Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) loosht válasza ZooLLeR (#19200) üzenetére


loosht
senior tag

Ettől függetlenül nekem még mindig a 2.8.7.0 a legszimpatikusabb, én azt használom. :)

(#19202) grafnet válasza loosht (#19198) üzenetére


grafnet
veterán

Kézi munkával sikerült megcsinálni. :R
Gondoltam is egy cifrát, miután újraindítottam... :O
Minden ikont kihajított a főképernyőre... Most próbálom vissza rakosgatni.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19203) grafnet válasza loosht (#19201) üzenetére


grafnet
veterán

Ezzel én, meg pont fordítva vagyok.
Nekem nem tetszik a 2.8.7, a 3.0.2-vel könnyebben elvagyok.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19204) loosht válasza grafnet (#19202) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, sajnos újra be kell rendezkedni, ami az elrendezést illeti.

(#19203) grafnet: A 3-as TWRP nekem kicsit nyűgösebbnek tűnt anno (többször hibát dobott, amire a régi nem), ezért álltam vissza a 2.8.7-re.

[ Szerkesztve ]

(#19205) grafnet válasza loosht (#19204) üzenetére


grafnet
veterán

Szia!

A mappán belüli elrendezést lehetne állítani? Vagy nem bogarásztad ennyire?

Widgetet lehet átméretezni? Az új elrendezés alapján a köpönyeg widget kicsit "furcsán" néz ki.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19206) grafnet válasza loosht (#19204) üzenetére


grafnet
veterán

Apropó rakosgatás: ezt minden frissítéskor meg kell csinálni?
El lehet valahogy menteni, a onnan vissza tölteni?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19207) Uuser


Uuser
tag

Segítséget szeretnék kérni : RN2-met jó ideje az asszony használja, illetve már az övé a telefon.
Nagyon régen volt szoftver frissítve rajta, gondoltam frissítek egyet. Amikor új volt, nekem még nem okozott gondot az összefoglaló elején lévő "find device" funkció. Szóval szépen lezárolta a telefont ROM csere után.
Az a gond, hogy az ő mail címével készített MI fiókba nem tudok belépni, jelszóra nem emlékszem ( csak egyszer használtam - létrehozáskor ), jelszó visszaállításnál pedig azt írja hogy nincs ilyen mail címmel fiók.
Néztem a saját MI fiókomat is, abban leválasztottam a csatlakoztatott eszközt ( nem ez volt ), tehát nem azzal van belépve.
Tud valaki segíteni ?

(#19208) eshe válasza Uuser (#19207) üzenetére


eshe
tag

Ha van régebbi mentésed akkor állítsd vissza twrp-vel ès feloldódik

(#19209) Uuser válasza eshe (#19208) üzenetére


Uuser
tag

Hát az nincs, de közben megoldottam, köszönöm.
Nem tudom hogy csináltam, de nem mail címhez hoztam létre a fiókot hanem a telefonszámhoz és mindenáron a mail-el akartam a jelszó változtatást. Telefonszámmal már engedte.
Igazából nem is az volt a gond amit írtam, hanem elsőre nem volt jó a jelszó és letiltott a telefon...

(#19210) Cobalt14 válasza Nelman (#19190) üzenetére


Cobalt14
tag

Kikapcsoltam ezeket én is, de sajnos nem sok sikerrel, 2 óra 18 perc system time után 100 %-ról 5 %-ra merült le a teló... Persze, játszottam vele, de teljesítmény mód nélkül. Egy hónappal ezelőtt teljesítmény módban ugyanennyi idő alatt kb 40-50 %-ig merült le. Asszem lehet beszerzek egy új akkut.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#19211) Oldman2


Oldman2
veterán

Jelenleg használ-e valaki E-Robot-ot?

Furcsa hibát tapasztalok, nemcsak MIUI alatt... a Helyek felvételekor nem tudok új GSM pozíciókat felvenni, mert egy sem jelenik meg.

Tamásnak már üzentem, itt az érdekelne, van-e aki szintén használja ezt az appot?

Az archívum szerint összesen négy bejegyzés van az E-Robot applikációhoz kapcsolódóan.

(#19212) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Lehet töltő hiba, hogy töltés során egy idő után elég pontatlanul érzékeli az érintést a telefon? Ha lehúzom ismét jó. 3 MIUI 8.1-es fejlesztöi alatt is csinálja.

(#19213) Triggerer válasza Zsocó (#19212) üzenetére


Triggerer
csendes újonc

Régebbi kínai tabomnál a gagyi töltő,+ szarul árnyékolt kábel kombó okozott ilyet..., szóval nem kizárt.
Ha viszont ezek cseréje után sincs változás, akkor a telóban lesz a hiba. Víz, magas pára, vagy ütődés (préselés,ráülés) nem volt mostanában?

