Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nostrum


nostrum
tag

Rövid, velős teszt... :R

Igaz hogy az XT-k legjobbját (GDDR4) vetted elő, de azért technológia ide vagy oda, mégiscsak túlzás, hogy mindenhol lezúzza a 3650-et. Mostanában nagyon divat lett, hogy egy újabb hardver (főleg VGA) alig, vagy semmivel sem gyorsabb, esetekben lassab az elődjénél, és ezt árban próbálják kompenzálni.

In space, no one can hear you scream...

(#2) jambiyya válasza nostrum (#1) üzenetére


jambiyya
őstag

Talán ha érezhetően kevesebbet enne, vagy halkabb lenne...
Persze így is sokan veszik majd, hisz újabb. :)

(#3) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Szvsz nem 2600XT-vel, hanem 2600Pro-val kellett volna összemérned. Lévén a 3650 az a Pronak felel meg. (3- harmadik generáció 6- középkategória 50- Pro)

Lásd a vonatkozó topik első hozzászólását, azon belül is a második bekezdést.

gottagofast

(#4) Skica válasza msgt.fubar (#3) üzenetére


Skica
őstag

Csak Gigabyte GV-RX26P5512H HD 2600Pro 512MB GDDR2-esem van, amivel lehetne összehasonlítanom. De a memória nagyon visszafogná az eredményeket. De ha gondolod, kiegészíthetem. :R

.: No Comment Grp:.

(#5) Yutani válasza Skica (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az lenne korrekt, ha a 3650 órajelét levennéd pontosan a DDR2 Pro órajelére, és úgy hasonlítanád össze őket. Tudod, architektúra az architektúra ellen.

Bár sejtem, hogy nagyon hasonló eredményeket kapnál, mivel teljesítményre több nem lett a 3650, csak fejlettebb (55nm, PowerPlay, stb).

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#6) Vitus


Vitus
őstag

Jó írás. Viszont ami nagyon szúrja a szemem és szerintem butaság, az olyan grafikon ami nem 0-ról indul és gyakorlatilag használhatatlan. Pl. ránéz az ember a 3dmark5 grafikonra és egyből azt gondolja, hogy 3x gyorsabb, pedig alig gyorsabb. :D szóval azt inkább módosítsad mert így nincs értelme grafikonozni. :)

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Skica válasza Vitus (#6) üzenetére


Skica
őstag

Javítva, köszönöm! :R

.: No Comment Grp:.

(#8) Vitus válasza Skica (#7) üzenetére


Vitus
őstag

:R Így már makulátlan. :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) kobak112 válasza Skica (#4) üzenetére


kobak112
tag

A teszt szerintem teljesen áttekinthető és értelmezhető! Gratula Skica ez is jo lett! Igy tovább! :) :R

(#10) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sapphire és nem shappire... Két helyen is így írtad. :B

Egyébként lényegretörő és összeszedett cikk. :R
Az árakról nem találtam infót az írásban, de mindjárt utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Levin01


Levin01
őstag

Nem jó az összehasonlítás, mert nem a GDDR4-es 2600XT-vel kellett volna összehasonlítani. Has GDDR3-as 2600XT-vel nézzük akkor már lényegében azonosak lennének az eredmények.

(#12) Yutani válasza Levin01 (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Almát a körtéhez... :DDD

#tarcsad

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 3650-es lassabb ramjai is sokat számítanak sztem... Meg kellett volna megtuningolni a 3650-t és megnézni mit hasít úgy, úgyis úgy használják az ide járó emberkék :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) LK válasza hcl (#13) üzenetére


LK
addikt

Ja,de azért az 2600xt-t is lehet húzogatni (a gpu-t 860-ra nálam) és 20 ezerért is van ddr 3-as.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#15) v.tom


v.tom
őstag

Helo! Nem tudod véletlenül, hogy ez a két kari amit teszteltél menne-e asszimetrikus crossfire-ben?

(#16) azbest válasza hcl (#13) üzenetére


azbest
félisten

Sapphire HD 3650 256M DDR3
egy teszt erejéig 850/2000 beállítással, win xpsp2

3dmark06: 5177
sm2.0: 1903
HDR/SM3.0: 2352
CPU Score: 1800 (X2 3600+ @2400MHz 2x256kb L2)

(alap órajelen 725/1600-on kb ugyaanzt az pontszámot kapja mint az írásbeli 512es)

[ Szerkesztve ]

(#17) LK


LK
addikt

Nekem 850/1700-on hajszálpontosan ennyi az eredmény, 2950MHz-en menő Brisbane magos procival (CPU score:2200).

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#18) Energie X


Energie X
őstag

Nagyon szép teszt! Minden benne van amit tudni kell! Gratulálok! :C :R

Én egy olyan tesztre lennék nagyon kíváncsi, ahol ezek vannak egymással összehasonlítva/mérve: Radeon HD 2600XT/GDDR3, Radeon HD 2600XT/GDDR4, Radeon HD 3650, Geforce 8600GT.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#19) Bulitt


Bulitt
őstag

szevasztok

nekem pont ilyen 2600XT-m van és egy 3650-re akarom cserélni. ahogy nézem semmi értelme igaz? kár :( pedig reménykedtem benne hogy jobb kártya

(#20) csongi


csongi
veterán

Jó írás :R Túlhajtás téren mia hejzet a két kártyával? Fóleg egy GDDR3-as rammal szerelt XT-vel szemben? Az jó volna ha az még bele kerülne szvsz.

(#21) frankie! válasza Yutani (#5) üzenetére


frankie!
őstag

ez engem, is érdekelne! ;]

(#22) radírfej


radírfej
senior tag

a teszt alapján a 3650-es nagyjából a sima GDR+-as ramokkal szerelt 2600xt sebességét tudja.

nagyjából egy áron is van azzal, sőt néhol olcsóbb is. fejlettebb, hasonló sebességet produkál, ugyanannyiba kerül. picivel jobb vétel az aló kategóriában.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#23) Netport


Netport
csendes tag

Nekem megvolt mind a 2ő.HD 2600XT 256 Mb Gddr3 és HD 3650 O.C. 512 Mb Gddr3.
Gyakorlatilag mind a 2ő ugyan. A 3650-es oc változata a 512 magával jobb teljesítményt hozott.A gyári túlhúzás miatt 800/900-on megy a kártya. Nekem megérte lecserélni 3650-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.