Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Pe-pe


Pe-pe
tag

Sziasztok
A kihangosításért és a csörgésért felelős hangszóróm recseg és halk.
Szétszedtem a telót és kitisztítottam, de a hiba továbbra is fent áll.
Rendelt már valaki hozzá? Tud valaki megbízható helyet ahonnan érdemes beszerezni.
Gondolok itt az árra és a minőségre.
Érdekesség, hogy korábban már cseréltem előlapi hangszórót, ugyan ezzel a hibával ebben a telefonban.
Ezek ilyen sz@rok lennének?

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#20852) -Faceless- válasza Pe-pe (#20851) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igen ilyen lenne, de legalább neked nem a kijelző szar.

(#20853) Pe-pe válasza -Faceless- (#20852) üzenetére


Pe-pe
tag

Mi a baj a kijelzővel?

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#20854) -Faceless- válasza Pe-pe (#20853) üzenetére


-Faceless-
őstag

A kijelző, és a védő üveg közötti ragasztás az itthon forgalmazottaknál annyira szar minőségű, hogy a processzor hőjétől elsárgul, és megolvasztja a kijelzőt. Semmilyen hőelvezetés nincs a telefonban, így csak egy ponton forr fel, és majdnem minden eu-s telefon ilyen. Már a szervizben is csak fogják a fejüket, ha beállítanak eggyel.

(#20855) 0xmilan válasza -Faceless- (#20854) üzenetére


0xmilan
addikt

Egy kolléga Redmi 3 Proja is sárgul és egész eddig nem tudtuk, hogy miért. :D
Nekem a Note 2-vel nincs bajom, pedig néha elég meleg a bal felső sarok.

(#20856) -Faceless- válasza 0xmilan (#20855) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ezen az oldalon mindenki áldja a szájomi telefonokat, mert szépen néznek ki a specifikációs lapon az arukért, és egy rossz szó miatt már elküldenek a túlvilágra. Azzal abszolút senki se foglalkozik, hogyan is vannak összerakva, mert nepanaszkodjolcsóévolt (jobb esetben). Ha valaki tudja hogyan néz ki belül, és bevállalja sok sikert, de az a mértékű kókányolás, amit a redmivel művelnek már egy ideje egy kicsit vicces.

[ Szerkesztve ]

(#20857) Thowra123 válasza -Faceless- (#20854) üzenetére


Thowra123
tag

Sajnos sufnizni se nagyon lehet. Próbáltam beépíteni hővezetőt de nem segített a dolgon.
Mivel nem nagyon játszok, így a procit visszavettem 806MHz re. Nem akad semmi és nem is fűt.

(#20858) DJ Diablo válasza nyisziati (#20829) üzenetére


DJ Diablo
tag

Köszi!

Cm-ből melyiket érdemes?

Üdv!

(#20859) 0xmilan válasza -Faceless- (#20856) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekem Mi4C volt ezelőtt, arra tényleg semmi panaszom. A Note 2 Prime kameráját nem szeretem, de mindent egybevéve szerintem vállalható. Viszont ha nekem is elkezd sárgulni, akkor morcos leszek.

(#20860) nyisziati válasza 0xmilan (#20859) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem több, mint egy éve megvan. Folyamatosan "perfomance" módban használom, játszom, fácsézok, stream-elek, töltöm folyamatosan. Fűt is, mint állat. De szerencsére nem sárgul. :D

Mondjuk okulva az előző telómon ezért is vártam meg, míg kifutó széria lesz. Gyak. addigra "érik be" hardveresen és szoftveresen is. :))

(#20861) nyisziati válasza DJ Diablo (#20858) üzenetére


nyisziati
veterán

Passz, erre a telóra még nem raktam fel CM-et, csak youtube oktatóvideókat néztem meg róla.
Pl. ezt.
12.1-es.

A videó leírásában minden link ott van, XDA thread , GAPPS, TWRP recovery, flashing guide.
De a MIUI Magyarország honlapján is szétnézhetsz.

