Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért van különbség első és hátsó port/ kivezetés között. Havernak van egy laptopja meg egy 2,5-es mobil rack ami usb-s és 2 db csatlakozó van hozzá.
Neki a laptophoz elég 1 dugó, még nekem az előlapi kivezetéshez kettő kell.
Meg pl nekem valahogy előlapin a G25 nem akart menni, míg hátulról egy 3m-es hosszabítóval simán jó volt.

A teszt jó, mert sebesség különbség nem nagyon van a kivezetés és hátsó port között.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Szóval tulajdonképpen a szabványnak megfelelő értékeket kaptál, mely szerint 5m a megengedett kábelhossz.

Az előlapi vs. hátsó kivezetés meg nem annyira városi legenda, mintsem elavult infó. Régebben mikor az alaplapi chipsetek nem tartalmaztak natívan annyi USB csatlakozót, akkor volt, hogy bizonyos portok, köztük az előlapi "extra" header más vezérlőn volt és így általában lassabb volt. Manapság a ~20 natív USB portot támogató chipsetek korában ez már nem téma. Legalábbis amíg USB2.0-ról beszélünk. USB 3.0-nál megint előjöhetnek különbségek az egyes portok között..

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Raucher


Raucher
tag

Az előlapi USB portok további gondja lehet a csatlakozó és a kábel minősége. Az előlapba dugott eszköz nem kapja meg a névleges 500mA-t. Ez a merevlemezek és nagy fogyasztó eszközök esetében kritikus.

A tesztből jól kitűnik a kábelhosszabbításnak két korlátja van.
1. Mint az előlapi USB esetében, de itt a távolság emészti el a tápfeszültséget.
2. Az adatátviteli sávszélesség zsugorodik be. Ez ellen aktív kábelekkel lehet tenni.
Például ilyen repeater kábellel.
Persze egy kicsit drága, és ezekből sem lehet tetszőleges mennyiséget egymás mögé dugni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#4) Gergosz2 válasza Raucher (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezt igazolom.

a mostani előlap USB portok kózül egy tönkrement, a másik meg nehézkesen ismeri fel amit rákötsz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5) L3zl13 válasza Raucher (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A repeater (tulajdonképpen 1 portos USB HUB) elektronikája gondolom magáról az USB-ről szedi a tápot. Olyan esetben ahol a feszültségesés a gond ez nem fog segíteni szerintem. Sőt, akár ronthat is.
Ahol a jel-erősséggel van baj ott persze segíthet.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Stirlitz válasza Gergosz2 (#4) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Noname házban lakik a konfigom, és nehezen ismerte fel az előlapi portba dugott eszközöket a rendszer. Mígnem az utolsó házportalanításnál egy hirtelen ötlettől vezérelve, az előlapi kivezetések vezetékeit rá nem forrasztottam az alaplapi tüskesorra. Minden gondom megszűnt.

(Barátom gépe egy korrekt és nem éppen olcsó házban van, az usb port és az alaplapi tüskesorra menő csatlakozó is nagyon "feszes" jó érintkezést biztosító kialakítású. ilyen gond ott nincs. Tanulság: érintkezésen sok múlik.)

[ Szerkesztve ]

(#7) Polllen


Polllen
nagyúr

Azért nem sok hiányt pótoltál... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Jarod1


Jarod1
addikt

Mi az külső és belső fémszál?? és gondolom ohmban vannak az értékek,

(#9) DaveJr


DaveJr
őstag

Én még megmértem volna a feszültséget is a végeken:) Akkor még tudományosabb lenne:D

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#10) menpee


menpee
aktív tag

USB-RJ45-USB konverterrel oldottam meg a távoli egér problémát. Összesen 2k-ba fájt, olcsóbban kijöttem, mint 3x5m USB kábellel, és biztosan működik.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#11) KillHates


KillHates
nagyúr

Az előlapi USB portok használhatóságát nagy mértékben meghatározza a házba beépített kábel minősége és kialakítása.

