Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Én első napon voltam, kedden meg is kaptam a bizonyítványomat. Így utólag nevetségesen könnyű az egész. És érdektelen.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) h3lios válasza Иван (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Sokan félnek, hogy úristen mi lesz, na én nem ilyen vagyok
Bemegyek és majd alkotok valamit alapon tök nyugodtan ülök neki az egésznek. Töriből elég jó vagyok és ezért még ma a 20 tétel felét át kell ismételnem, mert nem nagyon maradtak meg a dolgok. Infót az tudom, ciki lenne ha infó szakon nem tudnék legalább egy 4-est összekaparni. A magyaron meg kapunk irodalomtörténeti atlaszt, abban benne van a költők életének 90 %-a, mit csinált, hol stb.
Neked, hogy sikerültek a vizsgák ?

B-tag: H3lios#2825

(#3) Иван válasza h3lios (#2) üzenetére


Иван
őstag

Hát igazából a kémiám lett a legszarabb, 64%, de egye fene, negyedikben csak bejártam a faktokra, mivel kiderült nem lesz felvételi tárgyam, meg nem vegyésznek megyek, nem is tanultam rá, házit se nagyon írtam. Ahhoz képest elmegy.

Matekom 82%, de ez emelt. Angol 95%, magyar 92%, töri 96%. 454 pontom lesz, annyira nem vagyok vele megelégedve, de majd elválik.

Maga az érettségi eredményeim közvetlenül nem érdekelnek, csak az, hogy felvesznek-e vagy sem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) h3lios válasza Иван (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Az nem semmi, szép eredmények. :)
Én a tipikus beleszarok az egészbe típus vagyok és nem tanultam magam halálra a négy év alatt.

B-tag: H3lios#2825

(#5) Иван válasza h3lios (#4) üzenetére


Иван
őstag

Én se mondanám, hogy sokat tanultam vagy bármi. Egyedül matek volt, amit komolyan vettem. Mivel matekos osztályba jártam, a legtöbb osztálytársam pont azt starta le, mert tálentumból tudta, én viszont a legtöbb részéhez teljesen átlagos vagyok alapból, és kénytelen voltam rá tanulni meg gyakorolni.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#6) h3lios válasza Иван (#5) üzenetére


h3lios
addikt

Én a magyartól "félek" ha lehet ezt mondani, mert szinte semmit nem tanultam belőle, de mondjuk erről is vannak vicces történetek. Van a Juhász Gyula - Tóthék című novella, azon az órán amikor elmondtuk hogy miről szól a mű, kb. a csoport 90%-a kapott karót. Én feltaláltam magam és elkezdtem mondani ami eszembe jutott, tulajdon képp kitaláltam mi lehet a műben. Az óra végén a tanár megdicsért, hogy ilyen jól tudom és hogy elolvastam a novellát. :D
Szóval az érettségin is 15 percben lenyomok egy Stand up-ot.. :))

B-tag: H3lios#2825

(#7) Иван válasza h3lios (#6) üzenetére


Иван
őstag

Azért nagy illúzióid ne legyenek, a rutinos tanár egyből látja, hogy kamuzol vagy tényleg tudod-e :DDD

Én általában kamuzok magyarból.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) h3lios válasza Иван (#7) üzenetére


h3lios
addikt

20 éve tanít és simán hülyére tudom venni amikor csak akarom. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#9) Thome


Thome
addikt

B*tch please... nekem ugyan 2 éve volt, első nap bementem, hát jószerencsémre kiderült hogy velem kezdődik az egész szóbeli... :DDD

Tudástáram nekem is csak 10 tételre terjedt ki összesen (!!) mind a 4 tantárgyból, aztán simán ment. De erre ne alapozz hogy ugyanez lesz veled is, nekem van csak ilyen rohadt szerencsém. :P
Persze tanulásról nálam szó nem volt, odafigyeltem néhány órán, és azok a bizonyos anyagok pont tételanyagok voltak, és megmaradtak bennem. :DDD

Egyébként jobb hamarabb túl lenni rajta, szóval kicsit örültem is, hogy az első nap 11-kor már végeztem. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) andris1602


andris1602
aktív tag

kitartás :) csupa móka és kacagás :) (- lesz ha végeztetek)

amúgy ha továbbtanulsz, hozzá fogsz szokni ehhez a vizsgadrukk érzéshez :) jó ám :DDD

