Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) fri válasza Daniel Alves (#249) üzenetére


fri
tag

Most olvasom, hogy a sony wifi-je csak arra jó, hogy feltold a netre a képeket és videókat...hát ha már ott van miért nem csinálták meg, hogy vezérelni is lehessen a kamerát ?!?!?
Sztem a sonyé túlszaturált viszont ennél fogva részletgazdagabb...de mások meg pont azt mondják, hogy fordítva van.... Nekem tetszik az enyém és kész :)

(#252) brekiisti válasza fri (#251) üzenetére


brekiisti
tag

konklúzió ugyan ez nálam az enyém megfelel bár nekem hardverbajom van de akkor is tetszik :)

(#253) semmiho válasza ALI_G (#236) üzenetére


semmiho
tag

Sony képe feltűnően élőbb, élénkebb a tesztvideókon, mint a Hero3 képe. De azért a Hero3 képét sem mondanám rossznak. ;)

Off.
Nálam a Class6 Samsung SDHC 32 Gb microSD ezt nyújtotta:
Writing speed: 14.4 MByte/s, Reading speed: 20.7 MByte/s
Valószínűleg nem hamisítvány, szerencsére.
On.

[ Szerkesztve ]

(#254) ctrlshift válasza fri (#251) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Lehet vezérelni a Sony-t is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#255) fri


fri
tag

Ezennel megkövetek mindenkit !

A mai napon a következő történet kerekedett a magyar gopro képviselettel (West-End):
A húgom érdeklődött, hogy van-e nekik sisakpántjuk. mire ezek az ökrök: amennyiben a head-strap után érdeklődik, most érkezett egyet szívesen félreteszünk ! Már ezen is röhögtem. Ezek szerint annyit sem értenek a saját termékükhöz mint a media marktos fiúk...

Mindezt megelőzte, hogy próbálta őket elérni. NEM LEHET AZ ÜZLETET TELEFONON FELHÍVNI !!!! Százezer forintos cuccot árulnak és nincs telefonjuk !!! Értitek !? Mert én nem....

De a legszebb most jön: van skype ! Próbálja felvenni velül a kapcsolatot skypon ! Állandóan kinyomják...egyszer csak jön az üzenet: nem tudunk beszélni, mert nincs mikrofonunk ! kérem írj üzenetet !!!

Hát ez kiverte a biztosítékot !!!

Szal most elmegyek síelni, aztán ha egy hét múlva sem sikerült megnyugodnom, lesz egy eladó gopro Hero2-m....

A k....va anyjukat !!! el vannak ezek tévelyedve !!!

(#256) brekiisti válasza fri (#255) üzenetére


brekiisti
tag

Nekem mikrofon gondom volt a silveremmel amit karácsonyra kaptam. Most cseréltette ki asszony a Westendben és korrektek voltak cserélték nem kötekedtek ugyan kis baki történt mert lemaradt az akksi mikor asszony elhozta de ma már ki volt neki készítve. Ezt leszámítva eddig csak jó tapasztalataim vannak a kamerával és a bolttal is.

(#257) fri válasza brekiisti (#256) üzenetére


fri
tag

Javítottak kicsit a helyzeten, miőta levelet is írtam nekik a helyzetről... Nekem is be kellett mennem. Kiderült másnap, hogy van nekik olyan pánt amire azt mondták, hogy nincs. A srác fura mód nagyon segítőkész volt, sőt elmondta, hogy cseréltek már ki nem náluk vásárolt készüléket is....

Tegnap meg az történt velem, hogy feltöltöttem a távirányítót. Egy órával később bekapcsoltam és azt írta, hogy tök le van merülve. Gondoltam bekapcsolva felejtettem... Este újra fullra tölt, később megint üres, pedig biztosan nem volt bekapcsolva. Gondoltam gariban cseréltetem... Ma reggel töltés nélkül bekapcsolom....hát tele az akksija... Ez meglepő de nem megbízható.... Ha hazamegyünk hogy fogom így gariztatni ?!?!?

