Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

:R

A 90-es években imádtam a hanyattegereket. Akkoriban sokkal gyakoribb eszközök voltak. Ma kapni is alig, és rohadt drágák.

Ez a billiárdgolyósdi hogy is van?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a cikket! Vágyom egy hanyattegérre, de nekem HID profilos, bluetooth kéne, hogy adapter nélkül tudjam csatlakoztatni az Androidos eszközökhöz (teló, miniPC). De sajnos, ilyet nem találtam. Pedig tök jó lenne. Beépítenék egyet az autóba is, a két ülés közti box fedelébe süllyesztve.

(#3) draco31


draco31
veterán

Tetszett a cikk, jó kis írás.
Nekem még a közelemben sem volt hanyattegér.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4) 7 válasza schawo (#1) üzenetére


7
addikt

Ez a billiárdgolyósdi hogy is van?

Nem értem a kérdést. Ha kifejted, szívesen válaszolok rá. :)

(#5) flashpointer


flashpointer
őstag

Hogy lehet ezzel egyszerre pozícionálni+kattintani, illetve pozícionálni+középsőgörgőzni?
Mert egy hagyományossal vagy ilyennel hogy csak a nagyujjat foglalja le ugyanazt meg lehet csinálni, de ezt el nem tudom képzelni melyik ujjal kell kezelni, gondolom nem hüvelykel.

(#6) schawo válasza 7 (#4) üzenetére


schawo
titán

Az a kérdésem, hogy milyen golyókat fogad, valamint, hogy miért volt jó kicserélni billiárdgolyóra. Csak esztétikai okai vannak, vagy praktikus is?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) 7 válasza flashpointer (#5) üzenetére


7
addikt

Először a kéztartás:
- rátenyerelsz a kacsóddal az egészre. Hüvelykujjad az egyik, kis- vagy gyűrűsujjad (kézméret függvényében) a másik gombon.
- a golyót a mutató-, középső, illetve gyűrűsujjaddal mozgatod

Válaszok a kérdéseidre:
- A bal, illetve jobb egérgomb nyomkodása mozgás közben a mindennapi használat során ne mjelent problémát. Ezzel együtt FPS játékoknál jobbnak láttam a tűzgombot a billentyűzetre rakni (nálam a space a tüzelés, shift az ugrás, ctrl a guggolás).
- A középső gombot és a görgőt ennél a trackballnál úgy éred el, ha átnyúlsz a golyó fölött. Ebből következik, hogy ott viszont nem játszik a pozicionálás közbeni kattintás.

A hüvelykujjas trackballok kétségkívüli előnye, hogy a golyó mozgatása és a kattintás egymástól teljesen független folyamat. Ugyanakkor egyrészt jobban terhelik a hüvelykujjadat, másrészt a kisebb golyóméret miatt nem tudod olyan precízen irányítani őket. Ahogy a cikkben írtam, próbáltam mindkettőt huzamosabb ideig, és az ízlésemhez a középgolyósok állnak közelebb -- de ez inkább személyes preferencia, mintsem bármilyen fokú általános meglátás. :)

#6 schawo:
Főleg fun factor miatt cseréltem. Tapasztalatom szerint ugyanolyan jól érzékeli a gyári golyót és a biliárdgolyót is. Ugyanakkor megjegyzendő, hogy biliárdgolyót viszonylag könnyen és elfogadható áron tud szerezni az ember, így ha bármi történik a gyárival (durva karc, deformáció, letörik egy darabja, rázuhan egy zongora stb), gond nélkül helyettesíthető. :)

Csak példaként: a Logitech M570 cseregolyója 10 USD + szállítás, míg biliárdgolyót darabra kevesebb mint 1000 Ft-ért tudsz venni Magyarországon is egy halom helyen, egy 16 golyós szettet pedig 8000 Ft alatt is akár. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) Met


Met
nagyúr

Korrekt leírás.