SŐT, itt a Mobilarénán is van egy Logout írás.

(#20862) Klara_


Klara_
őstag

Nekem a legelsok kozul valo, ez sem sargul.
Ezek szerint ebben is van lotto faktor, vagy nyersz egy jot vagy nem.

(#20863) -Faceless- válasza nyisziati (#20860) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nekem is a legutolsó készletből lett véve itthon, de magasan ez a legrosszabb telefonom amim valaha volt.
Szervízben is volt itthon kétszer, egyszer a panel közötti illesztést cserélték ki, mert még nem volt olyan komoly a folt másodjára a komplett kijelzőt cserélték, de ez is megadta magát 5-6 hónap alatt kb. A gombok kezdettől fogva lötyögtek, amikor stable eu volt rajta nem töltött be a főképernyő, és minden másnap újra kellett indítani, 10 perc lightos böngészéstől 45 fok felett van, a kijelzőn bizonyos szögekből fehéres foltok vannak, és mióta megvan elenged a kijelző ragasztása a bal oldalon (ez vicces ha fekve használom a telefon fejjel lefelé tartom olvasok, vagy valami pár perc után 1-2 mm-re elengedi a ragasztás, és szivárog ki oldalt a háttér világítás...)

Lehet lutri, és van akinek megy, van akinek nem, de én speciel soha többet nem fogok ezzel játszani. Még eladni se tudom ilyen állapotban, egy tizest nincs képem ilyenért kérni... Majd egyszer valamikor le lesz cserélve valami másra, ezt meg elhajítom valahova.

Amúgy a szervizelés vicces volt, amikor bevittem hozzájuk megkérdezte milyen telefonról van szó, és halkan megjegyezte, hogy már megint itt van egy (ugyan ott, ugyan olyan folt keletkezik minden telefonon).

[ Szerkesztve ]

(#20864) Thowra123 válasza -Faceless- (#20863) üzenetére


Thowra123
tag

Ha rootolt, vedd vissza a proci órajelét (tudok segíteni, 1db app kell hozzá).
Nekem nem sárgul, nem fűt hasonló körülmények közt.
Előtt volt THL T6S em ami a leírtakat mind produkálta. A kijelzőt rutinból simogattam vissza minden használatkor.

(#20865) dragonfx


dragonfx
veterán

En a performance modnak nem.latom ergelmet.mit javit olyankor?
Igy is fullba visszaveszi hasznalatkor megtekeri s procit.
Jateknal plane netes 4g.nel ja forral rendesen de nincs egyenlore bajom vele.masfel ev utan.
Nekem volt mar 55 fok is.nekem a kamera alatt egy korbe forrosodik nagyon.xart se er eaz a fekete hovezeto cucc.
Gyorsasgba szerintem klassz a telo. En mondjuk max hetente ujrainditom.de van hogy naponta.ezt az androidos mernokok ajanljak is minden telora......
A kameraja szerintem messze jo.van hogy a samsung 13mpx.eset is veri.
A facw detector ami nem tetszik.ki lehet kapcsolni?
Rootolast hogy kell ezen?johetne pü.be valaki. 😉

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20866) rick009 válasza dragonfx (#20865) üzenetére


rick009
tag

remi note 1-nél még hallottam kijelző sárgulásról, nálam is jelentkezett, ki is cseréltem, most is szuperál! Még az első szériából megvettem a note 2-t, lecserélném, ha találnék jobbat, de "sajnos" semmi baja, az akksi, kicsit halvány már, de majd rendelek másikat... a fórumot is rendszeresen olvasom, de nem találkoztam sárgulással a note 2-nél! melegedés nálam is volt, mikor adatforgalom+gps+max képernyő ment 40 fokban a kocsi fűszerfalán, de ez érthető is...