(#258) Ágógreen válasza fri (#257) üzenetére


Ágógreen
senior tag

"srác fura mód nagyon segítőkész volt..."
biztos olvassák a PH-t :))

(#259) ALI_G válasza Ágógreen (#258) üzenetére


ALI_G
veterán

Hát remélem is, hogy olvassák :)

(#260) semmiho


semmiho
tag

Hero3 széria esetén ajánlott a Firmware update? A Hero2-esnél több külföldi oldalon is olvastam, hogy egyelőre nem ajánlott, csak azért kérdezem.

(#261) ctrlshift válasza semmiho (#260) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A hivatalos website szerint mindenképp a legfrissebb stabil(nak mondott...) firmwarre célszerű frissíteni - a nemhivatalos vélemények szerint az alapvető "gyermekbetegségeken" továbbra sem (vagy csak kis részben) gyógyír.

(#262) fri válasza ctrlshift (#261) üzenetére


fri
tag

A HEro2-t illetően a gopro boltban mondták, hogy NE frissítsek ! A 3-at illetően nem tudok nyilatkozni. Hozzáteszem ha valaki frissít, akkor is CSAK manuálisan, ne használja senki a cinemat ! Nekem utána fagyott minden bekapcs után. Később ráfrissítettem manuálisan, azóta mintha jó lenne, bár egyszer 3 giga után kiírta, hogy FUll bár a kártya 16-os volt. Format után jól működött. A 222-e FW után megpróbáltam downgradelni de akkor aztán végleg meghalt...úgy sikerült életre kelteni, hogy csak kivett akuval (ezt nem értettem miért) látta a FW-t réginek és upgradelte a cinema. Utána jónak tűnt...ma is tesztelem...

Igen, remélem olvassák is !

(#263) Márton


Márton
nagyúr

:DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#264) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Külön topikja van pl a SOny kamerának vagy ezeknek a sportos kameráknak?

Még mindig nem tudok dönteni a gopro és a sony között pedig lassan itt a motoros szezon :O

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#265) brekiisti válasza Daniel Alves (#264) üzenetére


brekiisti
tag

Nézd mind 2 jó

A sonyban mint tudjuk van képstabi
A gopro meg 1/3 olyan pici és ebből fakadóan könnyebb

Azt neked kell tudni képstabi vagy pihe súly én nekem nem mindegy bringázásnál mekkora tégla van a fejemen
Én góprót kértem a jézuskától bővebbet szezon végén tudok majd mondani :)

(#266) Márton válasza brekiisti (#265) üzenetére


Márton
nagyúr

a stabi elektronikus ugye?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#267) ctrlshift válasza Daniel Alves (#264) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Motoron nyilván más a rögzítés, egészen más szempontok érvényesülnek (indifferens a kamera tömege és a mérete is például).
- A hosszú felvételi idő a fontos?
- Szeretnéd, ha az útvonalad GPS trackjét rögzítené és realtime visszanézhetővé tenné?
- BlackBox-ként is szeretnéd használni?

A Sony képstabilizátora természetesen digitális és kikapcsolható. Szerintem mindenképp igen hasznos dolog, a magam részéről érthetetlen marketing fogás, hogy sportkamerákban ez nincs (kivéve a JVC Adixxion, szintén digitális, szintén kikapcsolható).

(#268) ctrlshift


ctrlshift
csendes tag

A Sony és a GoPro mellett azért van még "néhány" kiforrott, kiváló márka (ABC-sorrendben):
- CamOne Infinity
- Contour
- Drift
- GoBandit
- JVC Adixxion

(#269) Daniel Alves válasza ctrlshift (#267) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Mivel motoron teljesítene többet így a stabi fontos szempont :) lehet ez fog döntetni. Viszont az zavar hogy nincs annyi rögzítési mód mint a Gopro esetében.