A Lego embert is adták hozzá?:)

Tegye fel a kezét aki nem kezdte el próbálgatni a kéztartást míg a lenti sorokat olvasta :DDD
- rátenyerelsz a kacsóddal az egészre. Hüvelykujjad az egyik, kis- vagy gyűrűsujjad (kézméret függvényében) a másik gombon.
- a golyót a mutató-, középső, illetve gyűrűsujjaddal mozgatod

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) 7 válasza Met (#8) üzenetére


7
addikt

Nem, az saját. :)
Hanyattegeres képeknél szeretek viszonyítási alapot adni a méret érzékeltetése végett, és a szabványos LEGO-figurák kellőképpen gyakoriak idehaza ahhoz, hogy ennek a célnak megfeleljenek. :P

[ Szerkesztve ]

(#10) ncsicso válasza Met (#8) üzenetére


ncsicso
tag

Jelentkezem!

Csak én érzem úgy hogy ez a forma, ez a belső modding után ordít? :)

ha véleményed van, ellenséged is van

(#11) 7 válasza ncsicso (#10) üzenetére


7
addikt

Nem. :P

LED-mod, extra gomb, másik golyó
[link]

Extra gomb

[ Szerkesztve ]

(#12) Nikla


Nikla
tag

:R Nagyon jó cikk egy ritka témában, köszi! :D

Kérdés: mennyire befolyásolja a használatot a golyó súlya? Vis mennyit változtat a használhatóságon (most a megfelelő méret beszerezhetőségétől tekintsünk el, szóval csak elméleti kérdés) ha mondjuk egy üreges könnyű valamivel használnád?

Viszont e mentén nem tudok elsétálni kérdés nélkül:
- kattintásnál nem kell külön tartani az egeret, hogy ne mozduljon el
Milyen egeret használtál te korábban?
Én ma kipróbáltam két itthonit, munkahelyit, nem kell tartani.

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#13) schawo válasza Nikla (#12) üzenetére


schawo
titán

Régen használtam már hanyattegeret, de arra emlékszem, hogy minél nagyobb volt a golyóbis tömege, annál jobb volt használni.

- kattintásnál nem kell külön tartani az egeret, hogy ne mozduljon el
Aki sokat hanyattegerezik, annak nehéz kezelni a sima egeret. Emlékszem, nekem is nagy küzdelem volt átszokni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) 7 válasza Nikla (#12) üzenetére


7
addikt

Minél nagyobb a golyó mérete, annál könnyebb pozicionálni. A tömeg egy bizonyos szintig jó (minél nehezebb, annál kevésbé érzékeny a koszra), de ha túl nehéz, akkor a tehetetlensége miatt már kényelmetlen mozgatni.

Második bekezdésre:
- Próbálj meg úgy klikkelgetni az egereddel, hogy csak az az ujjad ér hozzá, amivel lenyomod a gombját. Valószínűleg el fog mozdulni. Normál fogás esetén ez az elmozdulás kisebb mértékű, és valószínűleg észre sem veszed, mert reflexből ellentartasz neki.
- Nyisd meg a paintet, és kezdj a vásznon kattintgatni úgy, hogy megpróbálod egy ponton tartani az egérmutatót. Látni fogod az "ecset" nyomából, hogy mennyire sikeresek az erőfeszítéseid. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) an0ny


an0ny
tag

Megjelenése óta - és az nem ma volt - egy Microsoft Trackball Optical-t nyúzok. Imádom! Már többször volt pc csere, sőt már nincs is de ez megmaradt, annyira jó. CoD DeadSpace, Quake, StarCraft csak pár amit toltam vele szuper precízen. Tényleg jó lenne egy bluetooth verzió belőle... :C

(#16) macilaci78 válasza 7 (#11) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az extra gombokról...
A két elülső jack-re 1-1, vagy 2-2 gomb köthető?
A gombok sima áramkört záró kapcsolók?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Eccer kipróbálnák má egy ilyentet :K :U

gölmétcsül ©

(#18) 7 válasza macilaci78 (#16) üzenetére


7
addikt

Nem vagyok 100%-ig biztos a válaszokban, de azok alapján, amiket találtam:
- 1-1
- Igen

(#19) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Érdekes cucc, kösz a bemutatót.

Szerintem, ha nem játszanék, én is valami ilyesmit használnék, mert sokkal precízebb, és nem kell neki hely, pad.
Oldalgolyóst próbáltam, klasszisokkal pontosabban lehetett vele szöszölni kb mindenben, ami nem játék.
Egy barátomnak nagyon régen volt egy laptopja, amiben trackball volt. :D Azt hiszem, valami antik Apple cucc.