(#19214) Zsocó válasza Triggerer (#19213) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Nem volt semmi külső behatás, akkor lehet a töltő a szar.

(#19215) Surda-


Surda-
őstag

Hol találom a legfrissebb vagyula féle magyar romot?
Megőrülök, egyszerűen nem ismerem ki magam a MIUI.hu-n :O

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19216) Klara_ válasza Surda- (#19215) üzenetére


Klara_
őstag

Letoles menuben(, a multival jobban jarsz szerintem).

(#19217) Surda- válasza Klara_ (#19216) üzenetére


Surda-
őstag

A fejlesztőivel vagy a multival?
MIért járok jobban egyébként? :)

Ja és köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19218) Klara_ válasza Surda- (#19217) üzenetére


Klara_
őstag

Multi fejlesztoivel (hetivel).
Nekem jobban bejott, mind stabilitasra mind mukodesre. Valamint alig kell gyomlalnom belole, hogy nekem tetszen.

(#19219) Surda- válasza Klara_ (#19218) üzenetére


Surda-
őstag

köszi,kipróbálom

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19220) Surda- válasza Klara_ (#19218) üzenetére


Surda-
őstag

Ezt a fejlesztői multit letöltöm innen és majd OTA frissül?
Vagy máshonnan töltsem le a hetit?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19221) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem olyan oldal címeket megadni, ahol ilyen szép kínai csodákat lehet vásárolni?
A Puremobilon, és a xiaomishopon kívül. Ahol esetleg több gyártó eszköze is szerepel. Természetesen magyar oldalra gondolok.

Köszönöm

(#19222) Flexy90 válasza Dreddy32 (#19221) üzenetére


Flexy90
senior tag

http://eustock.eu/

Xiaomi Fan

(#19223) Dreddy32 válasza Flexy90 (#19222) üzenetére


Dreddy32
tag

Ott sajnos elég vékony a választék

(#19224) Istuu15 válasza Dreddy32 (#19223) üzenetére


Istuu15
senior tag

A note 3 pro 1 hete került le a palettàról :D

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#19225) Kowi84 válasza Dreddy32 (#19221) üzenetére


Kowi84
aktív tag

Szerintem ez most elég jó vétel!

[ Szerkesztve ]

(#19226) Dreddy32 válasza Kowi84 (#19225) üzenetére


Dreddy32
tag

Szia!

Nem konkrét telefont keresek, hanem oldalt, ahol válogatni lehet, ahol normális garanciákat is adnak, ahol van választék.

Azért köszönöm

(#19227) Klara_ válasza Surda- (#19220) üzenetére


Klara_
őstag

Onnan toltsd ahonnan linkeltem ott vannak az ujak, ez a link mar 2 honapos ROM-ra mutat. Neha frissul OTA, de a gyakorlatban nem nagyon. Kezzel kell feltenni az ujabbakat.

(#19228) Surda-


Surda-
őstag

Végülis haverom telefonjára feltettük a 6.7.14 (MIUI 7) multi fejlesztőit.
MIkor be akartam lépni a recoverybe, ez a kép fogadott:

Úgy látszik a szervizben feltettek neki egy twrp-t.
Itt a leírás szerint haladva először csináltam egy backupot, majd Wipe menübe kijelöltem a chache, dalvik, data és system egységeket.
Utána install és betallóztam a telefonon lévő, update.zipre átnevezett filet.
Fel is ment elvileg a rom, bár megjegyzem valami "MD5?" :F filet hiányolt.

Két furcsaság van most, az egyik,hogy a belső tárhely nagyon lecsökket,

Ez a mentés miatt van?
A másik,hogy sajnos valamiért nagyon gyorsan merül a telefon.
2óra alatt 20%ot, úgy,hogy alig használta.
Mitől lehet ez? Esetleg sajátja ennek a romnak? :U

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19229) Oldman2 válasza Istuu15 (#19224) üzenetére


Oldman2
veterán

A kapcsolat fülön ott egy kis infó a Miértről...

(#19230) Oldman2 válasza Istuu15 (#19224) üzenetére


Oldman2
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

(#19231) Klara_ válasza Surda- (#19228) üzenetére


Klara_
őstag

Ez a multi ROM, mint itram tedd fel a legujabbat, az elejen a MIUI8 nem volt valami csucs uzemido teren.
A multi ROM lecsreli a recovery-t TWRP-re. Mentes miatt fogyott le a tarhely ha a telefon memoriajara mentetted, filekezelovel megnezheted. Ha nem tettel a ROM melle md5 file-t akkor azert sikitozott.

