Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

A legegyszerűbb megoldás, miután bejelenti, hogy a beszélgetést rögzíti:
- Sajnálom, de nem járulok hozzá, hogy rögzítsék a beszélgetést.
Ezután általában kinyomják.

Az adatbázisokról a legkülönfélébb süketeléseket adják elő, viszont ha mellébeszélnek a telefonszámod törlésével kapcsolatban, akkor hatékonyan lehet ijesztgetni őket mindenféle 3 betűs hatósággal. ;]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) Silenzio válasza DeltaPower (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

A hozzájárulás megtagadása hatékony.

Utóbbival nem érsz el semmit. Dolgoztam ilyen helyen (pár órát ;] )

Van 10-20, vagy akár 70 ügynök, és ugyanazt a nem kevés pénzért általában tudakozóból vagy egyéb forrásból összetákolt címlistát futtatják le akár több százszor. Lapokat kell húzni egy nagy-nagy paksamétából, amin van 20-30 név, és az egyes ügynökök rohadtul nem tudják, hogy mit csinál a másik. Már az is kammer volt, hogy Zs. Máriát ismeri és felette van a "láncban", ugyanis felteszem nem Korsakoff-szindrómás vagy agysérült az illető, hogy újra és újra felhívjon. Mindig más telefonált, a taktika tehát csak látszólag célravezető. És fenyegetőzhetsz de bármilyen hatósággal, ettől nem fognak leszállni rólad, mert annál kicsit bonyolultabb és kevésbé leszervezett a rendszer, mint hogy bármilyen listából csak úgy töröljenek. Idővel. Esetleg. De minél nagyobb a cég, annál tovább tart.

Dolgoztam a tudakozóban is, egész egyszerűen még akkor sem törölhetünk senkit a rendszerből, ha felháborodottan telefonál, hogy ez nem is az ő száma, vagy ő titkosan kérte és nem az stb., mert ami a rendszerben van szentírás, és sem technikai lehetőségünk, sem jogunk nincs változtatni rajta. Azt egy egész más szegmensben végzik egy hosszadalmas bejelentő folyamat végeredményeként. Viszont ami a rendszerben van tényleg nem publikus, így az az urban legend, hogy szépen kéred az operátort és titkos adatot is kiad. Ami titkos, azt nem látni és kész.

A hitelkártya meg igenis jó dolog, számtalan kedvezményre jogosít és az sem mellékes, hogy ha fizu előtt kinézel egy akciós teszem azt műszaki cikket, játszi könnyedséggel leperkálod. Kp-ra, cigire, piára nem szabad költeni, mert sok kicsi sokra megy, de meg nem nevezett bankomnál pl. 30-40%-os akciókra is jogosít és elég értékes életbiztosítás is jár érte havi egy sör áráért kb.

Szóval a t. cikkírónak üzenem, hogy egy dolog a dörzsöltség, más dolog az oktalan szkepticizmus. A kapitalizmus rohadt egy álságos dolog, de nem minden rakás szar, amit a pofádba akarnak nyomni, erről meg fölösleges cikket írni, hogy mekkora király vagyok, leráztam az operátort. Ő is ember és a munkáját végzi, és lehet hogy csak egy érv a sok közül, de lehet, hogy többet keres, mint Te! :))

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#3) sonar válasza Silenzio (#2) üzenetére


sonar
addikt

Amikor Zs. Máriát keresték mindig más hívott.
Illetve amit nem írtam, hogy céges volt a telefonszám csak Zs.M elhagyta a céget és én kaptam meg a telefont.
Illetve az elmúlt fél évben nem keresték rajtam Zs.M-t úgyhogy úgy érzem sikeres volt a művelet

Hitelkártya: tisztában vagyok a kedvezményekkel. De a cikk is inkább arról szól ahogyan megkeresik az embert. Illetve, hogy a vonal másik végén mennyire nincsenek sokszor tisztában a saját termékükkel se.

Szóval a t. cikkírónak üzenem, hogy egy dolog a dörzsöltség, más dolog az oktalan szkepticizmus. A kapitalizmus rohadt egy álságos dolog, de nem minden rakás szar, amit a pofádba akarnak nyomni, erről meg fölösleges cikket írni, hogy mekkora király vagyok, leráztam az operátort. Ő is ember és a munkáját végzi, és lehet hogy csak egy érv a sok közül, de lehet, hogy többet keres, mint Te!
Látom nem értetted meg a cikk lényegét. Olvasd el az alcímet még egyszer: Agresszív NEM-től a kulturált elutasításig tartó utam a kéretlen hívások terén.
Elég sok ilyen hívást volt alkalmam végignézni személyesen is és elvétve van olyan ember aki kulturáltan tudja kezelni ezeket a hívásokat. ;)
Fizetés részét nem ismerem. De a több kevesebb látatlanban nagyon kevés, hogy eldöntsem igaz-e vagy sem. Kérlek mondjál számokat.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) KillHates


KillHates
nagyúr

Nekem vagy 10 éve ugyanaz a számom és még egyszer sem hívtak ilyesmikkel kapcsolatban... :U Lehet, hogy anno az idióta Zs.Mária jól beregisztrálta valami adatbázisba a számodat :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) misx


misx
senior tag

Az ilyen Zepter féléket én is elküldöm a rákba. Múltkor 990 Ft-ért akartak gatyát rám sózni. Most ebből remélnek hasznot? Persze én tudtam, hogy a legközelebbi már 99000 Ft-os csomag lett volna, mert a Prémium Line-al már hasonlóan - majdnem - megjárta a cégünk, így ismerem a fajtájukat.
Nem kell nekem ajánlgatni, majd ha kell valami, elmegyek és megveszem a boltban. Küldjenek reklámújságot, mint ahogy a Media Markt vagy a TESCO, Jysk, stb. teszi.

