Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cowardly Dog


Cowardly Dog
csendes újonc

:R

(#2) gretzky77 válasza Cowardly Dog (#1) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#3) Patrick


Patrick
addikt

Korrekt, egyszerű, lényegre törő iromány.

Nekem most van először okostelóm 930-as lett a győztes, nem bántam meg, remek teló, ahogy a 950 is. Az os-el nekem sincs bajom.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#4) gretzky77 válasza Patrick (#3) üzenetére


gretzky77
veterán

:R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#5) Dave™


Dave™
nagyúr

Négy évig használtam wp-t, és amióta váltottam androidra (Meizu, Flyme) azóta értem meg igazán mennyi baj is van a WP-vel. Pl. nem kell némtgatni minden este, mert van automatizált DND mód, nem kell rákötnöm a telefonom a gépre ha felmásolnék valamit, mert látja az SMB megosztást a NAS-ról, nem kell aggódnom, hogy a bankomnak vagy a boltnak ahol szoktam vásárolni online van-e alkalmazása, mert mindenre igen a válasz, és azok sem olyanok, mintha csak kényszerből dobták volna össze mint jó pár wp-s alkalmazás és még sorolhatnám. Nekem a legkevésbé sem hiányzik, és nem is hiszem hogy valaha visszatérnék, szerintem pár év múlva nem is lesz hova a trendeket elnézve.

(#6) Luck Dragon

Gratulálok a cikkhez , én a héten kaptam egy lumia 640Lte készüléket és amenyire tartottam tőle úgy kezdem megszeretni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Burt1793


Burt1793
veterán

Köszi az írást, remélem lesz folytatása mondjuk pár hét múlva, amint kicsit jobban megismered, belakod a rendszert. Nekem egy időre elegem lett a wp-ből a 930-cal, de egy igényes külsejű wp-re szívesen visszatérnék majd idővel.

(#8) petipetya


petipetya
nagyúr

"bár állítólag sokan panaszkodnak erre"

Tapasztalataim alapján mindig kevesen panaszkodnak egy adott topicban, ám napi szinten. Emiatt tűnik soknak, holott mindig ugyanazokról az emberekről van szó. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#9) petipetya


petipetya
nagyúr

A Continuum segítségével tudsz Google Driveon lévő doksit és/vagy táblázatot szerkeszteni?

"nincs rá lezsóidő"

(#10) gretzky77 válasza petipetya (#9) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia ezt holnap délelőtt kipróbálom neked, mert ma sajna meló van, meg először valami doksit feltöltök mert drive-on nincs fent! Úgy gondolod amúgy,hogy edge alatt ,mert a drive app szerintem nem megy continuum alatt!?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#11) petipetya válasza gretzky77 (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#12) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

azért ódzkodik mindenki a windowsos telefonoktól, mert kb 3%-os piaci részesedést tudtak megszerezni a "felhasználóbarát" felületükkel.
Ha a telefonáláson kívül másra is használnád a telefonodat, akkor jobban jársz bármi mással.
Persze lehetnek olyanok, akinek pont jó. Csak az emberek többségének pont nem az :)

...csak én vagyok helikopter?

(#13) Nebogipfel válasza Sethdobaloah (#12) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Tudjuk, szar a csempe... :P

(#14) gretzky77 válasza Sethdobaloah (#12) üzenetére


gretzky77
veterán

Elhiheted,hogy nem csak telefonálásra használom és sztem semmivel sem rosszabb használni mint droidot vagy mást,arról nem beszélve ha bemész egy szolgáltatóhoz 90%-ban rád akarnak beszélni egy jó kis samut és sajnos aki nem tudatosan megy be azt meg is tudják győzni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#15) Sethdobaloah válasza gretzky77 (#14) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Én 3 típust ismerek akik windowsos telefonnal elégedettek:
- mindegy neki, csak telefonálni akar. Tökéletes mert olcsón jó hardvert kap, legalább nem fog laggolni a tárcsázó mint egyek olcsó droidos telefonokkal.

- csak a NOKIA a telefon. Beragadt neki 20 évvel ezelőttről, fogalma sincs milyen a többi.

