Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sajnálom, hogy nem szerepelt jobban, mert formára, kialakításra, és megoldásokra sokkal jobban tetszik a mibandnál, családban van HB4, megelégedéssel használják, így érdeklődéssel figyeltem az új modellt.

(#2) Janaboy


Janaboy
veterán

Bár nehéz megjósolni, hogy miket fognak fejleszteni bele, de pl a HB4-nél is jött nemrég új watchface stb.
Nekem erősen úgy tűnik, hogy a HB5-ben sokkal több tárhely van és így szerintem a funkciók bővülése is várható.
Maga az Egészség app is elég sűrűn frissül, de tény, hogy Mi Band 4hez képest nincsenek meg customizáció lehetősége (vagy csak senki nem csinálta meg :D)

Én sok esetben úgy tekintek a Honor Band 4/5-re, hogy out of the box jobban működik mind a MB4.

Janaboy

(#3) Rover623


Rover623
félisten

Nekem ezekkel az olcsó bizbaszokba épített oxigén szaturáció mérő szenzorokkal alapvető bajom van. Amennyire én tudom, az ilyen optikai elven működő érzékelőknek át kellene világítaniuk az ereket, hogy az átszűrődő fényt elemezve ki lehessen számolni a vér oxigén szintjét. Mivel a karkötős megoldásoknál "kissé" nehézkes az átvilágítás, max. a visszaverődő fényből lehet valamit varázsolni...erős kétségeim vannak a hatékonyságot és a pontosságot illetően! :U
Hasonló (elvi, műszaki) a problémám az egyes eszközök által beígért vérnyomásméréssel is...

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4) SirRasor


SirRasor
őstag

Kezd egy picit elegem lenni ebből az üzemidős összehasonlításból. Volt Mi Band 4-em és most Honor Band 5-öm.
Folyamatos pulzusmérésnél a Mi Band 4 kb 4 napot bír.
Folyamatos pulzusmérésnél a Honor Band 4/5 kb 4 napot bír.
Ugyanannyit bírnak minimális eltéréssel. Kész.
Az más kérdés, hogy a Band 5-ben van ADAPTÍV pulzusmérés, ami 1-10 percenként mér azt az érzetet keltve, mintha folyamatosan mérne és így ~6-7 nap az üzemidő. De ez technikailag csalás...

Make Love not war!

(#5) fateless


fateless
veterán

Sokáig Mi Band-eket használtam, aztán hogy tavaly év végén vagy idén év elején (nem emlékszem már) kaptam ajándékba egy Honor Band 4-et (hála a mobilarénának), azt használtam a Mi Band helyett, és nagyon gyorsan le is váltotta nálam (akkor már nem voltak anomáliák).
Idén vettem egy Honor Band 5-öt, és persze nagy váltás nem volt a 4-hez képest, viszont nekem - kínai piacos - működik a véroxigénszint mérése.
De ezúttal a Mi Band 4-et kihagytam, így nem tudom összevetni már a két készüléket saját használatban. A korábbi modelleknél viszont a HB 4 és 5 nálam sokkal pontosabban és részletesebben figyelte az alvásomat, mint a MB tette korábban, szóval egy nekem nagy pozitívum volt..
Most már egész kiváncsi lettem e teszt után a MB4-re is, de remélem, nem rendelek még egy kacatot itthonra...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) SirRasor válasza fateless (#5) üzenetére


SirRasor
őstag

Mi Band 4 alvásmérése borzalom. Konkrétan nem rögzíti, ha felkelsz éjszaka...akár 1 percre, akár 1 órára.
Honor Band 4 és 5 is még a perces felébredéseket is regisztrálja.
A Mi Fit-ről meg inkább ne beszéljük...A Huawei Health nem kelti egy félkész app érzetét :D Reklám sincs benne, nem úgy, mint a Mi-ben :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#7) Neerpelt válasza SirRasor (#4) üzenetére


Neerpelt
tag

[kép] [kép] Te miről beszélsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#8) SirRasor válasza Neerpelt (#7) üzenetére


SirRasor
őstag

Mit nem értesz azon, hogy volt mind3 (Honor Band 4 is) a kezemen és pontosan lemértem az üzemidőt.
A cikkben valamiért nincs említve az adaptív pulzusmérés, amivel eléri az egy hetes üzemidőt. Ami inkább kevesebb, ha mellette edzel is, mert ha indítasz egy konkrét edzést, akkor bekapcsol a teljes pulzusmérés még adaptív módban is.

Semmi, csak pontosan ismerem ezt a 3 eszközt.

Make Love not war!

(#9) Neerpelt válasza SirRasor (#8) üzenetére


Neerpelt
tag

Nekem teljesen más üzemidő jött ki, folyamatos a pulzusmérés percenként, és mindjárt jön a második hét a MB4-el.

