Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Runner_fxr válasza BonFire (#1200) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is furcsáltam a dolgot, de akkor kicserélem a mountot. Most hogy mondod ez egy használt pánt, lehet a hozzá adott mount már elhasználódott. Mindjárt kicserélem az újra.

(#1202) BonFire válasza DJ. Ru$y (#1199) üzenetére


BonFire
veterán

Az pont úgy logikus, ahogyan számozza. Ha a végét írná át, összekeverednének a fájlok. Az első fájl neve GOPR0001, ha hosszú, akkor a hozzá tartozóé GOP10001, majd GOP20001 és GOP30001. Így a fájlnévre rápillantva az utolsó számjegy mutatja, hogy melyik kezdeti fájl darabjáról van szó, az első plusz számjegy pedig azt, hogy ez a fájl a fájlsorozatban hányadik.

Majd csinálsz egy újabb videót, aminek a neve GOPR0002 lesz, aztán GOPR0003 és GOP10003, GOP20003. És így tovább. Mivel ABC-rendben mutogatja a legtöbb fájlkezelő a fájlokat, így az egymáshoz tartozó fájlok nem keverednek össze.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1203) BonFire válasza Runner_fxr (#1201) üzenetére


BonFire
veterán

A tappancs belsejében a menet műanyag, így az kopik. A csavar fém, tehát nehezebben, de az is kophat. Az enyém olyan szoros, hogy komoly fizikai erő kell a ki- becsavarásához. A pánt tappancsának a síne pedig olyan szoros, hogy kalapáccsal lehet csak kiverni, ha egyszer a helyére pattant, úgyhogy inkább benne hagyom. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1204) DJ. Ru$y válasza BonFire (#1202) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Őőőő, akkor nálam valami bugos, mert pont, hogy összekeveredik mutatom:
(Ebben a pillanatban felhúztam 3.0-ra a szoftvert, mert sikított az app, hogy van újabb, majd meglátom ezzel mit csinál)

Sokkal logikusabb lenne, ha mindig csak növelné, akkor időrendben lenne, ha van teszem azt egy hosszú videóm 3 chapterre vágja, akkor:
GOPR0001, GOPR0002, GOPR0003, majd a következő videót amit elindítok az jöjjön GOPR0004, ha hosszabb, mint 11,5 perc, akkor GOPR0005, GOPR0006 stb. Ez lenne a logikus, szerintem. Ez most kicsit bosszant. :(((

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1205) Runner_fxr válasza BonFire (#1203) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kipróbáltam a zsír új, gyárilag hozzá adott mountal is, és bizony az is elforog. Kézzel lehetetlen rendesen meghúzni. Csavarhúzóval még egy picit lehet rajta tekerni és úgy meg se moccan. Egyébként nem tudom milyen műanyag menetről beszélsz, itt fém a menet. A túloldalt egy fém anyába megy bele a csavar.
Az enyém így néz ki:
[link]
Gondolom ilyet se véletlenül árusítanak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1206) DJ. Ru$y válasza Runner_fxr (#1205) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Én ezért vettem hozzá "alu csavart", aminek a feje aluból van, van hozzá egy "kulcs" azzal lehet meghúzni. Viszont tényleg kell vigyázni a menet megszakításra, mert azért itt is meg tud szakadni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1207) Runner_fxr válasza DJ. Ru$y (#1206) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel kerékpár szervizesként dolgozom, így naponta annyi csavart húzok meg, hogy már elég régóta benne van a kezemben az optimális nyomaték. :) Nem szoktam meneteket megszakítani, érzem, hogy hol a vége. Ami miatt inkább aggódnék, hogy maga a műanyag ne repedjen el. A csavar menet miatt nem aggódok, de mondjuk ha a vízálló tok befogó része elreped az már gond, mert akkor az cserés és nem olcsó. Ez műanyag, nyilván jó minőségű, de ettől még műanyag, bár szerintem nem lesz gond. Gondolom ki van ez találva, hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#1208) BonFire válasza Runner_fxr (#1207) üzenetére


BonFire
veterán

Nem is a csavarmenetről gondoltam, hogy megszakad, hanem a műanyag fog törni előbb. A vízálló tok cseréje pedig csak akkor problémás, ha szükséged van rá. Részemről vagy kétszer használtam, de nem nagyon búvárkodok. :) Nekem mindig Frame-be van szerelve a GoPro, azon egy talp, és így használom legtöbbször.

Szerk: szervizesként nem nyomatékkulcsot használsz az optimális megszorításhoz?

