Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Klara_ válasza tomsolo (#19598) üzenetére


Klara_
őstag

Passz, Ghosteryt hasznalok, a gyarit azonnal torlom. Abban ahol kell ott megy a melleklet feltoltese.

[ Szerkesztve ]

(#19602) include777 válasza amdboy (#19600) üzenetére


include777
aktív tag

Szia.
Telefon kikapcs, power + hangerő fel nyom a recovery indításához.
1.Amennyiben twrp van fent, akkor nem sok dolgod van, mint telefon újraindít, letölt számodra szimpatikus rom telefon sd-re rárak.

Én a fejlesztői rom-ról áttértem a stabilra, amivel abszolút meg vagyok elégedve, hoz egy elég normális sot-ot.

Elindítod a telefont twrp recovery-ben, először mentel a mostani rendszeredről egyet a backup menüpontban.
Ha ezzel megvagy, akkor wipe, a data, cache, dalvik cache.
sdcard semmiféleképp ne legyen bepiálva, mert ugrik a mentés és a rom is.

Install zip, kiválasztod a rom-ot, feltelepíti, ha minden jól megy, akkor a telefonra felkerült a te általad kívánt rom.

2.Amennyiben nincs twrp-d akkor érdemes a téma összefoglalót lenyitni és ott megnézni hogyan kell, mivel ezzel a telefonod minden partícióját le tudod menteni, még azt is, ami az IMEI számot tartalmazza.

Ha sikerült a telepítés, akkor a twrp-vel lementett backup-ot másold át pc-re is, hogy legyen más helyen is egy mentésed a telefonodról.

keep calm and learn powershell

(#19603) amdboy válasza include777 (#19602) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszi a választ. Ès azt honnan tudom meg, hogy twrp van e fent?

[ Szerkesztve ]

(#19604) Istuu15 válasza amdboy (#19603) üzenetére


Istuu15
senior tag

Elindítod recovery módban.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#19605) include777 válasza amdboy (#19603) üzenetére


include777
aktív tag

>Telefon kikapcs, power + hangerő fel nyom a recovery indításához.
nyomod ezt a kettő gombot, amíg a telefon be nem kapcsol, akkor elengedheted.
Mirecovery
twrp

keep calm and learn powershell

(#19606) Milestone2 válasza include777 (#19605) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem is kell kikapcs, csak működő renndszer alatt elindítod az Updater-t, jobb felül 3 kis pötty (ez a menü megnyitása), Újraindítás recovery módban (Reboot to recovery mode)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19607) amdboy


amdboy
senior tag

Most már biztos, hogy twrp van fent, de valami Magyar verzió, és teljesen máshogy néz ki mint ami linkelve lett :D ilyenkor mi van? :U

(#19608) Milestone2 válasza amdboy (#19607) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Semmi amit képet láttál a már "Témázott" TWRP.
A régi ilyesmi volt.

Ugyanúgy használható.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19609) amdboy válasza Milestone2 (#19608) üzenetére


amdboy
senior tag

Igen ez van nekem, csak kék a színe :) Szóval akkor itt csak felmásolom sd-re a kiválasztott romot és mehet a móka? :D

(#19610) Milestone2 válasza amdboy (#19609) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csak bekapcsolódtam a beszélgetésbe, úgyhogy halvány lila gőzöm nincs épp mit szeretnél csinálni, szóval inkább csöndben maradok. (Vagyis visszaolvasok) Ja, óvatosan értelmezve csinálod amit a kolléga leírt. Annyit tennék hozzá, hogy mikor a MENTÉS-t csinálod, figyelj, hogy a mentést az SD kártyára készítse, mert ha a belső tárhelyre csinálod, majd azonnal törlöd is, akkor hiába csináltad...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19611) amdboy válasza Milestone2 (#19610) üzenetére


amdboy
senior tag

Köszi! :) Esetleg mèg annyi kèrèsem lehetne, hogy valaki leirná a menetet Mayarul is? Mert mint emlitrttem nekem magyar a twrp. Illetve melyik a legstabilabb jelenlegi rom, ami az akksit nem szívja ennyire? Csak viszonyitáskèppen kb 10 percnyi járèk után 60%-ról esett le 15%-ra :F

[ Szerkesztve ]

(#19612) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok megint! Lementettem sd kártyára, a jelenlegi rendszert ami kicsit több lett mint 5Gb.. Viszont mikor feltettem gépre a telót a gép elkezdte a drájvert telepiteni de nem tudta végigcsinálni. Az eszközkezelőben kiirja, hogy redmi de 1 felkiáltójel van mellette.. Az összefoglalóbol leszedtem a drájvert, fel is telepitettem de igy sem jó. További ötlet esetleg? :U

