Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) ktommy91 válasza Flexy90 (#19650) üzenetére


ktommy91
addikt

Egy B20-as RN3 Pro-ra szerintem érdemes lenne lecserélni, csak a második SIM-mel meg az SD-vel kell bűvészkedni kicsit. Szerintem nem nagyon fogsz találni olyan telót, amiben 2 SIM + mSD slot is van.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19652) Flexy90 válasza ktommy91 (#19651) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nem akarom szétbarmolni a sim kártyát.. Tegyük fel, hogy nem kell microSD slot, viszont akkor min. 64 GB tárhely legyen.. Létezik ilyen, csak ezek már inkább $300 környékén vannak.. :(

Xiaomi Fan

(#19653) motofi válasza include777 (#19649) üzenetére


motofi
aktív tag

Heló! Ezt honnan töltötted le? Akkor ez eu-s és tud magyarul?

(#19654) include777 válasza motofi (#19653) üzenetére


include777
aktív tag

link, itt a XIAOMI.EU_MULTI_HMNOTE2_V8.0.2.0.LHMCNDG_V8-5.0.ZIP kell Neked.
Igen, tud magyarul, akár elég csak a 2 cache törlés is Neked, hogy felrakd, ebben az esetben minden telepített appod megmarad + beállítás, de mivel írtad hogy akad, így Én törölném nem csak a 2 cache-t hanem a data-t is, hogy tiszta telepítés legyen (előtte természetesen backup a mostani rendszerről).

keep calm and learn powershell

(#19655) M0RGI válasza include777 (#19654) üzenetére


M0RGI
őstag

Azt én írtam, hogy akad. :)
Köszi a linket, kipróbálom.

(#19656) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Lesz majd egy kijelző és egy érintőpanel cserém. Sajna mire megékrkezik, es kész lesz, hetek kérdése is lehet. Jelenleg alul nem működnek a funkció gombok. Eszközkezelő, home, vissza. Azt szeretném kérdezni, hogy a szerviz menüben ki lehet tenni ezt a 3 gombot a kijelző aljára? Rémlik valami, hogy ezer' éve mintha valamelyik telómnál lett volna ilyen lehetőség. Mert akkor tudnám használni addig is, amíg meg nem történik a fent említett beavatkozás. Előre is köszönöm a a segítséget

(#19657) ktommy91 válasza zeee (#19656) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerviz menüben kétlem hogy lenne ilyen opció, de van 1000 megoldás play-en. Pl.: Pie Control, Simple Control

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19658) zeee válasza ktommy91 (#19657) üzenetére


zeee
senior tag

Nem működnek sajnos. Próbáltam többet is. MIUI 6.5.5 rendszer van rajta, szerintem ez lehet a gond. Most annyival előrébb hogy lecsúsztatva az értesítési felüleleten a keresőbe beírok egy alkalmazás kezdőbetűit, s vagy rákattintok és megyek az alkalmazásba, vagy az alkalmazás neve melletti gombra klikkelve kitesz az asztalra és megmutatja az alakalmazás helyzetét. Innen már tudok lapozni a képernyők között. Elég gány lesz így hetekig, de jobb mint a semmi

[ Szerkesztve ]

(#19659) ktommy91 válasza zeee (#19658) üzenetére


ktommy91
addikt

Megadtál minden engedélyt a progiknak? Esetleg próbáltad rendszeralkalmazássá konvertálni? Ha más megoldás nincs, akkor rakj fel CM-et, amíg nem jön meg az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19660) ztibor


ztibor
senior tag

Most kaptam a bangoodtól ezt a newslettert [Xiaomi Redmi 4 3/32 $135.88 (preorder)] , hátha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19661) loosht válasza zeee (#19656) üzenetére


loosht
senior tag

Írd át a build.prop-ban a qemu.hw.mainkeys értékét 0-ra (qemu.hw.mainkeys=0)! Nem teszteltem, de ha ezzel nem működik, akkor nem is lehet előhívni.