(#6) Pala


Pala
veterán

Az ilyeneket én fogom és kinyomom, bele se szólok a telefonba a "halló, tessék"-en kívül. Ha többször is próbálkozna, akkor második alkalommal letiltom. Ennyi, el van intézve.

Nagyon-nagyon ritkán előfordul, hogy pont egy unalmas órámban találnak meg, olyankor szívesen elhumorizálok velük. Egyszer nyakéket akartak rámsózni, de az istenért sem akartak elfogadni németül beszélő krokodilokat fizetőeszközként, pedig mondtam, hogy van belőlük egy tucat a kertben, sőt tenyésztem is őket. Ki érti ezt!? :F

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én mindig felveszem a telefont, így rendszerint belefutok ilyen mindenféle ügynökbe is.

Amit látni kell, az az, hogy a vonal másik végén ember ül, aki nem kiszúrásból telefonbetyárkodik, hanem pofátlanul kevés pénzért utasításokat teljesít, mert általában ez az utolsó előtti esélye a munkavállalásra, mert mást nem talált.

Ez a munka valami irdatlan szinten frusztráló, idegileg teljesen kikészíti az embert (a hívót), egyrészt azért, mert hatalmas mennyiségű szitokáradatot kap azoktól akiket fel kell hívnia, másrészt a kudarc-százalék, az elutasítások aránya hihetetlenül magas, ami tudat alatt az embert teljesen padlóra teszi, annyira, hogy egy gyengébb jellemű ember bele is rokkanhat.

Éppen ezért, ha csak egy mód van rá próbálok kedves lenni, és csak az első levegővételnél félbeszakítani. Akkor megmondom kedvesen, hogy köszönöm, nem érdekel, ha még van 1-2 kérdés, akkor arra olyan választ adok, ami biztos vakvágány neki, és így max. 20 másodperc alatt el is köszönünk egymástól. Neki volt egy kedves ügyfele, aki végre nem b*szta le, nekem meg nincs bűntudatom. Ha másodszorra is megtalálnak, akkor kérem (még mindig szépen) hogy legyenek szivesek törölni az adatbázisukból. Eddig harmadik hívás kétszer történt meg, elkértem a cég adatait, és megmondtam, hogy hatósághoz fogok fordulni. Azóta nem hívtak.

Aki meg nem szeretne ilyen megkereséseket kapni, az lehetőleg ne játsszon mindenféle nyereményjátékokat, főleg olyat ne, ahol sms-t kell küldeni, vagy telefonszámot megadni, mert a listák jó része innen van.

A hitelkártya meg úgy baromság ahogy van.

(#8) vlevi


vlevi
nagyúr

A saját telefonomon engem senki sem keres "rejtett szám"-ról, így nekem könnyű dolgom van. Egy gombnyomás, és nem csörög a telefon.
De van, hogy kiír valamilyen számot, ilyenkor engem is becsap, mert fel szoktam venni. Hangulattól függően még mielőtt elmondaná, hogy ... vagyok, a beszélgeté...., leteszem.
De amikor nagyon g***i kedvemben vagyok, akkor eljátszok vele.
Az egyik valami bank volt, amit sikerült 1 mondatban leráznom, amikor hitelt akart rám sózni. Mondtam neki, hogy annyi pénzem van, hogy már nem tudom mire elkölteni, ezért semmi szükségem az ő hitelükre. Erre semmit nem tudott nyögni, letette :)
A másik, amikor arra a kérdésre, hogy érdekel-e a ... valami, azt válaszoltam, hogy "igen". Aztán megkérdezte, hogy a mittudoménmilyen befektetésről ..., arra is "igen"-el feleltem.
Azthiszem, 8-10 igen-nél jártunk, amikor hallottam a telefonban, hogy lilul a feje, mert rá is kérdezett, hogy tudok-e valamit mondani azon kívül, hogy igen? Na, itt én kerültem csapdába, mert ha igen-t mondok, neki, akkor azért robban fel, ha viszont nemet, akkor meg azért :DDD

még annyit, hogy "Aki meg nem szeretne ilyen megkereséseket kapni, az lehetőleg ne játsszon mindenféle nyereményjátékokat,"
Soha nem játszottam ilyeneket. Elég az, ha van bankszámlád valahol, vagy egyszer vettél fel hitelt, akkor biztos lehetsz benne, hogy életed végéig le nem szállnak rólad.
És igen, értem én, hogy ezt is emberek csinálják, de szerintem teljesen feleslegesen.

"Amikor Zs. Máriát keresték mindig más hívott."
Kár, hogy ilyenkor nincs kiírva a szám, mert 1-2 óra múlva visszahívhattad volna őket a klasszikus szöveggel. Zs. Mária vagyok, nem kerestek??? :C

[ Szerkesztve ]

(#9) macilaci78


macilaci78
nagyúr

-...a beszélgetést /ilyen-olyan maszlaggal körítve/ rögzítjük...
- Nem járulok hozzá a beszélgetés rögzítéséhez

És csak ezt követte a köszönésem. Ezt nagyon megtanultam CC-es koromban. Innentől kezdve a hajára kenheti a felvételét, nincs az a jogi környezet, ahol felhasználhatná. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Silenzio válasza sonar (#3) üzenetére


Silenzio
addikt

Azóta elolvastam megint, bevallom, elhamarkodott voltam. Elnézést.
A borotvák amúgy annyira nem rosszak, a cég ott patkánykodik (ugyanis berendeltem, ha egyről beszélünk), hogy egyoldalúan hajlamos árat emelni és egész egyszerűen túl gyakran küld. Azt írták, küldjem vissza és többé nem küldenek.