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1209) Runner_fxr válasza BonFire (#1208) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én se búvárkodok, de szerintem ésszerű ha tokban van. Bringázás közben azért az sok mindentől megvédi a kamerát, gondolok itt a lencsére, ágak könnyen megkarcolhatják, porra, vagy ha elesek és odaverem.
Nekem mindig tokba lesz az biztos. Egyedüli hátrány a hangminőség, mert az tok nélkül biztos jobb, de annyira nem zavar, mert ami hang beszűrődik az épp elég.

Én is örülnék neki ha kézzel meg tudnám úgy húzni, hogy nem mozdul el, de nem sikerült, pedig annyira gyenge azért nem vagyok. :) Amikor bringával ugratok egyet elmozdul ha nincs meghúzva csavarhúzóval, próbáltam, sajnos ez van. Ezt most ne úgy képzeld el, hogy egy baromi nagy csavarhúzóval nekiesek, csak óvatosan egy kicsit még csavarok rajta, egy kis bringás kézi szerszámmal.
Így tökéletes, de ha felvétel közben előrehajlik és lefelé néz a kamera ahelyett, hogy előre nézne, az azért gond. :)

Szoktam nyomatékkulcsot használni, de csak a kényes helyeken, pl karbon alkatrészeknél, össztelós bringa forgáspontoknál, de most minden egyes kormányszárnál, fékkarnál nem fogok nyomaték kulccsal sz@rakodni, erre nincs idő ha sok a meló és egy gyakorlott szervizes érzi is mikor húzott meg kb 5Nm-t.
Nem emlékszem rá, hogy szakítottam volna meg menetet azzal, hogy túlhúztam valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1210) BonFire válasza Runner_fxr (#1209) üzenetére


BonFire
veterán

Na jó, én aszfaltos bringás vagyok. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1211) Runner_fxr válasza BonFire (#1210) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az azért kevésbé rázós, de én ott is tokba tartanám. :)

(#1212) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok!

Hero 3ról váltottam 4-re, és megmaradt ugye a Battery Bacpac. A hátlapok viszont nem jók, azokat valahogy kilehet cseréltetni? Vagy venni?

Köszi előre is :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#1213) BrownB


BrownB
tag

Sziasztok! Mostanában nem rendelt valaki a techmarket.hu-ról GoProt?

(#1214) BonFire válasza BrownB (#1213) üzenetére


BonFire
veterán

Nem. Arról az oldalról, amely az ebay-es cuccokat árulja 1000%-os haszonnal? :U

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1215) BrownB válasza BonFire (#1214) üzenetére


BrownB
tag

Viszont a Hero 4 igen jó áron van. Egyedül Ők kínálják 100e alatt, ami gyanús.

(#1216) BonFire válasza BrownB (#1215) üzenetére


BonFire
veterán

Nem gyanús az. Akcióznak – ennyi az egész. A 350 Ft-os kiegészítőt (lencsevédő kupak) meg 3500-ért adják, és amit az egyik üzleten elveszítenek, azt a másikon sokszorosan bevasalják.

Ne aggódj értük, nem mennek csődbe! :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1217) BrownB válasza BonFire (#1216) üzenetére


BrownB
tag

Remélem igazad van és minden rendbe lesz a rendelésemmel is.

(#1218) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Ismerős kérésére próbálok valami megoldást találni az alábbi problémára:

Egyrészt nem is biztos hogy pontosan ilyen típus mint a topic, de talán ez most lényegtelen, elfelejtettem megkérdezni, gopro addig biztos :)
Szóval pár hete csak úgy működik a kamera, ha akksi és memóriakártya kivesz 1-2 órára, majd utána gombnyomás közben akksi és memóriakártya visszatesz. Innentől jól működik, de az első kikapcsolás után megint csak a fenti módon hajlandó feléledni.

Létezik erre valami recept? FW update? Másik memókari?

(#1219) BonFire válasza .: JuSzT :. (#1218) üzenetére


BonFire
veterán

„Ismerős kérésére próbálok valami megoldást találni az alábbi problémára”

Ez nem jó, mert a tolmács útján szerzett infók mindig torzulnak. Jó lenne, ha ő maga mondaná el, pontosan milyen kamerája van, és pontosan mi is a baj vele. Mert ha visszakérdezünk, lehet, hogy te nem fogsz tudni rá válaszolni.

Addig csak azt lehet rá mondani: FW frissítés (amennyiben így nem vész el a garancia!)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1220) BrownB válasza BrownB (#1217) üzenetére


BrownB
tag

Kiírom ide is, mert privátban már jött kérdésként. Minden rendben volt, korrektek voltak.