Ha csak egyszerű szalagkábel és nincsen sodorva, illetve árnyékolva, akkor eléggé megsínyli a használhatósága:

Ha sodrott, az már sokkal jobb, de még nem az igazi:

De a tuti a sodrott és árnyékolt:

Persze vigyázni kell, mert létezik zsugorcsövezett, ami nincsen árnyékolva, csupán sodorva:

A laptopokban, ha nem közvetlen az alaplapi a csati, hanem valami kisebb oldalsó nyákon van, hajlamosak a gyártól az alábbi gyalázatra:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) thomeef


thomeef
őstag

Az usb port 5V fesz.-t tud max szolgáltatni, az új 5m-es kábeled esetén (ohm törvénye) 5V/1,6ohm=3,125A, vagyis bőven kap elég áramot az eszköz a működéshez, de a 16m-es mutatványnál már csak 5V/9,3ohm=0,53A áramot kap, ami már igen kevéske, viszont egy usb-s egérnek még bőven elég, ez a lényege a táblázatodnak.
Középiskolás tanulmányaim alapján nekem ez jön le:D Ha marhaságot írtam kérlek javítsatok:)

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#13) Zotya84 válasza thomeef (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Ott hiányos a számításod, hogy az USB szabvány szerint 500/900mA-t tud leadni.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) proof88 válasza KillHates (#11) üzenetére


proof88
addikt

honnan tudom megállapítani házhoz adott usb-kivezetés kábelekről, hogy csak zsugorcsövezett, de nem árnyékolt? Ránézésre nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#15) thomeef válasza Zotya84 (#13) üzenetére


thomeef
őstag

Értem, tehát akkor lényegében nem is szükséges végtelen kis ellenállású kábelre, mert nem tudja kihasználni, így a legtöbb esetben a régi/összedugdosott/alapból hosszú kábelek sem jelentenek hátrányt.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16) apbox4 válasza thomeef (#15) üzenetére


apbox4
újonc

Mivel aram zart korben folyik, igy a "kulso" es "belso" femszal ellenallasa osszeadodik. Emellett az USB-re dugott kutyunek is csak lesz valami ellenallasa. Ezekbol jon ki az eppen folyo aram. A vezetek meg minel nagyobb ellenallasu, annal nagyobb feszultseg esik rajta, igy nem biztos, hogy a megmarado elegendo lesz a vegere kotott eszkoznek.

(#17) spln válasza apbox4 (#16) üzenetére


spln
tag

Üzemszerűen az áram nem a "külső" és a "belső" fémszálon folyik, hanem két belsőn.
Az összeadódás egyébként igaz.

Egyébként ami még a táblázatból látszik, hogy sok múlik a toldás minőségén. Például a 3x5m + 1m-nél 3,6 ohm jönne ki, a mért érték mégis 4,5 ohm.

Viszont ami elég hihetelennek tűnik, hogy az 5 m belső szál ellenállása 2 ohm, ugyanez a 3x5m esetében pedig csak 2,5 ohm :U

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha már USB. Vettem egy külső vinyó tokot(2,5") vagy mit, aztán frankón ilyen nyomi 2usb végű vezetékkel megy csak. Elég béna megoldás, a réginek elég volt egy sima USB is. Ezzel akkor nem lehet kezdeni semmit, csak így lesz hajnlandó működni? :(((

(#19) proof88 válasza hemaka (#18) üzenetére


proof88
addikt

ez nem nyomiság, hanem lehetőség. Ha a középső csatit bedugva nem működik a vinyó, akkor nem kap elég áramot.

kép

a jobb szélső csak akkor kell, ha a középsőből nem kap elég áramot. az asztali gépeimbe csak a középsőt szoktam dugni, mert megy simán, de volt olyan laptop, ahol a jobb szélsőt is be kellett dugnom, különben nem ment a vinyó. Ha csak a jobb szélsőt dugod be, az nem fog menni. Szóval próbáld meg csak a középsővel. Ha úgy sem megy, akkor nem kap elég áramot a géptől. Amúgy 3.5"-ös vinyóknak kell mindkettő, laptop vinyóknál elvileg csak a középső kell, HA a portról kap elég naftát.