- Olcsón akar erős hardvert kapni.

Mind a 3 típusra igaz: vagy nem számít neki milyen a felhasználói élmény, vagy meg tudja magyarázni miért köt ekkora kompromisszumot: olcsón kap jó hardvert.

Nem azt mondom, hogy ne lehetne használni a WP-s telefonokat. Biztosan lehet ha az ember eléggé megtanulja, és hozzászokik. Csak pont ez a baj, a többit nem kell tanulni meg szokni.

...csak én vagyok helikopter?

(#16) Nebogipfel válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Szerintem hülyeséget beszélsz. Nem hinném, hogy okostelefonnal a kezedben születtél és egyáltalán nem kellett szokni, tanulni. Vagy nagyon fiatal vagy ha igen :P

(#17) Воланд válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


Воланд
titán

"Csak pont ez a baj, a többit nem kell tanulni meg szokni."

jaja, ez jo nagy bullshit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Burt1793 válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


Burt1793
veterán

Részben igazad van, de nem azért, mert a wp-t meg kéne szokni, hanem mert hiányosak, kevesebbet tudnak az alkalmazások és azt is néha rosszul. 930-on a gyári appok is szenvedtek, a zenelejátszó az elején folyton leállt, az IE ide-oda ugrált, egy évbe telt ezeket javítani. A facebook és messenger app-ok nagyon lassúak voltak a 930-on is, sok volt a töltögetési idő. Ha egy oldal vagy ember feltöltött egy albumot a profiljába, azt gyökketővel tudtam végignézni, droidon meg folyamatosan lapozgatva is működik a dolog. Nagyon sok ilyen kis hibája volt, kis megakadás helyett meg betöltés... feliratokat nyomott az arcomba. A tárcsázó részhez meg annyit, hogy nem tud a számokat írva nevekre szűrni, mint más platformok telefonjai, vagy a régi nokiák... Ja és tudom, most mindenki azt mondja majd, hogy ez hülyeség, csak nekem volt szar, vagy utálom a wp-t, de nem. Csak nektek is ki kéne próbálni mást és akkor lenne összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sethdobaloah válasza Nebogipfel (#16) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

htc hd2 volt az első okostelefonom (winmo) Volt szerencsém rajta winmo 6.5 , 7 és különböző verziójú androidokat is futtatni. Azóta is volt rendszeresen a kezemben frissebb wines telefon, én maradtam az androidnál inkább.

A romolgatást tanulni kellett, a használatot nem :) És ez így is van jól.

De nem akarok trollkodni, írtam korábban is: vannak olyanok, akiknek a wines telefon tökéletes.
De nem véletlen az alacsony piaci részesedés. Nem a hardver, nem az ár és nem az elérhetőség az oka... túl sok minden más nem marad :)

Zsolt_72: Nyilván nincs teljes merítésem. Ahogy neked sem, az objektív mérce a 3%-os részesedés. Én írtam hogy van akinek jó, csak nektek nehéz elfogadni hogy a tömegnek viszont nem az.
Az érvelésben engem támadni meglehetős hiba...

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#22) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ha tokot keresnél. Én ezt néztem ki magamnak.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) Воланд válasza Sethdobaloah (#21) üzenetére


Воланд
titán

a droid eseteben van csillio launcher, gyartokent eltero felulet es gesztusok, de azt aztan nem kell tanulni. :DDD :C

"Nem a hardver, nem az ár és nem az elérhetőség az oka... túl sok minden más nem marad :)"

de, eleg sok minden mas marad. elegge egyszeru gondolkodassal kozelited meg a problemat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) gretzky77 válasza Sethdobaloah (#15) üzenetére


gretzky77
veterán

Igaz nem ismersz ezért nem is tartozom a 3 közül egyik csoportba sem.
Nem gondolom ,hogy ha egy átlag júzer kezébe adsz egy droidot vagy egy WP-t akkor tanulnia kéne bármit is, persze a megszokás fennáll de szerintem mindkét rendszer esetén. Mint írtam használtam mindenféle OS-t így hidd el össze tudom hasonlítani,kiváncsi lennék te mire használod ami mondjuk wp alatt nem megoldható. Igaz a piaci részesedés valóban téged támaszt alá ,de mint írtam úgy gondolom ebben keményen benne van a marketing. Nem egy ismerősöm van aki droidról meg ios-ról váltott és senki nem küldött el a bánatba, hogy milyen sz@rt ajánlottam neki.