(#11) h3lios válasza Thome (#9) üzenetére


h3lios
addikt

Igazából a töri nálam elvi kérdés.
Szerintem több 2. világháborús filmet és ehhez a témához kapcsolódó anyagot láttam már, mint 1-2 iskola tanári kara együtt véve. Erre pont nincs ilyen tétel. :DDD
Különben nekem is szerencsém van ilyen téren, mert 3 éven keresztül voltak záróvizsgáink (2 tárgy minden év végén). Egyszer sikerült olyat húznom amit csak 3-asra tudtam, a többi 4-es 5-ös lett. :)
Mondjuk így jobban belegondolva lehet, hogy jobban járok így hogy nincs 2. VH-s tétel, mert akkor nem 15 percben számolnék be a tudásomról, hanem 4,5 órában. :B

#andris1602
Van olyan ismerősöm aki majd el ájul, mert annyira izgul.
Én ilyenkor csak pörgök mint az állat, de szó szerint mintha megittam volna 1 liter kávét. De ez is általában csak a vizsga előtti percekre jellemző. Félni meg nem szokásom tőle, úgy vagyok vele, minek féljek, rettegjek tőle. Inkább röhögök az egészen és azon, hogy mennyire nem tudok tételeket. Eddig bevált a dolog. :P

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#12) GabN73 válasza Иван (#3) üzenetére


GabN73
addikt

Ez a végeredmény? Mert akkor nem rossz, a 454-be benne van minden?

(#13) po1son válasza GabN73 (#12) üzenetére


po1son
addikt

És nem is tanult rá az ő állítása szerint. Tiszta good will huntig. :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#14) GabN73 válasza po1son (#13) üzenetére


GabN73
addikt

Az :C

Lenne 2 nyelvvizsgája, jelentkezhetne a Corvinusra, talán felvennék :)

(#15) h3lios válasza GabN73 (#14) üzenetére


h3lios
addikt

Ha fogyatékossággal él vagy a családi háttér olyan, akkor is jár a plusz pont !
Troll mode on:
Cartmen eljátszotta, hogy nyomorék így indulhatott a paraolimpián, ezt át lehetne ültetni a valóságba is... :DDD
Troll mode off

B-tag: H3lios#2825

(#16) GabN73 válasza h3lios (#15) üzenetére


GabN73
addikt

Behúzza hogy terhes :C

(#17) xdx@ válasza GabN73 (#16) üzenetére


xdx@
aktív tag

Az durva lenne. :DDD

(#18) Иван válasza h3lios (#8) üzenetére


Иван
őstag

Valószínűleg szeret téged, mert az én magyartanárom is így volt a feleletemmel. Megadta rá a maximum pontot, tudta mire kérdezzen rá és mire nem. Aztán banketten elmondta, hogy az első mondatból tudta, hogy olyannal van dolga, aki elég "nagy vonalakban" készült csak. De tudta, hogy intelligens vagyok, szeret, szerinte nem érdemeltem meg volna rosszabbat. Mert ő is tudja, hogy ezekre a tételekre 2 hét múlva úgysem emlékszünk...

Ő viszont már pár éve nyugdíjas elvileg. Kedvenc tanárom volt talán. :K

SZERK
GabN73: nyelvvizsgákból 40 pluszpontot vihetek MAXIMUM, és azt egy felsőfokú angollal ki is pipáltam.

Hát elvileg corvinusra jelentkezek, de elég szkeptikus vagyok a bejutással kapcsolatban. Szüleim tanácsára bejelöltem a tandíjas verziókat is (oda szinte biztos, hogy bekerülök), és hogy elmegyek-e arra, még eldönthetjük akkor is, ha megjön a papír.

De elég sok mindent megjelöltem (corvinuson 3 szak, ELTÉ-n is van megjelölve meg BMÉ-n), reménykedek, hogy egybe azért csak bepasszíroznak.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#19) andris1602 válasza h3lios (#11) üzenetére


andris1602
aktív tag

Helyes. Nem kell itt parázni. :) Amúgy nekem is ez vált be vizsgaidőszakban.. Amikor már úgy érzem hogy gebasz lesz, beprögök, és megtanulom. :) szóval csak így tovább :D

(#20) GabN73 válasza Иван (#18) üzenetére


GabN73
addikt

Igen, maximum.

De 454+40, az akár hogy is számolom 494. Van egy ismerősöm, ő a KTK karra jár, elég jól tolja. Na ő mondta, hogy egy olyan jó 490 pont kell (minimum) az államilag finanszírozottra. Szerintem egy próbát megér.
BTW, én azért csinálok 2 nyelvvizsgát, mert nem minden diplomához elég 1 / nem lesz elég 1. Ha pedig majd kérnek egy emeltet akkor elmegyek angolból.