(#20) hemaka válasza proof88 (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én ha csak egyet dugok be, akkor nem történik semmi, vagyis világít, de a gép nem ismeri fel, csak ha bedugom a másik USB csatlakozót is. A másiknál eleve csak 1 csatlakozó volt, mégis ment vele, ua. vinyó, ezért nem értem. :(

(#21) Sub-ZeRo válasza hemaka (#20) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért van 2, mert 1 nem elég neki. Keveset vesz fel 1 usb-n keresztül, azért kell a 2.
Havernak is a 2,5-ös is 2 db usb van. Nekem egy usb-s, 3,5-es és oda már külön táp kell neki 220-ról.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#22) hemaka válasza Sub-ZeRo (#21) üzenetére


hemaka
nagyúr

De a régi tokkal elég volt egy USB is, sőt, eleve olyan kábellal vettem.
Ugyanaz a vinyó, ugyanaz a gép, minden. Semmi nem változott, csak a tok. Ezekszerint a tok a szar. :U

(#23) Sub-ZeRo válasza hemaka (#22) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért lenne a tok szar? Ha 2 van rajta, nem hiába tették rá, valami okuk volt rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24) dchard


dchard
veterán

Cat5e fali SFTP kábelből lehet házilag gyártani hosszabb kábeleket is, amik jól működnek.

3 dolog okozhatja azt, hogy egy USB hosszabbító nem működik:

1. A csillapítás. Ha több 5 méteres hosszabbítót dugunk egybe, akkor nem csak a vezeték, de a több csatlakozó jelentékeny mértékű csillapításával is számolnunk kell.

2. A zaj. Az árnyékolatlan, sodratlan, cérna vékonyságú vacak minőségű hosszabbítók antennaként gyűjtik össze a zajt, sokszor saját magát is zavarja az USB az áthallási zaj miatt. Erre csak rátesz egy lapáttal a rossz minőségű csatlakozók csillapítása, és az ott összeszedett zaj.

3. Az eszköz áramfelvétele. Ez lényegében az első pontra mutat vissza. Nyilván a 15méteres kábel végén már nem használhatunk külső vinyót, viszont használhatunk WiFi vagy HSPA modemet, és lényegében ez az ok, amiért az emberek USB-t hosszabbítanak.

Nálam van olyan saját gyártású kábel, ami 18méter hosszú, Cat6 fali SFTP-ből van építve, és hibátlanul működik a végén a HSPA modem és a WiFi.

Tanulság:

Vagy építsünk saját kábelt, vagy válasszunk jó minőségű vezetéket (én ilyet még nem láttam), és soha ne toldozzunk: ha 10méteres kábelre van szükségünk, vegyünk egy darab 10 méteres jó minőségű kábelt.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25) hemaka válasza Sub-ZeRo (#23) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mert az előző tokkal elég volt egy USB is. Akkor csak a tokkal van a bibi.

(#26) ViZion válasza L3zl13 (#5) üzenetére


ViZion
félisten

Németben vettem aktív USB hub-ot, lehet rá külső tápot kötni, de adtak Y USB-t is.
Előlapi kivezetések gagyisága nem urban legend: olcsó házak cérnavékony kábeleket használnak ma is az előlapi USBhez. Céges régi gépeken a pendriveok 2/3-át nem ismeri fel előlapin.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) spln válasza hemaka (#25) üzenetére


spln
tag

A két USB csati közül egyikről sem megy külön-külön csak együtt?

"Danger! Avoid death!"