A fentebb felsorolt dolgok melyik kamerára értendő? :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#270) ctrlshift válasza Daniel Alves (#269) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A felsorolt 3 tulajdonság 2 különböző gyártó modelljeit takarja:
- legnagyobb akku: Drift Ghost
- beépített GPS/Bluetooth/Wifi: Contour+2
- BlackBox: Drift Ghost (az - egyelőre - egyedi "hurok" felvételi mód nagyon állat)

A Sony egyébként idén még jobban belehúz: számtalan új kiegészítő és adapter érkezik az Actioncam sorozatukhoz - már most is elég széles a paletta, persze az extra és ritkább igényekre a legtöbb megoldása a GoPro-nak van egyelőre (pl. Floaty hátfal vízisportokhoz.

A CamOne Infinity a GoPro Hero2 széria szintjét hozza, sok szempontból lényegesen többet, a felfogatási pontokat pedig - minő véletlen - úgy alakították ki, hogy a GoPro adapterekkel kompatibilisek legyenek...
Szempont lehet az is, hogy egyelőre ketten adnak 2 év garanciát a kameráikra: a JVC és a CamOne.

Nehezítsem még a döntésed...? :)

[ Szerkesztve ]

(#271) Daniel Alves válasza ctrlshift (#270) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Úúúúúú :D
Köszi a segítséged..akkor még olvasok és nézegetem a youtube videókat :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#272) ALI_G


ALI_G
veterán

Utólag lehet valahogy a képet stabilizálni? Reménykedem, hogy létezik ilyen szűrő valami ingyenes videó szerkesztőhöz :)

(#273) fri válasza ALI_G (#272) üzenetére


fri
tag

Jó hír: 2 napot végig filmeztem wifi+remot-al és minden rendben volt, semmi fagyás, képmegállás, stb...

Azért egyszer kipróbálnám, hogy a különböző kamerák, snowboard elejére rögzítve hogyan teljesítenek a képrezgést tekintve... MA is úgy rezgett a lapom, amin a kamera fel volt rögzítve, hogy rossz volt nézni...kíváncsi leszek a felvételekre.

Körülnéztem a többi síelő között. Nagyon praktikus a hosszúkás kameráknál, hogy ha a bukó oldalára rögzíted, nem lóg ki annyira...szemben a gopro-val... És ez motorozásnál is szempont lehet: kisebb a légellenállása. Tudom, tudom, normális használat mellett ez nem annyira szempont, de aki akciókamerát tesz a lovára...az kevésbé használja normálisan a motorját :)

Ettől függetlenül nagyon meg vagyok elégedve a Hero2-mel :) A motorozást remélem minél előbb ki tudom próbálni...persze csak "normális" körülmények között :)

[ Szerkesztve ]

(#274) stifi válasza fri (#273) üzenetére


stifi
senior tag

motornál sisakra egyáltalán nem elhanyagolható szempont a súly és az ergonómia...
egy sisak légellenállása tegyük fel, hogy jó, a súlya 1000-1500 gramm között van valahol, erre ráapplikálni egy kilógó, nem áramvonalas, a sisak súlyához képest nehéz cuccot 200 feletti tempónál olyan érzés mintha egy téglát húznál magad után a földön... süvít, cibálja a fejed stb... én az áramvonalas megoldásra szavaznék sisakra, de annak is van hátránya, több jó irányba mutató sima felület kell a rögzítéséhez például a motor orrán vagy a tankon, vagy nem nagyon lehet mellre rakni...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#275) fri válasza stifi (#274) üzenetére


fri
tag

Egyetértek ! Vagy nem ezt említettem ?! :C
Ez mind a gopro ellen szól :) De nekem az van és azzal fogok szenvedni :) Egyébként próbáltam már és a fejem tetejére van ragasztva a tappancs. Valóban nem a legjobb...de elviselhető...bár 160 felett már zavaró.
Amúgy nem létezik áramvonalas verzió ezekből...ha meg a sisak oldalára teszed, a fejedet fogja elfordítani...így talán még a teteje a legjobb választás.... De a motorra rögzítve mégiscsak jobb...