Bár, nekem ez még megmarad jövőre, remélem addig nem csesznek szét mindent. Nekem a TK kar lenne a cél. :K

(#21) Иван válasza GabN73 (#20) üzenetére


Иван
őstag

Nem, összesen van 454. 490 pontot nagyon nehéz összeszedni... El nem hiszem, hogy egy karra annyi kéne. Tavaly a Corvinus közgazdászra ha jól láttam 451 pont kell (ez most tuti növekszik). 990 pont az 99%-ot jelent összteljesítménybe...

Az osztályban a legmagasabb 464 pont lett, és már azt összehozni nagyon nehéz... Az átlag szórás olyan 400 és 430 között van nálunk. És nem egy szar gimi, nemtom valami 90 valahány százalékos továbbtanulási rátával. (Nem a mucsaröcsögei kommunikáció szakra, hanem BME, corvinus, ELTE, SOTE, PTE, győr a legtöbb célpont.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) GabN73 válasza Иван (#21) üzenetére


GabN73
addikt

Csak nézd meg a jelentkezők számát. Ja a srác amúgy a Studium Generale-ban is benne van. Ő javasolta a biztos bejutáshoz ezt a pontszámot. Sok magas pontszámos jelentkezik első helyen oda, az a baj. Meg hát na, csak nem a "mucsaröcsögei egyetemről" beszélünk, hanem egy igencsak elismertről. Ezt is figyelembe kell venni. :K

(#23) NZKK


NZKK
tag

Én most hétfőn érettségiztem, de csak magyarból, töriből és németből. Délután 2-kor kerültem sorra, s 3 nappal előtte kezdtem olvasgatni a tételeket.

Maga az érettségi nagyon nem érdekel, főleg úgy, hogy még 10. végén 95% emelt kémiát, 11. végén 98% emelt bioszt tettem le, szóval gyakorlatilag már 12-ben rég csont nélkül bent voltam az egyetemen. Ez az izéskedés érettségi címszó alatt itt már csak formalitás volt.

[ Szerkesztve ]

Oh yeah !

(#24) Иван válasza GabN73 (#22) üzenetére


Иван
őstag

Amúgy még meg is érteném ezt a magas pontszámot államilag finanszírozottra, de a magyar egyetemek a világranglistán nem jutnak be a top 500-ba. Szégyen.

Tudod, mi itthon elájulunk a BME-től, aztán nővérem szobatársa Londonba próbált BME-s építészmérnökivel elhelyezkedni. Aha, örült ha a HR-es Budapestről hallott, nemhogy a BME-ről. Ott kell versenyezni az angol egyetemekkel és ami rosszabb: az amerikaiakkal....

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#25) Gergosz2 válasza Иван (#24) üzenetére


Gergosz2
veterán

és miilyen szakon akarsz tovább menni?

amúgy nekem tegnap volt az utolsó vizsgám úgyhogy jöhet a jól megérdemelt pihenés :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#26) Psychonaut válasza GabN73 (#20) üzenetére


Psychonaut
addikt

490 az irrealis letszamcsokkentesek miatt kell(het) a Corvinus gazdasagi es tarsadalomtudomanyi karaira (de persze meg nem tudhatja senki, foleg nem egy oda jaro hallgato (szerintem)).. Es habar ilyen szintu pontot tenyleg nehez megoldani, nalunk vannak paran, akiknek sikerult.

(#27) Gergosz2


Gergosz2
veterán

most mennyi a max pont?

mi időnkben asszem 480 volt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#28) Иван válasza Psychonaut (#26) üzenetére


Иван
őstag

Nekem van 500 pontos ismrősöm, mondjuk neki OKTV-vel van 100 plusz pontja, ha jól tudom.

Gergosz2: közszolgálati, közgazdász, gazdaságelemző.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#29) Psychonaut válasza Иван (#28) üzenetére


Psychonaut
addikt

100 pluszpontom nekem is megvolt, ket emelttel is osszeszedheto, nem csak OKTV-vel. :)

(#30) Иван válasza Psychonaut (#29) üzenetére


Иван
őstag

Igen, de emeltnél úgymond tanulni kell meg minden. OKTV színtiszta pluszpont, nem kell mellé akkor emeltezni semmit, és a közép sokkal egyszerűbb. Szal érted.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#31) Psychonaut válasza Иван (#30) üzenetére


Psychonaut
addikt

Es OKTV-hez szerinted nem kell tanulni ugyanannyit? :D

(#32) Иван válasza Psychonaut (#31) üzenetére


Иван
őstag

Nem feltétlen. Ha valaki tehetséges vagy csak szimplán a hobbija az adott tárgy, más a helyzet. Sok matekos van, aki csak tudja, de sosem tanulta. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#33) Psychonaut válasza Иван (#32) üzenetére


Psychonaut
addikt

De ilyen targyakbol az emelt erettsegire sem kell tanulni ugyanezen az alapon. ;)