(#20867) dragonfx válasza rick009 (#20866) üzenetére


dragonfx
veterán

Persze ennyit birnia kell.50+ fok a gaz.
Nekem szerintem az nyirta ki az akksijat.jo majdnem masfel eves volt.gyurtem rendesen szabalytalanul hasznaltam toltottem. 😐😐
Wateq.nal a gubacsin van akksi gyari eredeti 5e.ebay.se sokkal olcsobb.
Sot en gyari 10k.s powerbankot is vettem faxa az is.csak lassan toltodik fel,egy ejjel kb. De 3-4* feltolti a telot.jo nem 0rol.tamogatja a fastcharge.t is gyorsan feltolti.
En uvegfoliat rakok ra eleje ota csak nagyon fogyocikk. Ezert ebayrol vettem vagy 5 ot.

Tegnap sikeresen vizsgazott a telom ipx szabvanybol 😀😀 kicsit meguszott a tatyo a tenger hullamjain. Tokbol omlott a viz homok. Telorol is torolbi kellet.egyenlore megy.

En ha vennek redmi note 4 vagy redmi 5c.t vennek. Esetleg lenovo k6 note.t.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20868) kj50


kj50
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklödnék, valaki már probálta az elhasznált aksit lefagyasztani majd tölteni?
Egy külföldi oldalon olvastam, megprobáltam most 4 óra fagyasztás majd egész éjjel töltés
most 93%-on van mintha nem sietne ugy merülni mint eddig. Ez már egy totál kihasznált aksi volt
ami tartalékban volt csak.

(#20869) DJ Diablo válasza nyisziati (#20861) üzenetére


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Segítség kellene megint.
Feltettem az ajánlott stable 7.1.3-at. Eddig tuti minden, egyedül a viber üzenetekkel van gond.
Nem kapja meg az asszony, csak ha belép a programba.
Ugyanúgy beállítottam mindent mint ahogy az én romomon van. Autostart + akkuhasználat.
Messenger érdekes módon tökéletes, ott megkapja az üzeneteket azonnal.
Annyi az érdekesség, ha az enyémen (MIUI 7.4 6.5.26 fejlesztői) az akku kímélő módot kikapcsolom, akkor az energiamegtakarítás inaktiv lesz. A 7.1.3-on viszont ugyanúgy aktív, lehet alkalmazást választani.
Még megpróbálom lefrissíteni a vibert, hátha.

Mi lehet a gond? Várom az ötleteket.

Köszi!

(#20870) nyisziati válasza DJ Diablo (#20869) üzenetére


nyisziati
veterán

Lockold a Vibert.
Elindítod, kilépsz az asztalra, bal alsó gombbal előhívod a futó alk. listát, majd lehúzod a Viber ikonját, hogy egy lakat megjelenjen rajta. Így memóriában marad, nem lövi ki a háttérben a MIUI.

(#20871) DJ Diablo válasza nyisziati (#20870) üzenetére


DJ Diablo
tag

Na ezt elfelejtettem írni, hogy már ez is megtörtént.....
Gondolom más ötlet nincs, mert nekem sincs :(

(#20872) nyisziati válasza DJ Diablo (#20871) üzenetére


nyisziati
veterán

Settings - additional settings - battery & performance - manage apps battery usage - choose apps - Viber.
Itt kiválasztod a custom-ot, a lenyíló menüben pedig beállítod a background network- stay connected, background location - allow menüpontokat.
Bocs, angolul használom, nem tudom, hogy fordították magyarra.

(#20873) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Most kaptam 2 sms-t céges telóról és ilyet ír, hogy 0.osztályú üzenet. Van alatta még annyi, hogy mentés és mégse... Mobilparkolásnál rendesen jön az sms. Gmailtől nem jön sms. Találkoztatok már ilyennel?

(#20874) nyisziati válasza v!ct0y (#20873) üzenetére


nyisziati
veterán

Én még soha.

Rákerestem a neten, ilyet találtam: [link] Lényegében ez egy spam.