(#19662) loosht válasza xTREem (#19643) üzenetére


loosht
senior tag

Én még mindig a 2.8.7.0-t használom, az tudta rootolni a stabilt is.

(#19663) include777 válasza M0RGI (#19655) üzenetére


include777
aktív tag

:)
"de mivel írtad hogy akad, így Én törölném"

Igen írtad, erre írtam, hogy Én mindenféleképp tiszta telepítést csinálnék, mert lehet csak 1 app ragad be :)

keep calm and learn powershell

(#19664) M0RGI válasza include777 (#19663) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja, csak azért írtam, mert nem nekem reply-oltad.

Na, lényeg a lényeg, hogy nem akartam tiszta telepítést, de mégis az lett, mert bepipáltam a data-t is figyelmetlenül... Rom eddig jó, de barátnőm megöl, hogy mindent rakhat fel újra... :U

[ Szerkesztve ]

(#19665) inferno88 válasza zeee (#19658) üzenetére


inferno88
őstag

A MIUI 8 telepítése nem megoldható a jelenlegi helyzetben? Abban van quick ball, ami pont a gombokat teszi tesztőleges helyre a kijelzőn.

Semper fi!

(#19666) include777 válasza M0RGI (#19664) üzenetére


include777
aktív tag

Ezért írtam hogy először backup a mostani rendszerről, az lementi a data-t is.
Ha mentettél, akkor meg restore, majd install újra :) de csak a 2 cache törlése.

keep calm and learn powershell

(#19667) adrian94


adrian94
őstag

Visszakaptam a telefonom a szervízből.. Play áruház nincs rajta :( ez normális? hogy tudom rávarázsolni?

(#19668) include777 válasza adrian94 (#19667) üzenetére


include777
aktív tag

Igen, ha jól tudom eredeti global-ban, dev-ben nincs play, de valaki aki okosabb kijavít.

Lenyitod az összefoglalót, ott szépen le vagyon írva a twrp felrakása, felrakod a twrp-t, majd vagy miui.hu-s devet, vagy xiaomi.eu-s dev vagy stabil felraksz.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#19669) adrian94 válasza include777 (#19668) üzenetére


adrian94
őstag

Melyik a jobb ? MIUI 8-as kéne.. :)

(#19670) include777 válasza adrian94 (#19669) üzenetére


include777
aktív tag

Ez nagyon egyéni, hogy melyik a jobb. A telefonom globál stable-val kaptam, mireco-val, abs megfelelt, de szeretek kirpóbálgatni új dolgokat, ezért twrp->és miui.hu-s fejlesztőit használtam, mindig a legfrissebbet.
A nagy problémám a sot volt, ami egyik fejlesztőiben hoz majdnem ua használattal 4 órát, másikban meg esik a százalék az akkuból majdnemhogy percenként.
Raktam egy tiszta xioami.eu-s stabilt, azóta csak ilyet használok, kevesebb nyűg, perpill a 4 óra sot-ot hozza folyamatosan, amire Nekem kell, tökéletes.
Jobb azért nincs, mivel a fejlesztőibe egy csomó olyan bekerül, ami pl a stabilba nem.
A stabil meg azért stabil rom, mivel nagyjából mindenkinél ugyanazt hozza mindenben [stabilitás, sot, hangerő, rendszer lagok, memória használat, melegedés].
Ha nem akarsz nagyon sokszor új romot rakni, akkor az eu-s stabil tudom ajánlani, akár a 8.0.1 akár a 8.0.2-őt.
Amennyiben heti frissítést szeretnél folyamatosan felrakni, újdonságokat kipróbálni, akkor a miui.hu-s fejlesztői.