Amúgy nem kelti túl minőségi eszköz benyomását.. úgy értem, egy üreges, műanyag cucc az egész, a golyó nélkül súlya sem lenne... talán nem ártott volna egy kis fémet is alkalmazniuk a házban, olyan helyeken, ahol nem zavarja a kezet a hűvössége (oldalán, elején, az alapján, a görgő szélein akár).

(#20) paperboy válasza 7 (#14) üzenetére


paperboy
senior tag

Nekem el nem mozdul arról a pontról... :)

(#21) KillHates


KillHates
nagyúr

Úristen! Te hogy bírod ezt használni?

Bocs' de ezt nem tudtam kihagyni! :D Nálam egy 3D Connection Space Pilot PRO volt pár napig, nagyon megszerettem, de amikor megtudtam az árát vége szakadt a l'amur-nak :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Cathfaern válasza 7 (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha már paint, mennyire könnyű egyenes vonalat húzni egy ilyen egérrel? Csinálnál egy paintes ábrát, ahol "szabadkézzel" rajzolsz egy négyzetet?

Plusz mennyire érdemes olcsóbbakba beruházni? Régóta szeretnék kipróbálni egy hanyattegeret, de mivel mindig is drágák voltak, a próba kedvéért sose volt kedvem ennyi pénzt kiadni rá... De annak meg megint nincs értelme, hogy az ember vesz egy olcsót, ami nem azért lesz rossz, mert hanyattegér, hanem mert olcsó :)

Plusz görgetés hogy van ilyeneknél megoldva?

[ Szerkesztve ]

(#23) copass válasza KillHates (#21) üzenetére


copass
veterán

vegyél space navigator-t. én vagy 5 éve vettem 15k volt, most már elég drága lett..

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) kriszbácsi


kriszbácsi
csendes tag

Üdv.
Engem az érdekelne, hogy az miféle billentyűzet? :D
Úgy néz ki mint régen a Comomodor vagy Toshiba 64 bill-je :)

(#25) 7 válasza FoxiestFox (#19) üzenetére


7
addikt

Játékvideó :)

(#22) Cathfaern
Szerintem jobban jársz, ha kölcsönkérsz valakitől egyet. Idehaza nem jellemző, hogy olcsón be tudod szerezni őket. Hallottam már olyanról, hogy nagyobb országokban (USA, Anglia) bagóért szerzett valaki használt trackballt, de idehaza a legtöbben még mindig csak tátják a szájukat, amikor ilyesmiről hallanak. :)

Esetleg megpróbálhatsz a környező országok apróin nézelődni (pl. eBay), hátha találsz egy jó vételt.

(#24) kriszbácsi
Poker II (Cherry MX Brown)

[ Szerkesztve ]

(#26) F34R


F34R
nagyúr

Hasznos iras a mestertol :C Kezdo trackball-nak mit ajanlanal?

(#27) Aucor


Aucor
senior tag

Ezért szívesen eladnám a mostani egeremet, nagy kár, hogy ezt hétszer kellene megtennem az árkülönbség miatt. :(

(#28) T.G.B


T.G.B
tag

tetszik ez a billiárd golyós megoldás :K

(#29) fattyu


fattyu
veterán

nem próbáltam még középső golyósat/szimmetrikus felépítésűt.

m570 van melóban is otthon is. Szeretem. megtapiznék egy ilyet szívesen

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30) 7 válasza F34R (#26) üzenetére


7
addikt

Ismerkedeshez huvelykujjas trackballt szoktam javasolni, annak a kezelese all legkozelebb a hagyomanyos egerehez. Pl. Logitech M570 :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Endreas


Endreas
tag

Nekem még 2002 környékén volt Trackman Marble-m. Nagyon szerettem használni. Most kedvet kaptam megint, de amit te bemutatsz az 125USD + szállítás + vám : jó esteben is 37e felett van.. :(

Kérdezz.

(#32) Termi92 válasza Cathfaern (#22) üzenetére


Termi92
tag

Szerintem ez a mai világban már nem akkora probléma. Bármelyik online webshopból ha megrendeled és nem tetszik, minden indoklás nélkül visszaküldheted. Így max a postaköltséged bukod ami a visszaküldéssel jár, illetve, hogy 1 hónapig a pénzed másnál van.