Bocs, a kép valamiért erről nem ment fel.

(#10) SirRasor válasza Neerpelt (#9) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezt nem értem. Látom a képet, de nem értem.
Talán annyi lehet, hogy amikor még a Mi Band volt rajtam, akkor naponta - összesen - 3 óra edzést lenyomtam és lehet, hogy aközben jobban meríti. Pedig még a telefon BT-je is csak napi 1x volt bekapcsolva, hogy összeszinkronizálja az adatokat.

Vagy kapott új firmwaret, amivel már jobban bírja? Régebben is ilyen üzemidőd volt?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#11) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Vajon mikortól lehet kapni
?

(#12) fateless válasza SirRasor (#6) üzenetére


fateless
veterán

Igen, az alvásfigyelés és az app mindenképp nagy erőssége a HB-nek, azért is maradtam ezen a vonalon a MB helyett

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#13) Neerpelt válasza SirRasor (#10) üzenetére


Neerpelt
tag

Folyamatosan megy a BT, de azt aláírom, hogy a MB3 fele ennyi ideig bírta pulzusméréssel akkor is, ha csak félóránként mért, firmware frissítéstől függetlenül. Legalábbis nekem és megfigyeléseim szerint, mert voltak olyanok akiknek ment az is két hétig, akkor meg én nem akartam ezt elhinni nekik. (Az én készülékem kínai volt. A mostani MB4-em globál, szóval itt is lehetnek különbségek.)

Most így utólag visszagondolva az is lehet, hogy erről a Xiaomi beszerzési politikája tehet, a Redmi 4x-nél is sok változás volt az először gyártott és később eladott készülékek között (kicsit rosszabb képernyő, cserébe vastagabb magnéziumház, stabilabb hangerőgombok, jobb hangszórók, stb.). Szerintem gond nélkül variálhatnak a beszállítók között, és szeretnek menet közben módosítgatni a visszajelzések alapján.

[ Szerkesztve ]

(#14) Janaboy válasza gyuri2008 (#11) üzenetére


Janaboy
veterán

Érdemes kínai rendelésben (kínai verziót) gondolkodni, kb 8eFt Aliról és ugyanúgy van magyar nyelv, sőt ahogy írták feljebb abban van az spo2 mérés is, a global verzióban még nincs (valszeg engedélyek stb miatt).

Janaboy

(#15) atike


atike
nagyúr

"a Band 5 egyelőre sehogy sem mér véroxigénszintet, nemhogy folyamatosan. A funkció elérhetőségére elvileg még várni kell, már ha lesz egyáltalán. Igyekeztünk kideríteni, de sajnos ez olyan információ, amiről az illetékeseket sem tájékoztatták kielégítően"

Izé.... Kár érte. Na meg elég érdekes ez így - tudja, de amúgy nem, majd esetleg talán... Ez mi? :U

(#16) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Srácok mindenféle pejoratív hátsó szándékot mellőzve: mire kell valakinek ,hogy percenként vagy fél óránként mérje a pulzust? :B
Én a Mi Band 4-et csak sleep assistantra raktam. Akkor mérek csak pulzust, ha edzésen vagyok. Így kibír kb 20 napot is.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Nem értek egyet a konklúzióval, a Mi Band 4 fasorban nincs a Honor Band 4-5 szériához képest, alváskövetés ég és föld, funkciók, dizájn, kijelző stb mind a Honor mellett szól. (A mély alvás megfelelő hosszúsága nagyon fontos, ennek minimum el kell érnie a teljes alvásidő ötödét, de a legjobb ha 30% felett van.) Egyébként a kínai verziós Band 5-ben van véroxigén mérés, a nemzetközi verzió eleve egy bullshit, mert a kínai ugyanúgy ismeri az angolt, sőt a múlt heti firmware frissítés után már full magyar. A magyar árakat sem értem, mert Kínából rendelve a Mi band 4 és Honor Band 5 is 30$ körül kapható.

[ Szerkesztve ]

(#18) Neerpelt válasza =Mentor= (#17) üzenetére


Neerpelt
tag

A kínai MB4 tud hangutasításokat és fizetni is lehet vele, talán ezért hasonló a kínai szállításos ár a Honorral. Csak kínait meg minek kifizetni ha ezeket nem tudod Európában használni, pláne úgy, hogy hazai garanciát nem kapsz rá. Ha az utóbbi nem lenne én is rendeltem volna amúgy, épelméjű ember 27%-os sarcot nem fizet be önként a "miniszterelnök" új irodájára.