(#1221) BonFire válasza BrownB (#1220) üzenetére


BonFire
veterán

Kik? Mik? Hogy? Mit? Hol? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1222) tmscsaba


tmscsaba
tag

Közben annyit nézegettem a Gopro fórumot, hogy végül rájöttem, mégsem erre van most szükségem.
Vettem egy Garmin Virb Elite kamerát, amit kettő különböző áron lehet elérni a boltokban.
Az egyik helyen 130.000,-Ft az ára és a másik helyen (AV-planetnél) 77.800,-Ft volt. nyilván azt vettem meg.

Ez egy méterig így is vízálló, de búvártokban még többet bírna.
A rögzítés sebessége teljes felbontásnál 30 fps de felle felbontás mellett 60.

Van beépített GPS, gyorsulásmérő, digitális iránytű, útvonal és domborzati és útvonal logoló.
Ami nem utolsó, van benne egy fényforrás nélküli kijelző, ami hasonlít az e-könyv olvasók extra-kisfogyasztású képernyőjéhez, de háttér fény nélküli kivitelben. Külső fény mellett jól látható. De emellett van wifi kapcsolat is, sőt ha valaki több kamerát használ, akkor ki lehet jelölni elsődleges kamerát, ami aztán indítja az alkameraként beállított többit. Így teljesen egyszerre indul és áll meg mindegyik.
Lehet rákötni sport szenzort és távirányítóval kapcsolható.
Akár felvétel közben be lehet kapcsolni egy műhorizontot de azt skon nullázni kell. Úgy néz ki, mint a repülő műhorizontja és fokban adja meg a dőlésszöget.
Van szint mérő garfikonja, amin épp most a napokban próbáltam, hogy egészen jól követhető ahogy lefelé a Pilisből változik a szint.

Egyelőre még csak próbálgatom és sok mindent nem ismerek rajta.
Az angol leírásból igyekszem kiszedni, mikre is képes még, de az rengeteg anyag, ezért nehezen jutok tovább.
magyar leírást nem kaptam. Amikor reklamáltam, akkor mondta az eladó, ha nagyon nem boldogulok vwele, akkor menjek vissza és majd valakivel fordítatnak nekem egyet.
Hát.. nem az angol az anyanyelvem. nem is használom napi szinten, szóval van vele birkózni való.
Megpróbáltam lefordítatni programból, de azt írta ki, hogy túl hosszú a fordításhoz.
Még magyarban is kellne sokat olvasgatni, nem hogy még az angol mondatok igazi jelentését próbálom még kitalálni és még át is kellene látni az egészet egyben.

Arról nem is beszélve, hogy a program ami a videót szerkeszti és a sarkába teszi a térképet, szint adatokat esetleg magasság görbét, gyorsulást és irányt stb. az csak Windows 7 vagy efölött fut. Azt viszont valamiért nem engedi feltelepíteni a 2 Giga RAM és Pentium 4-es 3 GHz-es processzor alá a telepítő. Kiírja, hogy a CPU nem alkalmas ennek a futtatására. Még nem tudom miért, talán az XP után a setupjában kellene körülnéznem és valamit átállítani..de nem tudom mit.

A formája is inkább felfekvő, lapuló jellegű, vagyis nem a hosszú labilis tartó végén fityegő, mindig bólogató kutyafejre emlékeztet. Ahhoz képest jóval stabilabban felfekszik. Be van építve ki-bekapcsolható rázkódás védelem és párnakorrekció. Az érzékelője 16 megapixeles, így ekkora felbontású fotókat lehet vele készíteni akár videó felvétel közben is. A felvételre kapcsolás a bal oldalán egyetlen jól megfogható nagyméretű tolókapcsolóval történik..

Itt egy leírás hozzá a kamera képe alatt:
http://www.avplanet.hu/garmin-virb-elite-full-hd-akciokamera-feher-fekete.html

Itt egy összehasonlító videó a GarminVirbElite és a Gopro 4 silver
https://www.youtube.com/watch?v=5p3Y94ACMwE
https://www.youtube.com/watch?v=mlYZHHVWj4Y

Itt a GoPro Hero Black+ hoz hasonlítva:
https://www.youtube.com/watch?v=zTkJeRCYLpU

[ Szerkesztve ]

(#1223) BrownB válasza BonFire (#1221) üzenetére


BrownB
tag

(#1224) BonFire válasza tmscsaba (#1222) üzenetére


BonFire
veterán

Jobb lenne, ha a sok fölösleges fícsör helyett a white balance-re figyeltek volna egy kicsit, mert eléggé túlteng pirosban, és meghamisítja a színeket. No persze, ha valakinek van rá kapacitása, végrehajthat minden egyes felvételen egy színkorrekciót, csak nem túl nagy élvezet. Növeli a render idejét, ami később a tetemes villanyszámlában fog megmutatkozni.