Ide vezet a link arról az oldalról: [link] Itt részletesen leírják, hogy kell blokkolni.

[ Szerkesztve ]

(#20875) dragonfx


dragonfx
veterán

néztem jön a redmi note 5 na az bika lesz :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20876) nyisziati válasza dragonfx (#20875) üzenetére


nyisziati
veterán

Snapi 660-nal?!
Az inkább csak egy szolíd előrelépés. Jó, ha a 100 ezret karcolni fogja antutuban.
Aksija is kisebb lesz, mint a 4-ben.
Ráadásul ha jól látom a GSMArénán MarshMallow alapon. Azért ettől többet várnék.

[ Szerkesztve ]

(#20877) janakbacsi


janakbacsi
őstag

digis mobilnetem van, de az interneten talált APN beállításokkal nem működik a mobilnet. valaki tud esetleg segíteni? lineage rom van a telefonon.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#20878) tahepa válasza janakbacsi (#20877) üzenetére


tahepa
senior tag

A végén el lett mentve és utána volt mobil újraindítás? Nekem anno így működött....

(#20879) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Akinek van kedve, ideje, lehetősége, kérem szavazzon itt egyet:
http://www.miui.hu/forum/viewtopic.php?p=113051#p113051
Előre is köszönöm a szavazatokat.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#20880) merqree válasza Milestone2 (#20879) üzenetére


merqree
őstag

Én köszönöm a Te munkádat! :R

(#20881) tam@s


tam@s
tag

Haldoklik a power gombom, mindkét Redmi Note 2-n.
Van valakinek bevált eladója az ebayen, ahonnan biztos jó minőségűt kapok?

(#20882) dragonfx válasza nyisziati (#20876) üzenetére


dragonfx
veterán

Engem android verzio meg pontszam hidegen hagy.
Az akksija mar fontos.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20883) esox


esox
senior tag

EU 8.2 Stable-nél van újabb eu-s rom? (8.2.1.0 LHMCMDL)

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20884) Gremovan válasza esox (#20883) üzenetére


Gremovan
csendes tag

8.5 stabil EU van.

(#20885) fene_vad válasza tam@s (#20881) üzenetére


fene_vad
senior tag

v1.2-t keress, v1.3 NEM működik.
Rá van szitázva a nyákra.

(#20886) fisticZ


fisticZ
csendes tag

Sziasztok. Tisztelettel kérek egy kis segítséget: Barátom telefonjával az alábbi a szitu:

"először nem reagált az alsó érintősor aztán összevissza érzékelte általánosan a képernyő az érintéseket. Olyan is előfordul, hogy úgy érzi, hogy nyomkodom, különösen, ha pl. emailt írok, és feljön a billentyűzet panel. Olyankor véletlenszerűen beírogat dolgokat. Egyébként egyszerűen nem reagál és kész."

Ez egy ismert hibajelenség ?

[ Szerkesztve ]

(#20887) 0xmilan válasza fisticZ (#20886) üzenetére


0xmilan
addikt

Egyszer volt ilyen nekem, egy reboot megoldotta.

(#20888) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok, van valakinek eladó törött Redmi Note 2-je?

az USB panelle lenne elsősorban szükségem (rendeltem Kínából is de az szeptember előtt tuti nem ér ide...)

(#20889) esox válasza Gremovan (#20884) üzenetére


esox
senior tag

köszi, keresem

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#20890) guftabi96


guftabi96
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget, amit az elmúlt másfél évben kaptam a készülékkel kapcsolatban.
Eljött a váltás ideje. Marad a márka is, és a Redmi Note sorozat, de 2-vel feljebb lépek.
:R
Majd még egy power gomb cserének a végeredményével visszanézek. (még várom, hogy megérkezzen).
:R

#KeepFightingMichael

(#20891) janakbacsi válasza Gremovan (#20884) üzenetére


janakbacsi
őstag

az eu-s romok rootoltak alapból?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#20892) nyisziati válasza guftabi96 (#20890) üzenetére


nyisziati
veterán

Majd egy hét tesztelés után jó lenne egy összehasonlító szösszenet, mi az, ami nagyon más és mi maradt... :)

(#20893) apa978


apa978
csendes tag

Sziasztok
Redmi note 2 besárgult a kijelző,jobb széle.
Cserélni kell a kijelzőt,vagy van más megoldás?

