Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) t72killer válasza GhettoChild (#1000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

=Azonnal elállni, nem is kérdés. + befenyítés, hogy ők viseljék az összes posta és egyéb ktg-et.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1002) esox


esox
senior tag

Sziasztok, tudna valaki ajánlani megbízható ebay (uk, de) vízálló tokot 3+ készülékhez. USAból vettem kamerát 3 akkuval, töltővel és egy nyitott házzal, de szükségem lenne egy megbízható vízálló tokra, ami nem 15ezer Ft. Csak horgászatra használnám, leginkább csak a párától féltem, vízbe csak ritkán menne, de max 1 méter mélyre, szóval nincs szükségem 20-30ATM-ás vízállóságra.

Ami még szintén kérdéses, hogy cpl filterből 37 vagy 52mm-est érdemes felrakni a vignettálás elkrülés miatt.. Van valakinek ezirányú tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1003) t72killer válasza esox (#1002) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

5kFt körül van jópár Hong-Kongi vízalatti házikó, hogy mennyire megbízhatóak az más kérdés. Ezeket azért a páránál/vízcseppeknél többre tervezték, 40m ig bírniuk kéne. Sztem mindenképp megér egy próbát.

Éles bevetés előtt mindenképp leküldeném 2-3m mélyre üldögélni egy kiló ólom társaságában kamera nélkül, h van-e bármiféle beázás + víz alatt megnyomkondám az összes gombot.

CPL: ha a ház is játszik, akkor én 52mm-est használnék.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1004) esox válasza t72killer (#1003) üzenetére


esox
senior tag

Én is hasonlóra gondoltam, hogy az első teszt csak papírral menne... pár napja ezt találtam, meglátjuk mit tud ha ideér.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1005) töky76


töky76
tag

Visszavittem a gopro-t, korrekt volt az edigital, habár azt mondták nem hallottak még ilyen problémáról. :D mind1
Nem volt raktáron, majd értesítenek.
Remélem nem lesz a következő is xar.

(#1006) Hauserjoci


Hauserjoci
csendes tag

Üdv. Segítségeteket szeretném kérni, hátha tud rá valaki valamit.
Hero 3+ black kamerám van, 2.0 szoftver van rajta.
A gond az lenne, hogy ha hosszabb időre állni hagyom, nem kapcsol be. Aksit ki kell venni, visszarakni, utána általában bekapcsol, bár nem mindig. Valamikor bekapcsol, 2mp múlva ki, majd megint be, megint ki, ezt eljátsza háromszor egymás után kb 10mp alatt, aztán bekapcsolva marad. Van egy gyári és egy utángyártott aksim is, mind a kettővel produkálja (3+ silverrel működött). Memóriakártya kizárva, 2 kártyával, illetve kártya nélkül is próbáltam, és nem befolyásolja.
Ha már bekapcsolt a kamera, onnantól kezdve lehet vele videózni, nem kapcsol ki, illetve ha már 1x bekapcsolt, akkor rövid időn belül tudom ki be kapcsolgatni, én úgy vettem észre, a gond akkor van, ha hosszabb időre kikapcsolva hagyom.

(#1007) Dyrtyho válasza töky76 (#1005) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Most várhatsz rá 4 hetet, egyik pécsi ismerösöm is igy járt, hogy majd értesitik..... :U :U :U

best regards, egy fórumozó blogger

(#1008) töky76 válasza Dyrtyho (#1007) üzenetére


töky76
tag

Amikor leadtam, akkor még azt mondta a srác hogy 22-én érkezik szállítmány, most ahogy nézem a honlapot január 16-ot ír...
Ennyire hiány van? Vagy kiderült hogy baj van az első szériásokkal?

