Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) 7 válasza flashpointer (#5) üzenetére


7
addikt

Először a kéztartás:
- rátenyerelsz a kacsóddal az egészre. Hüvelykujjad az egyik, kis- vagy gyűrűsujjad (kézméret függvényében) a másik gombon.
- a golyót a mutató-, középső, illetve gyűrűsujjaddal mozgatod

Válaszok a kérdéseidre:
- A bal, illetve jobb egérgomb nyomkodása mozgás közben a mindennapi használat során ne mjelent problémát. Ezzel együtt FPS játékoknál jobbnak láttam a tűzgombot a billentyűzetre rakni (nálam a space a tüzelés, shift az ugrás, ctrl a guggolás).
- A középső gombot és a görgőt ennél a trackballnál úgy éred el, ha átnyúlsz a golyó fölött. Ebből következik, hogy ott viszont nem játszik a pozicionálás közbeni kattintás.

A hüvelykujjas trackballok kétségkívüli előnye, hogy a golyó mozgatása és a kattintás egymástól teljesen független folyamat. Ugyanakkor egyrészt jobban terhelik a hüvelykujjadat, másrészt a kisebb golyóméret miatt nem tudod olyan precízen irányítani őket. Ahogy a cikkben írtam, próbáltam mindkettőt huzamosabb ideig, és az ízlésemhez a középgolyósok állnak közelebb -- de ez inkább személyes preferencia, mintsem bármilyen fokú általános meglátás. :)

#6 schawo:
Főleg fun factor miatt cseréltem. Tapasztalatom szerint ugyanolyan jól érzékeli a gyári golyót és a biliárdgolyót is. Ugyanakkor megjegyzendő, hogy biliárdgolyót viszonylag könnyen és elfogadható áron tud szerezni az ember, így ha bármi történik a gyárival (durva karc, deformáció, letörik egy darabja, rázuhan egy zongora stb), gond nélkül helyettesíthető. :)

Csak példaként: a Logitech M570 cseregolyója 10 USD + szállítás, míg biliárdgolyót darabra kevesebb mint 1000 Ft-ért tudsz venni Magyarországon is egy halom helyen, egy 16 golyós szettet pedig 8000 Ft alatt is akár. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.