(#276) Daniel Alves válasza fri (#273) üzenetére


Daniel Alves
őstag

...aki akciókamerát tesz a lovára...az kevésbé használja normálisan a motorját :DD

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#277) ALI_G válasza fri (#275) üzenetére


ALI_G
veterán

Én tankra fogom rögzíteni elsőnek, vettem egy ilyet: [link]

(#278) stifi válasza ALI_G (#277) üzenetére


stifi
senior tag

ezzel használtam én is a kölcsön-goprot. megbírta a plexin rögzítést elől, a tankon rögzítést és a farokidomon rögzítést is, de sehol nem maradt fenn oldalt vagy fejjel lefelé, oda már ragasztani kéne egy öntapadós cuccot.

sisakra én a goprot nem raknám fel, de a sonyt igen, viszont a sonyhoz nincs ilyen pöpec rögzítő tappancs ahogy néztem, így motorozáshoz én inkább a goprot venném, és hanyagolnám a sisakozást, elég jó móka a kamerázás sisaknézet nélkül is :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#279) ctrlshift válasza stifi (#278) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Sony Suction Cup Mount:
[link]

(#280) stifi válasza ctrlshift (#279) üzenetére


stifi
senior tag

nagyon jó, elkerülte a figyelmem :)
akkor viszont nálam a Sony felé billen a mérleg, fejre is jó, karosszériára is jó, jobban tetszik a képe stb... de előbb az ára kéne!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#281) Daniel Alves válasza ctrlshift (#279) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Ilyen is van az ebayen pár dollárért viszont a tankra nem lehet feltenni mivel nem vízszintes így nem rögzíti a fixet.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#282) ctrlshift válasza Daniel Alves (#281) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

"This versatile suction cup mount allows you to secure Action Cam to your boat, car or motorcycle for fascinating footage of your favorite high-speed sports."

Ha jobban megnézed, nagyjából bármely irányba-szögbe állítható, többcsuklós megoldás.
;)

(#283) fri válasza ALI_G (#277) üzenetére


fri
tag

Bitang keményed oda tapad ! De ttől függetlenül egy madzaggal rögzítsd oda valahova a kamerát/talpat, hogy ha mégis elengedné, ne az úton landoljon. Nekem a görbe plexin is megtapadt, közel 600 kilométeren keresztül ! De mivel a plexi nagyon rezgett élvezhetetlen lett a felvétel...a hangjáról nem is beszélve...

Nekem volt sisakon és bár érezhető volt a légellenállása, elviselhető volt még 160 180 körül is... Persze ennyivel csak zárt pályán mentem vele :D

(#284) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Nem is tudtam, hogy media-ban kapható a sony action cam. (Persze nem itt a legolcsóbb.)

(#285) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok!

Sportkamera vásárlásán vívódok! Elsősorban kerékpár, síelés! Azonban döntésképtelen vagyok.
Versenyzők:
- Hero 3 silver
- Sony AS15
- Drift HD Ghost
a JVC-t korábban kilőttem, de az ára miatt újra előtérbe került. Sőt a médiában láttom ION AIR PRO-t is!

A képe a HERO-nak és a SONY-nak tetszik. Sisakra rögzíthetőség tekintetében a SONY/DRIFT/JVC/ION.
A JVC/DRIFT/ION-hoz nem kell külön tok.
Képminőség tekintetében JVC/ION nem annyira tetszik.
A lencse elforgathatósága, akkuidő, loop, távirányító miatt a DRIFT bejön, viszont egy kicsit nagyobb darab és a súlya... + az ára.....

Már majdnem rendeltem a SONY-t kb. 80k-ért, de most a DRIFT-nél ragadtam le, de drága (99) és ráadásul már Silver is van 83 körül!

Összefoglalva talán:
ár alapján: JVC
méret: HERO
képminőség: HERO, SONY
funkcionalitás: DRIFT,
üzemidő: DRIFT,
kiegészítők: HERO, SONY
képstabi: SONY, JVC,
toknélküli használat: DRIFT, JVC

Szóval kellene egy DRIFT, vagy inkább HERO 3 BLACK tudású, képstabival felszerelt, HERO3 méretű, SONY/JVC/DRIFT lencse elhelyezésű (forgathatóŰ), tok nélküli kamra JVC áron!