Épp a héten kaptam erre egy csekket, hogy fizessek be 7000 körüli összeget. Felhívtam az üsz.-t, és a csajszival közöltem, hogy nem fizetek, mert januárban küldtem vissza a legújabb csomagot. Közölte, hogy jaa, akkor rendezettre állítja. Megkértem, hogy ne küldjenek több csomagot, mert 6 hónap alatt annyit küldtek, ami nekem két évre elég. Erre közölte, hogy legközelebb akkor küldenek, ha én kérem. Ez így korrekt. A minőség kiváló, de tényleg nem használok el havonta tizenakárhány borotvafejet.

A fizura nem szeretnék hosszan kitérni, mert elég képlékeny, de egy öt perces hívással átlag 2-3000 Ft-ot meg tudnak keresni. Az megint más kérdés, hogy a megkérdezettek legfeljebb 5-10%-a rendel valamit. Egy rámenős telemarketinges 2-300-at keres havonta. Nettó.
Én azért hagytam ott az említett céget pár óra után, mert brókernek állította be magát, mégsem volt versenyeztetés: csak egy cég termékeit ajánlotta ki mindig. Nem köptem be őket, mert a cégtulajjal együtt nőttem fel. Csak ne halljak róluk többé. :W

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11) Zotya84


Zotya84
őstag

Hmmm... Én a privát telefonom semmilyen ismeretlen vagy rejtett számról érkező hívást nem szoktam felvenni, kivéve, ha valami miatt valószínű, hogy fognak hívni: rendelés, panaszintézés, stb. Mindenki, akinek meg megvan a számom, az meg ezt tudja rólam, így ha számot cserél, akkor vagy dob egy mailt, vagy egy smst róla.

Amikor meg véletlenül mégis sikerül belefutnom egy-egy ilyen hívásba, közölni szoktam, hogy én is rögzítem a beszélgetést. Általában ilyenkor meg szokott szakadni a vonal, ritka az, aki így is folytatni akarja...

Bár ez lehet, hogy nem elég kulturált.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) vhunor válasza DeFranco (#7) üzenetére


vhunor
őstag

"A hitelkártya meg úgy baromság ahogy van."

Annak aki nem tudja használni, biztosan. Én évente 30-35 ezret kapok vissza jóváírásként. A kártya éves díja asszem 5k, egyéb költség nincs. Úgy is mondhatnám, hogy a bank finanszíroz nekem évente jópár AAA játékot, vagy egy-két hardverbővítést, vagy másfél tank üzemagyagot, vagy... Plusz megvan az az előnye is, hogy hitelkártyám akár teljes keretét megforgathatom a tőzsdén egész hónapban. Nekem minden hónapban fix napon automatikusa kiegyenlítődik a folyószámlámról, kb. ennyire kell figyelnem rá.

(#13) DeFranco válasza vhunor (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, és akkor most vegyél egy nagy levegőt, tedd a szívedre a kezed, és add össze, mennyi mindent vettél meg azért, mert úgy is jár utána visszatérítés, vagy mennyi volt az árkülönbözet, mert ott vetted meg, ahol használhattad a hitelkártyát szemben egy olcsóbb hellyel ahol nem.

Hidd el, tudom miről beszélek ;)

[ Szerkesztve ]

(#14) Ton-ton


Ton-ton
tag

A telefonszámod árusítását le lehet tiltani.
Régebben ezt a BM-nél kellett megtenni, azóta változhatott. Ingyenes egyébként.
Ugyanis az a helyzet, hogy alapból a magyar (magyar?) állam kereskedik az adataiddal. Név, lakcím, vezetékes telefonszám, gyerekeid adatai, stb.
Tehát az ilyen cég elsétál a megfelelő helyre, s x összegért megveszi 1000-10000 "ügyfél" adatait... Ez a legális útja.
Látványosan csökken az ilyen hívások száma.
2-3 hónappal később érkező hívások esetén elegendő megérdeklődni hogy honnan tudja a telefonszámod. (A telefonkönyv, tudakozó, stb. eleve jogsértő)

http://qtp.hu

(#15) vhunor válasza DeFranco (#13) üzenetére


vhunor
őstag

Semennyit, nullát változtak a vásárlási szokásaim, mert sose figyelem az akciókat amiket küldenek, levelek kibontatlanul hevernek, csak a netbankomat használom, abban pedig nincs reklám. Mindössze annyit csinálok, hogy ezt a kártyát használom. Ugyanannyit tankolok, nagybevásárolok mint előtte, + ezt használom a szokásos netes (steam, zavvi, bármilyen webshop) vásárlások esetében is. Évekre visszamenőleg megvan minden vásárlásom rögzítve, vissza tudom nézni :).

(#16) DeFranco válasza vhunor (#15) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól tudom, 1% a jóváírás, ugye?

(#17) vhunor válasza DeFranco (#16) üzenetére


vhunor
őstag

Tankolásnál 3%, egyébként 1%. Kiszámolhatod, biztos sokat költünk, de ez már nem ide tartozik :).