(#1009) Dyrtyho válasza töky76 (#1008) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az Edigital alapból egy csúnyi cég, én dolgoztam a központi raktárukba.......

best regards, egy fórumozó blogger

(#1010) töky76 válasza Dyrtyho (#1009) üzenetére


töky76
tag

Hát többet nem fogok ott rendelni...
Most azt írja: "átszállítás szaküzletbe" :D

(#1011) Dyrtyho válasza töky76 (#1010) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Nem mondok róluk véleményt, de az is őket jellemzi, hogy 1 hét után úgy mondtak fel nekem, hogy semmi okot nem adtam rá..... :U :U :U :U

best regards, egy fórumozó blogger

(#1012) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm most mesélte, hogy a fiának vett egy ilyen kis kamerát Gopro 1800p . Az első töltés után kihúzták a konnektorból, és a konnektornál egy kisebb szikrázás következett,majd sötét lett a házban... A kamera persze nem kapcsol be. Amcsiból van, így persze gondolom, garancia nincs...
próbálták másik töltővel tölteni azóta, de semmi..

Volt már valakinek ilyesmi?!

(#1013) tmscsaba válasza LacBp (#1012) üzenetére


tmscsaba
tag

Azt nem mondták, hogy nagyon forró lett volna a töltője? Mert akkor 110 Voltos töltőt kaphatott hozzá.

( Ilyen volt régebben egy ismerősömnél, aki H.I.D. xenon, ívfényű, 15 Wattos bringa fejlámpát kapott kintről az anyjától és mindig forrósodott a töltője. A végén, a sokadik töltés után leégett. Kiderült, hogy 110 V-os amerikai töltőt használt, aminek nem is volt Magyarországon használható a hálózati csatlakozója, valami átalakítóval viszont be tudta dugni a konnektorba. Még szerencséje volt, hogy csak nagyon sok töltés után égett le és nem azonnal.
Ilyen előfordulhat az amerikai töltős (110 V) kamera tartozéknál is.

Ennek spéci csatlakozója volt és átalakítóval tudta csak bedugni az itthoni hálózatba?
Érdemes megnézni a feliratott, hogy hány Voltra készült. Elvileg rajta kell lenni.

Azt nem tudom, itthon tud-e valaki fizetős szervizről, esetleg ott lehet kérni egy árajánlatot, mennyiért lenne javítható.

[ Szerkesztve ]

(#1014) LacBp válasza tmscsaba (#1013) üzenetére


LacBp
tag

nekem is ez volt az első kérdésem, de univerzális töltője van 100-240V 50-60hz... szóval ez nem lehetett a gond.... legalább is elsőre....

(#1015) t72killer válasza LacBp (#1012) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mi? "Gopro 1800p" Hero HD, 2, 3, 3+ 4 verziókat ismerek. Azaz bizti, h eredeti termék, nem vmi kínai utángyártott? Amúgy kb az egyetlen dolog, amit meg tudsz próbálni, az egy kölcsöntöltő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1016) LacBp válasza t72killer (#1015) üzenetére


LacBp
tag

az eredetiségére vonatkozóan nem tudok mit válaszolni. amerikából csak nem küldenek kínai hamisítványt ;) aztán a fene tudja. Telefonos usb töltővel próbálták... halott ügy... Akkor marad a bontás... hátha "csak" az akku kapott...

gondolom ilyen global gari nem létezik rá..

(#1017) t72killer válasza LacBp (#1016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Global gari=postai visszaküldés usa-ba, utána posta+vám visszafelé.
Eredetiség: csak az "1800p" miatt kérdeztem, ilyen modell nem létezik se az amcsi se az EU GOPRO oldalakon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1018) ujtzjani


ujtzjani
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Gopro Hero4 Black-em van és azt tapasztaltam, hogy folyamatos felvétel alkalmával a felvételek hossza 17'43" hosszúak maximum. De a felvételt jelző piros fény folyamatosan villogott míg le nem állítottam és a több volt mint 17 perc 43 másodperc. Látszólag minden rendben volt semmi hiba jel se fagyás, csak akkor szembesültem ezzel mikor a számítógépen néztem a felvételt.
Előre is köszönöm a segítségeket.

