica (#4342) üzenetére


Varoz
őstag

Isopropyl alkohol!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4344) Tiger. válasza Dr. Maci (#4341) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Tudom, hogy most megköveztek, de akkor ismét 1 ok, hogy maradjak a samsungnál, ott ugyan is, igaz ők cseszték szét a kijelzőmet, de egy kis unszolásra cserélték, és az aksit és a hátlapot, és úgy nézet ki utána, mintha új lenne, vagy is a szerviz nem gányol, és ez került 4 órában, azért elgondolkodtató sztem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#4345) kano válasza CptAdamica (#4342) üzenetére


kano
nagyúr

Körömlakk lemosó kifejezetten rossz ötlet. Sima 70%-os alkohol (ahogy itt már írták is). Szerintem ez egyáltalán nem gáz. A szervizben nem törölgetik a védő ragasztók után a készüléket.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4346) CptAdamica válasza kano (#4345) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, sejtettem én, csak nem volt jobb ötletem. :D

Megyen!

(#4347) Dr. Maci válasza kano (#4345) üzenetére


Dr. Maci
tag

Ez biztos, gyógyszertári alkohol megfelelő lesz a ragasztó letisztítására? Hogyan kellene végrehajtani ezt a műveletet? Felviszem az alkoholt fültisztító vattára és megtörölgetem vele a kérdéses részeket? Nem fogja szétmarni az üveget, illetve az előlapot?

Ugyanis alul a hátlap és a fém keret közötti érintkezésnél folyt ki, illetve a hangerőszabályozó gomb környékén van egy-egy plecsnyi, illetve a másik oldalán is foltokban oldalt megfigyelhető a ragasztó maradványa.

Ferob, esetleg ebben tudsz valami biztosat ajánlani? :))

Update: A telemax válaszolt a vízállósággal kapcsolatban. Mivel a készüléket a javítás után különböző teszteknek vetik alá, amely között szerepel a vízállóság is, és tekintettel arra, hogy a javított készülék ennek is megfelelt, így az ip67 védelem maradt.

[ Szerkesztve ]

(#4348) kemcso válasza Dr. Maci (#4347) üzenetére


kemcso
Ármester

Gyógyszertári alkoholtól semmi baja nem lesz, ha letörlöd vele egy vattával az adott pontokon.

(#4349) ferob válasza Dr. Maci (#4347) üzenetére


ferob
őstag

Az illesztések mentén nem ajánlom semmilyen alkohol vagy más kémiai anyag használatát, mert a ragasztást gyengítheti, ami értelemszerűen hatással lesz az ellenállóságára.

Azt, hogy a teljes bontás után mennyire maradt meg a bizonyos mértékű ellenállósága az édesvízzel szemben, azért inkább ne próbáld ki, persze ez nem zárja ki, hogy gond nélkül megúszná a készülék, de jobb, ha nem teszteled.

[ Szerkesztve ]

(#4350) kano válasza Dr. Maci (#4347) üzenetére


kano
nagyúr

Mondjuk egy puha ruha szerintem jobb mint a vatta. Vatta szöszöl és azzal nem tudsz erősebben dörzsölni. De ha illesztésnél van, akkor ez tuti a védő ragasztó nyoma? Én fognék egy vékony rongyot és egy kicsit az alkoholos üveg végén megnedvesíteném és megvárnám míg egy kicsit elpárolog (és nem folyik belőle már, esetleg ki is nyomnám egy kicsit).
Így próbálnám meg. Vagy megkérdezed a szervizt.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.