(#18) DeFranco válasza vhunor (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Látod, látod, érzed te a veszted ;)

(#19) blueMerle


blueMerle
veterán

Engem tegnap talált meg egy hölgy, egy állítólagos közös ismerősünk révén akit valamilyen B. Marikának hívnak (egy Marikát se ismerek, szóval sehogyse talált :DDD ). Mondtam neki hogy jó, mindegy, csacsogja el mit akar.
- Egy fantasztikus ajánlatom lenne az Ön számára!
- (kicsit gúnyosan) És mégis mi lenne az?
- Egy infralámpás arcmasszírozó, egy mágneses takaró és egy rozsdamentes űrtechnológiás (ezt így ebben a formában) edénykészlet, mindez 95 százalékos akciós áron egy otthoni bemutató keretében.
- Köszönöm, egyik sem érdekel és pláne nem engedem be az otthonomba.
- De miért nem?
- Mert össze tetszik keverni azokkal a nyugdíjasokkal, akiket átvernek ezekkel a bombajó ajánlatokkal.
és itt a vonal megszakadt, milyen érdekes. :)

A másik kedvencem, amikor felhívnak, és közlik, hogy rögzítik a hívást, mire közlöm, hogy én is (valóban :D ). Ilyenkor kivétel nélkül leteszik.

Engem is iszonyat sokszor találnak meg mindenféle ajánlatokkal, közvélemény-kutatásokkal és akciókkal. Próbáltam én már kedvesen, ordítozva, mindenhogy...soha nem vezetett eredményre. Egyszer valóban az lesz a vége, hogy elszakad a cérna, és egy irdatlan pert akasztok egy call centeres cég nyakába.

(#20) DeFranco válasza blueMerle (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mondom, szerintem ne idegesítsd magad rajta, csak fekély nő a hasadban. Kedvesen is le lehet őket rázni, és akkor nem kattogsz rajta egy fél napot :)

Általában nem kiszúrásból csinálják, hanem mert nincs más választásuk. Ez egy nagyon sz*r meló.

[ Szerkesztve ]

(#21) blueMerle válasza DeFranco (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Áh, nem idegesítem fel magam, de van egy cég, amelyik szó szerint zaklat, a szlovák törvényben foglaltak szerint is (x hívás y időközönként). Őket tényleg fel fogom jelenteni, mert rengetegszer zavarnak esténként vagy napközben megbeszélések alatt, ráadásul ami ennél bosszantóbb, hogy mindig más telefonszámról hívnak, hogy felvegye az ember. Nem 10x, hanem 100x elmondtam nekik hogy leszarom az ajánlatukat, őket is, nem érdekel, töröljenek az adatbázisukból. És másnap visszahívnak....ennek fogok hamarosan véget vetni. Több mint 100 hívás egy félév alatt tőlük...

(#22) DeFranco válasza blueMerle (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, hát az már más :) Akkor simán fel kell őket jelenteni, valószínűleg nem te leszel az egyetlen.

(#23) vhunor válasza DeFranco (#18) üzenetére


vhunor
őstag

Nem. Ennyit költünk és kész. Sosem raktam élére a garast, nem azért gürizek, hogy kenyéren és vízen éljek. Amúgy csak azóta megy ennyi tankolásra, amióta nem Pesten lakunk, itt 2 autóval járunk, a család szanaszét, járunk fel Pestre barátokhoz, kirándulni ide-oda hétvégénként, simán elmegy 50-60 ezer csak üzemanyagra havonta. Viszont nincs semmilyen hitelünk. Pont :).

(#24) DeFranco válasza vhunor (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jól van már, jól van már, ne pörögj be :) Azt csinálsz amit akarsz a pénzeddel, a tiéd, de azt ugye érzed, hogy a Te példád nem általánosítható :)

@DeltaPower: Hogy ez nekem nem jutott eszembe... :C

[ Szerkesztve ]

(#25) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Na végre megtaláltam a bejegyzéshez illő napirajzot: [link]

A PÁH kimaradt a megoldási módszerek közül :DDD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#26) sonar válasza blueMerle (#21) üzenetére


sonar
addikt

Pont erről írtam. Fölösleges felcseszned az agyadat, csak a napodat teszed tönkre.
Az agresszióval nem mégy semmire.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#27) olbaidhun válasza blueMerle (#21) üzenetére


olbaidhun
őstag

Az erőszakot nem lehet pótolni szeretettel.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#28) prolad


prolad
őstag

Én az ilyeneknek azt mondom nem múltam el 18 éves.Ha majd decemberben annyi leszek,utána is ezt mondom mert beválik. :DDD

(#29) bambano válasza DeltaPower (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A leghatékonyabb pedig az, hogy közlöd, x.y vagy és az adatvédelmi törvénynek megfelelően TE IS rögzíted a beszélgetést :)

a poszt jó :)

engem egyszer kerestek az első bankból, hogy ajánlanának nekem hitelkártyát x kerettel. mondtam, hogy nem érdekel. egy hét múlva megint kerestek, hogy hitelkártya, de már csak x/5 hitelkerettel. megkérdeztem, hogy miért ment le a hitelképességem és mondtam, hogyha csak ennyire számítok, akkor érdekli a kutyát :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) freaghill


freaghill
őstag

Nagyon jó lett a cikk. Volt mikor felnevettem...:DD
Engem hál' Istennek nem szoktak call centeresek megkersni, de következőre tuti szanaszét szívatom ha unatkozok:DD

(#31) kidpepi válasza DeFranco (#7) üzenetére


kidpepi
tag

Egyetértek veled. Nekem több ismerősöm is dolgozik call centeresként. Nagyon utálják, de egyszerűen nem találnak más munkát. A fizetésük nagyon kevés, vagy szinte semmi, ha nincs meg a havi minimum. Minden nap kudarcok sorozata...
Szerencsére én ritkán kapok ilyen hívást, de akkor kultúráltan utasítom őket vissza.