Van egy csomó feltörekvő ilyen kamera, Dazzne, SJ… mindnek ez a hibája. Túlszaturált és túlélesített képet csinálnak. A mikrofonjuk is gyalázatos (a Dazzne-jé elég jó), pedig a GoPrót ebben nehéz alulmúlni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1225) tmscsaba válasza BonFire (#1224) üzenetére


tmscsaba
tag

Legfeljebb a hangot egy szélvédett külső mikrofonnal lehet megoldani.
Spéci mikrofon

A szín helyesség meg azon múlik, mit láttál mellette, mert pl ha egy műfény világítású szobából nézel ki, akkor odakint minden kékeslilának tűnik, viszont kintről benézve a szobába, már durvább sárga fényt látnál, főleg melegfényű lámpa világítás mellett. Ha a déli napfényhez van szokva a szemed, akkor a lenyugvó nap színe erősen vörösnek látszik, amihez úgyis alkalmazkodik a szem és azután már fel sem tűnik, hogy nem az lenne a természetes szín, ugyanúgy mint egy felvételhez, amit nézel.

Az a kérdés, hogy az a kép túl vöröses-e valóban a lenyugvó nap által vetett hosszú árnyékok mellett, vagy a másik túl kékes, amikor mégis a nap éppen lenyugodni készül a felvételen.

"..ami később a tetemes villanyszámlában fog megmutatkozni." Ez tréfának tényleg jó volt. :)

"Van egy csomó feltörekvő ilyen kamera, … mindnek ez a hibája. Túlszaturált és túlélesített képet csinálnak." Vagyis jó képet, hiszen ez mind a jó, élvezetesen nézhető kép jellemzője. persze a "túl" szerintem túl-zás.

.
Ennek a burkolata sokkal inkább felfekszik bárminek a felületén, így stabilabb lehet, főleg ha a stabilizátor funkció is be van plusz még kapcsolva. Sőt a vonalak is egyenesebbek, ha a halszem korrekció is működik, hiszen a képbontó 16 megapixeles. Ebből csak ki tud számolni egy 2 megapixeles jó képet a processzora.
A kép remegés stabilizátor bekapcsolja a lencse korrekciót is, viszont a lencse korrekció nem kapcsolja be a stabilizátort automatikusan.
.
A megjelenített adatok sora sok olyan dolgot is felidéz, amire ott a tv előtt ülve már nem lehet különben emlékezni, mint a gyorsulás, emelkedő / lejtő, amit a látvány csak részben mutat meg. Pl az is már régi célom, hogy valami lejtő szögét mutató műszerem legyen. Most itt van az is.

Ami nem tetszik, felvétel közben powerbankot rádugva, nem viszi át az áramot, csak miután kikapcsoltam a felvételt. Utána szépen feltölti arról is, igaz nem teljesen. Viszont felvétel közben is meg lehet látni a megtett út adatait, pl a meredekség változását grafikonon, amit rá lehet tenni a videóra is. Még ezt tanulgatni kell. Múlt éjszaka feltettem a Win7-et és a szerkesztő programot, de még nem ismerek rajta szinte semmit.

Láttam jól elkészített videókat. egyik
másik

[ Szerkesztve ]

(#1226) BonFire válasza tmscsaba (#1225) üzenetére


BonFire
veterán

Nem az a lényeg, hogy honnan hová nézel a kamerával, hanem az, hogy az égen a felhő piros, és a hó is piros. Például a másik kamerával összehasonlítva, azonos körülmények között.

A túlszaturált és túlélesített képnek egyetlen feladata van. Hogy a tesztkép alapján sokkal vonzóbb legyen, de hosszabb távon kifejezetten káros, hogy mindennek van egy fekete éle (kiemelt kontraszt a széleken), amit utólag kell blurozni, és minden egyes videót dupla annyi ideig kell renderelni.

Villanyszámla: Ha szerinted nem mutatkozik meg a villanyszámlában, hogy a 85–90% körül járatott processzor 5 vagy 10 órán át renderel, akkor nincs mit mondanom. Bármilyen videoszerkesztőben a színkorrekció időigényes feladat, mert minden egyes filmkockán végre kell hajtsa a korrekciót.