(#33) Balu972


Balu972
aktív tag

próbáltam, de nem állt rá a kezem a hanyattegeres munkára :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#34) f_you válasza Endreas (#31) üzenetére


f_you
tag

Pont azt árul (több db-ot) valaki az aprón, pont most gondolkodtam rajta. Van valakinek tapasztalata vele? CAD-hez használnám, meg néha játékokhoz.

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szívesen kipróbálnám, tetszik a cucc.

(#36) 7 válasza f_you (#34) üzenetére


7
addikt

Személyes tapasztalatom nincs vele, de jókat hallottam róla. A legnagyobb hátrányaként azt róják fel, hogy nincs görgője.

[ Szerkesztve ]

(#37) f_you válasza 7 (#36) üzenetére


f_you
tag

Uhh ez igaz, görgő nélkül nem is tudom mit csinálnék. Amúgy én leginkább egy olyat tudnék elképzelni ami kicsit a hüvelykujjasok ellentéte. Ferdén álló oldalakkal, az egyiken a hüvelykujj alatt két gomb, a másik oldalon ugyan úgy ferdén a trackball, egy görgő, és plusz gombok. Pont úgy állna rajta a kezem ahogyan természetesen lerakom az asztalra :))

(#38) .DLL


.DLL
veterán

Ez a biliárdgolyó méret csak ennél a gyártónál szokás, vagy amolyan "sztenderd" a komoly hanyattegerek világában?

(P.H.)

(#39) 7 válasza .DLL (#38) üzenetére


7
addikt

Nem standard. Itt egy összefoglaló néhány keresettebb típus méreteiről:
*katt*

[ Szerkesztve ]

(#40) Cathfaern válasza 7 (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

WoW :) Amúgy melyik gyártó számít a legjobbnak, ha van ilyen?

(#41) 7 válasza Cathfaern (#40) üzenetére


7
addikt

Nincs legjobb, viszont vannak, akik kevésbé zsákbamacskák:
a Logitech és a Kensington konzisztens minőséget nyújt, és mivel ismertek, így tesztekben, bemutatókban sincs hiány.

A Logitech / Kensington párosból az én szívem az utóbbi felé húz, mert az ő trackballjaiknak a kialakítása nekem jobban fekszik, de -- mint sokminden más is -- ez erősen szubjektív. Minőség tekintetében mindkettőt megfelelőnek érzem.

[ Szerkesztve ]

(#42) schawo válasza 7 (#41) üzenetére


schawo
titán

Az "optikai"-nak nevezett szenzorokkal is jó egy döglöttegér, vagy a lézer szenzor erősen ajánlott?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) 7 válasza schawo (#42) üzenetére


7
addikt

A célnak megfelel az optikai is, de a lézeres érezhetően gyorsabb, pontosabb (legalábbis magas érzékenység mellett)

[ Szerkesztve ]

(#44) schawo válasza 7 (#43) üzenetére


schawo
titán

Nézegettem a Kensington Orbit Scrollt, aztán rájöttem, hogy nem lesz jó. Két gomb kevés, mert a scrollgyűrű önmagában nem helyettesíti az egér benyomható scrollgombját :(((

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) Cathfaern válasza schawo (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"clicking both side buttons act as a middle click"
Kensington oldaláról :)

(#46) schawo válasza Cathfaern (#45) üzenetére


schawo
titán

Tényleg, jogos. Régen is volt Kensington hanyattegerem, az is így működött. Csak akkoriban még jóval kevesebb dologra kellett a középső egérgomb. Talán csak kipróbáltam, de nem igazán használtam ezt a funkciót. Lehet, meg tudnám szokni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) schawo válasza 7 (#43) üzenetére


schawo
titán

Most nézegettem videókat erről a Kensingtonról (Orbit Scroll). Szerinted nem dudorodik ki túlságosan a síkból? Nekem így elsőre túl soknak tűnik a golyóból. Túl nagynak tűnik a szintkülönbség a gombok, és a golyóbis között. Te szereted a CST-ben, hogy a golyó relatíve jól belesimul a burkolatba?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#48) 7 válasza schawo (#47) üzenetére


7
addikt

Kensington Orbittal nem volt még dolgom, csak egy Slimblade-em van. Annak is jócskán kiáll a golyója, de valahogy sikerült úgy kialakítaniuk, hogy teljesen kényelmes.