(#19232) Surda- válasza Klara_ (#19231) üzenetére


Surda-
őstag

És mi az az md5? file és miért kéne mellé rakni?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19233) Klara_ válasza Surda- (#19232) üzenetére


Klara_
őstag

Hash file, ellenorzi a zip-et telepites elott, hogy serult-e.

(#19234) Surda- válasza Klara_ (#19233) üzenetére


Surda-
őstag

De enélkül is feltelepül rendesen? :U

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19235) Klara_ válasza Surda- (#19234) üzenetére


Klara_
őstag

Igen fel, de ha letoltes, vagy masolas kozben esetleg serul a zip akkor lehetnek parajelensegek, nem olyan nagy cucc. Pl. az e hetinel: "ab4015ddc94c23542d48bc049ab6a5ea *xiaomi.eu_multi_HMNote2_6.9.22_v8-5.0.zip" - ezt bemasolod (idezojelek kozti reszt) egy text editorba es elmented: xiaomi.eu_multi_HMNote2_6.9.22_v8-5.0.zip.md5-kent, amit a zip melle teszel amikor telepited, igy mar leellenorzi. Ha gond lenne a zip-el neki sem all telepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#19236) Surda- válasza Klara_ (#19235) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#19237) joergie


joergie
őstag

Akkuval kapcsolatban lenne kérdésem, feltettem a 8.0.1 stable global miui-t, asszem semmi máshoz nem nyúltam, elkezdtem egy 10órás youtube videót wifivel, fél fényerőn, hang nélkül, 3 órát bőven elment amíg 50%-ra csökkent. Ez egy hete se volt, talán kedden. azóta rettentő gyoorsan töltődik a telefon. Ma viszont megdöbbenve látom, hogy egy ilyen rettentő gyors töltés után rettentő gyorsan(negyed óra fürdés-soundcloud teljes hangerőn wifiről) 51%-volt, mikor kiléptem. mondom uff. Valami itt nem stimmel. :F
Ma 2 óra alatt lemerült edge-re korlátozva, képernyő, gps bekapcsolva(pokemon go battery saverrel sötét képernyő minimál fényerővel). korábban ez hsdpa-val ment miui 7.4-el

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#19238) include777 válasza joergie (#19237) üzenetére


include777
aktív tag

Szia
Ha van a közelben egy normál samsung, vagy bármilyen 1 amperes töltő, akkor azzal rakd rá 4-5 órára a telefont töltőre, elméletileg utánna jónak kell lennie.
Az eredeti töltővel (gyári xiaomi), nekem van mikor 20%-ról 100-ra 50 perc alatt tölti fel, ami baromság :)
természetesen utánna 3-4 perc alatt akár 10%ot is merül az aksi.
Van otthon 1 buherált (meghosszabbított) samsung töltőm, azzal 20%-ról 100%-ra, hogy normálisan van feltöltve kb 4 óra alatt tölti fel.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#19239) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

A zenelejátszással lett problémám. (MIUIHU 8 6.9.15)

A teló látja a memóriakártyát, és fájlkezelővel meg is tudom nyitni azt, láthatóak a zene mappába pakolt muzsikáim. Azonban sem a droid gyári lejátszója, sem a black player nem hajlandó behozni a saját zenéimet. Volt már telefon restart, kártya újra csatolása, de semmi változás.

Total Commanderből a zenéket egy klattyra el sem akarja kedeni, amikor érintve tartom a fájlt, kiválasztom a "lejátszás (előtérben)" funkciót, és zenelejátszó kiválasztásakor a gyárira bökve "a formátum nem támogatott, vagy sérült" a black playerre bökve "hiba a szám betöltése közben" hibaüzenetet dob ki.

Mi lehet a probléma ?

Előre is köszi a válaszokat!

(#19240) Cobalt14


Cobalt14
tag

Tudna valaki ajánlani egy oldalt, vagy akár konkrét linket, ahonnan tutira gyári eredeti akkut tudnék rendelni a telóhoz? Teljesen kezdi megadni magát sajnos, ma reggel kb 40 perc alatt csak zenehallgatással merült több mint 10 %-ot.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#19241) drr válasza Cobalt14 (#19240) üzenetére


drr
őstag

Sajnos ez normális... Próbálkozz meg egy teljes lemerítéssel, kapcsoljon ki magától a teló. Aztán ha kikapcsolt, kapcsold vissza pár perc múlva. Nekem volt már olyan, hogy visszakapcsolás után még 17%-ot mutatott. Ha újra lemerül, kapcsold be ismét. Ha már nem indul be, akkor tedd töltőre és hagyd a töltőn 100% után is vagy másfél-két órára. Ha így is merülni fog mint az atom, akkor talán az aksi a ludas...
Az enyémet az utazás és a mobilnet készíti ki leginkább... Amikor váltogatja a hálózatokat, egyik toronyról le, másikra fel, na az neki a halála... Nekem volt már 37 perc SoT-om is... :(