(#286) ctrlshift válasza lrobertoc (#285) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Az utolsó bekezdésben összefoglalt kamera jelenleg nincs. ;)

Ha kerékpár és síelés az elsődleges felhasználási terület, akkor fontos lesz a kamera tömege, főleg, ha sisakra is rakod majd néha (bringán nem az lesz a nyerő, de majd próbálgasd...). Aki nem próbálta, nem hiszi el mekkora különbség, hogy egy 88 grammos dobozka vagy egy 130+ grammos van a sisakra pattintva!

Ha a képstabilizátor döntő szempont, akkor egyszerű dolgod van: a Sony és a JVC kínálja ezt ebben a szegmensben egyelőre. Ebből a JVC, ami önmagában, extra védőtok nélkül is strapabíróbb (Quad Proof: 5m-ig vízálló/ 2m-ig ütésálló/ porálló/ fagyálló), de nem a legkönnyebb. Cserébe az egyik leghosszabb felvételi időt produkálja. A Sony viszont már most több kiegészítőt kínál...

Nézd meg még a CamOne Infinity-t is, gyakorlatilag a Hero2/Hero3 Silver technikailag, még kisebb méretben és jópár apró, de okos megoldással és kiegészítővel, 2 év garanciával, 68 ezer forintért.

Tok nélkül működő kamerákat gyárt még a GoBandit, persze ezek sem a low-end kategóriába tartoznak.

(#287) bigmasterg válasza lrobertoc (#285) üzenetére


bigmasterg
addikt

A tokosoknak viszont van egy olyan előnye a tok nélkül használhatókkal szemben, hogy ha leesik, csúszik stb. akkor csak a tok kopik, horzsolódik (esetleg törik) a kamerának viszont nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#288) ctrlshift válasza bigmasterg (#287) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Pontosan!
A tokba dugott kamerák által rögzített hang viszont szinte mindegyik márka esetében megegyező minőségű: sz*r.

(#289) lrobertoc válasza ctrlshift (#286) üzenetére


lrobertoc
tag

Igen! Sajna nincs!
Pont az a kérdés hol hozzak kompromisszumot?!

Síelésnél igazából szemüvegre rögzíteném, tehát a méret és súly, a kezelhetőség (a kesztyűt ne kelljen állandóan levenni, stb.) és a kialakítás, nem utolsó sorban a képminőség a döntő. Mivel pályán használnám a képstabi sem lenne rossz. A sony a tömeget aku, tok és rögzítő nélkül adja meg.

A HERO-ban és az általad említett INFINITY kialakítása a sisakra "bányászlámpaszerűen" alkalmas, ami engem szerintem zavarna. Alternatív megoldásként van még a mellpánt...

A SONY-nak mennyi lehet a tömege tokkal vonóval???

(#290) lrobertoc válasza ctrlshift (#288) üzenetére


lrobertoc
tag

Illetve kérdés. hogy mennyire extrémen használod...!
Nekem szerintem nem lenne fontos a tok. Mozgó alkatrész nincs, DRIFT LCD - Gorilla Glass + lencsevédő cserélhető. A JVC-nek is van lencsevédője!
Én pályán síeléshez haszhnálnám és MTB, de nem DH...

Közben megnéztem az INFINITY-t, de nincs WIFI... A WIFI is alap részemről, mert kb. ezzel tudom pzicionálni a kamerát. A beépített LCD kijelző az okos telók világában már nem feltétlenül fontos....szerintem.......
IOS AIR PRO WIFI kialakítása szerintem ideális, de mint említettétek a súly az nem kevés.

Szóval...... nem tudom! Lehet SONY mégis!

(#291) ctrlshift válasza lrobertoc (#289) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A GoPro dobozforma kialakítása - és sok egyéb tulajdonsága... - nekem sem jön be (hangsúlyozom: személyes vélemény és felhasználási mód!).