A gyorsulásmérő és egyéb adatok, pl térkép beleégetése a videóba azt eredményezi, hogy azt a snittet többet nem lehet semmilyen más céllal felhasználni. Ez olyan fölösleges fícsör, mint az időbélyeg, hiszen a készítés dátumát inkább a metaadatoknak kell hordozniuk. Ezeket az adatokat is, amennyiben valóban szükségesek, a metaadatokban kéne tárolni. Esetleg egy kapcsolódó szöveges fájlban, amit egy analitikai rendszerben lehet olvasni, grafikonon megjeleníteni stb.

„Ami nem tetszik, felvétel közben powerbankot rádugva, nem viszi át az áramot, csak miután kikapcsoltam a felvételt.” Ezt általában egyik kamera sem tudja, a GoPro is csak speciális Powerbank segítségével. Felvétel közben nincs töltés, ami hülyeség, hiszen pont az lenne a lényeg, hogy folyamatosan biztosítsuk a kamerának a tápellátást. :)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1227) tmscsaba válasza BonFire (#1226) üzenetére


tmscsaba
tag

"..hanem az, hogy az égen a felhő piros, és a hó is piros. Például a másik kamerával összehasonlítva, azonos körülmények között."
Ez durva túlzás, vagy nem erre vonatkozik, szerintem. Ilyent nem láttam még közelítőleg sem. :)

"kifejezetten káros, hogy mindennek van egy fekete éle (kiemelt kontraszt a széleken)"
Ha ilyen volna, az káros lenne, de ennél még nem láttam ilyenhez közelítőt sem, pedig külön figyeltem erre. Volt korábbi kamera ami tényleg csinált olyant. Azért kerestem ezen is, de nem találtam ilyent. Azért egy 16 megapixeles érzékelő már csak tud éles képet csinálni ilyen hibák nélkül is, mert a maximális fotó felbotás mellett sincs ilyen jelenség.

"Villanyszámla: Ha szerinted nem mutatkozik meg a villanyszámlában, hogy a 85–90% körül járatott processzor 5 vagy 10 órán át renderel, akkor nincs mit mondanom."
Ha valaki ilyen dolgokba fektet pénzt és energiát, akkor már nem tíz-húsz Forintokon múlik a végeredmény. Amiket írtál, azok mind szélsőségesen eltúlzott dolgok, aminek a valósághoz semmi köze nincs, legfeljebb csak az eltúlzott fantáziában.

"A gyorsulásmérő és egyéb adatok, pl térkép beleégetése a videóba azt eredményezi, hogy azt a snittet többet nem lehet semmilyen más céllal felhasználni"
Nyilván a nyers videó megmarad merevlemezen v. blurayen és azt bármikor lehet másként is használni. Ez mindenkinek az egyéni igénye szerint alakulhat.

"Ezt általában egyik kamera sem tudja, a GoPro is csak speciális Powerbank segítségével. Felvétel közben nincs töltés, ami hülyeség, hiszen pont az lenne a lényeg, hogy folyamatosan biztosítsuk a kamerának a tápellátást."
Ezt mondom én is. Azt legfeljebb a garancia lejárta után, külön lehetne megoldani akkuról akkura kötve, megfelelő multifuse-s zárlatvédelem mellett, mert az akkuk erre kényesek. Más esetben már csináltam hasonlót. Na meg a kamera egy méterig / félórát tok nélkül is vízálló. ha külön csatlakozó kerülne rá, akkor ezzel is gond lenne.

(#1228) ujtzjani


ujtzjani
tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni tőletek. "Gopro Hero 4 Black, Win 8.1, Gopro Studio"
A problémám az, hogy a video file-okat nem tudom betőlteni a studio-ba nem csinál semmit a képet simán importálja de a videót nem se hibaüzenet se semmi.Mi okozhatja ezt? Van rá ismert megoldás?
Már egyszer ujra telepítettem a Gopro Studio-t is. QuickTime fennt van. Win 7-el gond nélkül ment...

Előre is köszönöm a segítségeket.

(#1229) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,
A közel jövőben szeretnék venni egy hero 3+ silvert. Nem félek a külföldi vásárlástól, de nem tudom van-e értelme keresgélni. Itthon ha jól látom 87ért már van a myactioncam-nél, van ennél jobb ajánlat itthon? Külföldiek közül honnan éri meg most? Egyébként a használt árak csak nekem meglepőek? Néhányan drágábban adják mint az újat :), pedig akár alternatíva is lehetne...

Köszi,
Üdv,
Gy.