(#28) Joci10 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Joci10
őstag

A 'manapság'-ról: a cégünknél egy nagyon új (Core i5 650-es proci, és alatta egy 'fejből meg nem mondom' :) gyártójú alaplap) gépen is van jócskán észrevehető különbség az előlapi és a hátlapi csatlakozók gyorsasága között (nincs rajta USB 3, csak régebbi USB 2). A 'jócskán észrevehető' bőven több órát jelentett egy több száz gigás vinyónál (majdnemhogy gyorsabban írt hátul, mint elől olvasott).
Ennyit a városi legendákról, meg elavultságról.

(#29) Sub-ZeRo válasza hemaka (#25) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De nincs bibi vele értsd már meg. Azért mert az egyik cég 1 dugósan adja ki, a másik meg 2-vel, nem feltétlen arra kell gondolni, hogy ez szar, mert kettőt kell használni. Elég sok rack márt járt nálam, 2,5-es és azok közül mind egytől eggyig 2 dugós volt. A mérnökök nem hiába raknak rá kettőt. Biztos nem akarják egy dugót nagyon nagy áramfelvételre késztetni, így 2-re osztották szét.
De tőlem lehet szar is ha ezt mondod. Akkor vegyél egy dugósat és lehet az már külön 220-as táppal lesz mellékelve. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30) rudi


rudi
nagyúr

Foglalkoztam ezzel a kérdéssel, de teszt még egyelőre nem született belőle. Ahogy elnéztem, rengeteg kérdőjeles pont van, írom is őket sorban:

1. gyengén kivitelezett alaplapi tűsor vagy gyengén forrasztott hátlapi csatlakozó az alaplapon
2. gyenge minőségű kábelezés az előlapi/hátlapi csatlakozói felé (akár komoyl házban is előfordulhat)
3. gyenge minőségű USB hosszabbító kábel, jellemzően a vékonyak rosszabbak a vastagabbaknál, de nem kötelezően
4. a felhasznált adattár érzékenyésge a feszültségekre

Alábbi dolgokat láttam:
- ugyanaz az előlapi kivezető kábel ment az egyik alaplappal, a másikkal nem
- ugyanaz az alaplap ment az egyik hátlapi kivezetéssel, a másikkal meg igen
- olyan is volt, hogy az alaplap 6 hátsó USB-jéből egyen nem ment a külső HDD-m a többin meg igen
- arról a vékony, csupán 2 méteres USB kábelről, amiről lazán megy a lézernyomtatóm, a külső 3,5 hüvelykes HDD-met csak felismerni lehet, írás/olvasás akadozik.

Szóval komplex téma ez, sok szívós ponttal, egyáltalán nem általánosíthatóan.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza Sub-ZeRo (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Külső házakra azért raknak két csatlakozót, mert nem lehet tudni, milyen HDD fogy belekerülni, ezért legrosszabb esetre méretezik. Egy percenként 5200-at pörgő "zöld" modell lényegesen kevesebb kakaót igényel, mint egy 7200-as, akár négyszer akkora gyorsítótárral ellátott, de akár azonos paraméterűek között isl ehet gyártónként (gyártási szériénként) fogyasztásbali különbség. Ezért szoktam inkább a gyárilag készre szerelteket javasolni, ott legalább a keret és a HDD egymáshoz van tesztelve és rendszerint a mellékelt kábel is korrekt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) rudi válasza spln (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem elég sok múlik a multiméter milyenségén is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Sub-ZeRo válasza rudi (#31) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham értem. Akkor nem mondtam hülyeséget, hogy a tervezők tudják mit csinálnak és miért van 2 usb rajta. :DDD Bár ez nekem eszembe is juthatott volna, de valahogy én a 2,5-re mindíg 5200-nek veszem. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#33) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Miért, létezik 7200-as 2,5-ös vinyó is? :B :DDD

(#35) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#34) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy percenként 5200-at pörgő "zöld" modell lényegesen kevesebb kakaót igényel, mint egy 7200-as, akár négyszer akkora gyorsítótárral ellátott, de akár azonos paraméterűek között isl ehet gyártónként