Burt1793 : a tárcsázó pont nem jó példa mert tudja

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#26) gretzky77 válasza gretzky77 (#25) üzenetére


gretzky77
veterán

woland , Zsot :R

Woland téged néha nem tudlak hova tenni. Ne érts félre néha úgy érzem más topicban , hogy nem nagyon kedveled a wp-t ugyanakkor pedig néha, mint itt is azért megvéded. Sejtem csak hogy ilyen vonalon dolgozol, nem titok hol?

Amúgy így közel a 40-hez ( de sz@r még leírni is ) lehet, hogy a wp-hez kell egy fajta érettség, kérem ezt senki ne vegye magára nem pejoratív értettem, de gondlom a fiatalabbakra jobban hatnak a csilli villi dolgok!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#27) #56573440 válasza #40993792 (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ízlések és igények... Neken is volt nem egy wp, és az elején bejött. Aztán egyre több apróság jött össze. Nem sok wp tulaj akarja pl a kodit futtató medialejatszot vezérelni telefonról... Amikor kiderült hogy droidnál instant az egész wp meg agyal tízen másodpercenket és nincs rá megoldás...

A wp kiváló ha nem kell semmi spec cucc. Ha viszont kell nincs megoldás, workaround. Sajnos :( pedig ez a dokkolós móka nekem is nagyon bejönne...

(#28) gretzky77 válasza Burt1793 (#18) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezt neked a 930 még 8.1 alatt produkálta vagy a preview buildekkel. Mint írtam 930-ról váltottam és ilyen hibákkal nem találkoztam se 8,1 se 10 alatt!

Zsolt igen a közösségi média egy sarkallatos pont sok embernél, ezért is lehet nekem is jó a wp mert még csak fb profilom sincs, de nem is hiányzik. Ugyanakkor gyereknek van egy parrot mini drónja amit ios meg droid alól irányított telefonról és nyafogott, hogy na megint új telefon ,tudja majd irányítani? Én meg mondtam, hogy sajna nem viszont tévedtem ,mert a store-ban elérhető hozzá az app ami ugyanaz mint droid vagy ios alatt! Bocs ez csak egy példa, hogy azért annyira nem gáz a dolog,de elhiszem,hogy spec dolgokat nem talál meg mindenki

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#30) Dave™ válasza #40993792 (#29) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez olyan dolog, hogy én is elvoltam wp-n DND nélkül, de amióta van azóta már aktívan használom és alap dolognak tartom. Wp-n meg érthetetlen módon keresztül van drótozva Cortanan, ami nálunk ugye nincs, de ha beállítod akkor meg magyar market nincs stb. Aztán elvoltam a Spotify-val is, amíg nem láttam, hogy a droidos mennyivel szebb, jobb, a multitaszk is mennyivel kevesebbszer töltöget, és hogy a rendszer is mennyire fürge, annak ellenére amiket hallani itt-ott. Az már csak hab a tortán, hogy az MS appok is ugyanúgy megvannak, csak jobbak mint wp-n, és itt van minden google szolgáltatás is. Ezek után számomra nulla hozzáadott értéke van egy wp-nek, ennyiért egy Lumia 640-et kaptam volna, az meg összehasonlíthatatlan minden szempontból a jelenlegi telefonommal.