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1230) BonFire válasza dwelablack (#1229) üzenetére


BonFire
veterán

Mivel a GoPróban nincs mozgó alkatrész, amely elkophatna, a használt semmivel sem rosszabb az újnál. Miért adná valaki olcsóbban? Ha nincs összekarcolva a lencse és összetörve a vízálló tok, pontosan olyan felvételt tud készíteni, mint a vadonatúj, akkor miért is csökkenne az értéke?

Persze vannak újabb szériák, amelyek többet tudnak, pl a HERO4, de az jellemzően többe is kerül. A 87 ezres ár teljesen korrekt egy HERO3+ Silverért, én 86 930-ért vettem, plusz 2200 pkg.

Külföldinél a pkg ennek a sokszorosa lehet, plusz biztos lehetsz benne, ha nem álcázzák jól, a posta fel fogja bontani, és megvámolják. Kereskedelmi vámtarifa (max 12%), plusz ÁFA (27%). Így lesz a 60 ezres kamera 83 400 Ft, plusz minimum 5000 pkg. Ha meg nem értékes küldeményként van feladva, akkor azt szépen zsebre fogja tenni a postás bácsi.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1231) dwelablack válasza BonFire (#1230) üzenetére


dwelablack
tag

Köszi, igazából külföld esetében csak EU-ban gondolkodtam, vagy USA-ból ismerős hazahozná. Használtra visszatérve: Például adhatja olcsóbban azért, mert nincs már rajta annyi garancia mint az újon. Értem én, hogy nincs benne kopó alkatrész, de tudom olyan extrém helyzetbe hozni a kamerát véletlenül, amivel sérülhet (pl forróság) valamelyik chip.

Na de akkor ha jól értem, arányaiban véve nincs most jobb ajánlat a 87k-s magyar beszerzéstől? Köszi,
üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1232) BonFire válasza dwelablack (#1231) üzenetére


BonFire
veterán

Akár szándékosan, akár véletlenül hozod olyan extrém helyzetbe a készüléket, hogy tönkremenjen, a garanciát is elveszíted. Mondjuk tok nélkül beleejted a rotyogó paszulylevesbe (egy haverom az iPhone-ját ejtette bele, de annak semmi baja nem lett), vagy rátolatsz kocsival a járdán. A világon nincs olyan szerviz vagy viszonteladó, akinél érvényesíthetnéd a garanciát. Amellett mindig azt szoktam mondani, ha már valamit garanciáztatni kell, akkor megette a fene az egészet. Kezdve azzal, hogy akár országon belül adod postára, mindenképpen értéknyilvánítással kell feladni, különben elnyeli egy párhuzamos dimenziókapu. ;] Egymagában az értéknyilvánítás több, mint 4000 Ft, plusz tértivevény, plusz postai lezárás díja, plusz a csomag alapdíja… Oda-vissza 8–10 000-ből meg is van. :C Egy másik topikban azon tűnődtem, vajon mit kezdek a 80 centis tévével, ha gariban kell javítani és postára kell adjam?

A 87 az teljesen korrekt ár. A 27%-os áfa miatt ilyen pusztulat drága. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1233) dwelablack válasza BonFire (#1232) üzenetére


dwelablack
tag

Ahham, na már úgy tűnik meddő a téma. 80ért megvettem egy hero 3+ blacket, mindene megvan, néhány alkalommal használta ismerősöm. Ez így "használtan" nekem best buynak tűnt. Holnap kipróbálom :)

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1234) BonFire válasza dwelablack (#1233) üzenetére


BonFire
veterán

Ez így tényleg jó bolt volt! ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1235) dwelablack


dwelablack
tag

Köszi, meg köszi az előző elmélkedést. Hamarosan jelentkezem az élményekkel. :)

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1236) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Tudtok olyan helyet, vagy embert, akár itt a fórumon, aki komolyabban foglalkozik softveres gopro javítással?

(#1237) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

Na megvoltak az első élmények. Jó lesz ez, de felmerült bennem 1 kérdés.
Távirányítóval használnám, szóval a wi-fi folyamatosan megy. Így eléggé melegszik. fogja bírni ezt a 40fokot egész nap a vízálló tokban? Van erről valakinek megnyugtató tapasztalata már?
Visszaolvastam a topik feléig, láttam hogy meg vagytok elégedve az utángyártott aksikkal, de konkrét ajánlást nem találtam. Ami ebayen van 2 akksi + külső töltő 4-5ezerért esetleg?