Idéztem amire válaszoltam. 2,5-nél maradtunk mint usb rack. De most hogy így mondod tényleg nincs. Akkor vagy elírta, vagy félreértettem. Valamelyik biztos. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#36) rudi válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

Már hogy a fenébe ne lenne 7200-as 2,5"-os HDD! WD Scorpion Balck széria, Seagate Momentus XT széria, Hitachi 7K széria és a Toshibának is van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Sub-ZeRo válasza rudi (#36) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hár akkor úgy látszik, ezekkel nem találkoztam, mert nem mondanak semmit a nevek. Én 5200-ről hallottam eddig. Pontosítsunk, csak ilyeneket láttam neten. :B
De akkor ezt is tudom. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#38) Teasüti válasza Sub-ZeRo (#37) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy az az 5200 nem 5400? A fenti neveket eddig 3,5-ösnek ismertem. :F

(#39) Sub-ZeRo válasza Teasüti (#38) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, bocs, 5400 rpm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40) rudi válasza Teasüti (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Valóban, a lassabbak 5400-asok és a nevek közül a Seagate nem stimmel teljesen, ott a sima Momentusban vannak a sima 7200-asok, az XT az SSD-vel van megtámogatva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) .bableWes


.bableWes
őstag

beteg szobatársam a mi erkélyünkröl lopja a wifit kb 30 méter usb-fel össze vissza kötözgetve és tökéletesen müködik neki:D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#42) bullboy válasza Sub-ZeRo (#39) üzenetére


bullboy
tag

Jobb linket hirtelen nem találtam: 1TB 2,5" 5200RPM.
Nem mellesleg a samsung notiwinyóit túrva átdobott a seagate-hez. Má' megin mifolyik "Gyöngyösőőőőn" ?! Azaz a háttérben? Samu ráállt az SSD-re, és lepasszolta a HDD gyártást a Seagate-nek?

[ Szerkesztve ]

(#43) rudi válasza bullboy (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem volt meg, hogy a WD a Hitachit venné meg, a Seagate meg már át is vette hivatalosan a Samsung HDD részlegét?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Ringman


Ringman
nagyúr

ami hiba nálam előjött: samsung scx-3200 printer - 5m-es kábellel nem ment a nyomtatás, csak 3m-essel, ugyanez az 5m-es kábel másik nyomtatót meg gond nélkül kiszolgál azóta is.

[ Szerkesztve ]

(#45) vamzi válasza Sub-ZeRo (#35) üzenetére


vamzi
őstag

Léteznek bizony :) nálunk az összes céges notik azzal vannak szerelve(Dell E6520 és Dell E6220)

(#25) hemaka:
"Mert az előző tokkal elég volt egy USB is. Akkor csak a tokkal van a bibi. "

Az egy kábeles meghajtón van visszajelző led? Csak mert találkoztam már olyan meghajtóval, amiről ha lekötöttük az állapotjelző ledet, akkor pont felszabadult annyi áram, hogy beinduljon a ketyere :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Sub-ZeRo válasza bullboy (#42) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

El van írva a címben.[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#47) mmdms


mmdms
addikt

Fogalmam sincs, hogy ebből mit lehet leszűrni, de elég tudományosnak néz ki a táblázat...

ÁáÁáá dejót röhögtem ezen :DDD :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#48) student


student
őstag

eltér a témátol a kérdésem de kicsit hasonló jellegű

adott egy 20méteres utp kábel
ha átküldök rajta 25 megabitet nem veszít a sebességéből a másik végén?

(#49) mmdms válasza student (#48) üzenetére


mmdms
addikt

cat5-ös UTP-vel is 100 méter a max hossz, bőven jó lesz.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#50) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ti vagytok az én embereim!
Köszönöm a tesztet, tényleg hiánypótló! Ui a következő a tervem: CNC marón dolgozok, és van egy PC a gép mögött. Namármost, ha hátul netezek, programot szerkesztek, akkor szeretném látni webcam-en, mit csinál a gép! Ezért akartam tudni, h max hány méterig hatásos a dolog!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.