De ez tényleg nagyon egyénfüggő.

keep calm and learn powershell

(#19671) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok! Tud valaki egy jó szervizt Bp-n? Nem reagál semmit sem a telóm (Note2 Prime). Garancia már lejárt sajnos, így fizetős lesz a dolog. Korábban jó tapasztalataim voltam a Wayteq-kel egy másik Xiaomi garanciás javításával, de egyrészt jó messze van (ha nincs más, akkor bevállalom), másrészt tartok tőle, hogy aranyárban dolgozhatnak garancián túl, mint minden hivatalos szerviz.
Bízom benne, hogy valaki tud egy olcsón, jót céget. :)

(#19672) tomsolo válasza include777 (#19670) üzenetére


tomsolo
őstag

Én most ránézek a 6.11.10-re. Az előtte lévő verza egész jól bevált 5-6 óra sot ment vele.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#19673) betyarr


betyarr
veterán

no,totálisan begőzölt a telóm.tegnap este még minden frankón működött,azonban ma reggel ahogy bekapcsoltam elkezdett összevissza mindent csinálni.teljesen véletlenszerűen magától megnyit mindenfélét: böngészőt,beállításokat mindent.csak nagy nehezen reagál a tapizásra és a három funkcióbillentyűre,de utána is csinál mindent.mi az ördög lehet ez?volt már valakinek ilyen gondja?hiába vettem ki az akkut,akkor is ez van :W

(#19674) loosht válasza betyarr (#19673) üzenetére


loosht
senior tag

Szerintem ez érintőpanel hiba lesz. Nekem akkor csinált ilyeneket, amikor esőcseppes lett. Feltételezem neked tiszta és száraz a kijelző.

(#19675) betyarr válasza loosht (#19674) üzenetére


betyarr
veterán

még múlt hét szombaton esett rá néhány csepp eső.7 napja.lehet azóta ért el a kritikus helyre?

(#19676) loosht válasza betyarr (#19675) üzenetére


loosht
senior tag

Nem hiszem. Az csak addig okoz ilyesmit, amíg rajta van a víz. Én is csak simán letöröltem és utána már nem érzékelt nem létező inputot.

(#19677) Rol06


Rol06
tag

Rég húzom már a dolgot, de egyre jobban zavar h nem tudok rájönni hogyan kell.. :(((
Hogy lehet beállítani h a főképernyőről balra is tudjak lépni, ne blokkoljon?
Előre is thx.!

(#19678) betyarr válasza loosht (#19676) üzenetére


betyarr
veterán

elképzelésem sincs hogy mi lehetett a kínja.olyan 3 óra körül viszont rendbe jött magától.most tökéletesen működik.remélem nem válik szokásává,mert akkor búcsút intek neki.

(#19679) nyisziati válasza Rol06 (#19677) üzenetére


nyisziati
veterán

Ha jól emlékszem, KitKattól hozták be ezt a megkötést, hogy balra nem léphetsz. Úgy tudod kikerülni, hogy a második-harmadik-stb. lapot jelölöd ki "home"-nak.

Szerk.: sőt, most nézem, hogy tudsz balra is lapozni, ha a "menü" gombot hosszan megnyomod. Itt aztán a középső "+"-ra nyomsz, és hozzá is adtál egy lapot balról.

[ Szerkesztve ]

(#19680) Rol06 válasza nyisziati (#19679) üzenetére


Rol06
tag

Hát h erre nem gondoltam, hálás thx.!

(#19681) betyarr válasza loosht (#19676) üzenetére


betyarr
veterán

mevan a hiba oka: ghost touch.megnéztem egy teszterrel és a kijelző egy sávban nem érzékel.nem örülök :(

(#19682) loosht válasza betyarr (#19681) üzenetére


loosht
senior tag

Akkor sajnos tényleg érintőpanel hiba. :(

(#19683) Criminal017


Criminal017
őstag

Hali!

Eddig nem foglalkoztam a témával, de most muszáj lesz.

Emiatt a probléma miatt raktam újra a telóm, de megint kezdi...