(#1019) t72killer válasza ujtzjani (#1018) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem melegszik túl? Milyen SD-kari van benne?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1020) ujtzjani válasza t72killer (#1019) üzenetére


ujtzjani
tag

Szia.
A melegedés létező dolog, de nem vészes, érezhető, de a működésbe nem befolyásol. Mivel ez az első Gopro-m nincs viszonyítási alapom a melegedést illetően. Inkább langyosnak mondanám, mint melegnek. Kingston 32Gb UHS1 Class 10-est használok. Eddig úgy tűnik, bírják egymást, de 4K-s felvételt még nem csináltam. Ha valakinek igénye van rá tesztelem azt is és megírom a tapasztaltakat. Amit feljebb írtam az megoldódott, igazából én voltam figyelmetlen, mert ott volt a másik fele is a felvételnek csak ugyan azzal a file névvel. Az érdekes hogy nem nevezte el másként mondjuk másik számmal, de mindegy a lényeg, hogy meg van.

(#1021) t72killer válasza ujtzjani (#1020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi lennék, mit produkál 4k Protune-nal, meddig bírja és milyen a videó:R.

Ami még konkrétabban érdekel: hogy bírja a 2.7k-t magasabb képfrekinél (48-50Hz)? A hero 3+ beadta a kulcsot anno.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1022) szandro


szandro
aktív tag

Mit gondoltok, ez elég egy Hero 4 Silverbe? Nem tervezek 1080p-nél nagyobb felbontásban videózni, viszont nightlapse, burst módokat rendesen kihasználnám.

(#1023) ujtzjani válasza t72killer (#1021) üzenetére


ujtzjani
tag

Igérem csinálok egy próba felvételt neked és ha gondolod elkűldöm a vidit. Azt nem tudom igérni, hogy most azonnal de meglesz a közeljövőben. A tesztet hogy gondoltad, egy pár perc elég vagy hosszabb kell? Írd meg, hogy hogyan gondoltad milyen beállításokkal és megcsinálom.

(#1024) töky76 válasza szandro (#1022) üzenetére


töky76
tag

Elvileg igen, de miért nem a gopro oldalán lévők közül választasz?
http://gopro.com/support/articles/software-update-release

(#1025) t72killer válasza ujtzjani (#1023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Előre is köszi!

Ezekre gondoltam:

1. 2.7k@48Hz, protune vs 2.7k@24Hz, protune - rövid (1-2 perc, kérdés: csal-e a minőségen a kamera nagyobb képfrekin)

2. 4k@30Hz, protune - hosszú, mondjuk 25-30 perc (kérdés: meddig bírja szuflával 4k-n).

ha lehet legyen a képen egész világos és árnyékos rész is.

A vidikhez asszem kell valami fájlmegosztó oldal, főleg a nagyobb 4k-s darabhoz - talán a netload.in befogadja darabokban.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1026) szandro válasza töky76 (#1024) üzenetére


szandro
aktív tag

Azért ezt kérdeztem, mert ilyet tudnék jó áron venni, de lehet inkább mymemory-ról rendelek, gyorsabbatt, kicsit drágábbért. Mondjuk ezt.

(#1027) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

A gopros videok szerkesztéséhez, rendereléséhez milyen szoftver ajánlott?
Egyelőre time lapse felvételekkel küzdök.
A problémám, hogy a GoPro studio Edit mode-ja eléggé szegényes, és preseteket sem lehet beemelni.
Így lerenderelem a videot, majd azt Lightroom-ba utó munkálom. Viszont a lightroom képtelen 1080p nél nagyobb felbontásba exportálni valamiért...
Tehát valami olyan szoftver kellene, amivel egyben megoldható mindkét munka.

(#1028) t72killer válasza szandro (#1026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy valójában is tudja-e ezt az írási sebességet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1029) szandro válasza ujtzjani (#1020) üzenetére


szandro
aktív tag

SDCA10 kódszámú a Kingston kártyád?

(#1030) ujtzjani válasza szandro (#1029) üzenetére


ujtzjani
tag

A kártyám SDC10/32GBSP ha erre gondoltál.

(#1031) V1 zolee


V1 zolee
tag

Nem tudjátok véletlenül hogy valahol részletfizetéssel lehet- e hero4s- t vásárolni?
Előre is köszi! :R

(#1032) ujtzjani


ujtzjani
tag

Sziasztok.