[ Szerkesztve ]

(#32) djculture válasza freaghill (#30) üzenetére


djculture
félisten

Az is egy meló, inkább azt kéne szívatni aki az ilyen kéretlen hívásokat engedi és nem hozott még rá egy törvényt. Végül is ez is egy spam. Fogadók túlnyomó része szempontjából érdektelenek de azért a fogadóknak csak van vele teendője.

[ Szerkesztve ]

(#33) localhost


localhost
Közösségépítő

Az megvan, hogy az elhunyt Öcsémet keresik az én telefonomon ? :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) capulet75


capulet75
addikt

Nálam valami M Évát kerestek folyamat, a tizedik alkalom körül már én is átmentem parasztba. Az a szemét dolog hogy volt aki elmondta hogy 2 napja adta meg neki a számomat. Bankok, hitelintézetek, magánemberek, mind rajtam keresték a pénzüket, egyebüket.
Szerencséje hogy nem találtam meg, tuti lenyomok neki egy sallert. Néhányan nem hitték el hogy ez nem az ő száma, osztottak rendesen. Ha leraktam hivogattak, parasztkodtak. Azért én sem maradtam az adósuk. :)) Egy darabig még szórakoztatott is hogy gyaláztuk egymást valami arcal egy pénzintézettől, de beleuntam. Cseréltem egy számot.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#35) janos1988


janos1988
addikt

- Jó napot K. Jánost keresem!
- Sajnos nem tudom adni, albérlők vagyunk és csak havonta egyszer találkozom vele, amikor kifizetem neki a lakbért.
- És önt érdekli...
- Nem érdekel, köszönöm. Viszont hallásra.

Ami még nagyon tetszett, hogy a magánnyugdíj pénztár megszűnése előtt voltak aktívak az ügynökök és kis barát csevegésbe kezdtek, de közbe olyan kérdéseket tettek fel, amivel felmérték, hogy ki mivel foglalkozik, hol volt tag, mennyit fizetett be, mit tervez a megszűnés után stb.. Na én elbeszélgettem vele, de teljesen más adatokat mondtam neki. Még kicsit hitegettem is :) Csak sajnos a nagy számok törvénye alapján, sokan a valódi adatokat mondják el nekik (a kis felmérésükhöz)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#36) mrcrnl


mrcrnl
tag

Már vártam ilyen cikket, mert kíváncsi voltam, hogy kinek milyen módszerrel sikerül lerázni a call centereseket. Ha van időm, meghallgatom, hogy mit akarnak, néha még 20-25 percig is húzom az időt úgy, hogy közben személyes adatot nem adok ki. Ha nem vagyok hangulatomnál, csak annyit mondok, hogy én is call centernél dolgozom, és remélem hamar rátalálok, és akkor én zaklathatom őt. Ez bejön. Egyébként még soha semmit nem fogadtam el, mert igyekszem a mások rossz tapasztalatából okulni, tanulni.

(#37) marcee


marcee
addikt

Én általában illedelmesen tájékoztatom a kedves, unszimpatikus hívó felet, hogy semmi sem érdekel, amit kéretlen telefonhíváson keresztül kínálnak, de az utóbbi időben mobilon hívnak, _gépek_, akkor pár másodperc csönd után (én közben hallózok lelkesen) megkér, hogy várjak a kezelő jelentkezéséig. Utána nem tudom mi történik, mert nyilván kinyomom, sőt, csak a készülék értéke akadályoz meg abban, hogy ne a falhoz vágjam. Ami érdekes, hogy előre bemondja a géphang, hogy az erste, vagy a voda megbízásából, és ez a kettő mondjuk tényleg stimmel is esetemben. Jó, az utóbbi a számomból is sejthető, de azért érdekes, hogy nem ezúton nem random egészségügyi előadással zaklatnak.

Listáról kihúzatni magam én is próbáltam még stabilon, persze nem sikerült. De nagyon tetszik az az urban legend (?), amikor az egyszeri mobiltulaj reklám sms-eket kap hirtelen, majd az egyikre válaszol: "ha még egy sms érkezik erről a számról, akkor megkereslek és kitépem a szíved, meg *** anyád hátán, Te *** kis ***!". Erre kisvártatva érkezik a reakció: "Ön sikeresen leiratkozott a szolgáltatásunkról."

\m/

(#38) barkley


barkley
csendes tag

Ha van két percem én azt szoktam az ilyen termék kínálgatós "eladóknak" mondani, hogy épp tegnap/múlt héten vettem tőlük olyat, amit ő éppen el akar nekem adni, ezt mindjárt azután mondom, ahogy kiejti a termék nevét, szigorúan közbevágva az ő szépen előre megformázott mondatának. Ezzel megköszöni és lerakja. Fura módon sosem hívnak vissza egy újabb ajánlattal. Én meg azt remélem, hogy elültettem a bogarat fülébe annak, aki felhívott, és utánajár a dolognak, megkeresi azt a cégnél, aki az ő zsíros kis ügyfelét már behálózta, vagy egyszerűen csak a rendszerben keresi a hibát.