Szóval a telóm percenként merül egy százalékot, egy órás képernyőidőt produkálva. Biztos, hogy valamelyik alkalmazás eszi az akksit. Melyik alkalmazást dobjam fel, hogy kiderítsem?

Köszi előre is.

(#19684) tomsolo válasza Criminal017 (#19683) üzenetére


tomsolo
őstag

vedd le a fényerőt 20%-ra

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#19685) ztibor válasza Criminal017 (#19683) üzenetére


ztibor
senior tag

Wakelock detector lesz a te barátod

(#19686) sylas


sylas
tag

Sziasztok!Hol tudnám azt beállítani amikor, megnyomom bekapcs gomb/ képernyő aktív, akkor ne kelljen képernyőn felhuzni, hogy feloldjam, hanem simán ha megnyomom gombot már fel van oldva?Nem találtam ilyet, csak hogy jelszó minta stb feloldás.

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#19687) include777 válasza sylas (#19686) üzenetére


include777
aktív tag

Link a videóról
Amúgy beállítások->rendszer->fejlesztői lehetőségek->Közvetlen hozzáféréshez pötty

keep calm and learn powershell

(#19688) sylas válasza include777 (#19687) üzenetére


sylas
tag

Köszi. Az lehet hogy 6.1.29 es fejlesztői verzióban nincs benne?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#19689) include777 válasza sylas (#19688) üzenetére


include777
aktív tag

Stabilban benne, de ha lesz időm, akkor felrakok 1 fejlesztőit és megnézem.

keep calm and learn powershell

(#19690) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Az utolso 2 ROM ota nem megy messengeren belul a kep kuldes. Messenger, vagy ROM hiba lehet? Kozben messenger is frissitve volt, azert nem tudom.

(#19691) tam@s


tam@s
tag

Az miuiandroid.hu fórumon más is jelezte ezt a hibát, valószínű nem egyedi eset. Az ilyen hibákat - saját tapasztalat alapján - heteken belül javítják, tedd fel a heti frissítéséket, egyszer csak jó lesz. :((

(#19692) amdboy válasza tam@s (#19691) üzenetére


amdboy
senior tag

Heti frissítés, de nekem havonta sem frissül..

(#19693) include777 válasza amdboy (#19692) üzenetére


include777
aktív tag

romod típusa ? Miui.hu-s vagy xiaomi.eu-s fejlesztői vagy stabil, esetleg official dev vagy stabil ?

keep calm and learn powershell

(#19694) amdboy válasza include777 (#19693) üzenetére


amdboy
senior tag

Miui 8 xiaomi.eu 6.7.14 fejlesztői. Hogyan került rá ne kèrdezd, igy vettem hasznâltan a kèszülèket.

(#19695) tomsolo


tomsolo
őstag

25%-on vagyok 6 óra 20 perc SOT-tal. :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#19696) dioka7


dioka7
senior tag

A mai nappal elbúcsúztam a telefonomtól, egy kedves kolléga javára. További kellemes "nótkettősködést" mindenkinek! :K Bye

[ Szerkesztve ]

(#19697) amdboy válasza dioka7 (#19696) üzenetére


amdboy
senior tag

szia

(#19698) include777 válasza amdboy (#19694) üzenetére


include777
aktív tag

Az nem is fog magától OTA-ban frissülni, azt kézileg kell recovery-ből felrakni.
Amennyiben nincs vele problémád, akkor ne is frissítsd, én azt tanácsolom.

keep calm and learn powershell

(#19699) include777 válasza tomsolo (#19695) üzenetére


include777
aktív tag

Grat. Lehet tudni mi volt a gond ?

keep calm and learn powershell

(#19700) zolszi


zolszi
tag

Sziasztok

A köv. problémám lenne: reggel gyorsan beállítottam egy új lock screen mintát, de nem jegyeztem meg jól, most persze nem enged be. Hogy tudom ezt legkönnyebben orvosolni? Gondolom legrosszabb esetben feltolom a twrp mentésem, akkor visszaáll?

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.