(#34) Иван válasza Psychonaut (#33) üzenetére


Иван
őstag

Hát nem nagyon. De azért OKTV-vel könnyebb. Szerintem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) Gergosz2 válasza Иван (#28) üzenetére


Gergosz2
veterán

omg hát inkább le se írmo mi a véleményem az ilyen szakokról .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36) GabN73 válasza Gergosz2 (#35) üzenetére


GabN73
addikt

Kérlek, érdekelne. Sőt, ha már itt járunk, a politológiáról is írj egy keveset :DDD

(#37) Иван válasza Gergosz2 (#35) üzenetére


Иван
őstag

Nem is kértem a véleményed :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) Gergosz2 válasza Иван (#37) üzenetére


Gergosz2
veterán

nálunk is sok olyan ember volt akik ilyen szakokra akartak menni:
felét fel sem vették, a maradékból sokan első félévben megunták, és páran maradtak csak.
És kb engem nevettek ki hogy 435 pontommal villamosmérnöknek mentem.

Alapból nincs bajom azzal ha valaki ezt akarja tanulni és szereti is (mert szerintem ez a lényeg , hogy szeresd amit csinálsz, bár mindegyik szakon vannak a kötelező értelmetlen tárgyak: pl nálunk menedzsment ) , csak az a baj rengeteg van belőlük.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#39) GabN73 válasza Gergosz2 (#38) üzenetére


GabN73
addikt

Jó, hát ez most... Jogon is így van, meg még elég sok helyen. Rájön, hogy hoppá, neki mégse ezt kéne tanulnia és otthagyja. Nem csak ezen a pár szakon :))

(#40) Иван válasza Gergosz2 (#38) üzenetére


Иван
őstag

Most nem lesz sok belőlük, megoldották. Más kérdés, hogy ahogy ők is az anyjukba kívánják az én dolgaimat, én is az övékét.

Imádom, amiért kikiáltanak a társadalom haszontalan szemétjének, csak azért mert ilyen szakra akarok menni és ilyen irányban érdeklődöm.

Tisztelet a kivételnek. :K

Az, hogy valakit fel se vesznek vagy megunja, gondolom minden más irányban van ilyen. Az építész tanoncok felét már az első 1-2 félévben kiszórják. Őket is várja a macdonalds, csak évvel előbb, ennyi erővel.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#41) h3lios


h3lios
addikt

Na megvolt a szóbeli is ! Délután vagy holnap várható a post. :)

B-tag: H3lios#2825

(#42) Gergosz2 válasza Иван (#40) üzenetére


Gergosz2
veterán

Most nem lesz sok belőlük, megoldották. Más kérdés, hogy ahogy ők is az anyjukba kívánják az én dolgaimat, én is az övékét.

Ebben igazad van, mostanában nem nagyon olvasgattam mennyi férőhelyet biztosítnak államin/ költségvetésesen.De van pár egyetem ahol igen csak megnyirbálták őket.

Imádom, amiért kikiáltanak a társadalom haszontalan szemétjének, csak azért mert ilyen szakra akarok menni és ilyen irányban érdeklődöm.

Nem , baj az , biztos ott is van rengeteg jó szakember, csak az a baj , hogy az elmúlt években rengeteget képeztek belőlük. Nem volt párhuzamban az írántuk megnyílvánuló kereslet azzal végezttek számával . Én helyeslem ,hogy néhány szakon rendesen megnyírbálták a helyeket , így remélhetőleg ott tényleg szakemberek lesznek , akik szereti a munkájukat, nem csak azért végzik el mert kell egy diploma.

Az, hogy valakit fel se vesznek vagy megunja, gondolom minden más irányban van ilyen. Az építész tanoncok felét már az első 1-2 félévben kiszórják. Őket is várja a macdonalds, csak évvel előbb, ennyi erővel.

Ezzel egyet értek, bár én villamos mérnök vagyok. Anno kb 60-an kezdtük maradtunk 15-en.
Sajnos sok kalador érkezett hozzánk os , aki csak azért jelölte be mert nagyon alacsony volt a ponthatár, gondolván itt biztos szart tanítanak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#43) Иван válasza Gergosz2 (#42) üzenetére


Иван
őstag

Nézd, engem nem igazán érdekel sem az, hogy mások mit gondolnak rólam, sem az, hogy az állam éppen milyen agyament dolgokat talál ki.

Tanulok, legjobb tudásom szerint küzdök. "Szeretni kell amit csinálsz, érteni kell ahhoz, amit csinálsz és hinni kell abban, amit csinálsz." Nekünk ezzel az idézettel nyomták az érettségit a kezünkbe, és teljesen tömören, korrekten elmondja mi is a teendő.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.