(#19242) Cobalt14 válasza drr (#19241) üzenetére


Cobalt14
tag

Köszi a tippet, megpróbálom, de annyira mondjuk nem érzem normálisnak, mert egy-másfél hónapja még tök rendben volt. Azért ha valaki küldene javaslatot, hogy honnan rendeljek, ha mégse jönne be, azt megköszönném. :) Banggoodon meg aliexpressen találtam, csak kérdés, hogy azok eredetiek-e.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#19243) ktommy91 válasza Cobalt14 (#19240) üzenetére


ktommy91
addikt

GB-en elfogyott, szerintem aliexpress-ről vegyél. Pl. : [link] [link]

Mod: Ha van sok jó értékelés akkor nem kell félni. Esetleg nézz NOHON-t. Az nem xiaomi, de minőség.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#19244) joergie válasza ktommy91 (#19243) üzenetére


joergie
őstag

Én pont az akku meghülyülése miatt néztem egy rakás értékelést ezekre az akkukra. Gearbest/banggood(lehet csak az egyik a kettő közül) volt gazdagon panasz az akkuk állapotára, olyan mintha már használt akkut adnának el. nem mind, de nem ritka.
a Nohon-nál a csapásirány szerint elégedett volt mindenki, azt írták kicsit jobb, kicsit rosszabb mint a gyára, de hozza a szintet. ott írta valaki hogy rajta kell hagyni a töltőn első töltés után sokáig, és utána jó lesz/marad.

Még amit le akartam írni. Tavaly karácsonykor került hozzám a készülék, előtte 1 hónapig egy iphone 6 plus próbakészülékkel nyomultam. ugyanakkora kijelző, ugyanakkora akku. Nagyságrendekkel jobban bírta az akkuja. akármennyit pötyögtettem, nyomogattam, futott 3-4 program, egyszerűen kínkeservesen tudtam csak levarázsolni a százalékokat róla. most azt mondom hogy fele annyi ideig tartott a xiaomi akkuja, de sokkal jobban függött a használattól inkább. eu fejlesztői rom volt rajta, úgy márciusban jött rá egy frissítés, amivel nagyon jól bírta akkuban(vagy lehet csak a szokásaim változtak meg,passz), viszont az utolsó rom ami rájött, az nagyon pocsék volt(miui 7.4), és ott abba is maradtak a frissítések.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#19245) Cobalt14 válasza ktommy91 (#19243) üzenetére


Cobalt14
tag

Köszi, berendeltem azért egyet.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#19246) grafnet válasza joergie (#19244) üzenetére


grafnet
veterán

A ROM típust ne keverd össze, mert megzavarhatod a kevésbé járatosakat vele.
A fejlesztő még nem tart a 7.4.x-nél, mert még csak 2016. van. A 7.4.x-ből kiindulva, az a stabil verzió száma.

A 7.4.x után nem maradtak abba a frissítések (7.5.x), később rendszer váltás is volt, s mostmár 8.0.x-nek hívját.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#19247) joergie válasza grafnet (#19246) üzenetére


joergie
őstag

Speciel én vagyok az, aki belekavarodik. a miui volt 7.4.x fejlesztői, magát a buildet nem tudom.
Még mpx200al kezdtem romot rakni telefonokra akkor még windows mobile-t, de a sony-mnál(lt25i) elment az egésztől a kedvem, úgyhogy mostmár csak annyira járok utána, és annyira nyúlok bele, amennyire nagyon muszáj.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#19248) Istuu15 válasza Cobalt14 (#19240) üzenetére


Istuu15
senior tag

Nekem 20% ot is merül annyi idő alatt.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#19249) drr válasza Istuu15 (#19248) üzenetére


drr
őstag

Erről beszéltem neki :)

(#19250) Klara_ válasza drr (#19249) üzenetére


Klara_
őstag

En sokat utazom, van, hogy napi 5-6orat. Belkin 1A toltovel van csak toltve, 100%on meg kicsit rajta hagyva. A 6.9.22 multi most van 40%on 3ora 20perc SOT-al 1n8ora cella keszenlettel es 3ora hanghivassal. Ez igy szerintem teljesen jo. 11 honapos, eredeti akkuval.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.