A Slimblade után a CST-nél inkább pont attól tartottam, hogy a süllyesztés miatt kevesebb felületem lesz mozogni, de ezt az 1600 dpi-s érzékenység remekül kompenzálja (sőt, én csak 800 dpi-n használom). A golyó elhelyezkedése mindkettőnél épp jónak érződik.:)

[ Szerkesztve ]

(#49) Oceanus


Oceanus
tag

Szia!

Bevallom a leirasod utan kedvet kaptam en is hogy kiprobaljam ezt a fajta egertipust de mivel nem tudom bevalik-e sokat nem akarok rakolteni. Angliaban elek de meg itt is a hasznaltak (M570) 30 font kornyeken mozognak. Ezert ugy dontottem, hogy az olcsobb iranyba fordulok. Kerdezem hogy ekozul a ketto kozul te melyiket ajanlanad?

LOGITECH

KENSINGTON

Valaszodat elore is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz!

(#50) 7 válasza Oceanus (#49) üzenetére


7
addikt

Egyikkel sem volt tapasztalatom. A Marble-t többfelől hallottam, hogy jó, az Orbit valahogy nem került a szemem elé még vélemények tekintetében sem. Ahogy korábban felmerült, egyiknek sincs görgője, ezzel számolj vásárlás előtt.

A helyedben néznék egy Kensington Expertet, az a használtpiacon odakint egész jó áron megy. Vagy, ha mázlid van, esetleg egy Slimblade-et is elcsíphetsz vállalható összegért (gyakorlatilag az Expert továbbgondolt változata lézeres érzékelővel). Ha nincs, egyik sem, akkor az általad linkeltek közül az, amelyik jobban tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#51) schawo válasza Oceanus (#49) üzenetére


schawo
titán

Én az itteni véleményt nézegettem [link], az Orbit Scrollt itt nagyon szerették. A különlegesebb márkákkal itt nem találkozni, de azok amúgy is másik árszegmens.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Próbálkoztam ezekkel sokat, de valahogy nem jöttek be. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#53) fattyu válasza Fryskitt (#52) üzenetére


fattyu
veterán

m570 szerintem a legjobb mindenes :D itthon imádom hogy wireless. tv a monitor ülök a fotelben ölemben combomon az egér. nem kell felület se hely se zsinó se egérpad se semmi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#54) Fryskitt válasza fattyu (#53) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mennyivel jobb, mint egy trackpad?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#55) 7 válasza Fryskitt (#54) üzenetére


7
addikt

Nem jobb. Más. :)

(#56) fattyu válasza Fryskitt (#54) üzenetére


fattyu
veterán

sokkal. azon nem játszol :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57) Fryskitt válasza fattyu (#56) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igaz. :P

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#58) t-zotya


t-zotya
csendes tag

Tetszett a cikk, jó kis írás.
Nekem még a közelemben sem volt hanyattegér.

(#59) #06658560


#06658560
törölt tag

Akkor CATIA-hoz erősen nem ajánlott eszköz, nem lehet benne forgatni a modellt a középső gomb kiiktatása miatt.

(#60) schawo válasza #06658560 (#59) üzenetére


schawo
titán

:F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#61) 7 válasza #06658560 (#59) üzenetére


7
addikt

Megoldható vele, de kétségkívül nem olyan egyszerű, mint amilyen lehetne. :)

[ Szerkesztve ]

(#62) #06658560 válasza schawo (#60) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA alatt a pan, rotate, zoom funkciók a középső gomb lenyomva tartását igénylik, miközben az egeret mozgatod. Na ez a jelen példány esetében nem igazán kivitelezhető. lehet mondani, hogy ott a spacemouse, viszont az sem tökéletes eszköz, különösen nagy modellek esetén, mikor távoli pontok között kell gyorsan ugrálni. A normál egeres navigálás hatékonyabb.

(#63) schawo válasza #06658560 (#62) üzenetére


schawo
titán

Pedig van középső gombja. Vagy a helye a gond?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#64) #06658560 válasza schawo (#63) üzenetére


#06658560
törölt tag

A hely a gond. Egyszerre kell nyomnod és görgetni. Plusz sokszor a két másik gomb valamelyikét is mellé nyomni, pl. forgatáshoz konkrétan nyomva kell tartani két gombot, valamint az egeret mozgatni.