(#31) Burt1793 válasza #40993792 (#29) üzenetére


Burt1793
veterán

Így érthető a dolog, ha nem használnék közösségi szopató alkalmazásokat, nem lett volna összességében annyi problémám a telefonnal, hogy megváljak tőle.
Az meg, hogy melyik platform milyen gazdag, milyen értelmiségű és milyen érettségű emberekhez köthető biztosan nem ilyen fekete-fehér, szóval ilyet ne is mondjatok. Van aki kapja a legújabb iphone-t, van akinek "csak" egy Lumia 640-re van pénze, van, akinek fontosak a letölthető app-ok, van akinek nem, de ettől még nem feltétlenül érettebb az, aki csak telefonál, emailezik és kamerázik a telefonjával.

(#30) Dave™ : Pontosan, nekem a 930 használata közben lett egy 250 gb-os onedrive tárhelyem, nagyjából szenvedés volt a onedrive app, droidon meg szalad és tele van mindenféle plusszal. Office is nagyon jó, bár inkább csak olvasásra használom. Ugyanannyi ram van ebben a samu-ban, mint a 930-ban és tényleg jobb a multitask a samunál, pedig touchwizes szar, valahogy működik. Ja és ez snapi 410 a 800 ellen... bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#32) gretzky77 válasza Dave™ (#30) üzenetére


gretzky77
veterán

Lehet az én szegénységi bizonyitványom de mit takar a DND? Spotify-t sokat használóm és nekem tökéletesen megfelel semmi töltögetés nincs. Megértem amúgy ,hogy mindenkinek más a felhasználói szokása,meg az elvárása de ettől szép a dolog, hogy különbözőek vagyunk. Elfogadom ha valaki droidot akar használni, szíve joga csak sokan közülük képtelenek elfogadni, hogy más miért nem akar droidot ,ezek általában a szar a csempe emberek! Egy átlag embernek azért bőven jó mindkét platform. De beláthatod ha egy középkorú nem tudatos vásárló bemegy készüléket vásárolni 95% hogy droiddal vagy almával jön ki, holott simán lehet, hogy nagyon jól el lenne egy Wp-vel de a boltban rábeszélik a "tutira" !

Burt persze, hogy nem fekete-fehér a dolog, de nem is gondoltam ill a pénz része megint más kérdés ,de mondjuk pont azt gondolom,hogy az olcsóbb kategóriában jobb a WP

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#34) Burt1793 válasza gretzky77 (#32) üzenetére


Burt1793
veterán

Valószínűleg az éjszakai üzemmódra gondol (ne zavarjanak üzemmód).

Egy évig WP-t használtam, samsungra se az eladó beszélt rá, tudtam mit akarok és pont azt mondjuk, hogy értjük, hogy neked miért felel meg a wp és, hogy miért nem felel meg sok embernek.

(#33) Zsolt_72: Ez nem vicc volt, ugyanazon a wifin egy jóval gyengébb hardverű androidos telefonnal jobban együttműködnek az MS appok és az zavar, hogy a hibákat sokkal tovább kellett elviselni, droidon gyorsabban javítanak.

Na mindegy, engem ez az új telefon érdekel, egy olyan bőrhatású, fémkeretes 15 ezres tokkal biztos rögtön megdobnám.
Kérlek írjatok majd beszámolókat, reméljük jön majd még sok jó minőségű w10-es microsoft, lesz választék és akkor majd vissza lehet térni 1-2 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#35) gretzky77 válasza Burt1793 (#34) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi,de akkor nem értem a problémát, mi kell éjszaka ami wp- nincs? Éjszaka lehalkítom,rezgés ki az ébresztő akkor is ébreszt reggel vagy az a gond,hogy nem lehet beállítani ,hogy olyankor mit szinkronizáljon és mit ne? Ez is egyén függő akkor, otthon wifin szinkronizáljon amit akar csak ne csipogjon egyfolytában ez adott wp-n is! De persze ízlések és pofonok

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#36) Burt1793 válasza gretzky77 (#35) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, azt szeretné beállítani, hogy este csak a családtagok tudják hívni, másoknak kikapcsoltat jelezzen, hogy máshogy szinkronizáljon és, hogy ezt magától megtegye mindig, ne kelljen némítani, meg ilyenek. Engem ez mondjuk annyira nem zavar.