(#19613) battika


battika
csendes tag

Sziasztok! Igyekeztem a keresőt használva megoldást találni a kérdésemre, de nem sikerült... létezik-e arra megoldás, hogy ha egy alkalmazásból (pl parkoláskor, lottózáskor) szeretnék sms-t küldeni, akkor ki lehessen választani, hogy melyik számról tegye azt. Pl. a Telenor wallet random választja ki, hogy épp melyik kártyáról küld sms-t, mondjuk most legutóbb a Telenoros kártyáról, mely egyébként az elsődleges nem is akar sms-t küldeni...
Jelenleg Global Developer (MIUI 8 6.11.3) fut a telón. Esetleg másik rom?

(#19614) nyisziati válasza battika (#19613) üzenetére


nyisziati
veterán

Nekem eu stable van (lásd aláírás) és stabilan az első (Telenoros) kártyát használja a Wallet.

(#19615) battika válasza nyisziati (#19614) üzenetére


battika
csendes tag

Igen, nekem is volt fenn EU Stable, és azzal valóban ment is a wallet, lehet visszatérek arra... akkor jól gondolom, hogy alkalmazásonként nem lehet megadni, hogy melyik alkalmazás melyik sim kártyát használja.

(#19616) korsp válasza battika (#19613) üzenetére


korsp
csendes tag

Én ezt használom pont ezek miatt.
[link]

(#19617) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A B20-at lehet valahogy engedélyezni?

(#19618) ktommy91 válasza Zsocó (#19617) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem.

Nincs kerítés.

(#19619) Jani18


Jani18
aktív tag

Üdv urak.Érdeklődni szeretnék,hogy a 8.0.3.0-s stabil rom-ból van olyan verzió amibe benne van a magyar nyelv?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#19620) motofi válasza include777 (#19581) üzenetére


motofi
aktív tag

Miui v8.0.3 stabil Tud magyarul?

(#19621) include777 válasza motofi (#19620) üzenetére


include777
aktív tag

Mivel global dev, így csak angol és kínai, eu stabil nincs még valami miatt erre a verzióra.

keep calm and learn powershell

(#19622) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. Valaki találkozott már olyan problèmával, hogy a facebook alkalmazáson belül ha 1 nèvre rákkantintok az üzenetküldès gombra nem törtènik semmi. Vagyis szürke marad? Esetleg 5let? Újratelepitettem az alkalmazást, igy sem jó..

(#19623) Criminal017 válasza amdboy (#19622) üzenetére


Criminal017
őstag

ROM verziót írj.

(#19624) amdboy


amdboy
senior tag

Miui 8 xiaomi.eu 6.7.14 fejlesztői

(#19625) sutyi^ válasza amdboy (#19622) üzenetére


sutyi^
senior tag

Hülye kérdés, de Facebook messengert is feltetted?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#19626) wacek068


wacek068
tag

Üdv mindenkinek!
Csak egy kérdés!
Ha elszállt a TWRP -m, a gyári MiRecovery-vel a leírás alapján, ilyen egyszerűen kell rom-ot cserélni?
Vagy van valami amit egyszerűbben-gyorsabban,vagy csak a TWRP-vel lehet csinálni?
Köszi a válaszokat!
Le kellene ezt a fejlesztőit cserélnem, mert pár dolog nem akar rendesen működni!
Pedig nem rossz!
Pl: az a szemét időjárás widget nem akar rendesen frissülni, csak néha, pedig mindent megadtam neki! :F
További legjobbakat.....

A semmitől, a kevés is sokkal több!!! Már van 41 piros pöttyöm!!!! Szerintem megbízható vagyok! Ha nem írok vissza azonnal, valószínű vezetek,csak olvasni tudok, de pótolni fogom!

