Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#138) Plasticbomb válasza Navaren (#137) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Megérdemelne egy LIKE-ot a hozzászólásod.:)

Az én meglátásom szerint az lesz a tényleges gazdasági érték mögöttük, ami ma a többi széles körben elfogadott hagyományos "papirfecni" mögött.

Az, hogy miért fogja leváltani, szerintem, a ma elfogadott "papirfecni"ket, az meg csak evolúció. A pénznek, mint pénz fejlődni-e kell, ahogy a társadalom is lassan fejlődik, ha lemarad, idő múlva a társadalom fogja kényszeríteni a fejlődését.

TommyGun: Ma az adja az árát, hogy épp mennyit hajlandók adni a tőzsdéken érte, és mivel nincs egy viszonylag stabil alap mögötte, igy még hatalmas ugrásokra képes a rendszer. Ha holnaptól azt mondaná minden boltos nénike, hogy ad egy kenyeret egy ethereumért(ami most 890$ körül jár), akkor holnaptól 890$rt kérnének a kenyérért is, vagy maradna 1 $ a kenyér, és lezuhanna az ethereum ára 1$rra. Valószinűbb az utóbbi történne, de a lényeg, hogy onnantól társadalmilag lenne egy stabil pont meghatározva az ethereum értékének,s kisebb lenne az ugrálás. (Csak azért használtam az ethereumot, mint coint példaképp, mert a 10000$ (kb ennyi egy bitcoin) kenyér mégis sokkal elképesztőbb lenne....)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.