(#65) schawo válasza #06658560 (#64) üzenetére


schawo
titán

Akkor oda csak hüvelykujjas megoldás lehet jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66) 7 válasza #06658560 (#64) üzenetére


7
addikt

3 meglátás:

- Ilyenkor azért szokott lenni billentyűkombináció is ugyanezekhez a feladatokhoz. Nem ismerem a CATIA-t, de látom, hogy ott is gondoltak ilyesmire -- gondolom pont azokra az esetekre, ha az egérrel akadályokba ütközik az ember.
- Ha billentyűzetes segítségre nincs opció, de nem rendszeresen találkozom ilyen bonyolult kattintgatós megoldás, akkor nemes egyszerűséggel fogást váltok.
- Ha időről időre visszatérő problémáról van szó, akkor pedig ott a Superior-X, azzal kapok egy rakás lehetőséget. :)

Bár az egyértelmű, hogy bizonyos feladatokra (pl. az általad felhozott CATIA) más kialakítású mutatóeszközök jobban megfelelnek, nem félek attól, hogy ezzel a trackballal ne tudnám abszolválni ugyanazokat a dolgokat ésszerű kompromisszumokat kötve. :)

[ Szerkesztve ]

(#67) #06658560 válasza 7 (#66) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mindent meg lehet oldani, csak sokkal macerásabb, körülményesebb. Ergo lényegesen lassabb úgy a munka.

(#68) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Cuki.

A melóhelyemen van több Logitech és régebbi Kensington, tetszenek, de nem tudom hogy hogy illene bele a mostani setupomba... a billentyűzet, az egér és a surface megvan már, plusz egy Magic Trackpad van mellé betervezve (vagy az Apple sajátja vagy valami third party, mondjuk Logitech) de ezek mellé enyhén overkill lenne egy trackball. Persze le is válthatnám az egeret vele, azt valszeg élvezném is de... nem akarom.

De tök jók, én szeretem használni őket, nem is értem hogy miért idegenkednek tőle az emberek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#69) 7 válasza #06658560 (#67) üzenetére


7
addikt

Nem tudom, hogy mennyivel macerásabb. Nekem az az elsődleges, hogy alkalmasnak tűnik rá. Az teljesen nyilvánvaló (én is kiemeltem), hogy vannak optimálisabb eszközök ilyen-olyan célfeladatokra. :)

[ Szerkesztve ]

(#70) #06658560 válasza 7 (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már az, hogy ikonokra kattintasz, rettentő macerás, csináltam. A gyorsbillek ahogy néztem nem igazán egykezesek hozzá. És nem biztos, hogy át tudod állítani. Nekem gyanús, hogy a gyakorlatban csak komoly erőszakkal alkalmas ez a fajta hanyattegér. A hüvelykujjas használhatónak tűnik.

(#71) #06658560 válasza 7 (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megnéztem a billzetes navigálást. Használhatatlan, forgáspontot letenni csak ha elkezdesz egerezni, középső gombbal tud, minden fix inkrementumokkal változik, forgatni pl. csak kilencven fokkal tud. Kínzásra jó, de ellenségemnek se kívánom.

(#72) 7 válasza #06658560 (#71) üzenetére


7
addikt

:D
Sajnos nem ismerem a programot, szóval nem tudok ellenvéleményt mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#73) noss válasza #79335424 (#2) üzenetére


noss
csendes tag

íme [link]
még a top 10-es listán is az első helyen teljesít :)

noss

(#74) Barnuss


Barnuss
tag

Én elhiszem, hogy hasznos meg pontos, de akkor is ocsmány egy valami :O

(#75) noss válasza Barnuss (#74) üzenetére


noss
csendes tag

ez ilyen rusnya de finom dolog lehet :)

noss

(#76) w4dk0rt3


w4dk0rt3
tag

Sziasztok!

Logitech M570 egeret keresek, ami veztékes... létezik ilyen?

vagy mindegy milyen gyártót, de hüvelykujjas, görgös egér legyen... vezetékes... tudtok ajánlani valamit?

köszönöm!

jiayu f1 - "az e'let a legjobb me'reg..."

(#77) 7 válasza w4dk0rt3 (#76) üzenetére


7
addikt

Itt írtam választ [link] :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.