(#39) Puro


Puro
aktív tag

Ismerős téma, régebben velem is szórakoztak, de most már nem. A legutolsó pali egy speckó borotvát akart rám sózni természetesen csak a postaköltséget megfizetve. Olyan jó 10 percig beszélgettem vele, a végén feladta, mert eljutott az agyáig, hogy nem én leszek az embere. A lerövidített beszélgetés kb így zajlott:

Telefon csörög, a számot is kiírta, felveszem.

-Igen, tessék?
A hívó fél nem válaszol pár másodpercig, majd
-Haló? Haló, van ott valaki?
-Igen, itt vagyok.
-Jó napot kívánok! XY-t keresem.
-Sajnos nem én vagyok az, bizonyára téves számot hívott.
-Nem baj, Ön is jó lesz!
Ekkor már tudtam, hogy mi fog következni.
-Parancsoljon, hallgatom.

Felolvasott egy szöveget, az is lehet, hogy felvételről ment, olyan 2 percig tartott. A lényeg az űber brutál három pengés borotva, csak nekem, csak most, borzasztó olcsón, kihagyhatatlan lehetőség.

-Rettentően sajnálom, de nem élnék vele, mert van borotvám és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
-Óóó, milyen borotvát használ?
-Van villanyborotvám, meg egy gillette fusion power.
-Pedig amit én ajánlok, azt XY elismert mérnökök fejlesztették XY helyen, XY körülmények között.
-Egy héten mennyiszer szokott borotválkozni?
-Általában kétszer, nem szőrösödök gyorsan, a két borotválkozás között enyhén borostás az arcom.
-Melyik borotváját használja legtöbbet?
-Általában a gillettet.
-A pengék sokáig bírják?
-Peeersze. Ha esetleg kezdene elgyengülni, akkor átszaladok a boltba és veszek egy egyszer használatosat. Később pedig új fejeket a gillettehez.
-Első lehúzásra tökéletesen sima lesz az arcbőre?
-Mint a fénykép papír!
Kezdte belátni, hogy ez nem fog sikerülni.
-Gondolja meg...
-Ha most én elküldeném Önnek ezt a szuper borotvát, garantálom, hogy a mostanit örökre elfelejtené.
-Köszönöm, de nem kérem.
-Még is miért nem? Szinte fillérekért cserébe.
-Mennyi lenne a költség?
-A borotva teljesen ingyen, Önnek csak a postaköltséget kellene megfizetni.
-És az mennyi?
-Kilencezer.
-Mennyi? Honnan szállítják azt a borotvát?
-Hollandiából.
-Jó, a mostani felállás úgy néz ki, hogy négyezer a borotva és még négyezer a négy darabos betét, ha a többi elhasználódott, az nyolcezer és van egy fasza borotvám. Nem kérem azt a másikat.
-Biztos benne?
-Igen.
-Nagyon sajnálom akkor.
-Hát még én. A viszont nem hallásra!
A hívó fél szó nélkül lerakta.
:)

(#40) Pala válasza Puro (#39) üzenetére


Pala
veterán

Én az ilyen borotvásoknak azt mondanám, hogy soha nem szoktam borotválkozni és már évtizedek óta növesztem a szakállamat, Guiness-rekordot szeretnék felállítani. Erre vajon mit reagálnának!? :)

(#41) capriTomi


capriTomi
csendes tag

Van egy már sok-sok éves felvétel, ahol a telemarketingest rendesen megizzasztja poénból egy fickó. A felvétel angol nyelvű (egy rádió adásban adták le), de találtam hozzá egy hevenyészett magyar fordítást:

[link]

"A múlt heti adásunk vendége Tom Mabe volt. Van egy érdekes kis trükkje, egy diktafont tart a telefon mellett. Ha a hívó egy telemarketinges, felveszi a beszélgetést. Kicsit megizzasztja őket".