(#19627) Milestone2 válasza wacek068 (#19626) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha elszállt a twrp-d és újra gyári recovery van a telefonon, akkor már csak gyári romokat tudsz vele telepíteni, ha a jó kínai Isten is úgy akarja... china developerre - china stable biztosan megy tán china stablera - china developeri is (bár visszafelé nem szokta szeretni), illetve értelem szerűen global developerre - global stable szokott menni, global stablera - global developer már nem minden esetben. china - global keresztet sem nagyon szereti, de volt akinek ment...és hogy az egész ne legyen ilyen egyszerű, romváltásnál (developerről stabilra, stabilról developerre, chinaról globalra vagy vissza) kötelező telepítés után minimum a wipe user data a mi recoveryben, vagy Settings / Additional settings / Backup & Reset / Factory data reset

Sorry, nem lettem rövid...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#19628) amdboy válasza sutyi^ (#19625) üzenetére


amdboy
senior tag

Persze :)

(#19629) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy ki segítség wifi eltűnés problémára:

Egy ideje csinál olyat a telefonom, hogy eltűnik a wifi (nem tudom, mitől), és nem is érzékel semmilyen hálózatot, még manuálisan beírva sem. Eleinte mindig újraindítottam, de rájöttem, hogy ha repülőgép üzemmódba teszem, majd vissza normál üzemmódba, visszajön a wifi.

Ennek az a háttere szerintem, hogy repülőgép üzemmódban minden hálózat típust kikapcsol, és amikor visszatérek normál üzemmódba, újraindítja azokat.

#tarcsad

(#19630) zolszi válasza Yutani (#19629) üzenetére


zolszi
tag

Ez jó ötlet, nekem is ilyet csinál az EU stabil rommal.
Következő wifi eldobáskor megpróbálom.

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#19631) Yutani válasza zolszi (#19630) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem ez van fenn, legutolsó verzió, ami lejött frissítésként (nem buzerálom a telefonom):

MIUI 7.4 by xiaomi.eu
6.5.5 Fejlesztői

#tarcsad

(#19632) pitju76


pitju76
tag

Fogalmam sincs mi történt a telefonommal, minden változatlan rajta és körülötte jóideje. Mivel elkezdett 2 óra alatti SOT-okat hozni rendszeresen, elkezdtem nézelődni a Xiaomi családban. Kate-tel már szemezek is egy ideje, erre most mit látok? 27 % mellett 5 óra 3 perc.... Kate még várhat, meg mondjuk pár nap és úgyis piacra dobnak 8 újabb verziót :)

(#19633) nyisziati


nyisziati
veterán

Xiaomi Redmi Note 4 az Alin 3 nap múlva 134.99 $ lesz.
(11.11 sale melletti árat kell nézni)

(#19634) zolszi válasza zolszi (#19630) üzenetére


zolszi
tag

és tényleg működik a repülő mód ki-bekapcs wifi eldobás esetén :)

Xiaomi MI A1, Lenovo T400

(#19635) adrian94


adrian94
őstag

Valaki letudna irni a szerviz telefonszamat? :)

(#19636) inkjet válasza adrian94 (#19635) üzenetére


inkjet
tag

06-1-445-1222
1107 BP. Ceglédi út 1-3

(#19637) nyisziati válasza inkjet (#19636) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez a központi számuk, nem? A szerviz a Gyáli úton van.

(#19638) adrian94 válasza inkjet (#19636) üzenetére


adrian94
őstag

Köszi :)

(#19637) nyisziati

Sikerült elérni őket szóval jó számot kaptam :)

[ Szerkesztve ]

(#19639) wacek068 válasza Milestone2 (#19627) üzenetére


wacek068
tag

Szia!
Köszönöm a válaszod, bár csak első mondat elejét tudtam a magamévá tenni! :D
De azt legalább nagyjából értem, és valami ilyesmire gondoltam! Nehogy már egyszerű legyen! :N
Jó lenne ez a jelenlegi rom, ( mivel ez van ), működik is, de nekem van vele egy gondom!
Nem nagy, sőt szerintem mindenkinek jelentéktelen lenne, de nekem a nem!
Van egy időjárás és óra widget, ez szopat! Be van állítva, hogy bekapcsoláskor frissüljön minden!
Gondol egyet és semmi nem frissül rajta! Aztán belépek-vissszalépek frissül minden, és egy darabig jó,majd ismét lefagy, és semmi! Próbáltam hasonlóval, másikkal, de ugyan az a szitu!
Mindenféle engedélyt adtam megadtam neki, / gondolom én / és mint írtam működik is, de aztán ismét vége!
Nem nagy gond, de engem zavar! Hülye heppem van, de hát ebben a korban már lehet! :D
Ha esetleg valakinek lenne valami megvilágosult ötlete, megköszönném!
Jóccakát!

A semmitől, a kevés is sokkal több!!! Már van 41 piros pöttyöm!!!! Szerintem megbízható vagyok! Ha nem írok vissza azonnal, valószínű vezetek,csak olvasni tudok, de pótolni fogom!