Olyantól kérdeznék aki már foglalkozott lassítással Gopro studio-val.
Megcsináltam a 120fps-es felvételt és megszerkesztettem és a lassított részre beállítottam 10 %-ot de az exportálás után mikor vissza néztem nagyon darabos a mozgás és nem látok külömbséget a flux alkalmazásával sem. Tudtommal az lenne a Flux lényege, hogy folyamatossá tegye a mozgást. Mit rontok el? Vagy ez ilyen? Persze ha a lassított rész sebességét 20%-ra teszem jobb a helyzet de gyorsabb is. Ki hogy szokta ezt csinálni?
És az exportálási idő egy örökké valóság. Core I3 -as a gépem 4GB ram-mal de megszenvedi.

(#1033) ystuc válasza Assdak (#1027) üzenetére


ystuc
tag

Én Sony Vegas-t használok videó vágásra.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#1034) Assdak válasza ystuc (#1033) üzenetére


Assdak
őstag

Igen, most én is azzal próbálkozom. Viszont hiába renderelek direkt youtube beállításokkal, a renderelt és a feltöltött videó között ég és föld a különbség. De olyan szinten, hogy inkább meg sem osztom...

(#1035) szandro válasza ujtzjani (#1030) üzenetére


szandro
aktív tag

Erre gondoltam, köszi. Másik hozzászólásodra: 120fps-nek a 10% az ugye 12 fps, azt teljesen normális, hogy darabosnak látod, nem?

(#1036) ystuc válasza Assdak (#1034) üzenetére


ystuc
tag

Én full HD-ban renderelek és utána tömörítek. Saját videó, ez az eredmény feltöltés után: http://youtu.be/Dswyoi7lbEM

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#1037) Assdak válasza ystuc (#1036) üzenetére


Assdak
őstag

Nagyjából hasonló az eredmény minőségre nálam is. A probléma csak az, hogy a feltöltött file, és a feltöltés utáni video minősében köszönő viszonyban sincs egymással.
Holnap feltöltöm youtube-ra a videot, meg mellé belinkelem az eredetit.

(#1038) ujtzjani válasza szandro (#1035) üzenetére


ujtzjani
tag

Sajna nem tudom, hogy ez mennyire normális, ezt még el is tudnám fogadni de azt nem értem a flux alkalmazásánál miért nem látok különbséget. Az az érdekes dolog állt fenn, hogy eddig a kamerát NTSC rendszerbe használtam, és átállítottam PAL-ba és a lassításnál 10%-on nem darabos a mozgás. Na erre tud valaki magyarázatot.
Ti melyik rendszerbe használjátok a kamerát?

(#1039) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy gopro hero 3 + silvert.
Honnan érdemes beszerezni?
Ha netán valami gondom lenne vele,akkor melyik bolt az ami korrekten áll a dolgokhoz?
Illetve az sem mindegy ugye hogy hol mennyiért adják...

(#1040) szandro válasza Hunyus (#1039) üzenetére


szandro
aktív tag

Én a helyedben körülnéznék olccsóbbat.hu-n, árukereső.hu-n, aztán választanék egy olyan boltot ami viszonylag sok pozitívot kapott.

Megrendeltem a memóriakártyát és néhány kiegészítőt (monopod, chesty, head strap, sisakhoz extension, stb) is. Ha van rá igény, beszámolok róluk ha megjöttek.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Egy GoPro 3+ Black kamerába szeretnék venni egy microsd kártyát.Kinéztem egy ilyet [link] ez még pont belefér az összegbe amit rá tudok szánni.Valakinek van ezzel némi tapasztalata? Csak 1080p felvételeket csinálnék vele. Van még egy ilyen is: [link]

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1042) mrgreen válasza Ceko (#1041) üzenetére


mrgreen
csendes tag

Szemely szerint errol az oldalrol vettem a memoriakartyat a gepbe es a telefonba, azota meg 6 kartyat rendeltem es megjott mindegyik teljesen problema mentesen. Raadasul ha jol emlekszem angliabol volt postazva szoval relative gyorsan itt volt. Maga a kartya nalam tokeletesen mukodik habar a 4 adapterbol ami van 1 mar nem mukodik de igy is maradt meg 3db.