-Halló?
-Igen, beszélhetnék Tom Mabe-el?
-Ki keresi?
-Mike .... vagyok. Gratulálunk, ön most ingyen hozzájuthat egy komplett digitális műholdas rendszerhez. Ezzel lehetősége lesz-
-Hadd kérdezzek valamit. Ismeri maga Tom Mabe-et? Ön a barátja volt?
-Nem, nem vagyok a barátja. Csak egy ajánlat miatt-
-Várjon egy percet. (Hé srácok, jó képeket csináljatok a holttestről és mindenhonnét vegyetek le ujjlenyomatokat). Mike, ott van még?
-Igen
-Hadd világosítsam fel, ön egy gyilkosság helyszínét hívta, Mr. Mabe sajnos már nincs köztünk. Clarke nyomozó vagyok, egy gyilkossági üggyel kapcsolatban vizsgálódom. Több kérdést is fel kell tennem önnek. Elsőként: Milyen természetű volt az ön kapcsolata Tom Mabe-el?
-Én...nekem nem volt semmiféle üzleti kapcsolatom vele. Elnézést a zavar-
-Ne, maradjon csak. Meg kell kérnem, hogy ne tegye le a kagylót. A hívást épp bemérjük és lehet, hogy a későbbiekben meg kell kérnünk, hogy fáradjon be a rendőrségre további kérdések megválaszolása miatt.
-Ön nem érti, én csak azért telefonáltam-
-Nem, maga nem érti, hacsak nem akarja, hogy megvádoljam az igazságszoltáltatás akadályozásával akkor baromira le ne merje tenni a telefont Mike.
-Mi lenne ha inkább a felettesemmel beszélne?
-Nem, később majd beszélünk a felettesével is. Először árulja el, hogy hol van most.
-A munkahelyemen.
-A munkahelyén?
-Igen
-Mike, okoskodni akar?
-Nem uram.
-Hadd tegyem fel inkább így a kérdést Mike. Tegyük fel, hogy egy rohadt levelet küldenék magának. Mit kellene a borítékra írnom ahhoz, hogy biztos legyek benne, hogy a postás pont a maga rohadt küszöbére dobja le a levelet? Földrajzilag hol van az a bizonyos munkahely Mike?
-40 West, Littleton, Colorado
-Tartsa egy kicsit-
-Igen uram.
-Tartsa egy percre kérem (Kapcsolják a Littletoni rendőrség gyilkossági osztályát. Mondják meg neki hogy az úr talán kapcsolatba hozható egy rablógyilkossággal). Kérem ismételje meg, honnan is ismerte Mr. Mabe-et?
-Várjon. A Littletoni rendőrséget hívja? Több száz mérföldre vagyok Coloradóban. Nem is ismertem a fickót.
-Ez ne ijessze meg, csak formalitás. Járt ön valaha Mr. Mabe lakásán?
-Nem!
-És mondja el újból, hol volt ön tegnap este 8 és 10 óra között?
-Kényelmetlen számomra ez a beszélgetés
-Beszélt ön valaha is Mr. Mabe-el, Mike?
-Nem, soha, nem is ismerem a fickót. Ezt próbálom magának elmagyarázni!
-Ok, remek. Csak nyugi, semmi pánik, nincs baj. Már csak egy kérdésem van önhöz Mike. Ön is biztosan tudja, hogy Mr. Mabe vérbeli és elvakult homoszexuális volt. Sajnos nem tudom ennél tapintatosabban megkérdezni és kérem ne sértődjön meg, de Mike, nem ön volt Mr. Mabe homokos szeretője?
-Mi? Nem! Milyen kérdés ez egyáltalán?!
-Nyugi, nyugi. Nincs semmi baj azzal ha meleg, én is ismerek jó pár fickót aki még rejtőzködik és nem vallotta be. Nem beszélve arról, hogy én is kacérkodtam már a gondolattal, tudja? Elugrani Vegasba vagy valami, elszopogati pár italt, felkeresni egy bájos kis mexikói törpét...
-Ez nevetséges!
-Halló?

(#42) Kassadin válasza Silenzio (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Kereshet akármennyit, ettől függetlenül:
1.) nem ér többet emberileg senkinél sem,
2.) a "munkája" az emberek zaklatásából áll, kötve hinném, hogy ez olyan csuda jó dolog lenne, szvsz se neki (amikor elküldik az édesanyjába), se neked (amikor nem hagynak élni) olyan hatalmas élmény lenne.

[ Szerkesztve ]

(#43) blueMerle válasza capriTomi (#41) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát ez a szivatás valami fantasztikus :C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) sonar válasza capriTomi (#41) üzenetére


sonar
addikt

Ez nagyon üt! Alkalom adtán kipróbálom

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#45) Drenadar


Drenadar
veterán

Egy másfajta hívás, ami elég gyakori a sok majd én kicseszek a marketingessel önjelölt rambó miatt.

Az emberek többsége azt se tudja, milyen szolgáltatást honnan vesz igénye...

-üdvözlöm, Z szolgáltatótól XY vagyok, Bélát keresem
-nem érdekel minket semmilyen nyaralás - leteszi a telefont.

<visszahívás>

-üdvözlöm, Z szolgáltatótól XY vagyok, Bélát keresem az előfizetés miatt.
-Mááááááááár van, hagyjanak már békéééén! écseee má meeeeeeg!
-Nem marketing céllal hívjuk, hanem nálunk van "A" szolgáltatása és számlaelmaradása van.
-ööö....

amúgy a hitelkártya még jó dolog is lehetne, ha az embereknek nagyobb fizetésük lenne, ha az emberek tudnák használni és ha nagyobb kedvezmények lennének rájuk.

(#46) DeFranco válasza Drenadar (#45) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ha a nagyapámnak áramszedője lett volna, villamosnak hívták volna. :)

Ki van ez találva, hosszú távon a bank jár vele jól.

(#47) Drenadar válasza DeFranco (#46) üzenetére


Drenadar
veterán

persze, különben a Magyar Vöröskereszt találta volna fel!
A Bank arra játszik, hogy kényelemből csak a minimum összeget fizeted be> havikamat
A Bank arra játszik, hogy kényelemből pár hónap alatt akkora tartozást halmozz fel, hogy "életre szóló" barátság jöjjön köztetek össze!
A Bank arra játszik, hogy ha nem fizeted be X. napon még a minimumot se szép kis késedelmi díjat számol fel.
A Bank arra játszik, hogy ha használod, akkor azzal forgalmat generálsz.

De ezek mind egyértelmű dolgok.