Köszi a választ előre is,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1238) Bertók


Bertók
tag

Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok GoPro témában, csak az tiszta bennem, hogy szeretnék beruházni egyre én is. Ami tiszta már, hogy az újabb és újabb generációkon belül a színek a "felszereltséget" jelentik. Nézegettem már őket, és valahogy a HD 3+ silver tetszik a legjobban, mert a black-nek nekem túl sok lenne a 4k, nincs rá szükségem, egyáltalán. Viszont a HD 4-nek a kijelzője nagyon taszít, nem tartom nélkülözhetetlennek rajta.

Szóval a kérdésem a következő, esetleg van valami kerülendő generáció/fajta, vagy valami erősen ajánlott?
Egyszerű használat van betervezve: rafting, ejtőernyős ugrás később, teljesen átlag, vagyis szerintem nem egy nagy megterhelés.
Esetleg még ha belefér a kérésembe, valami infót kérnék hogy használt belefér-e esetleg ha nem valamelyik bolt ahonnan jól teszem ha rendelek?
A 4-es generáció ára egyáltalán nem jön szóba inkább lejjebb lévő árkategóriában gondolkozok.

Válaszaitokat előre is köszönöm.! :)

Üdv.

(#1239) BonFire válasza dwelablack (#1237) üzenetére


BonFire
veterán


dwelablack

Én egy aksit vettem az eBay-en, ez kapacitásra még nagyobb is, mint az eredeti, tehát tovább bírja szuflával. 1180 mAh-s az eredeti, ez meg 1300-as. Jól bevált. A töltőt is ott vettem, az is teszi a dolgát.


Bertók

A 3 és a 3+ Silver eléggé elterjedt, mert ez már eléggé kiforrott, és viszonylag megfizethető. A 3+ valóban tud plusz dolgokat, például nem 12, hanem 20 percnél darabolja a fájlokat, nagyobb a wifi hatótávolsága, jobb a hang stb. Viszont nincs benne Protune és még egy-két dolog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1240) dwelablack válasza BonFire (#1239) üzenetére


dwelablack
tag

Köszi, ez megnyugtató, akkor simán bevállalok valamilyen utángyártottat :)

A melegedés meg remélem nem lesz gond.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1241) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, van egy GoPro Hero 3 Black kamerám, az testvéremtől születésnapra kaptam ezt a kártyát ajándékba.

A kamerám tökéletesen kezeli de a kártya hivatalos oldalán azt írja, hogy inkompatibilis a GoPro-val, nem értem? :F :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#1242) Beri78 válasza 33as (#1241) üzenetére


Beri78
őstag

Nem is kell érteni.
Szerintem csak biztonság kedvéért írták oda, hogy nem jó (mert ha nem lenne jó, és nem írnák oda, akkor erre hivatkozva visszaküldhetnéd :) )

Nekem is ilyen van, és tökéletesen megy vele :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#1243) tmscsaba válasza 33as (#1241) üzenetére


tmscsaba
tag

Ez csak az a fokú óvatosság lehet a gyártó részéről, mint ahogy Amerikában állítólag már rá írják a mikrohullámú sütő útmutatójára, hogy háziállatott szárítani benne tilos, mert volt idős asszony aki kipróbálta és utána beperelte a gyártó céget (és meg is nyerte a pert), hogy ezt nem közölték vele.

Inkább ráírják, mert ha valami gond lenne, akkor "én megmondtam, hogy ne!"

(#1244) BonFire válasza 33as (#1241) üzenetére


BonFire
veterán

Ahogyan a gyógyszer manualjára is rá van írva az összes létező betegség: a leprától kezdve a bubópestisig – ezzel a gyártó lepattint magáról minden felelősséget.

Persze ez vissza is üthet: ha túl sok inkompatibilis dolgot felsorol (vagy gyógyszer mellékhatást), akkor a vevő inkább nem veszi meg, mert tart tőle.

Példának okáért rá van írva, hogy a 60 FPS-hez minimum 10 class kártya kell, de nekem olyan gyönyörűen megy a 4 class kártyával is, mint a parancsolat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1245) jolvanmar


jolvanmar
újonc

Helló!

Segítséget kérnék GoPro Hero 1-el kapcsolatban (tudom, kicsit elavult, de ez van). Mit érdemes venni hozzá egy kezdőnek? Ebay-en nézelődtem, és elég nagy a választék kiegészítőkből, de általában a modernebb kamerákhoz ajánlják (hero 3, 4 stb). A másik kérdés ebből következik: mennyire kompatibilisek pl. a filterek/szűrők az újabb típusok és eközött?

Köszi a segítséget!

