Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Yézi: Blekk Frájdéj
- Geri Bátyó: Samsung T7 1TB külső SSD
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cathfaern
nagyúr
Ez régen tényleg így volt, de manapság elég elterjedt a script nyelvek. Lásd PHP, lásd Js (node.js) vagy akár a python. Meg változott a fejlesztés stílusa, és a jelenlegi trendeket a script nyelvek jobban kiszolgálják.
Ettől függetlenül persze bizonyos területeken, pl. hardver közeli programozás, beágyazott rendszerek, ahol fontos a teljesítmény, stb. ott továbbra is megmaradtak a natív kódok. Aztán vannak a hibridek, mint pl. amit az FB is csinál, hogy natív kódja fordítja a php kódot. Vagy az olyan hibridek, mint a phalcon php-s framework, ahol a framework utasításai C-ben vannak megírva. -
Cathfaern
nagyúr
Ha "google számolunk", akkor vegyük hozzá, hogy a két nyelvre alapból mennyi találatot hoz a google:
php -> 2 860 000 000
java -> 186 000 000Ha ezzel súlyozzuk a te találataidat:
php: 2 860 000 000 / 861 000 000 = 3.3217
java: 192 000 000 / 186 000 000 = 1.0322Akkor kijön az, hogy a java 3x rosszabb, mint a php
Na ezért nem szabad ilyen keresési találatokkal példálózni.UI.:
Érdekességképp:
why php is good -> 1 730 000 000
why java is good -> 214 000 000
Szóval hagyjuk ezt szerintem
-
Cathfaern
nagyúr
Azért vannak szépséges dolgok a PHP-ban, illetve a fejlesztése körül

Például:
"During alpha phase of PHP 5.0 there was a namespace implementation that was very close to the one of C++. Because an inconsistency between namespace separator '::' and ternary operator's ':' could not be solved, namespace were finally removed. Durning development of PHP 5.3 namespace came up again and a solution for the conflict was found." (forrás)
Mindezt úgy, hogy az 5.0 és az 5.3 között 6 év telt el.Persze ezek kitekert példák, és ahogy írod, ha az ember ért hozzá és jó kódot ír akkor nem fordulnak elő. De attól még nem ideális, hogy az a nyelv amiben a weboldalak 80%-a készül, ilyeneket tartalmaz.
-
Cathfaern
nagyúr
Gyorsabb fejleszteni (értsd: gyorsabb a kódmódosítás->módosítás hatásának megnézése ciklus). PHP-ban írt kód esetén átírsz egy sort, nyomsz böngészőben egy F5-öt, és 1-2s után már látod is az eredményét. Ha le is kell mindent buildelned, akkor megfelelően nagy programnál egy 8-10s (vagy több) is lehet. Ami önmagában lehet nem sok, de sok kicsi sokra megy. Szóval a script nyelvek más típusú fejlesztést tesznek lehetővé (aminek "királya" a lisp, amit futás közben is át tudsz írni).
Ha csak a végeredmény teljesítményét nézzük, akkor a natív kód gyorsabb, de ezért fejlesztették ki az FB-nél a php->natív C kód fordító rendszerüket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Keresem a Barkács Balázs Játékokat
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i3 12100F 16GB DDR4 512GB SSD RX 5600XT 6GB Zalman S2 Corsair 650W
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3581, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Na ezért nem szabad ilyen keresési találatokkal példálózni.