(#37) Воланд válasza gretzky77 (#26) üzenetére


Воланд
titán

igazabol ugy vagyok vele, hogy ez egy os, amit emberek keszitettek, szoval jo mar nem lehet. :DDD sajnos a w10 jelenlegi allapotara ez hatvanyozottan igaz. valami nagyon felrecsuszott a fejlesztest illetoen es ezert "ekezem" folyamatosan. vedeni meg nem az os-t vedem, hanem ez az ostoba, minden tenyt nelkulozo altalanositas zavar. a wp sikertelenseget nem lehet ilyen szog egyszeru tartalmi elemeket magaban foglalo mondatokkal "megmagyarazni". meg ilyen hulyesegeket is teljesen felesleges leirni, hogy a wp-t tanulni kell, mas os-t meg nem.

amugy meg egy szoftverfejleszto cegnel vagyok rendszergazda es eleg sok kutyu megfordul nalunk.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) gretzky77 válasza Воланд (#37) üzenetére


gretzky77
veterán

:R :R :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#39) Dave™ válasza gretzky77 (#35) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pont ezt nem kell megtennem, minden este némítgatni. Mert jönnek emailek este is, és régebben nem egyszer felébredtem rá. Kikapcsolni meg nem akarom, mert bármikor elérhető szeretnék lenni (ha lenémítod akkor meg mindenkinek néma lesz, ha családtag hív akkor is). A Spotify meg megy wp alatt is, persze, csak Droidon sokkal jobb, ezt nem tudom kellőképpen érzékeltetni, próbáld ki egymás után a kettőt. Amíg használtam a connect sem volt elérhető, így telefonról tudom vezérelni a htpc-n futó Spotify-t, ez így sokkal kényelmesebb mintha direktben kellene. Ezeket mind csak akkor érti meg az ember, ha kipróbálja másik platformon. Péromnak Lumia 640 van, neki tökéletes, nem is akar mást, tehát van célközönsége, nem vitatom, csak egyrészt már nem az a stabil és fürge OS ami egykoron volt (a korábbi Lumia 620-a rendszeresen újraindult, vagy belassult), egyre több a bug, tudásban elég messze áll mindkét konkurenstől, a rendszer sajátosságait sem sikerül rendesen kiaknázni (interaktív élő csempék ki tudja mikor lesznek, ha lesznek egyáltalán) a kinézetről pedig jobb ha nem is beszélünk, a szögletes csempék mellett drót ikonok ás ovális kapcsolók csudaszép harmónia.

[ Szerkesztve ]

(#40) Polllen


Polllen
nagyúr

A display dock-kal annyi bajom van, hogy 30k-ért csak jópofa és kevésbé hasznos. :DDD

Amúgy szerintem a wp az átlag igényeket szépen ki tudja elégíteni, csak a többséget ez nem érdekeli, mert van alternatíva. (Ami sok szempontból jobb, kevesebből meg rosszabb.) Főleg 60k felett.

Amúgy a 950 tetszik, de amikor megláttam az árát, az ugrott be, hogy ennyiért bármi mással jobban járok. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) Šolaire


Šolaire
veterán

Köszi jó kis cikk Gratula.
Sethdobaloah:"Ha a telefonáláson kívül másra is használnád a telefonodat, akkor jobban jársz bármi mással."
Furcsa a gondolatmeneted nem kéne általánosítani szerintem én használom telefonálásin kívül másra is jelenleg is arról írok.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#42) gretzky77 válasza petipetya (#11) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia ma nem volt időm dock tesztre talán holnap délelőtt!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#43) gretzky77 válasza gretzky77 (#42) üzenetére


gretzky77
veterán

Na közben MA Tv-n megmutatta magát a 950!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#44) gretzky77 válasza petipetya (#11) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia na ránéztem kicsit erre a continuum dologra a google drive-ban találtam is doksit,igaz talán picit lassan nyitja meg de ha megnyitotta akkor szerkeszthető is. Nem vészesen lassú csak egy kicsit!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#45) gretzky77


gretzky77
veterán

Boldog újévet kívánok!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#46) Patrick válasza gretzky77 (#45) üzenetére


Patrick
addikt

Viszont! :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.