(#1043) Ceko válasza mrgreen (#1042) üzenetére


Ceko
senior tag

Igen néztem itt is kártyákat,de én pénteken indulok síelni ezért onnan most nem tudok rendelni, tuti hogy nem jön meg csütörtökig. :(

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1044) t72killer válasza ujtzjani (#1023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben megkaptam a videókat, Mediaplayer HC-ból kinéztem a bitrátát, ill itt van két screenshot:

2.7k, protune 24Hz (45mbps), 2x-es zoom:

2.7k, protune 48Hz (60mbps), 2x-es zoom:

A fájlméretekből is látszik, hogy a 48Hz-es screenshot lényegesen kisebb, azaz még ha nem is szembetűnő - mint a hero3+-nál volt, kevesebb infó van rajta.
Még1x köszi, sokat segített helyretenni a kamerát képminőségügyben. Tanulság: a magasabb képfrekit csak akkor használja az ember, ha muszáj :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1045) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok !

A még mindig válaszra váró mémórakártyás kérdésem mellett lenne egy új is.

Szerk: Itt még annyi lenne,hogy lehet elég lenne egy 32 gigás kártya is mert arra is több full hd felbontású videó fér mint a kamera üzemideje. Nahh,de milyen legyen az a kártya? :F

Mivel nagyon kezdő vagyok GoPro terén és időm sincs nagyon tesztelni/próbálgatni a pénteki síelésig legyetek kedvesek segíteni a , hogy milyen beállításokkal (trükkökkel) tudom a legjobb felvételeket csinálni egy 1 hetes síút alatt.Videókat és a képeket is szeretnék készíteni,de sztem a nagyobb segítség a videó rögzítés beállításához kéne.
Az elkészült videókat nem akarom utólag nagyon szerkesztgetni maximum megvágni, egy két tényleg jó jelenetet lassítani,és max a családnak mutogatni,hogy merre jártunk/csúsztunk. Ami még fontos,hogy Full HD felbontás legyen.
Olyan dolgokra gondolok mint például 1080p vagy 1080p Supeview legyen a felbontás pal vagy ntsc,mekkora legyen az fps,bekell-e kapcsolnom a protune-t vagy a spot metert stb,stb .Továbbá mivel tudom növelni az akku üzemidejét mit kapcsoljak ki vagy be? Érdekelne még a beállítás tipp a time lapse és a fotósorozat funkcióhoz is.
A kamera egy 3+ black van hozzá egy wifi remote is.

Köszönöm előre is a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#1046) GhettoChild


GhettoChild
tag

BREKING !!!
Hi!
A Hero silver 4 kamerat tudom iranyitani a hero 3 controllerrel ???

Mert a 4nek mar 3 gombos a vezerloje.

[ Szerkesztve ]

(#1047) GhettoChild válasza Ceko (#1045) üzenetére


GhettoChild
tag

Én tavaj a párásodas miatt szivtam meg !!! :( Tegyel bele para mentesitot !!!
A masik hogy a latoszognel azt vedd figyelmbe hogy minnel nagyobb annal tavolabb kerul a dolog amit kamerazol.
Amugy meg nem lehet elrontani a felvetelt.

[ Szerkesztve ]

(#1048) töky76


töky76
tag

Na ma hívtak az edigital-ból hogy mehetek az új gopro-ért. Még nem tudtam kipróbálni, de ez is púpos a felső gombnál, nem nagyon de azért észrevehető.
Az akksi 2014 novemberi gyártású, az előző hero 4-nél augusztusi volt...
Meglátjuk.

(#1049) v.varjuimre


v.varjuimre
csendes tag

Hello mindenki!
Szeretnék én is venni egy gopro kamerát, de csak hobbi szintre, nem szeretném nagy költségbe verni magam hisz nem minden nap használnám, a két belépő szintű gépre gondoltam a hero ill. hero 3 white kamerákra.Tudtok valami tanácsot adni? Köszönöm!

(#1050) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Ha eredeti GoPro kamerát szeretnék vásárolni, akkor honnan éri meg megvenni, hogy európai viszonyokhoz képest kicsit olcsóbb legyen ?

Arra gondolok, hogy USAban sokkal olcsóbb, mint Közép-Európában és mint Magyarországon. Mégis vannak Magyarországon is olyan weboldalak, ahol néhányszor jobban megéri megvásárolni, mert akár 10 - 20 ezer forintot is tud spórolni az ember.

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.