Viszont:
HA lenne pénzünk, akkor csak a számlámon hagyva a pénzt kb 5%-os kamatot kapnék, ha nem onnan fogyna a pénz folyton.
Ha lenne több kedvezmény, akkor nem csak 3%-os spórolnánk meg a benzinkutaknál és egyéb helyeknél.
Ha időben a teljes elhasznált összeget visszautalom akkor semmilyen kamat vagy díj nincs.

konklúzió: több pénzem lesz, mint nélküle. Viszont, ha egyetlenegyszer elfelejtem, szívok.

tudom magyar embernek még az évi +10%-os bevétel is SEMMI, azért meg nem mozdul és még át sem gondolja a dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#48) DeFranco válasza Drenadar (#47) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az 5%-ot csak a havi keresetedre számolhatod, nem a betétállományodra, de az is csak elméleti maximum, mert ugye nem költjük el az utolsó fillért is.

Cserébe plusz egy számla/kártya (hol melyik), plusz egy havi és éves díj, amit akcióban lehet jóváírnak, de meddig.
Cserébe kötve vagy, hogy hol vásárolsz, és mit vásárolsz, a 3% meg szépen hangzik, de kb. a benzinre igaz, másra nem, a rendszeres havi kiadásokra jó ha 1% visszajár.
Cserébe ki vagy téve a pszichológiai veszélynek, hogy elhiszed, hogy tényleg hosszabb a takaród. és megveszel olyat, amire nincs szükséged és/vagy nem engedheted meg magadnak.
Cserébe egyszer felejtsd el trükkösen törleszteni utolsó nap a kellő összeget (nekem is bizonygatták már páran, hogy hú, de nem fogják, aztán valahogy mindig elfelejtődött, vagy januárban nem újult meg a beszedési, vagy valami, de a vége büntetőkamat lett).

Ha feltételezzük, hogy szép összeget forgatsz meg havonta, mondjuk 200e Ft-ot (tehát a nettód legalább ennyi, vagy több), akkor ezen havi szinten nyersz 700 Ft-ot, plusz a visszatérítés, cserébe a fenti dolgokért, meg ami még most nem jutott eszembe.

Nekem nem éri meg.

szerk: amúgy persze ki lehet hozni profitra, ki lehet, de ha másra fordítod az időd, többet tudsz nyerni rajta

[ Szerkesztve ]

(#49) Drenadar válasza DeFranco (#48) üzenetére


Drenadar
veterán

én se használom, pedig elég sok mindent tudok a hitelkártyákról, de isten ments. Én csak leírtam, hogy elméletileg lehet vele jóljárni is! Ennyi... a HSZ-em eleje arról szólt hogy miért is nem kell HK, de az már kár, ha magyarázni kell :)
Viszont én arra figyeltem, hogy a bankom minél kevesebbet nyúljon le rólam(vagyis hogy ne legyen szmlavezetésisdíj meg ilyenek...), és eddig boldog is vagyok velük...

(#50) Eddie141


Eddie141
senior tag

Remek cikk, és a hozzászólások még jobbak! :)
Velem kb egy hónapja esett meg, hogy utoljára hívtak, amely közel hasonlóan zajlott:
Órán kicseng a telefonom ( még diák vagyok, 21éves) Hosszan csörgetnek, majd feladván, hogy nem veszem fel (ám nem rejtett számról, hanem egy 20-asról) leteszi a hívó fél.
Szünetben természetesen visszahívtam, mert a suli melletti munkámból adódóan sokan hívnak, és érdekemben áll megtudni, hogy mit akartak mondani, ha keresni szeretnék :D (informatikával foglalkozom :DDD )
A beszélgetés:
Én: Jó napot!
Ő: Üdvözlöm!
Én: Erről a telefonszámról volt az imént egy nem fogadott hívásom. Elnézést, hogy nem vettem fel, de sajnos ÓRÁN voltam. (azért emelem ki, mert ettől már talán leeshetett volna neki a tantusz :) )
Ő: Semmi gond, esetleg nem tudja, hogy mivel kapcsolatban kereshettem?
Én: O.O .... Én? Sajnos nem. Elnézést, mit is mondott, mi a neve?
Ő: A Visegrádi XYZ Hotelből hívom.
Én: Akkor ez szerintem téves lesz, sajnálom.
Ő: Ha már vonalban van, megengedi, hogy néhány szóban bemutassam önnek a legújabb üdülési lehetőségeinket?
- Na ekkor elszakadt a cérna, mert pont jó pillanatomban kapott el a hölgy, és kapcsoltam:
Én: Már elnézést, de én hívtam, tehát ez az én költségem, és mialatt beszélgetünk, nekem pörög a számlám. Először is, nem érzi, hogy talán mégsem a megfelelő szakmát választotta, ha már azt sem tudja, hogy miért hívott 15 perccel korábban?
Viszont, ha már úgyis vonalban vagyunk, nem érdekli esetleg vírusirtás, gép bővítés, vagy talán bármilyen Informatikai szolgáltatás?
Ő: Öhm.. Sajnálom, de nem.
Én: De biztos? Most csak az útiköltségem kellene kifizetni, és hihetetlenül akciós árat is tudnék szabni. Itt a remek alkalom, hogy bővítse meglepetésből egy családtagja gépét. Egy ilyen alkalmat elszalasztana?

Erre letette :D Én ingyen hívok 20-ast majdnem, és ennyi szórakozást az a pár forint bármilyen más módon nem nyújthatott volna :D Az osztálytársaim meg ott álltak körülöttem, és mikor visszakérdezték, hogy kivel beszélgettem, szakadtak a röhögéstől :DDD
Igazából azóta is büszke vagyok a gyors észjárásomra, mert más alkalmakkor csupán utólag szokott valami igen frappáns eszembe jutni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.