Gondolom a Mobilaréna meg az itthon kapható nemzetközi bullshit verziót tesztelte ami drágábban ígéri és nem teljesíti a véroxigénmérést, mint ahogy a MB4 olcsóbban nem ígéri.
És mivel nincs olyan plecsnijük, hogy bullshit, ezért nem is kapott semmit. :))

[ Szerkesztve ]

(#19) Neerpelt válasza PowerBuldog (#16) üzenetére


Neerpelt
tag

Őszintén? Játék hipochondereknek. :))El tudom képzelni hogy hasznos lehet, ha szól ha épp túl magas a pulzus.

(#20) Khelben


Khelben
nagyúr

Megfelelő telefonnal (Huawei/Honor vagy iPhone) van kültéri kerékpározás is, GPS követéssel. A BT 5.0 meg nem tudom, miért lenne előny, hiszen kevesebb telefonnal lesz kompatibilis.

(#21) Caldera válasza Khelben (#20) üzenetére


Caldera
aktív tag

A BT 5.0 lefelé kompatibilis. Én BT 5.0 vezeték nélküli fülset használok BT4.2 telefonnal.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#22) Gicz


Gicz
addikt

Meg tudná mondani valaki, hogy a galaxy watchos képen mi a watch face neve ami a samsungon van? Köszi!

(#23) Khelben válasza Caldera (#21) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez a BT5 újdonsága? Mert nekem annó még a 4 idejében nem sikerült 4.2-es fülhallgatót használni 4.1-es telefonnal.

(#24) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Withings ECG MOVEot nem akartok tesztelni?

Apple után az első valódi ECGs ráadásul 40k, jól néz ki és akár 1évet bír.

Mondjuk én berendeltem, van családba északai szívdobogásos oda az egycsatorna elég lehet elkapjuk a problémát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) Caldera válasza Khelben (#23) üzenetére


Caldera
aktív tag

A visszafelé kompatibilitás tudomásom szerint mindig megvolt, más hardverek esetén is. A gyengébb láncszem nyilván az alacsonyabb/butább verzió. [link]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#26) Baggins86 válasza PowerBuldog (#16) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nekem ugyan ez a kérdésem az alváskövetéssel. Nem tudod hány órakor feküdtél le és meddig aludhatsz? Reggel meg úgyis érzed mennyire vagy kipihent. És ha nem volt meg a napi mély alvás akkor mi van? Betegszabit veszel ki, mert 2 helyett 4 óra mély alvás kell? Ha sokszor vagy fáradt, jó eséllyel alvászavaros vagy. Ha alvászavaros vagy nem a honor vagy miband adataiból diagnosztizálnak hanem elküldenek egy alvásklinikára.
A pulzusmérés ugyan ez. Nézed az edzésen, hogy vaze 130-as a pulzusom, de jó? Exportálok egy grafikont és kirakom a falamra. Vagy az irodában 9.33-kor idejött a főnök hogy van egy feladat, itt ugrott fel 80-ról 100-ra, 9.44-kor elment megint visszaugrott 80-ra. Állati. (és most ne az apple watch féle pulzusmérést hozzuk fel példának pls, mert se a honor se a mi band nincs fasorban sem vele)

Ezeknek a cuccoknak 3 értelme van. 1. Jelzi ha hívnak, 2. Jelzi ha üzenetet küldtek, 3. Megtalálja a telefonodat. A többi játékszernek meg unaloműzésnek biztos jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27) fateless válasza Baggins86 (#26) üzenetére


fateless
veterán

A lényeget kihagytad: aktivitás-mérés

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Az NFC-s verzióról mit lehet tudni? Fog az valaha működni Európában? Nem sok infót találtam arról, hogy miképp működik az. Olyat találtam, hogy kb egy qr kódot rak ki a kijelzőre és az volna az NFC-s alipay fizetés, de másik oldalon olyat is írtak, hogy van benne kártyát tároló chip... Tök jó lenne, ha működne fizetésre is a cucc.

(#29) Silentfrog válasza Dare2Live (#24) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én is kerülgettem de nekem hihetetlen a 18 hónap üzemidő. Okok nincs kijelző ,csak számlap / ez miatt nem vettem meg, éjszaka nem látom az időt/ Én leginkább a Amazfit health watchra várok már. Több mint 2 hónapja hogy írták hogy a forgalmazás megkezdődött ,de sehol sincs még elérhető státuszban.

(#30) M@cika


M@cika
őstag

Az a baj, hogy már a 2-es prot is úgy árulták, hogy mér véroxigén szintet. de csak edzés közben. Azért apám megtartotta, de 20k elég húzós ár volt érte. (az én sziamiau 4-esem a fele sem volt gearbest-ről)

Nasit a kis fehér medvének!