A Sony HDR-AS15 87 gramm akkuval együtt, a vízálló tok tömegét nem tudom, általában nehezebbek, mint a kamera...

(#292) ctrlshift válasza lrobertoc (#290) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A Drift Ghost most az egyik legjobb ár/érték arányú kamera, olyan egyedi és okos megoldásokkal, amit más nem kínál: hurok felvételi üzemmód, 1700 mAh akku, nagyon alacsony fogyasztású távvezérlő megoldás, GorillaGlas LCD (de kész az applikáció is).

A Sony-nak a képe viszont (személy szerint nekem) nagyon valósághű és színhelyes, a Contour+2 topmodelléhez tudnám hasonlítani.

Bringán úgyis több helyre fogod pakolgatni, mert rengeteg eltérő nézőpont van és mindegyik nagyon más, eltérő hangulatú klipeket lehet készíteni. Sisakra fogod a legritkábban rakni, erre fogadok! :D

(#293) lrobertoc válasza ctrlshift (#291) üzenetére


lrobertoc
tag

Ehhez mérten a GoPro súlya? A hivatalos oldalon még méreteket sem nagyon találtam.....

(#294) semmiho válasza lrobertoc (#293) üzenetére


semmiho
tag

A Hero3 Silver egy mérés szerint tokkal együtt 154 gramm.
http://gewichte.mtb-news.de/product-5860/gopro-alles-andere-hero3-silver-edition
A White-ot mértem tok nélkül (7x gramm rémlik) és tokkal is, majd megnézem, mennyi volt. Youtube-on találtam múlt héten tesztet, ahol mérték mérlegen tokkal és tok nélkül, érdemes rákeresni.

(#295) lrobertoc válasza ctrlshift (#292) üzenetére


lrobertoc
tag

Nekem kicsit húzós az ára: 100K! Érdekes, hogy külfüldön sem olcsó!
Igen képminőségben nekem is a Sony, illetve a GoPro jön be! A DRIFT kicsit túlszaturált. Legalábbis a youtube videók alapján!
Tudásban is megfelelő (leszámítva a Hero3 B felvételi módjait)! Távirányító, forgatható lencse, stb....
Kicsit nagyocska, de szerintem a SONY is van ekkora a tokjában, ha nem tévedek....

Régebben a contour volt az etalon, de a piaci szegmentáció....... Nem értem a politikát! Ha már van egy ROAM, akkor a +2-höz miért kell tok????? Illetve BT-t is el lehetne felejteni. Egyébként meglepő, hogy a C +2 mekkora a AS15-höz viszonyítva.....

Persze sisakon szerintem csak síelésnél használnám... bár ott is tuti kipróbálnám a lécen, boton...
XC-nél meg semmi esetre sem sisak....

Nos akkor megint ott vagyok, hogy SONY-AS15 v DRIFT HD Ghost??
Súlyban ugyan ott vannak 160-170g körül. Méretre nem tudom, hogy a sony tok mekkora! Megére +20 ezret a DRIFT a távirányítóval, a jobb állókép és loop felvételi funkciójával?!

Jó lenne a kettőt egymás mellé rakni.

(#296) ctrlshift válasza lrobertoc (#295) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A Contour+2 azért még mindig minimum dobogós az összetett versenyben: nagyon sokat tudó cucc, kicsit több is, mint kamera (5-féle formátumba exportálható GPS tracking, valósidejű sebesség, magasság, rögzítése, visszajátszás a saját szoftverével mindez egy képernyőn hatalmas élmény). Kiváló minőségű tömörítő algoritmus (nem túl nagy fájlméret, de utómunkázni is kellemes vele, nem tömöríti "agyon" a felvett anyagot. És a totál szubjektív: számomra a legélethűbb színvilág. Cimborám Contour+2 kamerája fejreállt (egy 15 kilós downhill bicaj kormányán volt épp) - a tripod menet ferdült el egy picit, más baja nem lett.