(#20894) dragonfx válasza apa978 (#20893) üzenetére


dragonfx
veterán

De ez hol mennyire latszik muti mar kepet

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20895) Klara_ válasza janakbacsi (#20891) üzenetére


Klara_
őstag

Nem, de recovery alol konnyen rootolhato. A ROM mellett ott a roothoz szukseges .ZIP is, toltsd le es telepitsd azt is..

(#20896) tam@s válasza guftabi96 (#20890) üzenetére


tam@s
tag

guftabi96: Ha tudsz jó powergomb lelőhelyet, mindenképpen oszd meg kérlek!
Fene_vad: Köszönöm!

(#20897) guftabi96 válasza tam@s (#20896) üzenetére


guftabi96
addikt

Én Aliexpressről rendeltem, de hogy milyen, azt nem tudom, nem érkezett meg. De mindenképpen írok, ha majd beszereli a készülék új gazdája.

#KeepFightingMichael

(#20898) dragonfx


dragonfx
veterán

léci segítsetek irjon valaki privit hogy kell rootolni ezta xart?
szétbaxom komolyna ezta fost xart. aki kitalálta a 4.3 android ot ahogy sd.ről és sd.re semmit nem enged hogy lehet ezt a xart kiirtani belőle?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20899) Milestone2 válasza dragonfx (#20898) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rootolni?

TWRP-ből, SuperSU zipel.

Android 4.3???

A Redmi Note 2 Android 5.0-án ácsingózik....

Idézet a Témaösszefoglalóból, amit szokás elolvasni:

"...Tudok-e a külső SD-re programokat telepíteni? Idézet innen: miuiandroid.hu
Sehogy. A MIUI rendszer nem támogatja az alkalmazások SD kártyára való áthelyezését.
De a nagy adatot használó alkalmazások adathalmazát át tudod helyezni az SD kártyára a Foldermount (ROOT szükséges) nevű alkalmazással.
Az alkalmazás telepítése után az App elemző menüpontban megtudod keresni, mely alkalmazások foglalnak helyet, majd azokat egyszerűen áttudod helyezni az SD kártyára, majd ha kész, felcsatolva azok már az SD kártyáról futnak, helyet szabadítva fel a belső memóriában. Az applikációt tedd be az automatikusan induló programok közé, hogy rendszerindításkor fusson, és adj meg neki az engedélykezelőben minden szükséges engedélyt.
Amennyiben nem csatolja fel a mappákat (5.0.2 alatt tapasztaltam), akkor a Supersu telepítésével vagy a SeLinuxMod changer program telepítésével orvosolhatod a problémát.
Supersu telepítése esetén felléphető problémák:
Amikor a binárist frissítene a Supersu, és nem tudja újraindítani magát recoveryben, akkor manuálisan tedd meg a recovery restartot, akkor is lefuttatta a scriptet.
Ha a Supersu nem oldja meg a gondot:
Töltsd le a SeLinuxMode Changer apk-t. Telepítsd fel. Telepítéskor vinnyogni fog a rendszer, és tiltani a telepítést, és nem a vírusírtó, maga az operációs rendszer, továbblépve feltelepül.Hajtsd végre a módosításokat, amiket kell, leírás van a linkelt oldalon. Tedd be az indítópultba. Ezek után működni fog a mappák mountolása...."

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#20900) nyisziati válasza Milestone2 (#20899) üzenetére


nyisziati
veterán

Milyen jól passzol ide az aláírásod:
"A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban" :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.