(#1246) BonFire válasza jolvanmar (#1245) üzenetére


BonFire
veterán

A HERO 1-2 valamint a 3-4 különbözik egymástól formában is, nem csak tudásban. A 3-as széria kiegészítői nem feltétlenül kompatibilisek az egyessel. Ezt mindig tartsd szem előtt. A lencse szerintem nem változott, az arra ráhelyezhető filter jó lehet, bár meg kell kérdezni az eladótól. Írsz neki egy üzenetet, hogy jó-e az 1-es GoPródhoz a kiválasztott cucc, és meg fogja írni, hogy jó-e, vagy ajánl neked ahhoz valót.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1247) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Valaki nem tud eladó Gopro Hero 2014 kamerát?

LG G3

(#1248) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok,

megvolt az első bevetésem a h3+blackkel. Jó lesz ez, a távirányító nem akkora segítség, mint amennyire elsőnek gondoltam (főleg így, hogy a szemem előtt van a kamera), de ezen kívül minden ok.
1080/60-ban használtam, korrekt minőséget produkált (bár az én szememet bántja a 60fps, így a render után 30fps-t csinálok belőle).
Lenne is egy kérdésem, mert viszonlyag kevés lehetőségem van tesztelni, hátha valaki már kitaposta ezt az ösvényt:

A képek számomra sokszor fontosabbak egy motorozásról, mint a videók. (elég mozgalmas videók, motor folyamatosan rezeg, a környezetben tizedmásodpercenként változik a fényviszony, szóval nem egyszerű a kamerának a dolga) Ki melyikre voksol, esetleg kinek melyik megoldás adta a legjobb kép eredményt?
- 720p/120 fps - nem teszteltem még - gyorsan le tudja követni a mozgást, viszont alacsony képminőség
- 1080p/60 fps - próbálva - relatíve jó, bár elég sok kép bemozdult így is. Kb 1-2 mp-nként találtam kivágható képet
- 2.7k/30 fps - nem teszteltem még - brutális lehet a képminőség, de félek hogy mind be lesz mozdulva
- Láttam olyan megoldást, hogy videózás közben készít időközönként 12MP-s képet. Nem teszteltem még
- Timelapse funkció 12MP-vel - nem teszteltem még

Nos? Mire tippeltek, melyik megoldással lehet a legjobb kép eredményt elérni? :F
Egyébként videóból kivágásra van olyan lehetőség, amivel a tényleges összes framet végig tudom "lapozni"? Mert a videó lejátszók többsége tuti, hogy nem lassítja ki a 60fps videót 60 képkockára másodpercenként, ettől érzésre sokkal gyorsabb.

Köszi, ha elolvastad és reagálsz. :D
Üdv,
Gy.

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#1249) BonFire válasza dwelablack (#1248) üzenetére


BonFire
veterán

Minél kisebb a zársebesség, annál kevésbé lesz bemozdult a kép (motion blur). Na, most a GoPrón minden automata. A zársebességet kizárólag azzal tudod szabályozni, ha magasabbra veszed a képkockaszámot. Tehát a 60-as feleannyira kényes a bemozdulásra, mint a 30, és a 120-as még élesebb fényképeket csinál. Persze ekkora képkockaszámnál már rohamosan csökken a minőség, ugyanis feleannyi expozíciós idő marad, tehát kétszer annyi fény kellene neki ideális esetben.

Alacsony zársebességgel készült felvétel esetén viszont zavaró lehet a darabos, szaggatott mozgás. Bár művészi kifejezőeszközként jó szolgálatot tehet. Pl. nincs a zenész ujja elmosódva. :) Ezekből használható fényképeket lehet kiragadni.

Én a 720-at semmiképp nem ajánlanám, én sem használom sosem. Minek, ha van 1080 is? 1080-ból kéne kihozni a legnagyobb képkockaszámot, aztán abból kiragadni képeket.

Végül: A TimeLapse nem elég gyors ahhoz, hogy mindent megörökítsen. A képek fényképek, és ezáltal nagyobb felbontásúak és jobbak a videónál, de azon garantáltan el lesz mosódva a gyors mozgás. Pont az ellenkezőjére lett kitalálva: lassú mozgások, állványról fényképezések, hosszabb zársebességgel.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#1250) dwelablack


dwelablack
tag

:R :R :R

Köszi a tippet, akkor jól választottam ki az aranyközéputat: 1080/60fps. Marad is ez, aztán inkább keresek egy olyan lejátszót, ami az összes framet kirajzolja másodpercenként.
A Te szemednek nem idegen egyébként a nyers 60fps felvétel? Egyedileg vagyok ilyen hülye, hogy az összevágott videó renderelését 30fps-re állítom, vagy más is tesz így?

Üdv,
Gy.

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.