(#19640) xTREem válasza wacek068 (#19639) üzenetére


xTREem
tag

Sziasztok!

Feltettem a Global Stable 8.0.3.0 rendszert, ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem:

1.) Hogyan tudom rootolni SuperSU-val? A régi bevált TWRP-zip-flashelős módszer nem megy már
2.) Ebben a rendszerben nincs magyar nyelv, ami nem gond, de arra van-e mód, hogy a telepített appok, szolgáltatások alapértelmezetten érzékeljék, hogy magyarul kellene kommunikálniuk?

Köszi a válaszotokat!

(#19641) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok! Miui 8 xiaomi.eu 6.7.14 fejlesztői romnál nemtudja valaki hogyan lehet a simen lévő kontaktokat előhívni? Mert csak a googléba mentetteket látja. válaszokat köszi

(#19642) loosht válasza xTREem (#19640) üzenetére


loosht
senior tag

Nem tudom, hogy ez csak valami anomália, vagy mi, de én mióta megvan a telefonom (lassan egy éve), soha nem használtam zip-et rootoláshoz. Minden romot tudott rootolni a twrp.

A második kérdésedre a válasz a morelocale2 nevű app.

[ Szerkesztve ]

(#19643) xTREem válasza loosht (#19642) üzenetére


xTREem
tag

Az eddigi EU-s, illetve fejlesztői romokkal nem is volt gondom, de a fentebb említett Stable romot a TWRP 3.0.0.0 se tudta rootolni.
A másodikra adott válaszod köszi, valószínűleg jó lesz, már csak rootolnom kell ;)

(#19644) Istuu15


Istuu15
senior tag

Üdv! Segítségeteket kérném mert tanácstalan vagyok! Az mostani telekomos kártyám csak 3G képes és igényeltem egy 4G-s kártyát a weboldalról amit ma kézbesítettek. Beleraktam a telefonomba, beakartam aktiválni viszont nincsen hálózat így nem tudom aktiválni. Ugyanakkor beleraktam egy Jiayu G4C be és ott működik. Az én telefonomba beleraktam egy vodás kártyám és az is működik, viszont az új 4G képes kártyám sehogy sem akar működni a telefonomba.

Valami ötlet?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#19645) tahepa válasza Istuu15 (#19644) üzenetére


tahepa
senior tag

Lehet hogy nem nagyvárosban laksz és ott B20 -as ( 800 Mhz) 4g van míg a telefonod nem tudja a B20 -as 4G sávot.
Xiaomi Redmi Note 2 Prime LTE 1800/2100/2600 MHz

...vagy ezzel próbálkozz...
"..Menjünk be a beállításainkba, majd válasszuk ki a Vezeték nélküli és egyéb hálózatok kategóriában a Továbbiak… funkciót, itt pedig a Mobilhálózatokon belül a Hozzáférési pontok nevei menüpontot. Ha itt nem találunk egy darab hozzáférési pontot sem, akkor hozzá kell adnunk egyet, ha látjuk szolgáltatónk nevét, akkor nyissuk meg, most pedig jöjjenek a beállítások.."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19646) tahepa válasza Istuu15 (#19644) üzenetére


tahepa
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő...
Az előzőhöz...
Beállítások -> Minden beállítás -> Mobilhálózatok -> Hozzáférési pontok nevei -> Általános

(#19647) Istuu15 válasza tahepa (#19646) üzenetére


Istuu15
senior tag

Minden stimmel a beállításoknál.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#19648) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Jelenleg melyik romot érdemes felrakni ami stabil, gyors, nincs tele sallangokkal?
Lehetőleg magyar nyelvű legyen, de ha van jobb ami idegen nyelvű, az is érdekel.
Most xiaomi.eu 7.2.1.0(LHMCNDB) van fent, de baromi lassú a telefon, akadozik, stb.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19649) include777 válasza M0RGI (#19648) üzenetére


include777
aktív tag

Szia. Xiaomi. EU 8.0.2 stabil van fent nekem, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Sot is jó, csak ajánlani tudom. Viszont ha a régi akad, akkor tiszta telepítést csinálnék, természetesen élőször menteném a régit.

keep calm and learn powershell

(#19650) Flexy90


Flexy90
senior tag

Tudtok olyan Xiaomi-t amire érdemes lecserélni?

Feltételeim: dual sim + külön SD!, snapdragon proci (elegem van mtk-ból), max $200-220

Olyan nagyok lennének az igényeim? :U Én nem találtam olyan telefont, amire lecserélném a Note 2-t :)

Xiaomi Fan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.