Talán a két legjobb friss modell között vacillálsz: a Sony a legújabb "versenyző", viszont nagyon komoly fotó-optikai tapasztalattal a tarsolyában tervezte az actioncam sorozatát (és arat vele rendesen külföldön...). A Drift pedig nagyon kiforrott technika, igazán jól átgondolt modell. Mindkettő "okos és szép".

A méretek pedig (szerintem meglepően KICSI a differencia):

(#297) lrobertoc válasza ctrlshift (#296) üzenetére


lrobertoc
tag

Köszi a képet! Szerintem azért látszódnak a méretbeli különbségek, mondjuk hitelesen tokkal lehetne összemérni, mert a Sony-t, GoPro-t tok nélkül sehová nem lehet felfogatni ellenben a Drifttel és a C+2-vel!

Kb. 2-3 éve szemezgetek ezekkel a kamerákkal, 2010 környékén talán csak a Contour jöhetett számításba, legalábbis akkor nem nagyon volt versenytársa, de a gyártók felfigyeltek erre a nem is kis piacra, aminek a felhasználók örülhetnek. Véleményem szerint még most sem kifforott a technológia, de árazásban odateszik magukat a gyártók! Mindegyiknek van még hiányossága az én szemszögemből. Mint egy korábbi hozzászólásomban említettem a 3 legjobból kellene egyet összegyúrni (és most itt az ártól eltekintek)!

Én a Contour +2-t nem is az ütéstől félteném, hanem a víztől. Talán, ha megkapta volna a ROAM2 vázát és a Bluetooth helyett wifi-t építenek be.....+ a GPS, korrekt kis darab lenne a számomra, bár ez sem low-end, de az USA-ból elfogadható áron lehetne hozatni, ha nem csípik el a vámon!

És Te melyiket választanád a 4 közül?? :)
Síelésre és xc-re???

(#298) ctrlshift válasza lrobertoc (#297) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

Contour+2 kamerám van, biciklis vagyok alapvetően (XC, TT). Igazából szeretnék egy "másodkamerát" is, elsősorban az egymenetben többféle nézőpont rögzítése miatt. Nekem a GPS fontos és hasznos így döntő szempont volt, de nem bántam meg.

A Drift Ghost-ot venném, mert jobb ár/érték arányúnak és sokoldalúbbnak látom - és vérezne a szívem a Sony színei és képstabilizátora után.

(#299) lrobertoc válasza ctrlshift (#298) üzenetére


lrobertoc
tag

És a C+2-t tok nélkül használod simán? Használsz hozzá telefon app-ot?
Ha igen, akkor BT sebessége elegendő a videók visszanézéséhez?

Hát basszus pont úgy látom ahogyan leírtad. Ahogy nézegetem a youtube-os videókat, a sony-nak baromi élethű és éles, részletgazdag a képe....és a képstabija is jelent valamit, mégha digitális is!

Ellenben a DRIFT: távirányító, üzemidő, 11MP állókép készítés akár videofelvétel közben is (ezt a feature-t nem tudom, hogy tudja-e a sony, illetve ott csak 2 MP az állókép), hurok, forgatható és a hang és méret miatt a toknélküliség....
Ellene szól a +20k (bár most nézem, hogy a SONY-hoz nincs fejpántrögzítő a csomagban, ami tuti +5-10eFt) és a képstabi hiánya és a gyengébb képminőség!

(#300) ctrlshift válasza lrobertoc (#299) üzenetére


ctrlshift
csendes tag

A Contour+2 egyszer volt tokban, vizes/víz alatti felvételhez, de arra meg van egy sokkal jobb képminőségű Panasonic HA-WX10 "kézi" kamerám, ami ugyan nem 170 fok átfogású optikával szerelt, de nincs is hordótorzítás a kép szélein, plusz "célhardver" egy más felhasználási területre.

A tok "kinyírja" a felvétel hangját, ezért nem használom, plusz nehéz és terebélyes krumpli lesz tőle a kamera: könnyebben belerúgok, elakad.

A Drift legújabb kiegészítőjét már láttad? Time-lapse okosan-olcsón:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.