(#31) fateless válasza M@cika (#30) üzenetére


fateless
veterán

Ahogy a HB5 is nagyjából épp annyi, mint a MB4 kint vásárolva.
Nem biztos, hogy ideális a kinti ár összevetése (mellesleg én is onnan vettem az ilyen kütyüimet)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#32) nexplo válasza PowerBuldog (#16) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem van barátom aki szív beteg és így jár edzeni. Ő pl azért méri mert ha túl magasak az értékek akkor visszavesz. Ezen kívül amúgy én sem látom kb értelmét... :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) NorbixD válasza Baggins86 (#26) üzenetére


NorbixD
tag

Futásnál jól jöhet a pulzus kontrol.

(#34) NorbixD válasza Mr. Teddy (#28) üzenetére


NorbixD
tag

Ezt én is nagyon szeretném tudni! Ha tudnék vele fizetni már rendleném is!

(#35) Mezcal válasza SirRasor (#4) üzenetére


Mezcal
addikt

Folyamatos pulzusmérésnél a Mi Band 4 kb 4 napot bír.

Azért ekkorát lódítani nem szép dolog.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#36) Dare2Live válasza Silentfrog (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

12hónap. De az is hihetetlen. De ha már csak 10et tud jó.

Ma megjött, még nem próbálgattam nagyon ilyet csinál. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Silentfrog válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Silentfrog
veterán

Elméletileg egy 3 voltos gombelem való bele és elég könnyen ki lehet cserélni.

(#38) Dare2Live válasza Silentfrog (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igen, elvileg simán én cserélni fogom.

Amúgy kifejezetten szép/elegáns darab, nem "kvarcóra. Édesanyának lesz hibátlan. Lehet első napi csoda de elgondolkodtam azon magamnak is veszek... :) Bár hát igen a digit kijelzőnek is meg vannak az előnyei.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Janaboy válasza Dare2Live (#36) üzenetére


Janaboy
veterán

De ez alvas közben hogy mer? Ahogy latom a keretet érinteni kell.

Janaboy

(#40) anrb válasza Silentfrog (#29) üzenetére


anrb
aktív tag

Egyáltalán nem hihetetlen. A kijelző és a rádió a nagy fogyasztó. A Zeblaze Vibe 3-asom pl. 12-33 hónapot tudott egy CR2450 elemmel és "hétszegmenses" FSTN kijelzővel. Minimális BT kapcsolattal, EKG használat nélkül a Withings Move ECG is el fog ketyegni hosszú ideig.
Éjszaka aludni kell, nem az időt nézni. Viccet félretéve, a mechanikus órákat sem feltétlenül látod a sötétben.

(#41) Dare2Live válasza Janaboy (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez ECG. Sehogy nem mér ha nem érinted.

Arra jó, hogy ha van vmi szívpanaszod ami nem állandó, tehát nem derül ki amikor rádrakja HO, kardiologus a 12csatrnás EKGt akkor ez mindig nálad van. Amikor északa felébredsz a szívdobogásra, utcán rádjön a rosszullét... akkor megérinted és csinál egy ecgt. Amit megmutatsz a kardiologusnak és akkor meg lehet mi a bajod.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) SirRasor válasza Mezcal (#35) üzenetére


SirRasor
őstag

Volt a kezemen, nem képzelődtem. Közelítsük meg máshogy: Mégis mi érdekem volna hazudni? Komolyan nem értem...

Make Love not war!

(#43) nexplo válasza Dare2Live (#24) üzenetére


nexplo
őstag

Egy évet... hihetetlenül hangzik :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) szebe válasza NorbixD (#33) üzenetére


szebe
őstag

Pulzuskontrollos edzéshez inkább mellkaspánt.

#26 Baggins86
Alvásfigyelés akkor (lenne) jó, ha tudja a kütyü az "okosébresztést". A beállított ébresztőhöz képest rádzizeg előbb (max 10-15perccel), ha úgy látja, épp "könnyű" alvásban vagy, így nem úgy kelsz, mint a mosottsz*r.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#45) fateless válasza szebe (#44) üzenetére


fateless
veterán

Milyen szerencse, hogy van benne ilyen ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46) szebe válasza fateless (#45) üzenetére


szebe
őstag

Az jó. MiBand-jeim voltak, valamikor a 2-es idején abból kikerült sajnos.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#47) Neerpelt válasza szebe (#46) üzenetére


Neerpelt
tag

Érthetetlen hogy miért szedték ki

(#48) Janaboy válasza fateless (#45) üzenetére


Janaboy
veterán

Benne van, de nem csinál semmit:D legalábbis HB4nel.

Janaboy

(#49) fateless válasza Janaboy (#48) üzenetére


fateless
veterán

Nekem működött 4-nél és 5-nél is :F

Reggel kipróbálom (ha nem kelek fel magamtól)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#50) Mezcal válasza SirRasor (#42) üzenetére


Mezcal
addikt

5 napos lemerítést nem tudok elképzelni, talán csak úgy, ha 1 percenként nézegeted a max fényerős kijelzőt.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.